KOLOROWE SOCZEWKI!!!

Szukasz dobrego sprawdzonego lekarza specjalisty/rodzinnego? Sprawdź opinie o ostrołęckich laryngologach, dentystach, ginekologach, chirurgach, dermatologach itp. Nasi użytkownicy wiedzą najlepiej
Awatar użytkownika
Ro$$oneri
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 28 paź 2007, 14:08
Lokalizacja: Otrołęka

KOLOROWE SOCZEWKI!!!

Post autor: Ro$$oneri »

...mam małe pytanko czy w naszym mieście można kupić kolorowe soczewki???

Coś w tym stylu:

http://www.fantasm-agoria.com/photos/2d ... 2m36lo.jpg

...i w miejwięcej jakiej cenie???
.....:::::[](^_^)[]:::::.....
Listen Feel Enjoy
XXXX
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 23 cze 2008, 12:38

Re: KOLOROWE SOCZEWKI!!!

Post autor: XXXX »

a czy wie ktoś gdzie przyjmuje dr Gumkowski prywatnie i ile bierze za wizytę?? proszę o jakieś namiary:) z góry dziękuje a co do soczewek to musisz sie przejść po optykach nie wiem czy w handlowcu nie robią :)
pozdrawiam
baryłka
kapral
Posty: 127
Rejestracja: 18 cze 2008, 21:37
Lokalizacja: Oka/Wawa

Re: KOLOROWE SOCZEWKI!!!

Post autor: baryłka »

Dobra Rada- nie kupuj w Oce soczewek.
W ogóle się to nie opłaca- są drogie. Poza tym sprzedaje się u nas kontakty tylko w jednym miejscu, u dr. Jarząbek, która naciąga ludzi na soczewki, które się dla nich nienadają. Kobieta narzuca niesamowitą marżę!!
Najlepiej poszukaj modeli, które Cię interesują w sklepach internetowych. Ja robie tak od 3 lat i to naprawde się opłaca.

Tak na marginesie- soczewki kolorowe są bardzo niezdrowe. Nie przepuszczają powietrza, oko jest w nich zmęczone, zaczerwienione i nie gwarantują dobrej ostrości widzenia.

Decyzja oczywiście należy do Ciebie.
Awatar użytkownika
Ro$$oneri
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 28 paź 2007, 14:08
Lokalizacja: Otrołęka

Re: KOLOROWE SOCZEWKI!!!

Post autor: Ro$$oneri »

...chodzi mi o soczewki kolorowe oczywiście tylko do wykorzystania w celu czysto pokazowym!!! typu: impreza, urodziny, itp.
.....:::::[](^_^)[]:::::.....
Listen Feel Enjoy
zetel
szeregowy
Posty: 25
Rejestracja: 24 sie 2007, 13:13
Lokalizacja: oka

Re: KOLOROWE SOCZEWKI!!!

Post autor: zetel »

Gumkowski przyjmuje prywatnie na Goworowskiej, po tej stronie co zielony market<?> w takiej małej kanciapie :D
'grozisz mi'
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Re: KOLOROWE SOCZEWKI!!!

Post autor: grs »

takie soczewki i jeszcze fajniejsze sa u dr Jarząbek (handlowiec)
hansklos
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2008, 16:12

Re: KOLOROWE SOCZEWKI!!!

Post autor: hansklos »

Polecam internet.
badanie pod katem soczewek zrobic u optyka a same soczewki zamowic nawet na allegro.
niestety jarzabkowa nie zna sie na doborze soczewek, i jest droga cholernie. za cene 3 par z przesylka zaplacisz mniej niz u jarzabkowej za 1 pare
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: KOLOROWE SOCZEWKI!!!

Post autor: Qrzysio »

Dzięki za info. Ciekawa propozycja i alternatywa dla Allegro.
zetel
szeregowy
Posty: 25
Rejestracja: 24 sie 2007, 13:13
Lokalizacja: oka

Re: KOLOROWE SOCZEWKI!!!

Post autor: zetel »

mógłby mi ktoś doradzić gdzie najlepiej w oce zaopatrzyć się w płyny do soczewek <gdzie są najtańsze> do tej pory kupywałam przez net, ale z powodu wyjazdu muszę je mieć jak najszybciej :crazy:
'grozisz mi'
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: KOLOROWE SOCZEWKI!!!

Post autor: Qrzysio »

Jakich w ogóle soczewek używacie? Ja po pierwszym miesiącu używania soczewek dziennych przeszedłem na miesięczne całodobowe i nie mam problemu z płynami, zdejmowaniem itp.

