Mundurki w każdej szkole!

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
kwiatek123456
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 04 maja 2006, 15:45

Mundurki w każdej szkole!

Post autor: kwiatek123456 »

Co sądzicie o mundurkach w szkołach?

Ja osobiście uważam, że to jest dobry pomysł. :idea:
Wszyscy jednakowo ubrani... czemu nie
jarpen
starszy kapral
Posty: 199
Rejestracja: 31 lip 2005, 13:45

Post autor: jarpen »

jestem za
retsam
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 28 sie 2006, 0:56

Post autor: retsam »

Jeśli ma to pomóc-za.
Lepiej być nie może...
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Czemu nie... a czemu tak? Nie wiem w czym to pomoże, widzę tylko dofinansowanie krawców.
retsam
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 28 sie 2006, 0:56

Post autor: retsam »

Hmm czemu nie?
Ja tu problemem widzę tylko koszty no i może nieco nieswobody.
Czemu tak?
Ujednoliciło by to szkołę, nie było by podziału grup na lepsze gorsze, nie bylo by wyzywania typu 'ty dresie'(bez obrazy)
Lecz jak mówi prawo murphy'ego 'Jeżeli coś może się nie udać - nie uda się na pewno.'
I tu zdania mogą być podzielone :roll:
Lepiej być nie może...
Awatar użytkownika
pufty
młodszy chorąży
Posty: 361
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:09
Lokalizacja: Ostrołęka czasami

Post autor: pufty »

a ja mysle ze to *****-niety pomysl...
chodze w czym mi sie podoba...a jak taki mundurek nie bedzie mi pasowal do tornistra? :lol: i beda sie ze mnie smiac... :roll:
nie nie nie i jeszcze raz nie dla mundurkow!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
rOsA
starszy szeregowy
Posty: 92
Rejestracja: 01 lis 2006, 19:36
Lokalizacja: O-ka

Post autor: rOsA »

Jeśli nie będzie Ci pasował do tornistra to, oj ale masz lipę :ass:
Ale tak na wszelki wypadek nie zaszkodziłoby gdybyś troszkę pomyślał - jak mogą się z Ciebie śmiać jak będą tak samo ubrani.
Myśl troszkę, ja żył wiecznie nie będę gamoniu :crazy:
Jestem ZA!!!

Pozdro 600 :ass:
bo...
Awatar użytkownika
genabisSs
kapral
Posty: 110
Rejestracja: 02 lut 2006, 16:43
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: genabisSs »

jak to dobrze, że ten temat mnie już nie dotyczy :D
DziQ
plutonowy
Posty: 236
Rejestracja: 03 cze 2005, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DziQ »

Jestem przeciw !! nie będę chodził w jakimś wieśniackim mundurku :lol: wy to chyba co tu piszecie macie po 20 lat albo właśnie jesteście takimi lamusami ze szkół.
Awatar użytkownika
Gonzo
kapral
Posty: 138
Rejestracja: 06 gru 2005, 18:26
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Gonzo »

Jak skończę szkołę będę za 8)
Różyczka
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2006, 15:49
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Różyczka »

Jestem ZA ! Nawet gdy byłam uczennicą L.O. zawsze byłam za wprowadzeniem mundurków, moich rodziców nie było stać na adidasy, nike czy levi'sy . A teraz mam 27 lat i ani biodrówki, ani stringi nie są mi obce -ale mimo wszystko uważam że to nie jest odpowiedni strój do szkoły. Panienki ze stringami na wierzchu nie byłby by już tak odważne i prowokujące, a chłopcy nie znęcali się nad kolegą, którego rodziców nie stać na markowe buty.
Awatar użytkownika
Michał007
starszy szeregowy
Posty: 54
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:45

Post autor: Michał007 »

Ja naszczescie koncze w tym, roku szkołe ale jestem przeciwnikiem wprowadzenia mundurków. Nie rozumiem czemu ktos ma wpływac na to jak mam sie ubierac. Chyba zyjemy w wolnym panstwie i niech kazdy ubiera sie jak chce. Jesli mam fajne ciuchy to czemu mam ich nie nosic?
chłopcy nie znęcali się nad kolegą, którego rodziców nie stać na markowe buty.


