Instalacja windowsa w sklepie

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
Believe
kapral
Posty: 100
Rejestracja: 06 kwie 2012, 21:02

Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: Believe »

Czy da się w sklepach komputerowych w Oce dać komputer aby zainstalowali oryginalnego windowsa? Nie chodzi mi o kupienie płyty i od razu instalacje tylko o samą instalacje z ich płyt.
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: Michał »

Daj info na PW to Ci zainstaluje.
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: netespl »

Przecież instalacja z oryginalnych płyt nie sprawi, że będziesz miał legalny system... a Windows to nie jest już jakiś kosmiczny wydatek.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: balboa »

Nie sądzę żeby ktoś dzielił się swoim oryginalnym systemem, chyba że sam za niego nie zapłacił.
Instalacja pirackiej kopii to żaden problem, pisz na PW.
Believe
kapral
Posty: 100
Rejestracja: 06 kwie 2012, 21:02

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: Believe »

Pirata to sam moge zainstalować, chodzi mi o oryginał bez konieczności kupowania .
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: netespl »

A jaki to ma sens?
aga1009
kapral
Posty: 116
Rejestracja: 26 lis 2008, 9:25

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: aga1009 »

Przecież jak ktoś za instaluje wersje box tego oryginału to i tak dla Ciebie będzie to pirat.Kupujesz licencje i to jest oryginał.
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: Michał »

Czegoś nie rozumiem. Mam zapłacić za twój oryginalny system i dać Ci go w prezencie? Dobre :)
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: balboa »

netesp pisze:A jaki to ma sens?
Przyłączam się do tego pytania.
Oprogramowanie jest użytkowane legalnie wtedy gdy użytkownik ma licencję na to użytkowanie.
Wyjaśnij o co Ci chodzi ? Potrafisz odróżnić czy korzystasz z pirata czy z systemu z oryginalnej płytki ?
Ostatnio zmieniony 16 paź 2013, 0:10 przez balboa, łącznie zmieniany 1 raz.
megatron ss
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 08 cze 2011, 21:23

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: megatron ss »

Zainstalować można z dowolnego nośnika bez względu na to z jakiego źródła pochodzi. najważniejszy jest klucz.
Nikt o zdrowych zmysłach nie odda zakupionego przez siebie za kilka stówek, ..bo po co.
Jak jesteś studentem do "uderz" do swojej szkoły i dostaniesz za free na jaki tylko zechcesz system i będzie to w pełni legalne.
Jeśli studentem nie jesteś, kupić nie chcesz to gratuluje tupetu i toku myślenia.
Swoją drogą, że też ludzie nie boją się pytać o pirackie kopie systemu ..a tym samym ofiarować swoja pomoc dla takich wersji na forum takie jak to....

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: balboa »

Co to za pojęcie "oryginalny klucz" ? Jeśli ktoś ukradnie mi torbę z kopią mojego oryginalnego systemu(klucz markerem na płytce) to nie znaczy że ma legalny system mimo że zna klucz. Najważniejsza, jak już wyżej napisałem, jest licencja. Jeśli system kupowany, to po prostu faktura.
Niby wiesz coś w temacie ale muszę Cię douczać.
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: netespl »

Czepiasz się słówek, każdy doskonale wie w czym rzecz. Np. przy zakupie aktualizacji do Windows 8 dostajesz wyłącznie klucz na maila i potwierdzenie zakupu, nic więcej, więc... coś tam wiesz, ale trzeba Cię douczać. Faktura/paragon nie jest żadnym dowodem legalności, bo na dokumencie nie masz wyszczególnionej informacji jakiego KLUCZA dotyczy dokument.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: balboa »

netespl pisze:Czepiasz się słówek, każdy doskonale wie w czym rzecz.
Nie sądzę. w takim zagadnieniu należy się wyrażać precyzyjnie.
netespl pisze:Np. przy zakupie aktualizacji do Windows 8 dostajesz wyłącznie klucz na maila i potwierdzenie zakupu, nic więcej, więc..
To tylko aktualizacja a nie zakup systemu.
netespl pisze:Faktura/paragon nie jest żadnym dowodem legalności.
Bzdura. Oczywiście że najważniejsza jest licencja ale dowód zakupu bardzo ją wspomaga.
netespl pisze:bo na dokumencie nie masz wyszczególnionej informacji jakiego KLUCZA dotyczy dokument...
Bo klucz to jest tu rzecz tylko pomocnicza.
netespl pisze:A niby co zmienia link który podałeś?...
Potwierdza, że klucz jest pomocniczym narzędziem i to że się go ma jest mniej ważne niż np. dowód zakupu.
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: netespl »

balboa pisze:To tylko aktualizacja a nie zakup systemu.
Tak samo ma się sprawa przy zakupie online pełnej wersji W8.
balboa pisze:Bzdura. Oczywiście że najważniejsza jest licencja ale dowód zakupu bardzo ją wspomaga.
W przypadku np. wersji OEM Windowsa 7 wystarczającym dowodem legalności jest naklejka z numerem seryjnym. Dowód zakupu jest zbędny - co więcej - często w ogóle go nie ma, bo np. system jest preinstalowany.
balboa pisze:Bo klucz to jest tu rzecz tylko pomocnicza.
Dokument zakupu jest rzeczą pomocniczą. Numer seryjny jest jednocześnie numerem licencyjnym i jako taki jest powiązany z licencją.
balboa pisze:Potwierdza, że klucz jest pomocniczym narzędziem i to że się go ma jest mniej ważne niż np. dowód zakupu.
Bzdura. Dowód zakupu jest jedynie potwierdzeniem na to, że kiedyś tam kupiłeś dany system. Nic poza tym. Mając sam dowód zakupu i tak nie możesz zainstalować systemu. Potrzebujesz klucz, który jest jedynym elementem uprawniającym do użycia danej kopii oprogramowania.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: balboa »

