Obwodnica Ostrołęki

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
paziu8
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 23 kwie 2006, 19:32

Obwodnica Ostrołęki

Post autor: paziu8 »

Mam pytanie w związku z nasza wspaniałą obwodnica, a mianowicie to co właściwie ona ma obwodzić? Patrzac na mapę i główne trasy jakie przebiegaja przez ostrołękę to jest to raczej bezsensowna inwestycja no chyba że zostanie ona połączona z trasa na Warszawę co wiązało by sie z budowa nowego mostu przez narew.
H___G
starszy kapral
Posty: 154
Rejestracja: 18 maja 2006, 15:06
Lokalizacja: z tad

Post autor: H___G »

Nasz obwodnica jest dosc dziwna!Zazwyczaj jak sa obwodnice to nie ma rąnd tylka sa wiadukty a w Ostrołece sa rąnda i to nie jedna tyklko chyba 3 czy 4!Parodia obwodnicy moim zdaniem!
Awatar użytkownika
moranii
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 06 cze 2005, 9:49

Post autor: moranii »

tak czy tak trudno to nazwać obwodnicą nawet gdyby takowy most powstał . jezdnia przechodzi przez środek miasta z niesamowitą ilością rond. a jak sama nazwa mówi obwodnica powinna omijać i nie uprzykszać życia mieszkańcom.
a swoją droga może ktoś wie coś na temet drugiego odcinka tej "obwodnicy" bo jak narazie według mnie to jest droga do nikad...
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Mimo wszystko jest w tym sens. Jak budowano ul. Artyleryjska (obecnie al. JP II) i ul. Bohaterow Westerplatte (nie wiem czy dobrze pamietam nazwe, chodzi o ul. laczaca ul. Targowa z Kolobrzeska - czesc obecnej obwodnicy) tez bylo gdybanie, ze pieniadze sa wyrzucone w bloto. Tymczasem przy nowych ulicach wiele nowych firm pobudowalo swoje budynki i zaczyna sie cos tam dziac. Budowa kazdej nowej szerszej drogi to bardzo dobry kasek dla inwestorow, bo droga ta powstaje glownie dla samochodow ciezarowych i dostawczych. Jestem pewien ze w niedlugim czasie powstana nowe siedziby przy ostroleckiej obwodnicy.
_KanaR_
starszy kapral
Posty: 182
Rejestracja: 29 cze 2006, 10:50
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: _KanaR_ »

To jest parodia a nie obwodnica. Znając życie i tak pewnie się "rozsypie" po kilku latach. Jako przyczynę będą podawać "bo coś tam było nie tak". W sumie ta droga nie była tak bardzo potrzebna. Bardziej sensowna byłaby obwodnica z kierunku Warszawy w kierunku Augustowa. Tam trzeba się "ściskać" na jednopasmowej jezdni (na prawie całej długości trasy), i to z tamtego kierunku jest największy ruch. Od strony Ostrowi Mazowieckiej takiego ruchu nie ma na terenie miasta. W końcu po co ma ktoś jechać przez nasze miasto jak może je ominąć, jechać na Ostrów, później Białystok czy gdziekolwiek indziej. Na naszej obwodnicy zje tylko kupę nerwów :/
aconiewolno

Post autor: aconiewolno »

H___G pisze: rąnd, rąnda
Parodia to Twoja ortografia... ehhh
H___G
starszy kapral
Posty: 154
Rejestracja: 18 maja 2006, 15:06
Lokalizacja: z tad

Post autor: H___G »

oj czepiasz sie :wink: teraz juz bede wiedział jak sie pisze!RONDA RONDO! :lol:
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

_KanaR_ nie wiem czy sie znasz na budowie drog, ale ja mam troche pojecia na ten temat. Co do rozyspania drogi to wiedz ze w Polsce nie jest latwo zbudowac droge, ktora wytrzyma wieciej niz kilka lat i zalezy to nie od firmy, ktora buduje a od tego, ze klimat w Polsce jest jaki jest ... niestety..
Awatar użytkownika
moranii
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 06 cze 2005, 9:49

Post autor: moranii »

dokładnie !
problem polskich dróg tkwi w tym że wierzchnia warstwa jaka jest wylewana musi być elastyczna ze względu na różnice temperatór jakie u nas panują czyli od +35 do - 25 .
chociaż czesto zdaża się ze poprostu źle przygotowuja podłoże ale to inna bajka
pozdro
mały krzyś
kapral
Posty: 119
Rejestracja: 24 mar 2006, 17:52
Lokalizacja: kurcze

Post autor: mały krzyś »

Qrzysio napisał: "nie wiem czy sie znasz na budowie drog, ale ja mam troche pojecia na ten temat".

Jaki ty jesteś wszechstronnie uzdolniony, nawet na drogach się znasz. Przypomnę ci tylko, że w "sprawach technicznych" na forum czekamy na twoją odpowiedź, której z takim zapałem unikasz.