haha nie no leze. Nigdy sie nie spotkałem z czyms takim, ale jesli takie zachowanie ma miejsce to moze zaczac w cywilizowany sposób wychowywac tych chłopców, a nie nakazac paradowac w identycznych ubraniach i uwazac ze to zmieni ludzi i ze nagle nikt nie bedzie wysmiewany itd.
Arrab
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:45

Post autor: Arrab »

NIEEEE ... oszaleli... nie dosc ze kupuje ciuchy to jeszcze jakies popierniczone mundurki... rozwalaja mnie ludzie tacy ktorzy to chwala i ich to nie dotyczy... toc ja sie bede nawet do domu wstydzil przez miasto wrocic...
retsam
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 28 sie 2006, 0:56

Post autor: retsam »

Ok rozumiem ale teraz powiedzcie mi co takiego 'wstydliwego' jest w tych mundurkach?
Ludzie wykształceni, biznesmeni, wyższych sfer chodzą w garniturach(nie odbiegają od idei mundurków) i jakoś im nie wstyd.
Lepiej być nie może...
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

ja jestem w ostatniej klasie liecum wiec mnie ten problem nie dotknie, ale oczywiscie jestem PRZECIW bo kazdy ma swoj styl i lubi sie ubierac w to co mu sie podoba a nie jakis narzucony stroj przez kogos.

Jezeli to wejdzie to bedziemy mogli tylko czekac az wszystkim beda kazali chodzic tak samo obcietnym i dziewczynom i chlopakom krotko na jezyka to bedzie hardcore..
Arrab
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:45

Post autor: Arrab »

a po co komu jezyk ? NA ŁYSO :) a potem jeszcze moze najbiedniejszych nie bedzie stac na mundurki to moze wszyscy nago... a potem to juz szkoly wogole zlikwiduja bo dojada do wniosku ze tam mlodziez ma zly wplyw na siebie i bedzie tylko nauczanie indywidualne... :)
aconiewolno

Post autor: aconiewolno »

rOsA pisze:Jeśli nie będzie Ci pasował do tornistra to, oj ale masz lipę :ass:
Ale tak na wszelki wypadek nie zaszkodziłoby gdybyś troszkę pomyślał - jak mogą się z Ciebie śmiać jak będą tak samo ubrani.
Myśl troszkę, ja żył wiecznie nie będę gamoniu :crazy:
Jestem ZA!!!

Pozdro 600 :ass:

Ty się zastanów baranie, przecież chyba do tej szkoły musi się jakoś dostać, wiec chyba logiczne, że ktoś go zobaczy?


Pytanie: co one mają zmienić?




Garnitury i ich własciciele to zupełnie inna sprawa, wiec niepotrzebne jest porównanie ich do mundurków.
Awatar użytkownika
hazi
plutonowy
Posty: 244
Rejestracja: 30 cze 2005, 12:09
Lokalizacja: Ostro(L)ęka

Post autor: hazi »

Ale po co te kłótnie :!: Autor(ka) tego tematu rzuciła jakiś głupi pomysł który i tak nigdy się nie przyjmie w szkole a tu od razu jakieś dyskusje i kłótnie. Co miałyby zmienić te mundurki?? Uczniowie by od tego spokornieli?? Czy wyśmiewanie się z tego jak ktoś się ubiera to taki nagminny problem w szkołach?? Ja się z takim czymś nigdy nie spotkałem.
Awatar użytkownika
Soul
młodszy chorąży
Posty: 368
Rejestracja: 08 lis 2005, 9:29
Lokalizacja: z piekła

Post autor: Soul »

A ja mam podzielone zdanie .Z jednej strony nie byłoby podziału i wyśmiewania co się zdarza z drugiej strony żyjemy w wolnym kraju a jeszcze z innej szkoła to szkoła jest tak jak praca naszym miejscem pracy więc powinniśmy być schludnie ubrani a nie z wystawionymi na wierzch bebenami itp itd a po za szkołą można się ubierać jak się chce i można robić co się chce.Ale tak ogółem to mm i tak to nie przejdzie
Z prawdziwą miłością jest jak z duchami - wszyscy o nich mówią, ale mało kto je widział.
Awatar użytkownika
M4T3O
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 25 kwie 2006, 17:08
Lokalizacja: różnie bywa :p

