Przekręt gazowy na goworowskiej

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
zawiadowca
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 sie 2006, 21:23

Przekręt gazowy na goworowskiej

Post autor: zawiadowca »

Witam chciałbym podzielić się moim spostrzeżeniem odnośnie tankowania gazu przy ulicy goworowskiej przy wylocie na goworowo. Mój samochód tankowałem od lat na tym cpni-e i nigdy nie miałem problemów jednak w te lato zostałem niemiło oszukany.
Od pewnego czasu zauważyłem że mój samochód spala więcej niż do tej pory ale tłumaczyłem to sobie upływającym czasem i nie młodniejącym już samochodem, jednak gdy bliżej przyjżałem się tej sprawie i zacząłem dokładnie wyliczać przejechane kilometry jak i na bieżąco sprawdzać ilość gazu w butli wyliczyłem że spalanie wynosiło 10-11 l w cyklu mieszanym na 100km (podkreślam że tankowałem gaz tylko i wyłącznie na goworowskiej), zdziwiłem się bardzo więc pojechałem wyregulować gaz, na miejscu okazało się że wszystko jest ustawione dobrze i ewentualnie można "przykręcić troche gaz", spalanie będzie mniejsze ale osłabną też i tak małe osiągi, nie zgodziłem się i kazałem zostawić tak jak jest. Najgorsze jednak było przedemną, po około 2 tygodniach spotkała mnie bardzo niemiła przygoda, otóż zatankowałem gaz do pełna i następnego dnia po przejechaniu sporej ilości kilometrów podjechałem na stacje cpn na goworowskiej w celu dolania gazu. Wyobraźcie sobie moje ździwienie gdy znając swój samochód posiadając 30 l butle gazową i mając jeszcze 1/3 jej zawartości w zbiornik weszło mi 27 l ,o 7 l za dużo. Zamurowało mnie do tego stopnia że nic nie powiedziałem poprostu wsiadłem wściekły w samochód i szybko odjechałem oczywiście płacąc. Po tym incydencie zacząłem tankować na STW przy dużym rynku nie tylko wchodzi mi tyle ile powinno ale zauważyłem że przejeżdżam na tym gazie dużo więcej. Na gazie z goworowskiej spalanie wynosiło około 10-11 l w trybie mieszanym na gazie z stw wychodzi mi okolo 8.5 l. Myśle że te liczby mówią same za siebie. Nie tylko wchodzi mi tyle litrów ile powinno do butli ale przejeżdżam na nim więcej kilometrów.
Zachęcam do sprawdzania tego typu rzeczy wszystkich bo nie tylko zaoszczędzicie pieniądze ale także zmusicie nieuczciwe cpny nietyle do zamknięcia punktów z gazem czy też z paliwem, co do zaprzestania tego typu naciągania kierowców .

Pozdrawiam współurzytkowników 4 kółek
Rycerz_Ni
szeregowy
Posty: 42
Rejestracja: 26 paź 2005, 13:48

Post autor: Rycerz_Ni »

Dzieki za informacje. pozdrawiam.
Awatar użytkownika
andzia
kapral
Posty: 108
Rejestracja: 05 lut 2006, 19:32

Post autor: andzia »

wielkie dzieki ale ja tankuje na orlenie na wojciechowicach.
ps. a gdzie mozna wyregulować gaz?
kto niepróbuje ten życia załuje :]
Awatar użytkownika
Fantomas
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 20 maja 2005, 8:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Fantomas »

Ja tam już ze 2 lata nie tankuje ani gazu ani benzyny. Zawsze wchodzi mi tam do pełna gazu 35-36 litrów gdy na innych stacjach 31,5 33 litry to max. Nawet jeżdżąc troche po Polsce i tankując w różnych miejscach nie zdażyło mi sie żeby weszło mi 35-36 litrów. Mimo różnych tłumaczeń osób tam pracujących " że niby to pogoda tak wpływa albo że to zależy od gazu jaki aktualnie dostali" (tylko jakoś w innych stacjach to sie nie zdaża) to nigdy tam już nie zatankuje. Przeważnie tankuje przy Mleczarni i przy szkole na Wojtkach, ale także zdaża mi się przy Ostoi czy w Benzolu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
setme3
sierżant
Posty: 269
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:03
Lokalizacja: Ostro...

Post autor: setme3 »

Tankowałem tam przez prawie 2 lata i też mi się trochę liczby nie zgadzały. Teraz tankuję na Statoilu.
Tak odbiegając od tematu, uważam, że w O-ce, w porównaniu do reszty kraju, mamy drogie paliwo i gaz. Wróciłem wczoraj z nad morza, ceny na litrze gazu i paliwa w trójmiejskich stacjach Statoil są o ok. 15 groszy mniejsze. Podobna sytuacja jest w stolicy. Jak to się dzieje :?: Przecież zarobki w takich aglomeracjach jak Warszawa czy Trójmiasto są znacznie wyższe od naszych, a jeżdżą taniej od nas...
...set me free...
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

:D
proste.......................
duży obrót , mała marża (Warszawa, Trójmiasto)
mały obrót, duża marża (Ostrołęka)

A pozatym przeświadczenie sprzedawców, że i tak ............. kupią :oops:
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
ODPOWIEDZ