Zryw patriotyczny

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
alf 78
kapral
Posty: 142
Rejestracja: 14 mar 2011, 20:36

Zryw patriotyczny

Post autor: alf 78 »

Przeglądając forum MO zaciekawił mnie temat ubioru patriotycznego i pomyślałem sobie o wydarzeniach na Ukrainie (zmierzające do pewnego konfliktu zbrojnego) ,który zapewne wciągnie i nas w zawieruchę wojenną.
Ale do rzeczy ilu z was traktowało by obowiązek obrony ojczyzny poważnie.W różnych mediach zauważyłem że ludzie piszą że portugalskich biedronek,niemieckich lidlów i fabryk które w większości nie są nasze nie zamierzają bronić 8) 8)
Jak to wygląda z obowiązkiem patriotycznym w Ostrołęce (mamy co bronić bo jest chyba z 10 biedronek)
markpil

Re: Zryw patriotyczny

Post autor: markpil »

bawi cie to co sie dzieje na Ukrainie , bawi cie to ze może być wojna,A obrona OJCZYZNY to powinność każdego a nie obowiązek- zastanów sie co piszesz
Pan Kracy
kapral
Posty: 114
Rejestracja: 07 cze 2009, 21:20

Re: Zryw patriotyczny

Post autor: Pan Kracy »

alf 78 pisze:pomyślałem sobie o wydarzeniach na Ukrainie (zmierzające do pewnego konfliktu zbrojnego) ,który zapewne wciągnie i nas w zawieruchę wojenną.
Nie bądź naiwny, nie daj nabrać się na "pobrzękiwania szabelką" naszego rządu tuskowego. Zapewniam cię, że Rosja weźmie od Ukrainy, co jej się należy beż jednego wystrzału (ewentualnie ubije trochę pogrobowców banderowców), a Zachód (i Polska) nie kiwnie palcem w obronie Ukrainy. Wbrew propagandzie wojennej Tuskomatołków, Polsce żaden konflikt militarny nie grozi. Możesz spać spokojnie.
PIq5
kapral
Posty: 132
Rejestracja: 09 cze 2010, 20:24

Re: Zryw patriotyczny

Post autor: PIq5 »

Pan Kracy pisze:
alf 78 pisze:pomyślałem sobie o wydarzeniach na Ukrainie (zmierzające do pewnego konfliktu zbrojnego) ,który zapewne wciągnie i nas w zawieruchę wojenną.
Nie bądź naiwny, nie daj nabrać się na "pobrzękiwania szabelką" naszego rządu tuskowego. Zapewniam cię, że Rosja weźmie od Ukrainy, co jej się należy beż jednego wystrzału (ewentualnie ubije trochę pogrobowców banderowców), a Zachód (i Polska) nie kiwnie palcem w obronie Ukrainy. Wbrew propagandzie wojennej Tuskomatołków, Polsce żaden konflikt militarny nie grozi. Możesz spać spokojnie.

nie wiem co oglądasz i jak am przedstawiają rzeczywistość, ale z tego co ja widziałem, to pierwszym który poleciał machać szabelka na Ukrainę był Jarosław. Potem z resztą jechał po całym rządzie, że nie reagujemy. Po osiągnięciu porozumienia przez ministrów Polski Niemiec i Francji nawet przez pewien czas PiS chwaliło Sikorskiego by po kilku godzinach znów rozpocząć nagonkę. Teraz z resztą cały czas podążają linią, że jak nie pomożemy Ukrainie to wojna będzie i nas czeka to samo. Jeżeli już zatem opisujesz to co widzisz to staraj się to robić rzetelnie, bo ludzie widzą, że w tym konflikcie to przygłupy z PO i PiS prześcigają się w straszeniu społeczeństwa. Np. na takich "niezależnych" mediach non stop powtarzają słowa Lecha Kaczyńskiego "dziś Gruzja, jutro Ukraina, potem kraje nadbałtyckie i Polska"

Co do samego tematu zrywu, to z tego co czytałem ostatnio, blisko 50% Polaków nie ma poczucia obowiązku obrony Ojczyzny, a chyba 60% uważa, że nie powinniśmy wiązać się w sprawy Ukrainy. Moje zdanie jest takie, że będę bronił swojej rodziny na pewno, kraj jakoś mnie nie obchodzi.
alf 78
kapral
Posty: 142
Rejestracja: 14 mar 2011, 20:36

Re: Zryw patriotyczny

Post autor: alf 78 »

markpil pisze:bawi cie to co sie dzieje na Ukrainie , bawi cie to ze może być wojna
gdzie napisałem że to zabawne?????
Martwię się bo lubię rosjan i z wieloma mam dobre relacje jak i z Ukraincami.To nie ich wina że rządzi u nich Stalin w nowszym wydaniu
Tusk i jego banda pokaże ile znaczą sąsiedzi i wszystkie sojusze NATO,UE
markpil

Re: Zryw patriotyczny

Post autor: markpil »

to przeczytaj ze zrozumieniem co napisałeś
ODPOWIEDZ