Kamera Termowizyjna

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Kamera Termowizyjna

Post autor: mIcHaLos »

Czy ktoś w mieście korzystał z takiej usługi ? - Jak oceniacie? Kogo ewentualnie możecie polecić ?
agacomplete
starszy kapral
Posty: 180
Rejestracja: 24 paź 2010, 21:26

Re: Kamera Termowizyjna

Post autor: agacomplete »

chodzi o wykrycie mostków termicznych?
Tyson
kapral
Posty: 144
Rejestracja: 04 wrz 2005, 8:56

Re: Kamera Termowizyjna

Post autor: Tyson »

Michał sprecyzuj do czego konkretnie potrzebna Ci kamera termowizyjna
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Kamera Termowizyjna

Post autor: mIcHaLos »

Chce zrobić kilka poprawek w domu (mieszkanie) - generalnie chodzi mi o straty ciepła wynikające z:
- nieszczelności okien
- generalnie sprawdzenia czy gdzieś czasami nie czyha wilgoć - w tej chwili jest dobra temp na zewnątrz żeby to zdiagnozować a w lato wziąć się do pracy :)

Tak jak wiemy w blokach jest różnie - po gen. remoncie wszystko wydawało się ok, jednakże lata robią swoje i mam wrażenie że gdzieś czeka jakaś niespodzianka ;)
agacomplete
starszy kapral
Posty: 180
Rejestracja: 24 paź 2010, 21:26

Re: Kamera Termowizyjna

Post autor: agacomplete »

co do kamery termowizyjnej to gdzieś widziałem ogłoszenie być może nawet na MO. może moderator pomoże.
w tamtym tygodniu w Lidlu były dosyć ciekawe termometry na podczerwień (za 99zl) takim sprzętem można dokonać pomiarów temperatury różnych powieżchni i porównać zasada podobna jak przy kamerze tylko może bardziej pracochłonna.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Kamera Termowizyjna

Post autor: Qrzysio »

Awatar użytkownika
Barty
szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 05 lut 2009, 22:48

Re: Kamera Termowizyjna

Post autor: Barty »

Pirometr z Lidla nie ma możliwości ustawienia współczynnika emisyjności, więc co najwyżej można sobie zmierzyć temperaturę kotleta na patelni. Co do pomiarów mieszkania pirometrem, gratuluję. Jeśli ma ktoś zamiar mierzyć cały dom pirometrem, z punktami pomiarowymi co kilka cm żeby był tego sens to tydzień nie wystarczy, bo pirometr ma swoją bezwładność pomiarową. To już się lepiej szarpnąć na "profesjonalistę" i mieć od razu widoczne, gdzie "myszy harcują" :P
agacomplete
starszy kapral
Posty: 180
Rejestracja: 24 paź 2010, 21:26

Re: Kamera Termowizyjna

Post autor: agacomplete »

czy ja wiem ? wiadomo gdzie szukać mostków nie trzeba od razu każdego cm 2 prześwietlać. głównie chodzi pewnie o sprawdzenie okien w mieszkaniu bo przecież lokator nie będzie poprawiał ocieplenia całego bydynku. wydaje mi się że "amatorskie" orientacyjne sprawdzenie stref przemarzania okna tzw. Pirometrem nie jest aż tak bezsensownym pomysłem.
Awatar użytkownika
Barty
szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 05 lut 2009, 22:48

Re: Kamera Termowizyjna

Post autor: Barty »

Poczytałem sobie opinie o tym pirometrze i się nie myliłem, badziewie dla plebsu, żeby myślało, że mają profesjonalny sprzęt. Przy tych temperaturach to od wnętrza można ręką ocenić gdzie są mostki i skąd "ciągnie" chłód. Jeśli chodzi o badanie z zewnątrz to i tak lipa bo trzeba to robić z kilku centymetrów więc powyżej 2m będzie problem,
agacomplete
starszy kapral
Posty: 180
Rejestracja: 24 paź 2010, 21:26

Re: Kamera Termowizyjna

Post autor: agacomplete »

Czyli podsumowując profesjonalista TAK pirometr dla plebsu NIE a metody organoleptyczne jak najbardziej.
Wiadomo że jak badanie pirometrem to wewnatrz budynku bp przecież nikt nie będzie stawiał rusztowania .
Po drugie nie wiem dokładnie ale jeśli chodzi o badanie kamerą mieszkania w bloku z zewnątrz powiedzmy na 3 piętrze to też nie zobaczymy dokładnie co do kilku cm. tylko ogólne widmo ,które i tak jest raczej łatwe do określenia bez żadnych sprzętów są to na pewno okna balkony stropy rogi ścian itp.
Awatar użytkownika
Barty
szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 05 lut 2009, 22:48

Re: Kamera Termowizyjna

Post autor: Barty »

Heh, co ja tu będę się kłócił, jak chce niech kupuje sobie ten pirometr o optyce okularów z rynku. To samo co ten pirometr da organoleptyka, jak mu da 20 stopni różnicy przy pomiarze tego samego miejsca. A potem niech sobie pluję w brodę, że wywalił 100zł a za 2-3 razy tyle mógłby mieć badanie.
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Kamera Termowizyjna

Post autor: mIcHaLos »

Temat można zamknąć - mam już informacje o które mi chodziło - dzięki Krzysiek !
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Kamera Termowizyjna

Post autor: marbac »

Ktokolwiek miał choć odrobinę do czynienia z termowizją ten wie, że pirometr nigdy nie zastąpi kamery IR.
ODPOWIEDZ