List otwarty do redakcji Tygodnika Ostrołęckiego

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Hoppler
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 20 maja 2005, 11:56
Lokalizacja: Ostrołęka

List otwarty do redakcji Tygodnika Ostrołęckiego

Post autor: Hoppler »

Mając na uwadze moje przywiązanie do Tygodnika Ostrołęckiego ( może lepiej byłoby nazwać to przyzwyczajeniem) z niepokojem zauważam pewne fakty, którym chciałbym się z Państwem podzielić. Najprawdopodobniej ze swoimi wnioskami nie będę odosobniony, ponieważ od dłuższego czasu Tygodnik Ostrołęcki określany jest potocznie „folderem reklamowym”.
Cóż skłoniło mnie do napisania tego listu? Otóż spowodował to numer Waszej gazety nr 52(1450) z piątku dn. 21 grudnia 2007 r. Szeroko reklamowane wydanie świąteczne zapowiadane było jako rekompensata wtorkowego wydania, które z wiadomych względów, tzn. Świąt nie mogło trafić do kiosków ( choć na pierwszej stronie zamieszczacie informację, że kolejny numer trafi do kiosków 27 grudnia tj. zaraz po świętach, co zaczy, że wspomniany numer to dobry sposób na pociągnięcie reklamodawców za kieszeń).
Wspomnianą gazetę kupiłem, idąc za moim przyzwyczajeniem, zapłaciłem jak co tydzień – 2 zł. 30 gr. Co ukazało się moim oczom, przedstawiam poniżej:
Pierwsza strona, jak co tydzień, fotografia, raczej rysunek, na 2/3 strony, reszta to zapowiedzi artykułów z dalszej części pisma. Kolejne strony już nie wskazywały na podobieństwo do wydań TO z poprzednich tygodni…
Na drugiej stronie informator świąteczny, rzecz niby przydatna, ale na pewno nie powinna zajmować całej strony, wytłumaczeniem może być fakt, że istnieje potrzeba wypełnienia przestrzeni… Strona trzecia – zajęta reklamami - w 100%, czwarta, piąta i szósta tak jak być powinno - artykuły, ale już strona siódma zajęta w połowie reklamami. Strona 8 - 10% powierzchni reklamy, strona 9 - 30% reklamy, 10 i 11 artykuły, strona 12 – 50% reklam, strona 13 artykuł ( w tym na 40% strony niewiele znaczący rysunek), strona 14 artykuł, strona 15 w 60% zajęta reklamami, strona 16 i 17 to rysunki dzieci z przedszkola… Rozumiem, że to słodkie, gdy maluchy coś rysują, ale zamieszczanie 32 rysunków dzieci, to moim zdaniem chwyt, aby rodzinka tychże maluchów poprawiła sprzedaż ww. pisma, a nie serdeczna sympatia Redakcji dla dzieci.
Idąc dalej… strona 18 zajęta reklamami w 50%, strona od 19 do 24 to relacja z wręczania nagrody Marszałka Województwa. Można zrozumieć, że to ważne, lokalne wydarzenie, ale czy przypadkiem nie finansowane ze środków samorządu? Większą część artykułu zapełniają nazwiska z historii nagrody, oraz nazwiska nominowanych – nic nieznaczące dla czytelników, oczywiście oprócz samych zainteresowanych. Skłania by uznać to za 6 stron reklamy.
Teraz wielka niespodzianka – strony od 25 do 32 wypełnione reklamami w całości ( strona 32 do podziału z resztą rysunków dzieci i stopką redakcyjną.
Do jakich można wniosków dojść? Drodzy Państwo, standardowe wydanie TO zawiera ok. 50-60 stron. Bez obliczeń można zauważyć, że ponad połowa to folder reklamowy. Jednak ostatni numer przeszedł najśmielsze oczekiwania. Artykuły autorskie, napisane przez Państwa zajmują dokładnie 14,2 strony, w przeliczeniu na 32 stronnicową gazetę, to jest 44,3 %. Wnioski można wyciągnąć już samodzielnie, pomijając wartość wspomnianych artykułów, co do których każdy może mieć odmienne zdanie.
Chciałbym się zwrócić w tym miejscu z prośbą do Państwa. Jeśli traktujecie swoją gazetę poważnie, jeśli nowy Naczelny chciałby zapobiec powolnemu upadkowi tego pisma, zwróćcie Państwo uwagę nie tylko na cyfry. Proponuję czasem odłożyć kalkulator do szuflady, skupić się na merytorycznej wartości prezentowanych przez Państwa artykułów i szanować Czytelnika, ponieważ jak na razie to właśnie owi Czytelnicy dają Państwu pracę i z czystego poszanowania powinniście zapobiec tego typu reakcjom, które towarzyszą przeglądaniu wspomnianego numeru Waszej gazety.
Zainteresowanym sprawdzenia powyższych informacji nie polecam kupna ww. numeru, ponieważ według mnie nie byłby warty nawet połowy wspomnianej kwoty. Polecam za to przejrzenie pisma na sklepowej półce, i wyciągnięcie wniosków na przyszłe tygodnie, gdy będziecie chcieli poprosić o „Tygodnik Ostrołęcki”.
Nobody is perfect. My name is Nobody...
Awatar użytkownika
Gonzo
kapral
Posty: 138
Rejestracja: 06 gru 2005, 18:26
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Gonzo »

