Kino w Ostrołęce - obciach jakich mało !

kino, galeria, muzeum, dyskoteki, koncerty, imprezy plenerowe, puby. restauracje, opinie i informacje
adasko-pl-oka
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 maja 2007, 10:30

Kino w Ostrołęce - obciach jakich mało !

Post autor: adasko-pl-oka »

Cześć

Klika słów o Ostrołęckim sposobie prowadzenia kina, moje obsewacje jako klienta.
Ostatnio kilka razy wybrałem się do kina, ale 2 ostatnie filmy ("300", "W stronę Słońca") obejrzałem praktycznie tylko dzięki temu że bardzo , ale to bardzo mocno zależało mi na ich obejrzeniu a to dlatego że pracownicy kina ze wszystkich sił starają się zniechęcić potencjalnych widzów do oglądania filmów.
Jak chciałem obejrzeć "300" - (sobota, godzina 18:30) sprzedawca biletów stwierdził że biletów mi nie sprzeda ponieważ on w zasadzie nie wie czy film będzie wyświetlany ponieważ jestem pierwszym klientem (godz 17:50) a musi się uzbierać 8 osób. Dziwne podejście bo przeciez zawsze musi ktoś być pierwszym klientem i zwykle na raz 8 osób w drzwi nie wpada. Większość osób po takim tekście do kina juz nie wraca bo nie ma pewności czy ma po co "Przeciez filmu raczej nie będzie" - tak wynika z tekstu osoby pracującej w kinie. Ja na szczeście wróciłem i okazało się że jednak paru osobom zalezało na filmie na tyle że poczekali aż łaskawca zacznie bilety sprzedawać.
Drugi przykład "W strone Słońca". Telefonicznie chciałem się upewnić czy film bedzie na 20:00 i co usłyszałem w słuchawce - film w zasadzie to my w terminarzu mamy ale raczej go nie będzie bo w niedzielę nie graliśmy , wczoraj nie graliśmy bo nie było widzów. Po takim tekście mało kto by się do kina wybrał , ale ja sią akurat wybrałem. I co ? Oczywiście 5 minut przed seansem pani w kinie biletów nie sprzedaje bo nie ma 8 osób, osób jest 4. O 20:00 juz sa tylko 2 osoby po pozostałe dwie mimo tego ze przyjechały z Łomży już się z powrotem do samochodu zapakowały i wróciły - więcej raczej tu nie przyjadą. Jakimś cudem jednak znowu zdażyło się, że 8 osobom zależało na tyle bardzo na filmie, że łaskawie film nam puszczono.

Co ciekawe 8 osób jest wymagane niezależnie od dnia, chociaż przychód z 8 biletów we wtorek to 88 PLN natomiast od piątku do niedzieli 120 PLN, ja tu zadnej logiki nie widzę ale cóż.....

Kino powinno raczej zadbać o to zby widzów mieć jak najwięcej a nie o to zeby ich było jak najmniej.
Czy chętnemu do obejrzenia filmu nie powinno się biletu sprzedać ?
Możliwości jest bardzo wiele np: jak nie będzie widzów w ilości wymaganej (ale k... nie 8 osób wzięte z księżyca) to można pieniądze za bilet grzecznie zwrócić a także zachęcić widza do ponownego odwiedzenia kina proponując mu na przykład 20% bonifikaty przy nastepnej wizycie. Taki klient na pewno by wrócił.

adasko
kamczatka
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 09 sty 2007, 21:49

Post autor: kamczatka »

Przyznam szczerze, że niesamowite jet to, co napisałeś. W ostrołęckim kinie nie byłam już kilka lat z racji tego, że nie mieszkam w tym miasteczku. Chodzę natomiast do kin w innych miastach w Polsce. Kilka razy zdarzyło się, że film został puszczony specjalnie dla mnie i mojej przyjaciółki. Jakimś sposobem im się to opłacało. A my miałyśmy ciszę i spokój, nikt nam papierkami nie szeleścił podczas oglądania, nie wstawał, nie wychodził. I kasjerzy w kinie nie czekali na uzbieranie się iluś tam osób. Jesteśmy dwie, kupujemy bilet i wchodzimy oglądać. A że tylko dwie ... Trudno się mówi i żyje się dalej.
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Michał »

