Wykonanie elektromagnesu

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
przemouk84
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 19 kwie 2011, 8:59

Wykonanie elektromagnesu

Post autor: przemouk84 »

Witam.
Czy zna ktoś z Was drodzy forumowicze jakiegoś człowieka - znajomego, z wiedzą w zakresie elektryki, elektroniki, który stworzył by dla mnie elektromagnes z regulacją mocy na specjalne potrzeby??
Szukam narazie przez forum bo obecnie na obczyznie, ale moze znajdzie sie ktos, kto kogos poleci ?
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Wykonanie elektromagnesu

Post autor: mondeo »

za mało informacji podałeś, ja się trochę na diagnostyce samochodowej znam ale tam są elektroplazmy.
przemouk84
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 19 kwie 2011, 8:59

Re: Wykonanie elektromagnesu

Post autor: przemouk84 »

Kolego mondeo gratuluje wiedzy w zakresie diagnostyki samochodowej ...

P.S. Pytanie w dalszym ciągu aktualne
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Wykonanie elektromagnesu

Post autor: mondeo »

kolego określ więcej informacji bo może chcesz otwierać drzwi które są zablokowane elektromagnesem za co kodeks karny przewiduje wysokie nagrody pieniężne i bezpłatny urlop. A może potrzebujesz dużej cewki indukcyjnej o ogromnej reaktancji do sortowania odpadów metalowych
MichałMichał
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 18 lip 2013, 9:44

Re: Wykonanie elektromagnesu

Post autor: MichałMichał »

Mondeo ma rację- silne pola elektromagnetyczne i magnetyczne są "monitorowane".
przemouk84
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 19 kwie 2011, 8:59

Re: Wykonanie elektromagnesu

Post autor: przemouk84 »

Nawet nie przyszlo mi do glowy z tymi drzwiami he he ale ok. Powiedzmy, ze cewka elektromagnesu w odpowiedniej obudowie bedzie w stanie nie tyle co przyciagnac blache ok 1mm grubosci ale po zastosowaniu odpowiedniego dystansu bedzie mogla tą blache w miejscu styku czyli na obszarze ok 10-20mm wrecz przegiac w strone cewki elektromagnesu.

Mam nadzieje ze przedstawilem chociaz minimalny zarys

1. Czy jest cos takiego do wykonania i czy ktos by sie podjal?
2. Regulacja mocy jest potrzebna, do stosowania w roznych grubosciach blachy

Pozdrawiam

Swoją drogą, w ktorym miejscu w instalacji elektrycznej pojazdów występuje elektroplazma?? Bo chyba nie jestem na bieżąco.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Wykonanie elektromagnesu

Post autor: balboa »

przemouk84 pisze:1. Czy jest cos takiego do wykonania
To nie jest dobre forum do tego typu pytań, a na pewno zły dział.
wilczur
starszy szeregowy
Posty: 95
Rejestracja: 23 cze 2011, 20:25

Re: Wykonanie elektromagnesu

Post autor: wilczur »

Załóż temat na elektrodzie a dodatkowo podeslij tutaj link albo na PW jak juz to zrobisz bo ciekawi mnie jak oni to widzą
przemouk84
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 19 kwie 2011, 8:59

Re: Wykonanie elektromagnesu

Post autor: przemouk84 »

Mysle ze dzial jest bardzo dobry bo szukam osoby w swoim miescie - elektroda.pl bedzie dopiero wtedy gdy nikt w Ostrolece sobie nie poradzi, do tego nie chce zeby ktos na tym forum opisywal jak to zrobic samemu ale chce znalezc osobe ktora to dla mnie zrobi. Niestety na m-o nie ma dzialu zwiazanego, ktory pasowalby do tego tematu a i mysle ze nie ma potrzeby aby takowy robic.
Wiec pytanie dalej aktualne
Pozdrawiam
Szmeru
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 23 sie 2013, 20:21

Re: Wykonanie elektromagnesu

Post autor: Szmeru »

przemouk84 chyba będzie to dla ciebie nieopłacalne, a już na pewno w procesie produkcji. Najtaniej jednak wychodzą prasy elektro-hydrauliczne.
Zbyt mało danych podałeś. Rozmiar blachy, waga, kat gięcia itp. itd.
IMO elektromagnes nie jest na tyle "sprawny" by proces był opłacalny.
przemouk84
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 19 kwie 2011, 8:59

Re: Wykonanie elektromagnesu

Post autor: przemouk84 »

kolego Szmeru jesli posiadasz wiedze i zdolnosci aby wykonac chociaz w czesci zblizony elektromagnesdo moich potrzeb z checia podam Ci na prv dokladne zalozenie. Jeden z moich znajomych stwierdzil, ze jest to do wykonania ale jest za granica i nie ma czasu aby sie tego podjac.
Szmeru
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 23 sie 2013, 20:21

Re: Wykonanie elektromagnesu

Post autor: Szmeru »

przemouk84, jest to wykonalne, ale to zbyt poważna sprawa. Takie urządzenia muszą mieć już homologacje by używać tego w produkcji. Dodatkowo instrukcja napisana przez osobę uprawnioną, certyfikat i aktualne pomiary emisji pola elektromagnetycznego w obrębie urządzenia.
Nie podejmę się z prostej przyczyny - gdyby nie daj Boże komuś coś się stało poszedłbym za ### kratki.
przemouk84
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 19 kwie 2011, 8:59

Re: Wykonanie elektromagnesu

Post autor: przemouk84 »

Szmeru jeszcze raz chce podkreslic, ze nie potrzebuje tego urzadzenia do wykorzystywania w zadnym procesie produkcji. Chodzi mi o zrobienie prototypu. Jesli bedzie spelnialo swoja funkcje we wlasnym zapotrzebowaniu to wtedy mozna zajac sie legalizacja. Ale na poczatek prosty prototyp, ktory ma dzialac a nie wygladac dla moich prywatnych potrzeb.
Znalazlbys chwile w przyszlym tygodniu na spotkanie sie ze mna i zapoznanie sie z moim zalozeniem?
Szmeru
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 23 sie 2013, 20:21

Re: Wykonanie elektromagnesu

Post autor: Szmeru »

przemouk84, może bym i znalazł, ale musisz potwierdzić, że znasz chociaż zasadę działania elektromagnesu. By nasza rozmowa była konstruktywna.
ODPOWIEDZ