Pokolenie: 1200 zł brutto .............. jak przeżyć

Wydarzenia, koncerty, sport, itp. z kraju i ze świata
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Michał »

Niektorzy zarabiaja jeszcze mniej i jakos zyja wiec nie wiem o co chodzi, ten artykul to chyba o Warszawie byl. W Ostrolece tyle pieniedzy zarabiac to juz niezly sukces...
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

oes pisze:1200 zł brutto na rękę
Oes, czemu Ty znów pie.przysz jak połamany.
Brutto określa płacę przed potrąceniami, na rękę jest netto. Po odjęciu wszystkiego na rękę wychodzi 846 PLN
Michał pisze:Niektorzy zarabiaja jeszcze mniej i jakos zyja
Oo zgadza się i to w dodatku jeszcze rodziny całe za to utrzymują. To normalne, że w Polsce lekarz po studiach zarabia 1200 PLN ??? Z tego co było wczoraj w Wyborczej napisane to niedługo nas bedą leczyć lekarze z Uzbekistanu... bo nasi wyjadą.
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

Ex Hoppler pisze:
oes pisze:1200 zł brutto na rękę
Brutto określa płacę przed potrąceniami, na rękę jest netto. Po odjęciu wszystkiego na rękę wychodzi 846 PLN
sorry, trochę się przejęzyczyłem i już poprawiam
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
paul997
starszy kapral
Posty: 150
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:03
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: paul997 »

Uff, dobrze, że mam 24 lata :). Nie załapałem się już :).
Ale, nawiązując do tematu, 850 to troszkę za mało. Nawet jak na Okę. Myślę, że dopiero małżeństwo zarabiające razem 2500 dałoby radę jakoś sensownie się utrzymać.
Pozdrówka
paul997
Awatar użytkownika
Umpa_Umpa
szeregowy
Posty: 42
Rejestracja: 24 lip 2005, 13:30
Lokalizacja: ..ze świata pełnego tajemnic i silnych mocy :>

Post autor: Umpa_Umpa »

Malzenstwo :> + dzieci
Bo myśli moje nie są myślami waszymi.. ani wasze drogi moimi drogami... :>
paul997
starszy kapral
Posty: 150
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:03
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: paul997 »

Taaaaak, to już komplikuje moje wyliczenia :). W takim wypadku do punktu startowego należałoby dołożyć mieszkanie. Sami raczej by mieli problem z kupnem :(.
Pozdrówka
paul997
Dyw
kapral
Posty: 104
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:54

Post autor: Dyw »

Akurat o lekarzy to bym się nie martwił, na pewno nie zginą.
Tubylec
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:45
Lokalizacja: O-ka

Post autor: Tubylec »

A wiecie ile zarabia się w ostrołęckich firmach ochraniarskich? 620zł do ręki miesięcznie na porządku dziennym. A tylko przyjdź raz nie ogolony na służbę to Cię wyleją dyscyplinarnie!!! Zgroza!!! (na szczęście mnie to nie dotyczy, ale znam takich co pracują w ochronie)
Awatar użytkownika
Maciek
szeregowy
Posty: 37
Rejestracja: 26 sty 2006, 14:20

Post autor: Maciek »

To kapitalizm, ktory Polacy wywalczyli w 89 roku. Mysle ze te teksty sa mocno przesadzone.Jest ciezko ale mozna sobie jakos poradzić.
Tubylec
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:45
Lokalizacja: O-ka

Post autor: Tubylec »

Maciek pisze:To kapitalizm, ktory Polacy wywalczyli w 89 roku. Mysle ze te teksty sa mocno przesadzone.Jest ciezko ale mozna sobie jakos poradzić.
Z jednej strony masz rację Maciek. Zależy jak na to wszystko spojżeć, bo na przykład w porównaniu do Kazachstanu to mamy "życie jak w Madrycie".
Są takie kraje, których mieszkańcy mogą pozazdrościć nam Polakom "luxusu". Nawet tym mniej zamożnym.
fm
starszy szeregowy
Posty: 51
Rejestracja: 22 mar 2006, 8:50

