bOOOm!

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
Coexistence
kapral
Posty: 140
Rejestracja: 27 lut 2006, 22:17

Post autor: Coexistence »

F16 na 100% leciał tak nisko , ze zdążyłem zauważyć, że mial podwieszone pod kadłubem rakiety... mało mi wierzy kościelnej nie zrzucił, jakis pirat normalnie, do tego kręcił beczki wokół własnej osi, raz w lewo potem w prawo... ze to takie coś miało miejsce nad osiedlami mieszkalnymi, licencja pilota powinna zostac cofnięta
gagaga
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 06 maja 2007, 12:34

Post autor: gagaga »

15 km to nic... słychać było również na wiosce oddalonej o 32 km od Ostrołęki.
Awatar użytkownika
pufty
młodszy chorąży
Posty: 361
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:09
Lokalizacja: Ostrołęka czasami

Post autor: pufty »

albo mi sie wydawalo ale po tym wybuchu slyszałem dzwiek jak by sie cos palilo intensywnie jak z palnika jakiegos...jak by butla z gazem albo transformator zrobil bOOOM!
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

:oops:
jeśli nie samolot, to......

Wg Miejsko-Powiatowego Zespołu Antykryzysowego był tylko sprawdzian gotowosci służb miejskich na wypadek wojny i wypadł negatywnie...... nikt nie zdążył nawet zareagować, wszystkich wymiotło :oops:
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
torbayaszi
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2007, 13:42

Post autor: torbayaszi »

Kylu pisze:Jak na mój gust to myśliwiec przekroczył barierę dźwięku. Najprawdopodobniej Mig 29, w Mińsku stacjonują.
zgadzam sie w 100% 8)
przemha
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2007, 13:47

Ech co to był za boom

Post autor: przemha »

Ja na mój gust, to sa dwie możliwości:

1) samolot odrzutowy przekroczył barierę dźwięku (prędkość)

2) elektrownię "wywaliło" z sieci. To czasem się zdarza.
Awatar użytkownika
priorytet
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 24 wrz 2007, 14:50
Lokalizacja: O-ka

Post autor: priorytet »

:D A ja byłem w tym czasie w Nowym Szpitalu i tak ********* ze myślałem ze w szpitalu coś wybuchło :shock:
kiwajakotako
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 02 wrz 2007, 22:00

Post autor: kiwajakotako »

w Kadzidle nawet było słychać
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Post autor: Sarcev »

Moze jeden z naszych F16 zleciał ;] O 10.00 faktycznie az zatrzeslo szybami na centrum... 10 min po tym slychac bylo samolot...
mQbek
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 23 mar 2006, 23:30

Post autor: mQbek »

wybuch był bo jak samolot przekracza barierę dźwięku to jest wybuch
pozdro :D
Narew Ostrołęka
hAeS
chorąży
Posty: 436
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:58

Post autor: hAeS »

huhu i tak nic nie slyszalem ;/ za mocno spie :D

btw. z 30 min temu jakis odrzutowiec lecial sobie nad moim blokiem ;p
Awatar użytkownika
Siara
sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 cze 2005, 16:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Siara »

btw... zgadza się... znowu coś leciało...
Wędkarze z Ostrołęki łączcie się :) https://www.facebook.com/WedkarskaOstroleka :)
Koło nr 72 Energopap https://www.facebook.com/Energopap
sasiade
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 wrz 2007, 15:47

Post autor: sasiade »

wątpie ze to był dzwiek samolotu jak przekraczał bariere dzwieku, ten wybuch słyszano w kadzidle a to jest spory kawalek, w tym czasie bylem u dziewczyny na wojciechowicach i jak walneło to okna sie zatrzesły... jedni pisza ze to cwiczenia sztabu antykryzysowego ale było by to rozleklamowane w mediach a tak ani słowa co to za booom... podobno ktos widzial jak samolot leciał strasznie nisko, my słyszelismy zaraz po tym wybuchu taki dlugi swist jak by rakieta leciala ale to chyba byl ten samolot.. jak bedziecie wiedziec cos dokladnie to piszcie bo jestesmy strasznie ciekawi czy to byl własnie ten samolot sprawca potezniego wybuchu.. pozdrawaim..

ps. ktos napisał ze to ''elektrownie wywaliło i ze to sie czasem zdarza''- o co z tym chodzi??
superstar;)
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2007, 16:00

Post autor: superstar;) »

ja mieszkam na wojtkach i jak to rabnelo to az podskoczylam na lozku i rozgladalam sie czy to nie blok sie wali :| mysle ze to bylo w elektrowni cos...bo czesto zdarzaja sie tu takie rzeczy tylko ze "troszke cichsze"strach sie bac centralnie:/
Awatar użytkownika
Siara
sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 cze 2005, 16:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Siara »