Widać, że od jakiegoś czasu TO stawia na zysk tandetnymi chwytami. Ogólnie dziś "Tygodnik" to przerost formy nad treścią z dużą ilością reklam.
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Post autor: kasia pelasia »

Zgadzam się z przedmówcami. Ja też TO kupuję z przyzwyczajenia od kilkunastu lat i coraz mniej mi sie on podoba. Reklamy, podlizywanie się do rzązących, niezależnie kim są, taki zwykłe wazeliniarstwo, niektóre tytuły zachęcające rodem z Faktu czy Super Expressu. Coraz więcej interesujących mnie rzeczy znajduję w necie i chyba zrobię sobie noworoczne postanowienie, że nie będę już czutać TO. Mam nadzieję, że wytrwam.
Awatar użytkownika
M4T3O
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 25 kwie 2006, 17:08
Lokalizacja: różnie bywa :p

Post autor: M4T3O »

,,Obojętnie co mówią ważne, że mówią'' - pierwsza zasada marketingu. Jednak myślę, ze zła polityka prowadzenia tej gazety spowoduje rychły upadek i zmniejszenie czytelników na rzecz innych gazet. Jak poprzednicy napisali przerost formy nad treścią -główny błąd. Forma może na pierwszy rzut oka zachęcić do kupna, ale treść na pewno odstraszy do przyciągnięcia stałego czytelnika.
Ciesz się życiem ciesz, bo jest tylko jedno moje słowa szczera prawda i to wiem na pewno''
Awatar użytkownika
AriS
starszy chorąży
Posty: 454
Rejestracja: 02 cze 2007, 15:40
Lokalizacja: Z nienacka ;F

Post autor: AriS »

M4T30 zgadzam się w zupełności ;]
Jesteśmy Polakami .
W obliczu zła jednoczymy siły .
Nie wybaczamy .
Nie zapominamy .
Oczekujcie nas .
Awatar użytkownika
rbk
chorąży
Posty: 441
Rejestracja: 15 paź 2006, 13:16
Lokalizacja: Ostrołeka

Post autor: rbk »

liczy sie tylko kasa a nie komfort czytelnika... 8)
"Życie się toczy chodź czas się zatrzymał, modle sie do Boga abym wytrzymał..."
Awatar użytkownika
AriS
starszy chorąży
Posty: 454
Rejestracja: 02 cze 2007, 15:40
Lokalizacja: Z nienacka ;F

Post autor: AriS »

jak będzie tak dalej to kasy za dużo nie będzie ;]
Jesteśmy Polakami .
W obliczu zła jednoczymy siły .
Nie wybaczamy .
Nie zapominamy .
Oczekujcie nas .
Awatar użytkownika
rbk
chorąży
Posty: 441
Rejestracja: 15 paź 2006, 13:16
Lokalizacja: Ostrołeka

Post autor: rbk »

mimo to i tak wole tygodnik od kuriera ost lub rozmaitosci
"Życie się toczy chodź czas się zatrzymał, modle sie do Boga abym wytrzymał..."
boo
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 cze 2005, 6:09

Re: List otwarty do redakcji Tygodnika Ostrołęckiego

Post autor: boo »

