Warzywa ekologiczne

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
ladybird
starszy szeregowy
Posty: 53
Rejestracja: 27 wrz 2011, 12:53

Warzywa ekologiczne

Post autor: ladybird »

czy w Ostrołęce są gdzieś do kupienia eco warzywa? chodzi mi o dobrej jakości warzywka, bez sztucznych dodatków.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: warzywka eco

Post autor: Infom »

nie dawno też był podobny temat założony i też czekałem na rzeczową odpowiedź i niestety takowa nie padła.
Czyli wychodzi na to, że w Ostrołęce może być ciężko.
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: warzywka eco

Post autor: sKaLpeL »

w lidlu niby są eco warzywa, ale jak to z nimi jest to nie wiem, też mam zamiar niedługo kupić dla dziecka eco warzywa na zupki
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Re: warzywka eco

Post autor: Michał »

Chyba tylko w Lidlu.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: warzywka eco

Post autor: Infom »

no ciekawe jak z to z tym lidlem jest, bo kto to sprawdzi hm
Awatar użytkownika
Krzychu
starszy kapral
Posty: 163
Rejestracja: 20 maja 2005, 12:27
Lokalizacja: Wawa

Re: Warzywa ekologiczne

Post autor: Krzychu »

Jedne z gospodarstw ekologicznych znajduje się w Kruszewie u Państwa Kwietniaków, gm. Goworowo. Gospodarstwo zostało wyróżnione w konkursie krajowym w kategorii ekologia i środowisko, natomiast w konkursie wojewódzkim w tej samej kategorii zajęło I miejsce. W gospdoarstwie prowadzona jest produkcja mieszana warzyw takich jak: buraki, marchew, ziemniaki, warzywa certfikowane: dynia, kapusta, truskawki. Wydaje mi się, że jest możliwość kupienia również innych warzyw czy też owoców, te informacje mam sprzed około 3 lat. Zajmują się również hodowlą zwierząt takich jak świnie rasy polska złotnicka, hodowla konika polskiego oraz okolo 50 sztuk kur rasy zielononóżka kuropatwiana.

Innym gospodarstwem ekologicznym jest gospodarstwo Państwa S. i M. Mąka z miejscowości Grale, gmina Kadzidło. Gospodarstwo zostało docenione w wielu konkursach o randze krajowej oraz województwa mazowieckiego. Gospodarstwo zajęło III miejsce w kraju po raz drugi z kolei w kategorii ekologia i środowisko, natomiast zajęło I miejsce za produkcje ekologiczno-towarową województwa mazowieckiego. W gospodarstwie hodowane są kozy mleczne, z których wytwarzane są sery takie jak: sery twarogowe oraz podpuszczkowe. Właścicieli można spotkać na różnych festynach oraz kiermaszach, gdzie wystawiają swoje produkty.

Trzecim znanym przeze mnie gospodarstwem ekologicznym jest gospodarstwo Pana M. Dudziaka z Lipianki, gm Goworowo. Pan Dudziak zajmuje się hodowlą tylko i wyłącznie kur zielononóżek (ok. 300 szt. - 3 lata temu, teraz nie wiem). Sprzedaż jaj do konsmpcji prowadzona jest w okresie od 1 lutego do końca czerwca. Od 1 lipcja do końca stycznia jaj nie sprzedaje.

Ze wszystkimi gospodarzami miałem okazję spotkać sie i porozmawiać osobiście, bardzo polecam, przesympatyczni ludzie. Tak jak pisałem, było to około 3-4 lata temu, więc sporo rzeczy mogło się zmienić do tej pory. Jeżeli ktoś jest zainteresowany kupnem warzyw, jaj lub serów można się przejechać i podpytać co i jak. Dodam, że gospodarstwo Państwa S. i M. Mąka to gospodarstwo agroturystyczne.
Wszystkie informacje zostały zdobyte na potrzeby własnej pracy inżynierskiej.

Pozdrawiam :)
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Warzywa ekologiczne

Post autor: Infom »

łap pochwałę za napisanie takiej pracy :)
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Warzywa ekologiczne

Post autor: skutekk »

jak sam sobie nie wychodujesz to zdrowej zywnosci w 100% nie kupisz. Dziwi mnie fakt ze w tych czasach jeszcze ludzie wierza w bajki :shock:
ODPOWIEDZ