Od zawsze tak było, że jak nie będzie 8 osób na seanse to film nie będzie wyświetlany i nie wiem czego ty sie czepiasz. Sam sobie otwórz człowieku kino i zobaczymy czy Ci sie opłaci grać film dla 4 osób. Nie masz pojęcia jakie to są koszty a mądrzysz sie jak specjalista. Pani powiedziała, że Ci nie sprzeda biletu i ok było poczekać aż przyjda ludzie. Jak się nie podoba to jedź do Warszawy może tam puszcza film dla Ciebie samego... heh.
DziQ
plutonowy
Posty: 236
Rejestracja: 03 cze 2005, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DziQ »

Chyba Michał w kinie pracuje i broni sytuacji ale moim zdaniem powinni inaczej mówic do klientów albo np jak ktoś dzowoni to chce się dowiedzieć czegoś konkretnego a nie może będzie a może i nie...
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

Dokładnie!! Zwłaszcza jak ktoś jest z daleka tak jak ja i jedzie do Oki np: specjalnie do kina... Jak ktoś jest z Oki to jeszcze pół biedy bo się tylko kawałek przejdzie a ja muszę czekać na autobus...
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

tez pamietam, jak poszedlem na Piratow z Karaibow cz. 2 przyszedlem pol godziny wczesniej a ona ze nie sprzedajemy bo nie wiadomo czy sie grupoa uzbiera, to sie pytam to kiedy bedzie wiadomo powiedziala ze 5-10 minut przed, no to przyszedlem i bylo ze 20 osob...

jezeli nie wiedza czy ludzie przyjda to powinni dawac np. raz dziennie film a nie 2 czy 3 wtedy beda mieli pewnosc ze ludzie przyjda przynajmniej te 10 osob !
GlowA
starszy kapral
Posty: 152
Rejestracja: 23 kwie 2007, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: GlowA »

Naprawde jest to żenujące moim zdaniem problem powinien byc rozwiązany w ten sposób jak napisał adasko-pl-oka poprostu sprzedac bilet jak nie uzbiera sie minimalna liczba osób to odac pieniążki za bilet bo takim odmawianiem ludzie sie zniechecaja i napewno nie wszyscy przyjda za 10-15 min zobaczyc czy uzbierało sie 8 osob. A kolega Michał chyba nie wie o tym że klienta powino sie zachecac a nie zniechecac ;]
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

"klient nasz Pan" :D
martuska
starszy szeregowy
Posty: 61
Rejestracja: 15 sie 2007, 0:23
Lokalizacja: o-ka

Post autor: martuska »

Tak... a ostatnio było w tygodniku o kulturze, czy rozwija sie w Ostrołęce itp. A jak maja ludzie sie "kulturyzowac" jak im nie chca sprzedac biletow na film? Mi juz dwa razy sie zdarzylo ze na film nie weszlam bo bylismy tylko we dwie osoby, lub byl ktos jeszcze, no ale nie bylo ósemki. Teraz juz dawno nie bylam, przerzucilam sie na kino w Warszawie, gdzie jestem czesto- duzy wybor filmow, o ktorej godzinie sie nie przyjdzie to i tak zawsze cos "leci" no i niewazne czy jestes sam czy jest 100 osob to seans sie odbywa...
Awatar użytkownika
AriS
starszy chorąży
Posty: 454
Rejestracja: 02 cze 2007, 15:40
Lokalizacja: Z nienacka ;F

Post autor: AriS »

heh :F ja tez takiego wałka dostałem ;p poszedłem do kina i powiedzieli , że dziś nie wyświetlają jednak xD " kiedy indziej " ... xD
Jesteśmy Polakami .
W obliczu zła jednoczymy siły .
Nie wybaczamy .
Nie zapominamy .
Oczekujcie nas .
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Michał »

Załóżcie własne kino i zobaczymy czy będzie się wam opłacało grać film dla jednej osoby :)
martuska
starszy szeregowy
Posty: 61
Rejestracja: 15 sie 2007, 0:23
Lokalizacja: o-ka

Post autor: martuska »