A jeśli chodzi o obwodnicę to nie zrozumieją jej ci, którzy pomykają na rowerach, skuterach i deskorolkach :)
jeżeli jeździsz osobowym samochodem i nim pracujesz to już obwodnice docenisz bo ona spowoduje, że część przemysłowa ostrołęki zostanie tak jakby odłoczona od osiedla i centrum miasta.

Większość ciężkiego ruchu dotyczy uluc: Graniczna, Targowa, Bohaterów Westerplatte, Przemysłowej itd. Obwodnica sporo tu załatwi.

Proszę też zobaczyć jak sprawa może się kształtować w przyszłości jeżeli powstanie linia łącząca Ostrołęce z Warszawą przez Goworowo-Wyszków obwodnica będzie spowoduje, że cieżki transport nie pójdzie ulicą Goworowską.

Powodzenia

Qrzysiu czekamy.
Awatar użytkownika
wilq
szeregowy
Posty: 49
Rejestracja: 29 gru 2005, 8:50
Lokalizacja: Ostrołęckie Centrum Handlowe

Post autor: wilq »

Bardzo mnie to dziwi ze OBWODNICA przechodzi przez osiedle CENTRUM/KWIATOWE kolo kosciola moze specjalnie tak zrobili by ludzie przejazdem zatrzymywali sie i na tace wiecej dawali 8) ale miejsza o wiekszosc teraz jak juz tam jest to ludzie ktorzy mieszkaja w domkach beda mieli teraz ciezko z tym zyc, a wracajac do ilosci rond to bedzie ich az dziewiec :)) pozdrawiam
MłodyGSX-R
starszy szeregowy
Posty: 65
Rejestracja: 15 kwie 2006, 4:46
Lokalizacja: O-ka/Olsztyn

Post autor: MłodyGSX-R »

bedziemy mieli przynajmniej gdzie latac motorami - jedyny plus tej inwestycji :lol:
Mieszkaniec
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:45

Post autor: Mieszkaniec »

Żeby tylko ciąg dalszy tej inwestycji powstał. Gdyby droga na Goworowo- Wyszków powstała to nasza obwodnica miałaby jakiś sens.
Manek
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 20 sie 2006, 15:36
Lokalizacja: O-ka/Wa-wa

Post autor: Manek »

e tam ronda są extra!! uwielbiam je :D ja tam nie mogę się na nie napatrzeć!! Stowarzyszenie Miłośników Rond to byłby wyśmienity pomysł:)

a tak serio to jeżeli nasze miasto się rozwinie w kierunku stacji, co zapewne kieeedyś nastąpi, to nasza domniemywana obowdnica jakoś raptem straci status obwodnicy nawet w oczach samych mieszkańców, przeistaczając się w zwykłą, szybszą i nieco większą drogę, jakich niemało w innych miastach, więc nie ma co biadolić:)
no chociażby w wawie czy trasa toruńska to jakaś obwodnica? albo siekierkowska? no nie to po prostu większe arterie komunikacyjne, gdzie można ruch nieco upłynnić i dać w gaz, no ale fakt te ronda się wcinają... W każdym razie kieeedyś może nie będzie to całkiem jedyna "droga szybkiego ruchu", a jedna z wielu. więc nie ma sensu nawet teraz tego okreśłać jako obwodnica, ot większa droga i tyle:)
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

Nie wiem co nam sięz tym forum porobiło - gadanie jednego z drugim, żeby dosrać trzeciemu.. O o chodzi w tym wszystkim ?? Czekam na pierwszą odważną osobę, która powie że ronda zamiast skrzyżowań są bleeeee, jeśli taka się pojawi to z góry znaczy że z jeżdżeniem po mieście samochodem nie miała wiele wspólnego. Ronda to najszybsze i najbezpieczniejsze rodzaje skrzyżowań jakie kiedykolwiek zostały wymyślone i z tym po prostu się nie da dyskutować, bo tak po prostu jest...
Dalej co do mały krzyś - kolego, może warto udać się w przyszłości na politechnikę - będziesz miał większe pojęcie na temat takich rzeczy i nie będziesz miał powodów żeby takiej wiedzy komukolwiek żałować...
Co do budowy i wytrzymałości naszych dróg... wiele sie na tym nie znam. Pewne jest jedno - póki w Polsce głównym kryterium w przetargach będzie cena a nie jakość, póty będą nam lać smołę zamiast asfaltu - i faktycznie - temperatury dużo mogą zaszkodzić, ale kwiatki, typu spękany asfalt na ul.JPII "bo się ziemia zapadła" nie pojawiłyby sie, gdyby budowa szła tak jak powinna iść, ale cóż budżet nie jest z gumy...
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
Don Pablo
szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 17 wrz 2006, 11:38
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Don Pablo »