Post autor: fm »

Słyszałem,.że wJBB w Łysych ładnir zarabiają 1500 na starcie,a po roku już premia 200-300 wiecej.Kumpel na widlaku ma 2200 za 8 godzin :)
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Post autor: Sarcev »

Nie narzekajcie ze jest zle tylko wescie sie do roboty ;)... Duzo osób narzeka a zobaczcie jak kiedys bylo. Patrze n aswoich rodziców, ile musieli tyrac by kupic mieszkanie, pozniej w wieku ok 40 samochód bo wczesniej nie bylo kasy itp. W tej chwili mlody chlopak 18 latek idzie do pierwqzej pracy ma ok 800-1000zł do reki, mieszka z rodzicami , ma na zycie, dach nad glową i co ma robic z tą kasą? Moze wziasc auto na raty, isc na kurs angielskiego badz w inny sposób podniesc swoje kwalifikacje. ZObaczcie teraz kazdy(wiekszosc) mlody ma komorke, internet, auto, chodzi dobrze ubrana,... porównajcie ile lat musieli nasi rodzice do takich "luksusów" ciułać...

MLodemu malzenstwu, wystarczy tak sadz by zarabiali wlasnie po te 800zł- 1000zł kazdy, mozna juz wtedy brac kredyt na mieszkanie i powolutku sie urzadzać, i calkiem nie najgorzej zyć.

Wiecej optimismu :)
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

Sarcev,stawiam dużą kratę browaru jak pokażesz mi bank, który da Ci kredyt na mieszkanie z zarobkami 2 x 1000 brutto. Obawiam się, że jeszcze nigdy nie próbowałeś, więc nie gadaj głupot bo taka pensja to niestety drobna patologia. Więcej optymizmu ludzie zyskują za granicą... i to jest najbardziej przykre z tego wszystkiego.
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Post autor: Sarcev »

Pewnie, ze dostaniesz tylko musisz miec umowe o prace.... Mieszkanie w Oce mozna kupic za ok 70000zł, + oprocentowanie, biorąc kredyt na 30 lat wyjdzie ok 300zł miesiecznie... :) Chociaz najlepiej miec odlozene kilka zł, wtedy bank inaczej bedzie na to patrzył...
Znajomy teraz kupywal w wawie mieszkanie, zarabia tu ponad 2000zł kredyt na mieszkanko i dostal bez problemu, tylko wybral bank w którym korzystniej mu sie oplaci z tym ze w stolicy za mieszkanie któe w Oce kosztujer 70tys zaplacil 250tys zł i podobną kwote wzial kredyt(nie zonaty, chlopak niespelna 24 lata)...
_jennifer
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 19 maja 2005, 21:33
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: _jennifer »

jak dl amnie 1200zl to jest kupa kasy. co ma powiedziec taka Pani Renata co ma 800zl i trzy osoby na utrzymaniu.
i w taki sposob powstaje bezrobocie w ktore po krotce niewierze. co z tego ze jest praca dla takiej osoby w wieku 24 lata za 800zl po sredniej szkole jak ona ni epojdzie bo za 800 zl to ona nie ma zamiaru pracowac. nie rozumiem wogole ludzi. moja kumpela ma wyzsze wyksztalcenie i neipatrzyla byl praca to poszla i pracuje na stoisku miesnym w sklepie i cieszy sie z ema prace.
owszem czlowiek jest taka bestia ze zawsze chce wiecej i wiecej ale najpierw trzeba popatrzec trzezwym wzrokiem o co chodzi.

ja wiem tylko jedno ze nasze panstwo nic nie robi zeby choc pomuc temu bezrobotnemu a jak juz to tylko zamydla oczy i na tym biednym czlowieku razabia jeszcze 3 razy.
Dyw
kapral
Posty: 104
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:54