taaak nie da sie ukryć że bezpośredni związek z rozrastaniem sie objętościowym gazety ma ilość reklam w niej zamieszczanych zauważcie że tygodnik kiedyś był o wiele cieńszy- gdyby nie zwiększyli objętości dziś gazetka miała by pewnie reklam z 70-80 %,ludzie kupują ją z przyzwyczajenia mam bardzo dużo rodziny na ostrołęckiej wsi niby sporo narzekają ale kupują sytuacje ratuje troche program tv- jest wprawdzie cienki ale jest bez niego gazetka bardzo by sie obsuneła
To czego najbardziej mi kiedyś brakowało w Tygodniku (przynajmniej kiedyś) bo teraz mieszkam w stolicy to brak w redakcji kogoś kto poprowadziłby jakąś taką rubryke historyczno-krajoznawczą, jakieś ciekawe informacje o regionie, jego historii,zaletach turystycznych. Kogoś młodego który by troche zainteresował miejscowych turystyką pieszą,rowerową czy kajakową. Jakiś młody wysportowany człowiek który by o tym nie tylko pisał ale teąż potrafił w weekend zgromadzić ze sobą ludzi, ruszyć gdzieś w teren później popisać o tym w gazecie dać jakieś propozycje udogodnień w trasie itd,itd. Wiem że są jakieś sporadyczne artykuły na ten temat ale nie stanowi to jakiegoś ciągu.Wiem że także ciężko by było kogoś o wszystkich takich cechach znależć- wszak najprościej jest podawać suche informacje z ostrołęckiej komendy, telefonu "co nas boli?" , czy cyknięciu fotek nowożeńcom czy klasom (nie mówie że to złe)
amsterdam
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:59
Lokalizacja: ostrołęka

Re: List otwarty do redakcji Tygodnika Ostrołęckiego

Post autor: amsterdam »

Ja dawno odpuściłem sobie lekturę tej gazety reklamowej ;)
Twoja głupota mnie poraża paranoidalny schizofreniku:P
Awatar użytkownika
AriS
starszy chorąży
Posty: 454
Rejestracja: 02 cze 2007, 15:40
Lokalizacja: Z nienacka ;F

Re: List otwarty do redakcji Tygodnika Ostrołęckiego

Post autor: AriS »

wygląda na to , że niedługo nie będzie czego czytać - wszędzie komercja ;]
Jesteśmy Polakami .
W obliczu zła jednoczymy siły .
Nie wybaczamy .
Nie zapominamy .
Oczekujcie nas .
amsterdam
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:59
Lokalizacja: ostrołęka

Re: List otwarty do redakcji Tygodnika Ostrołęckiego

Post autor: amsterdam »

Wiesz to nie chodzi o komercje reklamy to cześć życia a jesli wszyscy zeszli by podziemia to miał byś wszystko wokół szare :) niestety tak jest i będzie że wszędzie będą reklamy :)
Twoja głupota mnie poraża paranoidalny schizofreniku:P
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Re: List otwarty do redakcji Tygodnika Ostrołęckiego

Post autor: Sarcev »

A spróbojcie policzyc procentowo ilosc artykułów do reklam z tekstem w czasopisach dla kobiet :) Oczywiscie uwzględniając artykuły sponsorowane :))))
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: List otwarty do redakcji Tygodnika Ostrołęckiego

Post autor: malykazio »

Wracając do tematu. Może tylko zmienić tytuł wątku na "List otwarty do redakcji Mojej Ostrołęki"? Wystarczy spojrzeć na stronę główną portalu...
jarpen
starszy kapral
Posty: 199
Rejestracja: 31 lip 2005, 13:45

Re: List otwarty do redakcji Tygodnika Ostrołęckiego

Post autor: jarpen »

uzywaj mozilli i adblocka i nie ma reklam
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: List otwarty do redakcji Tygodnika Ostrołęckiego

Post autor: malykazio »

Jak małe dziecko... " Zamknij oczy i udawaj, że Cię nie widać"? :devil:
bicykl
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:32

Re: List otwarty do redakcji Tygodnika Ostrołęckiego

Post autor: bicykl »

To prawda "Tygodnik Ostrołęcki " staje się powoli "reklamidłem" .
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: List otwarty do redakcji Tygodnika Ostrołęckiego

Post autor: malykazio »

Trochę statystyki dla ciekawych, jak wygląda sprawa na Mojej Ostrołęce i u konkurencji:Reklama dźwignią handlu na ostrołęckich portalach?
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

List otwarty do redakcji Tygodnika Ostrołęckiego

Post autor: sKaLpeL »

ja lubie ten dzial, zawsze przegladajac TO nie moge sie doczekac az dojde do ostatniej strony :) (zawsze zostawiam to na deser) lubie sie z tego posmiac :) i nie zgadzam sie z toba zeby to zlikwidowali!!!
Awatar użytkownika
wilq
szeregowy
Posty: 49
Rejestracja: 29 gru 2005, 8:50
Lokalizacja: Ostrołęckie Centrum Handlowe

Post autor: wilq »

Może on i zostać tylko oby takich głupot i świństw nie wypisywali. pozdrawiam
ODPOWIEDZ