Dokladnie. Popieram przedmowce.
A kino swoja droga to mogloby zmienic system sprzedazy, seansow itp. Tak jak juz ktos pisal np. jeden seans dziennie a nie 3 to i szansa na wyswietlenie filmu by wzrosla. Albo chociazby jakas internetowa rezerwacja biletow czy cos- wtedy panie z okienka wiedzialyby ile moga sie spodziewac osob. Bo tak to człowiek tylko wk...iony z kina wychodzi.
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Michał »

GlowA załóż konkurencyjne kino i zatrudnij milszą obsługę - będziesz miał to co chcesz :) Wyzywaniem pokazałeś swój poziom intelektualny :) Pozdrawiam

P.S. Nie pracuje w kinie ani nie mam tam żadnych znajomości.
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

Te Misiek co Ty za akcje tworzysz co ?? Płace i wymagam... Są różne sposoby na ściągnięcie klienta... I powinny one być wykorzystywane. A zamiast tego odstraszają tylko ludzi... Tak ma być?? Sam sobie odpowiedz na te pytanie...
GlowA
starszy kapral
Posty: 152
Rejestracja: 23 kwie 2007, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: GlowA »

Michał a ty pokazałes swój poziom intelektualny czytajac tekst z zrozumieniem czy ty naprawde tego nie widzisz że takie zachowanie jest nie fair ??? Czy nie zauważasz tego że takim zachowaniem kino ma miej widzów ??? Naprawde wiekszasc twoich wypowiedzi na forum jest tak beznadziejnych że nawet nie wiem jak je skomentować , nie zauwazasz tego ?człowieku w jakim ty świecie żyjesz ? i pytanie do Ciebie czy zachowanie pan z kina według Ciebie jest wporządku ?? czy nie proszę o odpowiedz z uzasadnieniem ??
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Michał »

Nie wiesz jak skomentować bo zasób słownictwa masz ubogi. Najlepiej wyzwać i skrytykować prostymi słowami :) Dobrze, że twoje wypowiedzi są tak idealne, że każdemu się podobają i każdy "wie jak je skomentować". Może i ich zachowanie nie jest fair ale taki dostały rozkaz i za pewne muszą tak robić. To jest forum i nie wiem jaki widzisz sens w wyzywaniu się na nim? Każdy napisał swoją opinię i koniec. Masz ochotę sie powyzywać to leć pod blok i pobluzgaj na kolegów na pewno ci ulży i będziesz zadowolony z siebie :)

P.S. Chcecie mieć lepiej w kinie? Porozmawiajcie z prezydentem żeby przeznaczył na to więcej pieniędzy.
GlowA
starszy kapral
Posty: 152
Rejestracja: 23 kwie 2007, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: GlowA »

wiesz nie jest to szczytem moich marzeń wyzywanie kogokolwiek , ale jak czytam takie głupoty jak tu wypisujesz to mnie szlak trafia ... nie twierdze że jestem idealny ale skoro ktos tu napisał , z czego jasno wynika że Panie w kasie kina uniemożliwiają obejrzenie filmu komu kolwiek i ty tego nie widzisz mało tego wyskakujesz z tekstami typu "sami załuszcie kino itp" to wybacz ale to świadczy albo o braku umiejętnosci czytania tekstu z zrozumieniem lub jak wczesniej sie ktos domyslał jestes pracownikiem kina ( powiedziałes że nie jestes) wiec nie rozumiem jak podstawa tych Pan może Ci sie podobac i nie widzisz w tym nic naganego. Chyba kino jak każda inna instytucja która zarabia na czym kolwiek powino zachecac do kupna biletów tak samo jak inne firmy zachecajo do kupna telefonu itp Wiesz nie wiem jak można miec rozkaz od szefa by zniechecac potencjalnych klientów powiedz mi gdzie tak jest ? Człowieku wes zanim cokolwiek napiszesz przeczytaj to 3 razy i dopiero napisz.
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Michał »

Widocznie tak jest tutaj - w Ostrołęce :)
jarpen
starszy kapral
Posty: 199
Rejestracja: 31 lip 2005, 13:45

Post autor: jarpen »

W każdym kinie tak będziecie mieli, a jak chcecie obejrzeć film sami to płacicie za 8 osób.
Gdzie ten problem :o
arecki
kapral
Posty: 110
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:43
Lokalizacja: Wawa? / Oka ?