Nie wiem dokładnie jak przebiega zakup online W8. Może klucz jest dostarczany mailem, tylko co z tego ?
netespl pisze:W przypadku np. wersji OEM Windowsa 7 wystarczającym dowodem legalności jest naklejka z numerem seryjnym.
Tak jest to jakiś dowód. I co z tego ?

Przy preinstalowanym systemie ważny jest dowód zakupu sprzętu, na którym jest system.
netespl pisze:Dowód zakupu jest jedynie potwierdzeniem na to, że kiedyś tam kupiłeś dany system. Nic poza tym.
Przeczytaj sam siebie.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: balboa »

I jak to sie ma do tego ze niby najwazniejszy jest klucz ?
A nawiasem, ogolnie widomo po ile podobne naklejki mozna nabyc na znanym portalu aukcyjnym.
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: netespl »

Umiesz czytać? Wygląda na to że nie, więc nie mamy o czym dyskutować.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: balboa »

Aha, wiec milcz.
netespl pisze:Wygląda na to że nie
To tylko bardzo subiektywna opinia.

Ponawiam pytanie do autora watku:
balboa pisze:Wyjaśnij o co Ci chodzi ? Potrafisz odróżnić czy korzystasz z pirata czy z systemu z oryginalnej płytki ?
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: malykazio »

Nie wiem o co się sprzeczacie. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Zarówno dowód zakupu oprogramowania / sprzętu z zainstalowanym oprogramowaniem, jak również naklejka może być dowodem posiadania ważnej licencji. Ktoś, kto ma oryginalny system zapewne będzie miał i jedno i drugie, więc wasze rozważania są czysto teoretyczne. Nawet w przypadku braku jednej z tych rzeczy można udowadniać swoje racje. Czy to faktura czy naklejka to tylko dowód na to, że mamy zakupioną licencję. Przy ich braku i tak możemy udowadniać, że używamy legalnego systemu, jak chociażby próbując wykazać, że nikt inny poza nami nie korzysta z konkretnego klucza licencyjnego. Z drugiej strony, nawet mając i naklejkę i fakturę, możemy naruszyć warunki licencji na wiele sposobów, jak chociażby instalując oryginalny system na wielu komputerach jednocześnie (będziemy posiadać i naklejkę na pudełku i dowód zakupu).
MichałMichał
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 18 lip 2013, 9:44

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: MichałMichał »

Hej, z tego co wiem klucz licencyjny po zarejestrowaniu na stronie Microsoftu zostaje przypisany do płyty głównej i koniec. Jeden klucz- jedno urządzenie (komputer). Nawet gdy masz oryginalną płytkę ale jeden klucz, to nie podziała to na innym sprzęcie więcej niż 1 miesiąc (wymaganie rejestracji...). Mogę się mylić, bo sprawdzałem to na Xp-ku.
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: netespl »

Bzdura, wystarczy zadzwonić do MS i przeprowadzić ponowną aktywację. Poza tym dotyczy to wyłącznie wersji OEM.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: Qrzysio »

A ja napiszę tak: licencją i dowodem że system operacyjny jest oryginalny jest po pierwsze faktura jego zakupu.
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Odp: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: netespl »

Qrzysio pisze:A ja napiszę tak: licencją i dowodem że system operacyjny jest oryginalny jest po pierwsze faktura jego zakupu.
Naprawdę większość ma tu problem z interpretacją jasnych jak słońce zapisów licencyjnych? Faktura nie jest dowodem na cokolwiek...
aga1009
kapral
Posty: 116
Rejestracja: 26 lis 2008, 9:25

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: aga1009 »

Spieracie się o dwie różne opcje. Mamy komputer z zainstalowanym już systemem (tu ważne są te naklejki) i komputer bez systemu a sami kupujemy Win ( faktura, dowód zakupu jest tu ważny). A już wnikając w licencje OEM, PKC, BOX to należy się dokładnie wczytać w licencję MS. Te ich licencje są po to by utrudnić nam używanie. Wracając do wcześniej wklejonej informacji z licencji , że naklejka jet potwierdzeniem. Z tym tylko, że laptop z Windows 8 nie ma już tych naklejek, a klucz jest ukryty w BIOS. Jeszcze pół roku temu np licencji BOX Office 2013 nie można było przenosić na inny komputer :) A wczytując się w licencję Windows 8 OEM wychodzi na to, że można przenosić. I jak tu za nimi zdążyć :lol:
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: balboa »

Początek wąteku dotyczył najbardziej systemu BOX. Autor chciał mieć winde niezależnie od spzętu i tym się m.in. kierowałem.
aga1009 pisze:a klucz jest ukryty w BIOS.
Ale... chyba można go tam edytować ? Z tego co wiem na nowych laptopach i płytach gł. do desktopów można instalować W8 zupełnie pomijając BIOS, tzw UEFI.
ODPOWIEDZ