Shell czy Orlen na Wojtkach, gdzie najlepsze paliwo w O-ce?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
mb700
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2007, 8:00

Shell czy Orlen na Wojtkach, gdzie najlepsze paliwo w O-ce?

Post autor: mb700 »

... a może jeszcze inna stacja? Ostatnio zacząłem tankować na Shell'u, żadnej różnicy nie odczułem, więc chyba ani gorsze ani lepsze niż na Orlenie. Na Statoil nie jeżdżę, ale nie przez paliwo tylko przez niektóre patrole Policji, które urządziły tam sobie kawiarenkę zamiast patrolować ulice i z trudem przychodziło mi zawsze powstrzymanie się od zwrócenia im uwagi, że gdzie indziej powinni spędzać służbę. Wydaje mi się, że niezłe paliwo było na Esso, ale upadło, pewnie dlatego że nie "chrzcili" i sprzedaż się nie opłacała :wink:
Awatar użytkownika
rbk
chorąży
Posty: 441
Rejestracja: 15 paź 2006, 13:16
Lokalizacja: Ostrołeka

Post autor: rbk »

ORLEN panie :lol:
"Życie się toczy chodź czas się zatrzymał, modle sie do Boga abym wytrzymał..."
Awatar użytkownika
Aneta
starszy kapral
Posty: 155
Rejestracja: 29 wrz 2006, 9:10
Lokalizacja: -------

Post autor: Aneta »

Ja tez polecam Orlen :) jakos wiecej km przejade jak tam zatankuje :) A i pkt mozna zbierac :)
Tylko w miłości kompletne zero może być dla kogoś wszystkim
mb700
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2007, 8:00

Post autor: mb700 »

Przedwczoraj jak tankowałem na fortach czytaj Shell'u byłem świadkiem jak gość schowany swoim samochodem za ciężarówką zatankował i odjechał nie płacąc. Zanim jednak zdałem sobie z tego sprawę ja i sprzedawca z shella, gość odjechał na tyle daleko, że nie dało się już odczytać rejestracji. Ale ja i tak chyba wrócę do tankowania na Orlenie, bo jeśli nie widać różnicy w paliwie to po co przepłacać.
Ostatnio zmieniony 24 paź 2007, 17:31 przez mb700, łącznie zmieniany 1 raz.
Zych
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 12 maja 2006, 12:20

Post autor: Zych »

wlasnie...a co sadzicie o jakosci paliwa na tych mniejszych stacjach CPN jak ta naprzeciwko LOK-u czy tam gdzie baze ma poczta
paul997
starszy kapral
Posty: 150
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:03
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: paul997 »

-
Ostatnio zmieniony 04 lis 2009, 11:20 przez paul997, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrówka
paul997
mb700
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2007, 8:00

Post autor: mb700 »

"Najmniej za paliwo zapłacimy na małych stacjach benzynowych. Tylko, że najtaniej nie musi oznaczać najlepiej.
Obecnie w Polsce istnieje ponad 6 tys. stacji benzynowych. Ponad połowa z nich należy do prywatnych właścicieli. Pozostałe to stacje sieci, dużych krajowych producentów - PKN Orlen i Grupa Lotos - oraz zachodnich koncernów.
Najtaniej jest tankować paliwo na małych prywatnych stacjach benzynowych. Różnica w cenie jednego litra paliwa na takich stacjach w porównaniu do stacji z sieci sięga czasem ponad 30 groszy. Polacy nie są zamożnym narodem dlatego tak niska cena może kusić kierowców. Jednakże właśnie paliwo sprzedawane na takich stacjach jest często słabej jakości.
Według specjalistów jeśli już chcemy tankować na małych stacjach, to nie róbmy tego z pustym zbiornikiem. Najkorzystniej jest dolać nową porcję paliwa do tego, które już jest w zbiorniku. W ten sposób zmniejszamy ryzyko, rozcieńczając benzynę o niepewnej jakości."
motofakty.pl
Awatar użytkownika
rbk
chorąży
Posty: 441
Rejestracja: 15 paź 2006, 13:16
Lokalizacja: Ostrołeka

Post autor: rbk »

Gaz jest jeszcze dobry przed przejazdem kolejowym na wojtkach...taki mały LPG...
"Życie się toczy chodź czas się zatrzymał, modle sie do Boga abym wytrzymał..."
mały krzyś
kapral
Posty: 119
Rejestracja: 24 mar 2006, 17:52
Lokalizacja: kurcze

Post autor: mały krzyś »

Chciałem tylko zwrócić uwagę na to, żer na Fortach jest tylko benzyna i diesel Shela - gaz jest tak dziadoski, że głowa mała.

Ja od dłuższego już czasu tankuje gaz na Orlenie i jestem zadowolony. Może nie najtańszy, ale zawsze dobra jakość i km przejeżdżam dużo więcej.

Najgorszy gaz jaki ostatnio tankowałem to LOTOS na witosa. Co z tego, że dostałem karte rabatową jak na tym ich gazie przejeżdżam około 30% mniej km niż na tym z Orlena.

Fortowy gaz nie Shela odradzam zdecydowanie - dostarcza firma BARTER, wiem bo zapytałem.
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 319
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Post autor: Tapatik »

rbk pisze:Gaz jest jeszcze dobry przed przejazdem kolejowym na wojtkach...taki mały LPG...
Tankowałem. Więcej tego nie zrobię. Zużycie gazu wzrosło mi do 11 litrów/100 km.
W ogóle omijam szerokim łukiem stacje No Name ze względu na niską jakość paliwa. Tankuję tylko na dużycxh stacjach typu Orlen, BP, Shell.
fm
starszy szeregowy
Posty: 51
Rejestracja: 22 mar 2006, 8:50

Post autor: fm »

Tapatik pisze:
rbk pisze:Gaz jest jeszcze dobry przed przejazdem kolejowym na wojtkach...taki mały LPG...
Tankowałem. Więcej tego nie zrobię. Zużycie gazu wzrosło mi do 11 litrów/100 km.
W ogóle omijam szerokim łukiem stacje No Name ze względu na niską jakość paliwa. Tankuję tylko na dużycxh stacjach typu Orlen, BP, Shell.
Ja tam nie tankuje już od roku,
Na tym gazie wogóle nie dało się jechać (przerzucał mi na paliwo).
Teraz tylko Orlen na Wojciechowicach,troche drożej ,ale pewnie.
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: sKaLpeL »

only statoil
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Post autor: marbac »

A ja tankuję w Lotosie i uważam, że są tam bardzo dobre paliwa.
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

Wydaje mi się, że niezłe paliwo było na Esso, ale upadło, pewnie dlatego że nie "chrzcili"
Stacja Esso nie upadła, wszystkie stacje Esso w Polsce zostały kupione przez Lotos
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
amsterdam
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:59
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: amsterdam »

Tylko Orlen jesli chodzi o paliwo :) natomiast odradzam jedzonko z te stacji :D
ODPOWIEDZ