Ekogroszek

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
Awatar użytkownika
MoskoU
starszy szeregowy
Posty: 90
Rejestracja: 04 maja 2006, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Ekogroszek

Post autor: MoskoU »

Gdzie i po ile kupujecie ekogroszek ?
Szukam jakiegoś taniego (ale nie śmieciowego) rozwiązania.
Tyson
kapral
Posty: 144
Rejestracja: 04 wrz 2005, 8:56

Re: Ekogroszek

Post autor: Tyson »

Prawda jest taka, że za dobry groszek trzeba zapłacić, Ktoś to pali non stop ruskiem powie, że jest super, bo nie ma porównania do groszku np z kopalni wesoła, a ten swoje kosztuje.
snoopek
szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 06 wrz 2012, 19:38

Re: Ekogroszek

Post autor: snoopek »

Polecam skład w Goworowie. My kupowaliśmy we wrześniu, zapłaciliśmy ok.150 zł/t taniej niż w O-ce. Ekogroszek dobrej jakości- bez niespodzianek. Dobrze się pali, nie zostawia dużo popiołu.
Nie polecam- składu na Kołobrzeskiej, gdzie w węglu był pręt i inne niespodzianki- łącznie naprawa pieca- około 2000zł. Właściciel składu węgla umywał ręce pomimo udokumentowanych zakupów. Reklamacji nie uznali. W tamtym czasie kupowaliśmy tylko u nich. Nigdy więcej nie kupiliśmy u nich węgla ani my ani nikt z naszych znajomych.
Domka
starszy szeregowy
Posty: 60
Rejestracja: 14 lip 2010, 15:20
Lokalizacja: Antonie

Re: Ekogroszek

Post autor: Domka »

O proszę a ja chciałam na Kołobrzeskiej zamówić dla siebie :( więc jednak nie będę tam zamawiać.... Ja też poczekam na więcej waszych propozycji gdzie kupić :D
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ekogroszek

Post autor: Qrpiana »

snoopek pisze:Nie polecam- składu na Kołobrzeskiej,
ale na Kołobrzeskiej są dwa składy, więc napisz o który Tobie chodzi
agacomplete
starszy kapral
Posty: 180
Rejestracja: 24 paź 2010, 21:26

Re: Ekogroszek

Post autor: agacomplete »

na Kołobrzeskiej brałem u obydwóch w węglosorcie nawet workowany węgiel jest mokry a u tych drugich co jest skup złomu niby lepszy ale zawsze przywieziony z nadwagą jak rozsypny chcesz tone a chłopu "się wsypało" 1300kg teraz biorę na lokalnej "składy węgla" i jak na razie jestem zadowolony z tej placówki . nie chodzi mi o ekogroszek tylko zwykły węgiel kamienny
Balzak
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 06 sty 2009, 15:19

Re: Ekogroszek

Post autor: Balzak »

snoopek pisze:Polecam skład w Goworowie. My kupowaliśmy we wrześniu, zapłaciliśmy ok.150 zł/t taniej niż w O-ce. Ekogroszek dobrej jakości- bez niespodzianek. Dobrze się pali, nie zostawia dużo popiołu.
Nie polecam- składu na Kołobrzeskiej, gdzie w węglu był pręt i inne niespodzianki- łącznie naprawa pieca- około 2000zł. Właściciel składu węgla umywał ręce pomimo udokumentowanych zakupów. Reklamacji nie uznali. W tamtym czasie kupowaliśmy tylko u nich. Nigdy więcej nie kupiliśmy u nich węgla ani my ani nikt z naszych znajomych.

Ale wiesz jakim ekogroszkiem Palisz?? Bo z tego co wiem i znam ten skład nie chcą powiedzieś jaki to eko, twierdzą ze to tajemnica handlowa.

Ja osobiście mogę polecić skład weglowy z krasnosielca Pana Bartka ZIelińskiego, obecnie ma dwa rodzaje ekogroszku Retopal i Ekogroszek z kopalni Wesoła Mysłowice, idzie sie z nim dogadać co do przywozu i ceny. Sam lada dzień bede u niego zamawiał.

Jeszcze jest opcjia zamówienia przez internet jest kilka sprawdzownych składów na śląsku co wysyłają kurierem i towar jest bardzo dobry. i nawet z przesyłką ten wegiel wychodzi ok 20zł taniej jak w ostrołęce.
end
szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 21 lip 2011, 20:15

Re: Ekogroszek

Post autor: end »

Ja 5 lat paliłem ekogroszkiem z Czech.
Kupiłem cały samochód 25 ton na allegrogo i 5 lat nie wiedziałem co to opał. Jak łatwo policzyć spalałem 5 ton rocznie, w cenie 400zł za tonę (obecnie ok.450zł już z dowozem) Dla orientacji - dom w "aktualnej" technologi, do ogrzania jakieś 160m2.
Pali się bardzo dobrze, jest jednakowej granulacji i bez żadnych niespodzianek w środu. Ogólnie było super. Jak teraz jadę na skład, nigdy nie mogę się pogodzić z ceną ;)
Nie ma jednak nic za darmo - jest poprostu mniej kaloryczny.
W tym roku palę najtańszym jaki mi się udało znależć, polskim - zobaczymy jak wyjdzie spalanie. Po szybkich testach, na moje oko wychodzi go gdzieś 25% więcej. Rachunek ekonomiczny jest więc i tak lekko na korzyść czeskiego. Na pytanie czemu znów nie czeski - trzeba wydać jednorazowo na dzień dzisiejszy ok.12tyś zł, a nie mam tyle :) Węgiel w Czechach jest nawet tańszy niż poprzednio ale transport droższy :)
Można zakup połączyć jak ktoś lubi spółki :) bo 25 ton to trzeba mieś gdzie składować no i węgiel przyjeżdźa luzem :) więc go wypada poworkować (tydzień roboty po godzinach :) ale spokój na lata bezcenny)
ODPOWIEDZ