Poszukiwany elektronik

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
zuko
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:42

Poszukiwany elektronik

Post autor: zuko »

Witam, potrzebuję pomocy do ratowania segmentu wieży, pacjentem jest CD-Player Sony CDP-770.
od 2 tygodni mam problem z CD playerem Sony CDP-770, ma on problem z odczytem płytek, jeszcze 2 tygodnie temu odpalałem (jak to na codzień) by go rozruszyć, jednak zaczął mi odmawiać posłuszeństwa, jakich cd nie wkładałem to przy każdej odczyt 10 sekund i błąd "no disc". Czyżby laser mu padł? Jaki by był koszt naprawy?
CDP jest made in France.
Szmeru
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 23 sie 2013, 20:21

Re: Poszukiwany elektronik

Post autor: Szmeru »

Hej, sprawa wygląda następująco. Na początek czyszczenie głowicy - lepiej to komuś zlecić kto się zna by nie porysował soczewki lub nie użył "alkoholu" do jej czyszczenia po zmyje warstwę refleksyjną.
Każda głowica laserowa ma potencjometr mocy wiązki, jej regulacja czasem pomaga (zazwyczaj na krótko).
By określić koszt wymiany głowicy najpierw trzeba znać jej typ i określić się czy chcesz zamiennik czy oryginał.
W Twoim sprzęcie laser to prawdopodobnie KSS-210A - taki jak w tańszych modelach Nakamichi.
Koszt w sklepie internetowym to pewnie coś około 20-30zł bez mechanizmu. Wymiana zależy u kogo, od 30zł do nawet 130zł w Ostrołęce.
zuko
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:42

Re: Poszukiwany elektronik

Post autor: zuko »

tutaj mam laser KSS-150A.
Wczoraj oczyściłem soczewkę wacikiem do uszu, odpaliłem CD i odpaliło, jednak sprawdzałem parę CD i tak przełączyłem na któryśnasty track i cd nie wyświetlało zawartości i coraz szybciej się zaczynała , nie ma reakcji na żaden przycisk. Laser w soczewce świeci.
Szmeru
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 23 sie 2013, 20:21

Re: Poszukiwany elektronik

Post autor: Szmeru »

Czyli głowica była już wymieniana, 150 jest zamiennikiem o niec słabszych parametrach. SONY podaje że w modelu CDP-770 montował KSS-210A, można zamienić na lepszy z literką B. Jednak Chińskie zamienniki od A do F to to samo i wiele ma skazy fabryczne.
Można by był delkiatnie drgnąć potencjometr "prądu diody lasera". Max ~0,5 - 1 mm.

Czy na naklejce głowicy lasera obok symbolu KSS-150A jest info gdzie go wyprodukowanao?
zuko
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:42

Re: Poszukiwany elektronik

Post autor: zuko »

hm, to później powiem bo obecnie nie ma mnie w domu, ale jak słuchałem z cd i jak dawałem mocniej to mi czasem płyty przerywały bo ten laser pewnie był czuły. A jakiś oryginalny japoński można dostać?
bo na allegro np ten 210A widzę że jest po 30+ zł ale za 100+ zł. Nie będę płacił za laser który przekracza wartość cd playera.
Szmeru
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 23 sie 2013, 20:21

Re: Poszukiwany elektronik

Post autor: Szmeru »

zuko, za niecałe 100zł będziesz miał Oryginał Made in Japan.
Jak sam sobie wymienisz to koniec kosztów. Pamiętaj, że głowice laserów są bardzo czułe na przepięcia. Możesz uwalić głowice ładunkiem ze swojego palca! Między innymi dlatego mają zalutowaną zwore, którą trzeba umiejętnie "rozlutować" po montażu.
zuko
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:42

Re: Poszukiwany elektronik

Post autor: zuko »

wiem właśnie, tylko kurde teraz mam inne wydatki a w takim stanie nie jest wart 30 zł...
ODPOWIEDZ