Ostrołęccy DJ-e!

kino, galeria, muzeum, dyskoteki, koncerty, imprezy plenerowe, puby. restauracje, opinie i informacje
KmL991
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 02 maja 2007, 10:58

Ostrołęccy DJ-e!

Post autor: KmL991 »

Zwracam sie z prosba do ostrołeckich Dj :)
Chce zostac Dj duzo cwicze mam 16 lat. Niedawno dalem podobny temat ale nie na tym forum. Inni Dj-eje napisali mi, ze dobrze by było, jak by mnie wział jakis DJ z mojej miejscowosci pod swoja opieke i przekazal mi swoje umiejetnosci. pozdrawiam KmL
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Post autor: grs »

tak naprawde to w oce nia ma dobrych grajków a jak sa to pozamiastem graja juz w innych klubach. Jest duzo osób które składaja kawałki na kompach i uwazaja sie ze sa the best. W moim miemaniu to dobry dj siada za konsole bierze pare winylków i jazda :twisted:
Awatar użytkownika
Y@rosh
chorąży
Posty: 420
Rejestracja: 19 maja 2005, 21:16
Lokalizacja: Ostrołeka / Olsztyn / Władysławowo / Ostrołęka

Re: Ostrołęccy DJ-e!

Post autor: Y@rosh »

KmL991 pisze:Zwracam sie z prosba do ostrołeckich Dj :)
Chce zostac Dj duzo cwicze mam 16 lat. Niedawno dalem podobny temat ale nie na tym forum. Inni Dj-eje napisali mi, ze dobrze by było, jak by mnie wział jakis DJ z mojej miejscowosci pod swoja opieke i przekazal mi swoje umiejetnosci. pozdrawiam KmL
w ostrołęce nikt cie nie nauczy, heh.. sam próbuj sie ,lepiej na tym wyjdziesz:-D.. hehe.. a jaka muzyke grasz?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Kto poda definicję słowa "DJ"?
KmL991
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 02 maja 2007, 10:58

Post autor: KmL991 »

Trance :)
Oki to w takim razie bede cwiczyl
GlowA
starszy kapral
Posty: 152
Rejestracja: 23 kwie 2007, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: GlowA »

życze powodzenia tak szczerze Trance troszke zbyt ogolnie napisałes trance dzieli sie na wiele podgatunków takich np jak: tech-trance , hard-trance , uplifting-trance, progressive trance , psychodelic ita kie tam jeszcze różne ...
Tez chciałbym w sumie sprobowac swoich sił za konsoleto ale nietety do tego trzeba miec albo znajomosci albo kase na własny sprzet ja niestety nie mam nic z tych rzeczy a z muzyko jestem bardziej do przodu niz wiekszosci dj grający w oce.

Qrzysio

Co do twojego zapytania to pozwól że ja Ci wyjasnie Dj jest to człowiek który sam tworzy muzyke i ją wydaje gra róznierz na róznego rodzaju imprezach itp Osoby które np graja w jakis tam klubach powszechnie nazywani sa Dj ale tak naprawde sa to tylko prezenterzy tak to można okreslic dokładnie ;]
Awatar użytkownika
Y@rosh
chorąży
Posty: 420
Rejestracja: 19 maja 2005, 21:16
Lokalizacja: Ostrołeka / Olsztyn / Władysławowo / Ostrołęka

Post autor: Y@rosh »

hmm...myslalem że ten co tworzy to producent.... no ale jeśli tak piszesz to pewnie jesteś o tym przekonany w 100%
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

Pobrane z wikipedia.pl

Didżej lub DJ (ang. Disc Jockey – Dee Jay) – osoba grająca muzykę na dyskotekach, najczęściej przy pomocy gramofonów. Osoba prowadząca dyskoteki przy pomocy sprzętu didżejskiego (obecnie najpopularniejszy zestaw to 2 odtwarzacze płyt CD lub/i 2 gramofony oraz mikser). Praca didżeja polega na miksowaniu piosenek, czyli najczęściej na likwidowaniu wyraźnych przejść między piosenkami.

W największym uproszczeniu, jest to osoba spędzająca czas na poszukiwaniu coraz to nowszych wydawnictw muzycznych (głównie na płytach winylowych) i puszczająca następnie owe płyty/utwory słuchaczom w specyficznej kolejności, która podtrzymuje atmosferę napięcia i podekscytowania na parkiecie, nie powodując znużenia muzyką. Nie są wykorzystywane jedynie płyty muzyczne – często korzysta się z płyt zawierających sam dźwięk czy głos, np. stare czytanki, audio-lekcje czy wersje a cappella znanych utworów.