No to ktoś dał nam niezłą zagadkę... Swoją drogą to też nie wydaje mi się aby to był samolot... Może saperzy coś w lasach wysadzali :?: :roll: albo naprawdę coś na elektrowni się pierdykło :D

Za wszelkie info z góry dzięki :mrgreen:
Wędkarze z Ostrołęki łączcie się :) https://www.facebook.com/WedkarskaOstroleka :)
Koło nr 72 Energopap https://www.facebook.com/Energopap
M.
starszy szeregowy
Posty: 77
Rejestracja: 09 cze 2007, 16:24
Lokalizacja: z przyszłości...

Post autor: M. »

Siara pisze:Stare miasto też słyszało...

Chwilę po tym "uderzeniu" jechała karetka od strony Goworowskiej w stronę szpitala starego...
hmmm prawdę mówiąc to karetka śmignęła jeszcze przed akcją "niezidentyfikowanego obiektu eksplodującego" :wink: Wiem, bo przejeżdżała obok mojej zacnej osoby heh

Znajdowałam się wtenczas w pobliżu stacji benzynowej i byłam przekonana, że to ONI narobili tyle hałasu... może gaz...ale z takim rozmachem??
It's jungle out there...
zpawel5
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2007, 16:21
Lokalizacja: Ostrołeka

Post autor: zpawel5 »

Po mojemu to jakiś żul bąka walnoł :oops: :oops:
Billaden żyje :twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
setme3
sierżant
Posty: 269
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:03
Lokalizacja: Ostro...

Post autor: setme3 »

oes pisze:Przekraczanie prędkości dźwięku nie generuje takiego gromu, a jego źródłem może być samolot lecący z prędkością zdecydowanie naddźwiękową. Jest przez obserwatorów słyszany, gdy fala uderzeniowa przemieszczająca się z prędkością samolotu dociera do ucha obserwatora. Krytyczna liczba Macha zależy od konfiguracji aerodynamicznej samolotu, a jej wartość zawiera się w granicach 0,8 do 0,9. Nie można tu mówić o prędkości bezwzględnej w km/h, bo prędkość dźwięku w powietrzu zmienia się proporcjonalnie do pierwiastka z temperatury bezwzględnej i jest np. na wysokości 11 km o ok. 15% niższa niż przy ziemi.
W miarę zwiększania się prędkości powyżej krytycznej liczby Macha fale stają się intensywniejsze i przesuwają się do tyłu. Obraz zmienia się znacznie dopiero po zdecydowanym przekroczeniu prędkości dźwięku przez samolot, przy liczbie Macha większej niż 1,1
Prędkość odpowiadająca M=1 zależna jest od temperatury (np. w temperaturze 15 °C jej wartość wynosi 1225 km/h), gdyż prędkość dźwięku rośnie wraz ze wzrostem temperatury - proporcjonalnie do pierwiastka z wartości temperatury bezwzględnej
Kopiowanie z Wikipedii masz opanowane w 100%.
...set me free...
Sheroky
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 28 lip 2007, 23:54

Post autor: Sheroky »

ja bylem w szkole na wojtkach i slyszalem tylko mysliwce a zadnego wybuchu nie slyszalem/nie zauwazylem...
siero
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 22 maja 2005, 16:42
Lokalizacja: inąd

Post autor: siero »

Przepraszam wszystkich, testowalem nowa bron jadrowa.
Emi
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 24 lip 2007, 18:41

Post autor: Emi »

U mnie na Stacji też było słychać. Ale cóż to takiego to nie mam pojęcia :shock:
Awatar użytkownika
mariusz88
starszy szeregowy
Posty: 80
Rejestracja: 02 mar 2007, 23:39
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: mariusz88 »

w odległości 578 km to było nie do usłyszenia :D ale takie sytuacje się zdarzają to napwno było przekroczenie bariery dźwięku... nie jednokrotnie byłem tego świadkiem
>> Nie ma jak to w Straży...słońca nie ma,w dupe parzy << ;)
sasiade
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 wrz 2007, 15:47

Post autor: sasiade »

z tego co slyszalem to w elektrowni napewno nic sie nie dzialo, ale slyszalem ze w przytulach cos buchneło :?:
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: sKaLpeL »

sorry to był mój kumpel Zbychu nażarł się fasoli i mu się wymskło :oops: skubaniec nowe spodnie rozwalił...
ewelka111505
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 24 wrz 2007, 15:57

Post autor: ewelka111505 »

samolot przekroczyl bariere ponaddzwiekowa z tad ten wybuch
eew
ODPOWIEDZ