Instalacja windowsa w sklepie

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: Qrzysio »

A ja napiszę tak: licencją i dowodem że system operacyjny jest oryginalny jest po pierwsze faktura jego zakupu.
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Odp: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: netespl »

Qrzysio pisze:A ja napiszę tak: licencją i dowodem że system operacyjny jest oryginalny jest po pierwsze faktura jego zakupu.
Naprawdę większość ma tu problem z interpretacją jasnych jak słońce zapisów licencyjnych? Faktura nie jest dowodem na cokolwiek...
aga1009
kapral
Posty: 116
Rejestracja: 26 lis 2008, 9:25

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: aga1009 »

Spieracie się o dwie różne opcje. Mamy komputer z zainstalowanym już systemem (tu ważne są te naklejki) i komputer bez systemu a sami kupujemy Win ( faktura, dowód zakupu jest tu ważny). A już wnikając w licencje OEM, PKC, BOX to należy się dokładnie wczytać w licencję MS. Te ich licencje są po to by utrudnić nam używanie. Wracając do wcześniej wklejonej informacji z licencji , że naklejka jet potwierdzeniem. Z tym tylko, że laptop z Windows 8 nie ma już tych naklejek, a klucz jest ukryty w BIOS. Jeszcze pół roku temu np licencji BOX Office 2013 nie można było przenosić na inny komputer :) A wczytując się w licencję Windows 8 OEM wychodzi na to, że można przenosić. I jak tu za nimi zdążyć :lol:
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: balboa »

Początek wąteku dotyczył najbardziej systemu BOX. Autor chciał mieć winde niezależnie od spzętu i tym się m.in. kierowałem.
aga1009 pisze:a klucz jest ukryty w BIOS.
Ale... chyba można go tam edytować ? Z tego co wiem na nowych laptopach i płytach gł. do desktopów można instalować W8 zupełnie pomijając BIOS, tzw UEFI.
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: marbac »

malykazio pisze:Nie wiem o co się sprzeczacie. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Zarówno dowód zakupu oprogramowania / sprzętu z zainstalowanym oprogramowaniem, jak również naklejka może być dowodem posiadania ważnej licencji. Ktoś, kto ma oryginalny system zapewne będzie miał i jedno i drugie, więc wasze rozważania są czysto teoretyczne.
Dokładnie tak!
Ja kupiłem laptopa z zainstalowanym Windowsem 8. Nie ma na nim żadnej naklejki z kluczem, nie mam też faktury, a przecież legalnie kupiłem system. Wszystko jest szczegółowo opisane w treści licencji.
Natomiast autor postu ewidentnie miał nieczyste intencje, gdyż chciał używać czegoś, za co nie zapłacił. Niestety dyskusja potoczyła się trochę w niewłaściwym kierunku...
opiekun
starszy szeregowy
Posty: 86
Rejestracja: 26 lip 2008, 15:46

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: opiekun »

marbac pisze:
malykazio pisze:Nie wiem o co się sprzeczacie. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Zarówno dowód zakupu oprogramowania / sprzętu z zainstalowanym oprogramowaniem, jak również naklejka może być dowodem posiadania ważnej licencji. Ktoś, kto ma oryginalny system zapewne będzie miał i jedno i drugie, więc wasze rozważania są czysto teoretyczne.
Dokładnie tak!
Ja kupiłem laptopa z zainstalowanym Windowsem 8. Nie ma na nim żadnej naklejki z kluczem, nie mam też faktury, a przecież legalnie kupiłem system. Wszystko jest szczegółowo opisane w treści licencji.
Natomiast autor postu ewidentnie miał nieczyste intencje, gdyż chciał używać czegoś, za co nie zapłacił. Niestety dyskusja potoczyła się trochę w niewłaściwym kierunku...
W przypadku laptopów i komp. stacjonarnych licencji na oprogramowanie zainstalowane nie udziela Ci Microsoft, tylko producent sprzętu np. Acer, Asus, Lenovo itp.

Jak ktoś ma wątpliwości, to polecam zadzwonić na infolinię Microsoftu.
Wykorzystywanie całości lub fragmentów powyższej wypowiedzi bez zgody autora zabronione.
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: marbac »

opiekun pisze:W przypadku laptopów i komp. stacjonarnych licencji na oprogramowanie zainstalowane nie udziela Ci Microsoft, tylko producent sprzętu np. Acer, Asus, Lenovo itp.
Dla mnie nie ma najmniejszego znaczenia, kto udziela mi licencji. Najważniejsze, że nabyłem system legalnie!
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: malykazio »

Qrzysio pisze:A ja napiszę tak: licencją i dowodem że system operacyjny jest oryginalny jest po pierwsze faktura jego zakupu.
Faktura jest jedynie dokumentem księgowym, potwierdzającym dokonanie zakupu, ewentualnie również potwierdzającym uiszczenie ceny. Nie dowodzi legalności oprogramowania, bo po pierwsze: najczęściej nie zawiera numeru licencji na oprogramowanie, po wtóre samą fakturę można wystawić i na sprzedaż nielicencjonowanego oprogramowania, które ważnej licencji nie będzie posiadało (z różnych powodów).
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Instalacja windowsa w sklepie

Post autor: balboa »

malykazio pisze:Faktura jest jedynie dokumentem księgowym, potwierdzającym dokonanie zakupu, ewentualnie również potwierdzającym uiszczenie ceny. Nie dowodzi legalności oprogramowania
Oczywiście, że sam dowód zakupu raczej nie dowodzi legalności. Zaznaczałem to w jednym z wcześniejszych postów, że w połaczeniu z licencją jest jej solidnym udokumentowaniem.
malykazio pisze:po wtóre samą fakturę można wystawić i na sprzedaż nielicencjonowanego oprogramowania,
Uuuu, niech tylko jakaś firma wystawi taką fakturę....
malykazio pisze:samą fakturę można wystawić i na sprzedaż nielicencjonowanego oprogramowania, które ważnej licencji nie będzie posiadało,
( :

Co do pytań o co była sprzeczka, przypomnę, że w temacie padły wypowiedzi że najważniejszy jest klucz i pytanie co zmienia link zamieszczony przreze mnie wcześniej.
ODPOWIEDZ