Kluczowe zdolności didżeja to umiejętność dobierania odpowiedniego repertuaru, płynne przechodzenie między utworami (miksowanie), wyczucie rytmu, zdolność trzymania w napięciu oraz możność poprawnego odczytywania panującego na parkiecie nastroju. Wykorzystywane narzędzia – "decki" (slangowe określenie na gramofony lub specjalne odtwarzacze płyt CD).

Niektórzy didżeje tworzą również swoją własną muzykę, bądź remiksują (zmieniają podkład, dodają efekty itp.) znane utwory. Ostatnio dużą popularnością wśród didżejów cieszą się starsze utwory z lat 80 i lat 70, głównie utwory funkowe i disco.

Ostatnio często można się spotkać z pojęciem VJ (Visual Jockey), określające didżeja łączącego elementy dźwiękowe z wizualnymi. Kolorowe animacje, urywki filmów czy pokazy zdjęć wyświetlane są w rytm muzyki, najczęściej na dużym telebimie. Innym przykładem efektów wizualnych używanych na dyskotekach i występach są pokazy laserów (spotykane głównie na imprezach z muzyką elektroniczną) – kolorowe wiązki światła tworzą różne kształty, imitują prawdziwe przedmioty, oddają tematykę danego utworu.


:twisted:
GlowA
starszy kapral
Posty: 152
Rejestracja: 23 kwie 2007, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: GlowA »

Y@rosh no tu musze Ci przyznać rację troszke wtopa z mojej strony ;p w sumie nie zawsze producent jest dobrym DJ. z tego co zobaczyłem zajmujesz sie graniem i pytanko gdzie grasz ?? Może przyjde Cie posłucham i mam nadzieje że nie grasz hitów typu explołzjon czy imagination i róznych typu c-bolli i takich tam gówien ;]
Awatar użytkownika
Y@rosh
chorąży
Posty: 420
Rejestracja: 19 maja 2005, 21:16
Lokalizacja: Ostrołeka / Olsztyn / Władysławowo / Ostrołęka

Post autor: Y@rosh »

GlowA pisze:Y@rosh no tu musze Ci przyznać rację troszke wtopa z mojej strony ;p w sumie nie zawsze producent jest dobrym DJ. z tego co zobaczyłem zajmujesz sie graniem i pytanko gdzie grasz ?? Może przyjde Cie posłucham i mam nadzieje że nie grasz hitów typu explołzjon czy imagination i róznych typu c-bolli i takich tam gówien ;]
sory..ale grywam tylko na weselach
a to mój ostatni "koncert"... http://www.sendspace.com/file/llntwi
fleczer
szeregowy
Posty: 34
Rejestracja: 10 kwie 2006, 14:17
Lokalizacja: o-ka/olsztyn

Post autor: fleczer »

dajcie żyć. a do CIebie chłopak-kup sobie setup i sam się ucz. mi pomagał dj LP , no ale to hip hop. w każdym bądź razie tylko i wyłącznie woski!!!
http://www.facebook.com/fleczerprodukcja
http://www.facebook.com/highendprojekt
KmL991
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 02 maja 2007, 10:58

Post autor: KmL991 »

Jeszcze chcialbym sie was spytac na jakim sprzecie wy gracie ?? :D
fleczer
szeregowy
Posty: 34
Rejestracja: 10 kwie 2006, 14:17
Lokalizacja: o-ka/olsztyn

Post autor: fleczer »

gemini pdt 6000-pioneer djm707-vestax pdx2000mk2 pro a wszystko pod minikonsoltkę behringer. no i jeszcze zakurzony stary reloop 2000mk3s w pudle.
http://www.facebook.com/fleczerprodukcja
http://www.facebook.com/highendprojekt
Awatar użytkownika
Y@rosh
chorąży
Posty: 420
Rejestracja: 19 maja 2005, 21:16
Lokalizacja: Ostrołeka / Olsztyn / Władysławowo / Ostrołęka

Post autor: Y@rosh »

tylko pionki z wszelakiego rodzaju.... i ogólnie z czego sie da ... 8) 8)
Adee
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 27 mar 2007, 19:17
Lokalizacja: Ostrołęka

:)

Post autor: Adee »

dla wszystkich nie wiedzacych :) skrot "DJ" oznacza nic innego jak "diFFka jestem" :) i tyle :) pozdro ehhe
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Michał »

Adee jak tam było w Muzie kadzidlańskiej w sobote? :] Nie było mnie bo lenia złapałem ale trzy domy od lokalu było was bardzo słychać :] A pytam z ciekawości.
ODPOWIEDZ