Jak z tym parkiem? Rzeczywiście niepotrzebny?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
mac
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2007, 14:54
Lokalizacja: ostrołęka

Jak z tym parkiem? Rzeczywiście niepotrzebny?

Post autor: mac »

Wracam do wątku, który staram się rozpowszechnić. Dlaczego Ostrołeka nie ma parku miejskiego. Ten skwer przy areszcie śledczym i SP 2 trudno nazwać parkiem. Uważam, że powinniśmy podnosić głosy w sprawie. Park miał być zlokalizowany na polu przy Steyera... Tymczasem właśnie kończą się tam prace przy markecie PLUS, a miasto kombinuje jak ten teren zabudować innym badziwiem. Ludzie, sumienia nie macie? Wszędzie gdzie można Ostrołękę przedstawia się jako miasto w regionie 'zielonych płuc Polski'. Celuloza śmierdzi, oczyszczalnia dodaje zapachu, deptak zajeżdżony samochodami, a brzeg Narwii zaniedbany. Park (skwer) symboliczny i też zaniedbany. A może park to nikomu niepotrzebny kawałek zielska?
mac
Awatar użytkownika
pufty
młodszy chorąży
Posty: 361
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:09
Lokalizacja: Ostrołęka czasami

Post autor: pufty »

masz racje! zielen jest baaaardzo potrzebna ! ale co z tego ze ktos napisze ze powinien byc park jak i tak kazdy z wladzy miasto ma to w du-pie :(
mac
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2007, 14:54
Lokalizacja: ostrołęka

Do twórców moja-Ostrołęka

Post autor: mac »

A może trzeba zrobić listę na moja-ostrołęka i zbierac pospisy. Uderzmy do władz miasta. Może się opamiętają?
mac
Awatar użytkownika
list40i4
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 01 gru 2006, 23:00
Lokalizacja: O-ka

Post autor: list40i4 »

Myślę, że teraz to już nie bardzo gdzie będzie można go zorganizować....
Obrazek
mac
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2007, 14:54
Lokalizacja: ostrołęka

Jest jeszcze miejsca za PLUSem dużo - nie poddawajmy się!!!

Post autor: mac »

Myslę, że to nie problem. Między sklepem, a tyłami byłego KW jest jeszcze kilka hektarów. Gdyby to zalesić - miasto zacznie oddychać. Poza tym ktoś się powinien wziąć i odnowić park już istniejący. DO DZIEŁA. Zróbmy tę listę i podpisujmy się. GW rozpętała w ten sposób sprawę Rospudy, może i nam się iua.
mac
Awatar użytkownika
grubcio
kapral
Posty: 117
Rejestracja: 04 lip 2005, 11:55
Lokalizacja: Ostro(L)eka

Post autor: grubcio »

ja tam do parku nic nie mam ale myśle ze wiekszość ludzi wolała by powastało jakiaś galeria lub cos w tym stylu ... a mam takie pytanie czy ty przypadkiem nie z jakiej ligi ochrony przyrody :D ale jak lista bedzie to sie podpisze :D

Możesz mnie wpisać jako pierwszą osobę
(L)egia Warszawa!
retsam
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 28 sie 2006, 0:56

Post autor: retsam »

Jak najbardziej jestem za zielenią w ostrołęce. Lecz z tego co widzę to działa się w drugą stronę wycinając drzewa(chore ale nie martwe!) przy najruchliwszych drogach. A to właśnie one stanowią 1szą barierę ochronną...
Lepiej być nie może...
mac
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2007, 14:54
Lokalizacja: ostrołęka

Drzewa przy ulicy winny zostać, park powinien powstać...