W Ostrołęce płyn zapewne kupisz w każdym salonie optycznym, np. w handlowcu na dole, wejście od strony tzw. "piasków" czyli małego ryneczku.
zetel
szeregowy
Posty: 25
Rejestracja: 24 sie 2007, 13:13
Lokalizacja: oka

Re: KOLOROWE SOCZEWKI!!!

Post autor: zetel »

mi okulistka zaproponowała soczewki 3miesięczne. noszę tylko na jednym oku.
'grozisz mi'
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: KOLOROWE SOCZEWKI!!!

Post autor: sKaLpeL »

Qrzysio pisze:Jakich w ogóle soczewek używacie? Ja po pierwszym miesiącu używania soczewek dziennych przeszedłem na miesięczne całodobowe i nie mam problemu z płynami, zdejmowaniem itp.
ja jeszcze sie nie orientuje w sprawach soczewek, dopiero zamierzam pojsc do okulisty i porozmawiac o soczewkach dla mnie, ale mam pytanie

soczewki miesieczne calodobowe ? tzn ze normalnie sobie w nich spisz ? i nic sie nie dzieje z oczami ? nie ma zadnych zaczerwienień czy coś ? oczy nie są narażone na jakieś skutki uboczne przez to ?
tak pytam bo pierwszy raz spotkałem się z takim czymś, zawsze myślałem , że soczewki są tylko takie , że rano zakładasz, wieczorem zdejmujesz, a tu jeszcze kolega wyżej pisze o 3 miesięcznych, dla mnie to szok, wiec jak mozecie cos wiecej o tym powiedziec to bede wdzieczny
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: KOLOROWE SOCZEWKI!!!

Post autor: sKaLpeL »

fajnie, ze tyle napisales , wszystkie informacje sa przydatne dzieki

ja mam -0,5 w jednym a w drugim -0,75 i teraz np. te soczewki co ty dales link to zeby zamowic za te 69zl 3 sztuki, to kolesiowi pewnie wiadomosc trzeba napisac i on mi wysle 3szt. -0,5 i 3szt, -0,75 ?

czy nie idac do lekarza i kupujac soczewki dam rade sobie je sam zalozyc a pozniej zdjac ? z tego co kiedys czytalem na jakims forum to jest to dosyc ciezkie i tam radzili zeby isc do lekarza ktory wszystko pokaze... co sadzicie ?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: KOLOROWE SOCZEWKI!!!

Post autor: Qrzysio »

Właśnie zapomniałem o tym napisać. Ale po kolei:

Soczewki do których podałem ci link możesz kupić od tego samego użytkownika także po 2 sztuce. Oczywiście po 3 sztuki jest po to aukcja, aby kupić 3 sztuki dla jednego oka w twoim przypadku -0,5 i 3 sztuki dla drugiego oka - u ciebie -0,75. Możesz kupić pojedynczo, piszesz sprzedawcy jakie chcesz dioptrie i nie ma z niczym problemu.

Co do zakładania: gdy ja zastanawiałem się nad soczewkami, chciałem nie iść do żadnego lekarza. Poszedłem tylko przez znajomych. Opowieści o specjalnym kursie zakładania soczewek u okulisty to też bujda. Okulista powie ci to co wiesz już z internetu: sam musisz odkryć sposób na zakładanie i zdejmowanie soczewek. Ważne jest żeby nie rysować ich paznokciami, tylko trzymać jak najbardziej na koniuszkach palców i oczywiście bardzo przywiązywać wagę co do ich czystości i higieny.

Mi sposób zakładania soczewek przedstawił kolega, który już nosi soczewki od dłuższego czasu. Moim zdaniem był przekombinowany i wymyśliłem swój, wygodny dla mnie. A jest bardzo prosty: Prawą ręką wkładam soczewkę do lewego oka, a lewą do prawego. patrząc w tym czasie w lustro i mając skierowany wzrok do przodu kontrolujesz wszystko w 100% bo drugie oko widzi gdzie jest ręka i co robi. Mimo wszystko tak jak powiedziałem wcześniej, każdy musi dojść do wygodnego dla siebie sposobu indywidualną drogą.

Do okulisty się wybierz. Zwłaszcza, jeżeli nie chodzisz prywatnie i nie płacisz za każdą wizytę. Wiele więcej się nie dowiesz niż tutaj czy w innych miejscach w internecie, ale być może akurat uzyskasz odpowiedź na jakieś nurtujące cię zagadnienia. Mimo wszystko powodzenia.
ODPOWIEDZ