Post autor: Dyw »

Nie po to kończy się studia, aby pracowac na stoisku mięsnym. Z całym szacunkiem, ale dla mnie nie byłby to powód do radości, ale do szukania czegoś innego.
A czasy "pomagania" człowiekowi skończyły się 17 lat temu. Teraz państwo powinno kształcic obywateli pod kątem wymogów rynku pracy i ewentualnie umożliwiac ludziom podnoszenie kwalifikacji i umiejętności. Reszta zależy już od samego zainteresowanego.
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

hmmmmmmmmmmmm ..........................................

Można kroić jeszcze frajerów i później siedzieć w kiblu na państwowym garnuszku :oops: :oops: :oops:
Ale do rzeczy: ja zarabiam deczko wiecej niż 1200 zł (netto) ale ......... kosztuje mnie to wiele wyrzeczeń :( wstawanie rano o 2:30, chodzenie spać o 19-tej, nie ma czasu na skoki w bok (czytaj: imprezy). W niedzielę czasem piwko się wypije albo 100g do obiadu i ....... karuzela od nowa :D
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
Kupiec_
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 01 cze 2006, 21:38

Post autor: Kupiec_ »

Hej oes. Znam dobrze tę karuzelę :?
krzysia45@
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 09 maja 2007, 18:13
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: krzysia45@ »

Mam 46 lat i zycie zawalilo mi sie,orocz tego mam dwoje dzieci,stracilam prace drugiej nie moge znalezc,maz zarabia 1100 zl. moj zasilek to 450 zl.,po zrobieniu oplat i kupieniu lekow dla syna bo jest alergikiem zostaje mi tyle ze nie wiem co mam z tym robic.Zaczynam popadac juz w dlugi i nie mam juz sily do tego wszystkiego,nie chce mi sie juz zyc.Moze ktos ma wspanialy pomysl co z tym zrobic bo ja juz nie wiem.Opieka spoleczna owszem jest ale dla pijakow a nie dla takich jak ja . Nie wiem co dalej,to wszystko nie ma sensu poco tak trzeba sie meczyc a nie zyc. :( :( :oops:
Awatar użytkownika
M4T3O
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 25 kwie 2006, 17:08
Lokalizacja: różnie bywa :p

Post autor: M4T3O »

Taki kraj ludzie rządzący, którzy głośno mówią o niskim przyroście naturalnym zamiast pomóc takim rodzinom jak tu przedstawiona, nawołują o ,,becikowym'' ,który tak naprawdę nie prowadzi do daleko idącej pomocy. Niedawno oglądałem pewien film dokumentalny, w którym rodzice wychowują dziewięcioro dzieci, gdzie są niskie dochody i walący się dom znikąd żadnej pomocy mogą liczyć tylko na litość sąsiadów od których pożyczają na jedzenie bo w sklepie już nie chcą dawać na kreskę.
Ciesz się życiem ciesz, bo jest tylko jedno moje słowa szczera prawda i to wiem na pewno''
Awatar użytkownika
rOsA
starszy szeregowy
Posty: 92
Rejestracja: 01 lis 2006, 19:36
Lokalizacja: O-ka

Post autor: rOsA »

I tak sytuacja wydaje się lepsza niż np. 2 lata temu gdzie by napisali taki artykuł tylko że o pokoleniu 800 PLN.
Ja obrałem inną drogę, jestem na emigracji. Wolę się przemordować 2 lata w Anglii, wrócić z jakimś hajsem, może akurat mi się coś uda zrobić.
A jak sobie pomyślę że mam wrócić już na stałe do Ostrołęki zaginać za 800 Plnów i jeszcze ciężej harować :( niż tutaj, to ja dziękuję nie wsiadam.
Jeszcze tutaj troszkę zostanę.
bo...
ODPOWIEDZ