Post autor: mac »

Prawda jest brutalna. Miasto kiedyś było bardziej zielone. Wystarczy przejrzeć fotografie sprzed lat. Z czasem resztkę drzew się wycięło, każde wolne miejsce zabudowało. Naszym dzieciom zostawimy beton i asfalt. Pruchniejący beton i dziurawy asfalt, aż chce się powiedzieć. I jeszcze jedno - nie jestem zielony, z Zielonych czy od Zielonych. W Lidze Ochrony Przyrody byłem w podstawówce.
mac
Awatar użytkownika
M4T3O
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 25 kwie 2006, 17:08
Lokalizacja: różnie bywa :p

Post autor: M4T3O »

Przydałoby się troche zieleni w tym naszym szarym mieście, ale ta lista niewiem czy wogóle cos z działa wtej sprawie. :roll:
Ciesz się życiem ciesz, bo jest tylko jedno moje słowa szczera prawda i to wiem na pewno''
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Post autor: grs »

miał byc z zaje... placem zabaw dla dzieci :] ale w tamtym miejscu powstaje nowy jakis sklep ("łaczki" koło centrum) znowu kasa weszła w gre i sprzedali teren pod domki jednorodzinne i sklepy :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Awatar użytkownika
silk
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 04 sty 2007, 19:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: silk »

Z tego co wiem to jakiś czas temu, był pomysł aby umieścić taki park za Narwią w lasku koło karczmy pod klonami. Przeniesiono nawet tam konstrukcję amfiteatru która niegdyś stała przy ryneczku.
Niestety lasek jest coraz bardziej zasyfiony a jedynymi gośćmi są narkomani.
mac
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2007, 14:54
Lokalizacja: ostrołęka

Teren rekreacyjny nad rzeką...

Post autor: mac »

Tak, lasek nad Narwią przy trasie do Warszawy to kolejny niedokończony pomysł parku dla miasta. Skoro jednak zatrzymali się nasi urzednicy na etapie idei, może trzeba im o tym przypomieć. Czas ruszyć i wreszcie zadbać o zieleń. Osobiście uważam, że idea parku w centrum miasta jest rozsądniejsza. Nie łódźmy się, to nie jest miejsce na centra handlowe. Te zawsze lokuje się poza miastem. Ostrołęka jak zwykle idzie pod prąd i zamiast lokować markety przy trasach wylotowych, obkleja nimi centrum...
mac
Rasty
starszy kapral
Posty: 173
Rejestracja: 24 paź 2006, 11:07
Lokalizacja: z brzucha

Post autor: Rasty »

Ja uważam, że na pewno kilku radnych zagląda tu na to forum, więc może oni coś zdziałają.
Awatar użytkownika
pawelek7
szeregowy
Posty: 43
Rejestracja: 26 maja 2006, 17:48
Lokalizacja: z Białych Bloków

Post autor: pawelek7 »

to okropne powstaje jakiś badziewny supermarket zamiast parku miejskiego lub galeri z prawdziwe zdarzenia :arrow:
mieszkam około 5 metrów od tej łąki i szkoda mi kiedy taki piękny obszar ziemi niknie pod kolejnym ,,supermarkecie"
WIELKI APEL DO WŁADZ NIE NISZCZCIE TYLKO SPRÓBUJCIECOS TAM ZROBIC :cry:
mac
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2007, 14:54
Lokalizacja: ostrołęka

Po serii głosów za parkiem czes zacząć działać

Post autor: mac »

Myślę, że najrozsądniej będzie pokazać ten wątek dziennikarzom. Tygodnik Ostrołecki, Kurier Ostrołęcki, Radio Oko, Gazeta Współczesna. Być może zainspirujemy któregoś z ostrołęckich redaktorów i pojawi się jakaś notka, krótka informacja....

WPISUJCIE SIĘ, NIECH BĘDZIE NAS JAK NAJWIĘCEJ
mac
AsiA
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 06 sty 2007, 21:20
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: AsiA »

To jest bardzo dziwna sprawa, nic wczesniej nie slyszalam o planach powstania tego marketu na tym terenie, byla cisza - no chyba, ze cos mnie ominelo - az tu nagle robota pelna para wre :shock: . Jak to mozliwe ? Nikt nie protestowal ? W naszym miescie to chyba niemozliwe. W zasadzie to jest jedyne jeszcze miejsce w centrum, na ktorym moglby wreszcie powstac porzadny park. Plany takie juz byly dawno, jeszcze jak bylam w podstawowce to o tym slyszalam, a tu cichcem market powstaje !! Normalnie krew w zylach sie buzuje od takich informacji Cudownie byloby usiasc sobie na laweczce w parku, posluchac ptaszkow, podgladac wiewiorki i odpoczac, wyciszyc sie.
ODPOWIEDZ