Gdzie Fotelik samochodowy: 15-36 ? Oka

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Gdzie Fotelik samochodowy: 15-36 ? Oka

Post autor: mIcHaLos »

Cześć - Pytanie,

Czy w Ostrołęce znajdę sklep z fotelikami samochodowymi? A może jest ewentualność posadzenia dziecka i przetestowania zapięć, pozycji siedzącej... ? Eee pewnie za dużo wymagam w tym małym mieście.

Który Waszym zdaniem świetnie się sprawdza dla "Smyka", względy bezpieczeństwa, komfort jazdy itp....
- Monza Nova Seatfix Recaro Isofix
- Romer KidFix
- Kiddy CruiserFix Pro

Dzięki
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Gdzie Fotelik samochodowy: 15-36 ? Oka

Post autor: netespl »

Foteliki są m.in. w sklepie w Zorzy.
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Gdzie Fotelik samochodowy: 15-36 ? Oka

Post autor: shelly »

Też niedawno przerabialiśmy ten temat i też miałam na liście dwa pierwsze, które wymieniłeś. Kidfix nie podobał nam się, bo te boczne elementy przy głowie (nie pamiętam jak to się nazywa) są zbyt blisko i praktycznie uniemożliwiają poruszanie głową, dziecko siedzi trochę jak na krześle elektrycznym (takie miałam skojarzenia, sorry).
Popatrz jeszcze na casualplay protector fix, my ten kupiliśmy. Ma fajnie wyprofilowany zagłówek, głowa nie opada, dodatkowo fajna regulacja pokrętłem, mozliwa nawet jak dziecko siedzi w foteliku (regulowane oparcie i wysuwane siedzisko, co wydaje się fajną sprawa jak dziecko podrośnie, nie będzie miało siedziska do polowy uda).

Kidfix ma koszmarną regulację oparcia, nie do użycia kiedy dziecko jest w foteliku. Monza miał lepsze rozwiązanie, ale też ciężko regulować podczas kiedy jest dziecko. Z Casualplay jetesmy zadowoleni po pierwszej dłuższej wycieczce :) sprawdz ten fotelik, ja też o nim wcześniej nie słyszałam, a ma 4 gwiazdki za bezp.

Jeżeli chodzi o Ostrołękę to wątpię, że gdzieś znajdziesz foteliki, o które pytasz :? może na zamówienie, ale wtedy kupujesz w ciemno
nelcia123
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2014, 15:16

Re: Gdzie Fotelik samochodowy: 15-36 ? Oka

Post autor: nelcia123 »

przerabiałam ten sam problem. W Ostrołęce nie znajdziesz fotelika wystawionego w sklepie z wyższej półki cenowej. Ja zamówiłam przez internet ROMER KidFix SICT 15-36 kg i jestem bardzo zadowolona. Polecam jego zakup, wart jest swojej ceny :)
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Gdzie Fotelik samochodowy: 15-36 ? Oka

Post autor: netespl »

shelly pisze:Popatrz jeszcze na casualplay protector fix, my ten kupiliśmy. Ma fajnie wyprofilowany zagłówek, głowa nie opada, dodatkowo fajna regulacja pokrętłem, mozliwa nawet jak dziecko siedzi w foteliku (regulowane oparcie i wysuwane siedzisko, co wydaje się fajną sprawa jak dziecko podrośnie, nie będzie miało siedziska do polowy uda).
Możesz jeszcze napisać czy w tym Casualplay regulacja oparcia pozwala na takie jego opuszczenie, że kiedy dziecko zaśnie to "leży", a główka mu nie leci do przodu? :)
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Gdzie Fotelik samochodowy: 15-36 ? Oka

Post autor: shelly »

netespl pisze: Możesz jeszcze napisać czy w tym Casualplay regulacja oparcia pozwala na takie jego opuszczenie, że kiedy dziecko zaśnie to "leży", a główka mu nie leci do przodu? :)
niestety z własnego doświadczenia nie napiszę czy głowa opada czy nie, dla nas też to było ważne, ale póki co tylko raz jechaliśmy gdzieś dalej i mały jak na złość nie zasnął, bo był czymś zajęty ;)
jedynie w czasie jazdy przygladałam się jak "leży" głowa i tak z obserwacji wydaje mi się, że ten zagłowek jest tak wyprofilowany, że głowa jest lekko skierowana do tyłu (o ile wiesz co mam na myśli), nawet bez rozkładania. W najbliższym czasie nigdzie się nie wybieramy, więc jeżeli Ci się nie spieszy to napiszę ja tylko będę miała odp na Twoje pytanie.
Miałam też wspomnieć o foteliku, o którym pisze nelcia, to nowość i wygląda też fajnie, ale nie wiem jaki ma patent na rozkładanie, chyba taki jak zwykły kidfix.
W każdym razie ja, podobnie jak Ty, wolałam przymierzyć dziecko do fotelika i fotelik do samochodu, bo to jednak spora kwota.
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Gdzie Fotelik samochodowy: 15-36 ? Oka

Post autor: mIcHaLos »

Chyba zdecyduje się na RECARO
ODPOWIEDZ