Post autor: arecki »

Wracając do tematu.

Dlaczego grają 3 seanse a nie 1?
Wynika to z tego, że kino jantar jest kinem premierowym i z tego względu dystrybutor stawia pewne warunki: damy film w dniu premiery, jeśli będzie film grany wyłącznie ten film i będzie 120 seansów (seansów mogłoby być mniej gdyby więcej ludzików chodziło).

Chyba lepiej, żeby grali go tylko przez miesiąc niż przez 3.

A dlaczego film nie zawsze jest w dniu premiery? Związane jest to wieloma czynnikami:
- Ograniczona ilość kopii - średnio 80 kopii na Polskę (w samej Warszawie jest 25 kin).
- lepiej nie blokować kina jeśli wiadomo, że za tydzień pojawi się "większy hit"

O tym można pisać długo.

Minimalna ilość osób związana jest nie tylko ze zwrotem kosztów technicznych projekcji: (prąd, itp.), ale też to, że za wypożyczenie kopii płaci się.

Osobiście wolę jak mówią mi, żebym poczekał i ewentualnie przed seansem zapłacić za film. W ten sposób szybko mogą zniknąć z kina jak okaże się, że nie grają filmu. Jakby sprzedali od razu to musiałbym czekać aż wydadzą pieniądze, zaksięgują w kasie itp.

Rozwiązaniem byłaby rezerwacja biletów przez internet. Ale wtedy nigdy nie wiesz czy ktoś przyjdzie po te bilety czy nie.
Z tego co wiem to obowiązuje rezerwacja telefoniczna. Korzystałem kilka razy i sprawdzało się. 10 minut przed filmów przychodziłem i jak film był to płaciłem za bilet, a jak nie to dziękowałem za rezerwację.

O tym można długo.
Na pewno może być lepiej niż jest. Ale narzekając na forum nic nie zmieni się. Jeśli macie pomysły na poprawienie funkcjonowania kina do idźcie od razu do kierownika kina. Porozmawiajcie. Naprawdę w ten sposób w Oce można dużo zrobić.

P.S. to co napisałem piszą na podstawie tego co było ok 3 lata temu, pewnie warunki nie zmieniły się.

Pozdrawiam wszystkich miłośników kina w Oce
adasko-pl-oka
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 maja 2007, 10:30

Re: Kino w Ostrołęce - obciach jakich mało !

Post autor: adasko-pl-oka »

Cześć
Dużo czasu minęło odkąd ostatni raz odezwałem się w tym wątku. Wiele razy byłem w kinie (nie tylko na filmach, więc pisząc kino mam na myśli OCK) i dużo było sytuacji o których mógłbym napisać .... ale uznawałem że nie warto, bo najczęściej byłaby to tylko krytyka.
Tym razem jednak napiszę i mam nadzieję że wśród osób czytających znajdą się takie, które mają możliwość wskazania włodarzom OCK faktu, że klient-widz to dla kina wartość największa. A dlaczego:
W niedzielę w kinie w ramach bardzo fajnego programu "Godziny dla Rodziny" są raz w miesiącu przedstawienia teatralne i raz w miesiącu filmy dla dzieci. Często z "Godzin" korzystam bo mam małe dzieci. W niedzielę 19.10.08 o 12:00 miał w kinie być film Czerwony Kapturek - historia prawdziwa. Oczywiście wybrałem się z dzieckiem na ten film, pół godziny wcześniej sprawdzając na stronie internetowej kina czy film się odbędzie. Oczywiście na pierwszej stronie OCK w sekcji najbliższe seanse film jest, w zapowiedziach też jest. Najlepszy numer bo sprawdziłem tez o czym ten film jest na portalu filmweb.pl gdzie można zobaczyć w których kinach dany film w najbliższym czasie będzie wyświetlany - oczywiście jest informacja że w O-ce 19.10.08 godz 12:00. Jakież było moje zaskoczenie, gdy zbliżając się do kina widziałem tylko rodziny z dziećmi z kina wychodzące. Okazało się że seans został odwołany bo "bla, bla, bla", oczywiście przyczyna odwołania seansu mnie , ani innych widzów nie interesuje.
Natomiast bardzo interesuje mnie do czego OCK ma swoją stronę internetową, skoro informacje na niej są nieaktualne. Oczywiście pan z okienka bardzo uprzejmie poinformował że seans jest odwołany od dwóch tygodni, i było ogłoszenie o tym w radio. Niestety nie każdy potencjalny widz radia słucha, i podejrzewam że więcej widzów korzysta z internetu niż z radia.

