Przysposobienie

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
Laura
kapral
Posty: 119
Rejestracja: 26 paź 2011, 8:54

Przysposobienie

Post autor: Laura »

Witam serdecznie. Mój mąż złożył wniosek o przysposobienie mojej córki. Oczywiście ojciec dziecka prawa rodzicielskie już ma odebrane. I tu moje pytanie : Czy ktoś się orientuje jak takie przysposobienie się odbywa? Czy procedura w sądzie długo trwa? Czy moje dziecko będzie badanie przez psychologa (córka ma 9 lat)? Jeśli ktoś ma to za sobą lub orientuje się w temacie bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam:)
Szuryga
starszy szeregowy
Posty: 98
Rejestracja: 06 mar 2006, 18:29
Lokalizacja: Rzekuń

Re: Przysposobienie

Post autor: Szuryga »

SKIFCHLIZ
zygfryd
starszy szeregowy
Posty: 75
Rejestracja: 02 wrz 2008, 8:25

Re: Przysposobienie

Post autor: zygfryd »

Cała procedura wygląda tak:
Składa się wniosek o przysposobienie (są trzy przysposobienia) do Sądu. W moim przypadku złożyłem o przysposobienie pełne, było to na początku kwietnia 2012 roku.
Coś około czerwca 2013 roku mieliśmy 1 sprawę. Tam Sędzia przekazał sprawę do opinii do Ośrodka Adopcyjnego (nie pamiętam dokładnie nazwy ale mieści się w nowym budynku Urzędu Marszałkowskiego na Piłsudskiego).
W sierpniu tego roku mieliśmy wykonany wywiad przez ww wymieniony Ośrodek (może i byłby szybciej ale w wakacje to zazwyczaj czas urlopów). Tam pod koniec sierpnia byliśmy poproszeni o wizytę w celu wykonania testów psychologicznych. Ją spędziłem w tym Ośrodku ok 3 godziny - sporo tych testów miałem, natomiast moja żona uzupełniała tylko tzn "test małżeński" - chyba tak to się nazywa. Syn również miał wykonywany test oraz była przeprowadzona rozmowa bodajże z psychologiem. Ja również na zakończenie tych testów miałem rozmowę z psychologiem.
Cała opinia jest następnie kierowana do Sądu.
Drugą i ostatnią sprawę mieliśmy na początku listopadzie tego roku. Sędzia w miarę szybko wydał wyrok. I tak: przysposobiłem w pełni naszego syna oraz zmieniłem mu Nazwisko na swoje.
Czekamy w tej chwili uprawomocnienie się wyroku.
oueah
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 18 mar 2013, 17:02

Re: Przysposobienie

Post autor: oueah »

Nie sądziłem, że procedura przysposobienia trwa, aż tak długo.
ODPOWIEDZ