Ta obwodnica nic nie obwodzi. Jakby ewentualnie dobudowali ja do rzeki postawili nowy most i połączyli z Warszawską wtedy to może była i by obwodnica
antorf
starszy szeregowy
Posty: 78
Rejestracja: 02 sty 2006, 15:23

Post autor: antorf »

co do dywagacji na temat naszego klimatu i wpływu na trwałość dróg. CZy sąsiednie Niemcy ze swoimi drogami (każdy wie jakimi) to kraj z odmiennej strefy klimatycznej?
Awatar użytkownika
BikeRider
starszy szeregowy
Posty: 69
Rejestracja: 30 kwie 2006, 23:47
Lokalizacja: Ostrołęka

Obwodnica Ostrołęki

Post autor: BikeRider »

Też nie wiem po co takie coś powstało. Według mnie to był zbędny wydatek. Zamiast poprawić stan dróg w Ostrołęce to miasto wydaje pieniądze na jakieś zbędne cele. Przykładowo ulica Berlinga i Sikorskiego na osiedlu centrum wymaga gruntownej naprawy nie wspominająć już o pozostałych dorgach. Dla mnie jest to niepotrzebny koszt. A tak na marginesie w nocy można całkiem dobrze nią pocisnąć:D
Serwis Komputerowy
SAT-Serwis
Kontakt: 880 271 048
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Gorzej na pewno nie będzie. Droga się przyda, w pobliżu obwodnicy powstaną na pewno jakieś nowe przedsiębiorstwa tak jak to było z ul. Bohaterów Westerplatte.
Awatar użytkownika
karloss
kapral
Posty: 138
Rejestracja: 31 maja 2005, 19:08
Lokalizacja: Stamtond

Post autor: karloss »

Natenczas jedynym plusem jest to ze poj.e.by mogą się wyszaleć swoimi nędznymi warkotami ciemną nocą...
zawsze w środku peletonu
_KanaR_
starszy kapral
Posty: 182
Rejestracja: 29 cze 2006, 10:50
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: _KanaR_ »

Tak sobie szczerze powiedzmy... na co to i dlaczego to się nazywa obwodnica?? hehe chyba to miało jakoś ułatwić poruszanie się po trasie a ta ulica biegnie pprzez miasto do tego full przejśc dla pieszcyh a najlepszym miejscem jest chyba kościół na centrum... tam napewno można nadrobić trochę czasu :lol: Kto to projektował?? Chyba debil kompletny, żadnych wiaduktów ani nic po prostu dno totalne...
Awatar użytkownika
setme3
sierżant
Posty: 269
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:03
Lokalizacja: Ostro...

Post autor: setme3 »

Właśnie wróciłem z Łomży.
Zgodnie z obietnicą "obwodnica" została dziś otwarta.
Jeszcze robotnicy wszystkie znaki i barierki zbierali.
Trzeba przyznać, że dużo szybciej i przyjemniej dojeżdżam sobie na osiedle.
Teraz już tylko zostało dociągnąć obwodnice na drugą stronę Narwi i zbudować drogę do Wyszkowa :wink:
Aha :!: Nie jeździcie za szybko... :mrgreen:
...set me free...
Majkelowski
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 01 lis 2006, 12:43
Lokalizacja: WAERAF

DALSZA CZEŚĆ OBWODNICY

Post autor: Majkelowski »

Z tego co mi wiadomo to na dalszą cześć obwodnicy trzeba pisać następny projekt do Uni Europejskiej i pozyskac pieniadze z przeznaczonych do tego celu funduszy. Tym moze się zając nowy prezydent i nowa rada miasta. Zobaczymy jak to wyjdzie. Co do kwesti skrótu wyszkowskiego to narazie są to tylko pisemne porozumienia wojtów poszczególnych gmin przez które miałby biec ten skrót i nie są to porozumienia Uwaga wiążace. Tylko tako sobie podpisali przed wyborami mam te wiadomosci z potwierdzonych zródeł wieć czas pokaże co z tego wyjdzie . Ja osobiście jestem za obydwoma rozwiązaniami.Pozdro
Majkelowski
jarpen
starszy kapral
Posty: 199
Rejestracja: 31 lip 2005, 13:45

Post autor: jarpen »

jaka dalsza czesc? nawet jak zrobia ten most to co to za obwodnica, na ktorej sa ronda? zaden tir sie na niej nie wyrobi. pozatym obdownica jest za miasten, a ja jakies 5 lat na jej terenie bedzie na pewno juz spore osiedle. jechaliscie wy kiedys obwodnica? w trojmiescie mozna powiedziec o obdownicy, zobaczcie sobie na mapie.
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Post autor: Sarcev »

ostatnio mialem przyjemnosc jechania tą drogą(fragmnentem) i jestem pod wrazeniem.... Oby wiecej takich dróg!
ODPOWIEDZ