Sklep medyczny

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
Kuba123
szeregowy
Posty: 33
Rejestracja: 01 lip 2011, 21:57

Sklep medyczny

Post autor: Kuba123 »

Czy jest w Ostrołęce jakiś sklep medyczny gdzie można kupić ciśnieniomierz?
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Sklep medyczny

Post autor: malykazio »

Podejrzewam, że w większości aptek można coś takiego kupić. Przynajmniej ja tak kupowałem. Jakiś sklep medyczny jest na Kilińskiego (między Gołębią a Mickiewicza). Nie wiem jednak co tam mają.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Sklep medyczny

Post autor: Infom »

Są sklepy medyczne, jeden na Kilińskiego, drugi w Handlowcu od strony Gimnazjum na I piętrze i trzeci w tych pawilonach gdzie jest CCC zaraz obok PLAY, jest chyba i 4 ale już te 3 Ci wystarczą.
Z własnego doświadczenia wiem, że wszystkie tańsze ciśnieniomierze elektroniczne fałszują pomiar, jak masz kasę kup coś droższego, nie wybieraj nic do 100 zł, lepszy zakup będzie zakup ciśnieniomierza manualnego taki jak kiedyś był spotykany u lekarza gdzie samemu gruszką pompujesz powietrze i przez słuchawki badasz tętno :)
Ja raz dostałem w dobrej cenie w sklepie bezcłowym przy deptaku.
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Sklep medyczny

Post autor: shelly »

jest jeszcze sklep na Centrum, w bloku przy Pileckiego 1, w nast tyg bedą ciśnieniomierze w Lidlu, ale nie wiem czy to się nadaje
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Sklep medyczny

Post autor: Qrpiana »

drugi w Handlowcu od strony Gimnazjum
tak uściślając DH Zorza od strony Szkoły Podstawowej nr 1.

I jeszcze na Hallera przy taksówkach
misia
starszy kapral
Posty: 151
Rejestracja: 24 sty 2009, 12:18

Re: Sklep medyczny

Post autor: misia »

Ja kupowałam polecanej firmy OMRON kilka lat temu. Przeszłam kilka aptek i w końcu kupiłam z pompką , elektroniczny wyświetlacz , podobno bardziej wiarygodny od nadgarstkowego. Używam sporadycznie ale sprawuje się dobrze. Pozdrawiam.
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Sklep medyczny

Post autor: steward »

Polecam zainteresować się zaświadczeniem od lekarza rodzinnego, że jest ktoś chory na nadciśnienie i wymaga pomiarów RR, być może dostaniesz zniżkę w aptece.

edit
- nadgarstkowego nie kupuj bo się nie nadaje do niczego (wyniki schowaj w kieszeń, są zupełnie błędne i niemiarodajne)
- w przypadku utrwalonego bądź napadowego migotania/trzepotania przedsionków ciśnieniomierze elektroniczne się nie nadają (nawet naramienne)
- najlepiej kupić ręczny ze słuchawką, nauczyć się wysłuchiwiać skurczowego i rozkurczowego RR i notować w zeszycie, pokazać do kontroli lekarzowi rodzinnemu
ODPOWIEDZ