Dodam też że dziecko to widz szczególny, widz młody w którym dopiero kształtuje się nawyk obcowania z kulturą filmową; odwoływanie seansów dla dzieci (szczególnie w taki sposób) na pewno nie służy kształtowaniu tego nawyku.

pozdr
iska88
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 15 maja 2007, 21:56

Re: Kino w Ostrołęce - obciach jakich mało !

Post autor: iska88 »

ja powiem tak, ktoś kto nigdy nie pracował w usługach, handlu itd, albo nie zna tej profesji, nie powinien się w tym temacie wypowiadać, bo nie ma pojęcia o rzeczywistości prowadzenia jakiejkolwiek działalności. w takiej działalności są rzeczy, które się bardziej opłacają i te, które się zwyczajnie nie kalkulują. "klient nasz pan" to może sobie mówić ktoś kto nie zna naszego rynku!!! ludzi nie stać na to żeby iść do kina, chodzą tylko Ci którzy idą na randkę, spotkanie z przyjaciółmi, lub nie chce im się czekac az się film ściągnie z internetu - tych z kolei nie stac poczekać chwile, albo zrozumieć sytuacje.. nie oszukujmy się, już nie ma miejsca w życiu twierdzenie KLIENT NASZ PAN, bo klient ma 'nas' za popychało i śmiecia, do usługiwania. wystarczy zapytać ekspedientki w którym tam bądź sklepie, czy fajnie jest się na siłę uśmiechać do klienta, który wytrząsa ręce, krzyczy i krzywo spogląda, bo coś jej z reki wypadło czy źle podała..
przecież to śmieszne, ze przyjdzie 6 osób i chce dociekać swoich praw do obejrzenia filmu, bo płaci to wymaga - to są grosze co my płacimy w naszym kinie, warunki mamy świetne, a w Łomży kino to rudera gdzie trzeba siedzieć w kurtkach na twardych i niewygodnych siedzeniach, bilety są droższe, to puszczają i dla dwóch osób. u nas jest trochę inaczej stety czy niestety..
byłam wiele razy w kinie i też czekałam na komplet widzów, nie raz i nie dwa, bo często chodzę do kina, czekałam nawet do 15 minut po planowanym rozpoczęciu seansu i przyszło 4 osoby z opóźnieniem i obejrzeliśmy film w 11 osób.
jedyna zasada którą powinniśmy się posługiwać w codziennym, miejskim życiu to WYROZUMIAŁOŚĆ . od razu wszystkim zrobiłoby się lepiej. i na drogach, i w kinach, i barach, wszędzie. niestety panuje taki wirus miedzy ludźmi by sobie na wzajem przykrzyć wszystko ;)
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Kino w Ostrołęce - obciach jakich mało !

Post autor: malykazio »

Zdaje się tu nie chodziło o to czy film jest czy tylko o kompletny brak informacji na stronie kina, że seans się nie odbędzie o czym było wiadomo już dużo wcześniej a nikt nie raczył o tym poinformować.
deithwen
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 14 sty 2009, 18:44

Re: Kino w Ostrołęce - obciach jakich mało !

Post autor: deithwen »

ja bylem sam na sali i film obejrzalem...
Cinema city promenada rzadzi:)
arecki
kapral
Posty: 110
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:43
Lokalizacja: Wawa? / Oka ?

Re: Kino w Ostrołęce - obciach jakich mało !

Post autor: arecki »

A pół godziny reklam oglądałeś? Pytam przekorą i poważnie, bo pewnie niedługo na to kino się przerzucę.
ODPOWIEDZ