Post autor: M4T3O »

Mi osobiście mundurki nie przeszkadzają , aco się stanie jeśli ktoś mnie w nich zobaczy na ulicy, heh a co mnie obchodzi zdanie innych. Napewno lepiej mieć własny styl odrużniać się od innych ,ale to tylko szkoła.
Ciesz się życiem ciesz, bo jest tylko jedno moje słowa szczera prawda i to wiem na pewno''
Awatar użytkownika
armina
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:55
Lokalizacja: ostrołeka

Post autor: armina »

Hmm......ja myśle że te mundurki to nie jest głupi pomysł ale niech zrobią np. coś takiego że te wyższe jak podstawówka (gimnzjum liceum itd) wszyscy mieli jednakowe bluzy i tyle. Bo ja sobie nie wyobrażam żeby wszystkie dziewczymy chodziły w spódniczkach lub coś w tym stylu...Albo słyszłam że w jednej szkole mają być dla dziewczyn różowe:D
a dla chłopców żółte :D
no w to to nie uwieże bo nie jestem w stanie na trzeźwo sobie tego wyobrazić:))
no cóż zobaczymy jak to będzie :)
Pozdrowienia dla wszystkich
Szczęśliwa samotność tych, którzy mają radość w sercu...
Awatar użytkownika
M4T3O
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 25 kwie 2006, 17:08
Lokalizacja: różnie bywa :p

Post autor: M4T3O »

Niejestem pewny ,ale od stycznia mają mundurki wprowadzić w gimnazjum ,a od września w 1LO. 8)
Ciesz się życiem ciesz, bo jest tylko jedno moje słowa szczera prawda i to wiem na pewno''
Awatar użytkownika
pufty
młodszy chorąży
Posty: 361
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:09
Lokalizacja: Ostrołęka czasami

Post autor: pufty »

no sie zaczelo! :evil:
Arrab
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:45

Post autor: Arrab »

A mi sie o uszy obił taki genialny pomysł ministra - lekcje w sobotę i zamiast 45 to 60 min !! Ktośtam z moich znajomych o tym wspominał... mam nadzieje ze to zart był...
jarpen
starszy kapral
Posty: 199
Rejestracja: 31 lip 2005, 13:45

Post autor: jarpen »

Dochodze do wniosku ze mundurki przeszkadzaja uczniom, ktorzy po prostu lubia szpanowac ubraniami i uczennicami pkazujacymi gole pepki przez co potem maja przeziebione nerki. Skoro tak gonicie za kultura zachodu to wiedzcie, ze tam w szkolach wystepuje mundur lub garnitur. Chodza w nich wszyscy i sa very happy. Poomoze to Zreszta spytajcie sie rodzicow, bo sami chodzili w mundurkach jakie sa tego plusy. Szkola nie jest rewia mody i powinna byc w niej dyscyplina, dziki temu mlodziezy malwiej jest w przyszlosci. Sami widzicie co dalo rozprezenie w edukacji-rozne choroby na dys, ktorych dawniej nikt nie mial i wszyscy pisali ladnie i bez bledow i uciekanie sie od sluzby wojskowej.
@matmax
Jakbyl bys dobrze poinformowany to bys wiedzial ze lekce bylyby dluzsze, ale tak samo przerwy, czas spedzany dziennie w szkole bylby zredukowany przez zajecia w sobote.
Widze ze ci, ktorzy najbardziej naskakuja na Premiera nie maja pojecia o tym co on zamierza i jakie maja byc tego skutki. Zreszta zly zawsze bedzie sie uciekal od dyscypliny i kary. Nie myslcie ze jestem jakims tam kujonej co daje sie ciagac za jezyk, bo sam tez lubie cos odwalic, ale palenie w szkole i to co stalo sie w Gdansku to imo przesada i trzeba to ukrocic. Skad mozecie mowic ze mundurki sa zle skoro jestem pewnien, ze nigdy nie byliscie w takowym mundurku. xDDDDDD
ODPOWIEDZ