Praca dla nieletnich

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
Pi0trek
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 16 wrz 2006, 16:32

Praca dla nieletnich

Post autor: Pi0trek »

Witam, wiecie może gdzie w Ostrołece mozna znalesc jakas dorywcza prace na wakacje ? Oczywiscie chodzi mi o osobę nieletnią :)
prezes
kapral
Posty: 121
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:19

Re: Praca dla nieletnich

Post autor: prezes »

Prace dla nieletnich mozesz znalesc w telekomunikacji NOVUM przyjmuja tam od 17 roku zycia wiec osoby nieletnie musi byc natomiast pisemna zgoda rodzicow na podjecie pracy. Pensja niewielka 433 zł miesiecznie przy godzinach pracy 16-21 wiec 5 godzin dziennie, ale to zawsze cos.
MaaS
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 03 sie 2008, 17:01

Re: Praca dla nieletnich

Post autor: MaaS »

ja tam jestem nieletni i pracuje jako zarejestrowany pracownik i miesiecznie dostaje 1900zl wiec zalezy jak dobrze poszukasz to i dobra fuche znajdziesz
hAeS
chorąży
Posty: 436
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:58

Re: Praca dla nieletnich

Post autor: hAeS »

co Ty za kit wciskasz...
Awatar użytkownika
Czekoladka
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 26 lip 2008, 22:47

Re: Praca dla nieletnich

Post autor: Czekoladka »

Nie możesz być zarejestrowany, bo jesteś nieletni i wg prawa nie jesteś "obywatelem", z czego nie możesz odprowadzać podatku ze swoich dochodów, po drugie nie możesz brać odpowiedzialności za siebie, a jak by Ci się coś stało to kłopoty będą mieli Twoim rodzice. Jeśli coś to możesz być zatrudniony na umowę-zlecenie, ale tam nie zarobisz prawie 2 tys.:).
Pie***le waszą krytykę, mam własny pogląd i estetykę xD
prezes
kapral
Posty: 121
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:19

Re: Praca dla nieletnich

Post autor: prezes »

Jezeli chodzi o umowe zlecenie to nie ma zadnego problemu aby Cie zatrudnić tak jak wspomnialem potrzebna jest tylko pisemna zgoda Twoich rodziców.
Obywatelem RP jestes od urodzenia i jestes osobą fizyczną wobec prawa. Natomiast nie masz pełnej zdolności do czynności prawnych, wobec czego zarejestrowanie Ciebie jest mozliwe od 18stego roku zycia.
Co do opłacalności wzięcia umowy zlecenie to chce tylko przypomnieć, ze umowa zlecenia jest bardziej oplacalna w stosunku do osoby podejmujacej prace z tego wzgledu, ze pracodawca odprowadza znacznie mniejszy (prawie o polowe) ZUS wiec to co zaoszczedzi przewaznie zostaje w kieszeni pracownika:)
Wczesniej kolega napisal ze zarabia prawie 2000tys. miesiecznie, ciekaw jestem gdzie osoba nieletnia moze znalesc taka prace w Ostrołęce, no chyba ze jest to praca fizyczna.
MaaS
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 03 sie 2008, 17:01

Re: Praca dla nieletnich

Post autor: MaaS »

jak to jest niemozliwe to bede papiezem jestem zatrudniony jako malarz jezeli pracownik jest solidny i dobrze wykonuje swoja prace i pracuje ponad godziny czyli 10-12 godzin dziennie to czemu mialbym niby mialbym tyle nie zarobic a ponadto mam swoj nip i wszystko jest zgodne z prawem i mam normalnie odliczany podatego 19% wiec na czysto dostalem do reki 1900zl netto a brutto kolo 2300 pozdrawiam
Awatar użytkownika
Czekoladka
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 26 lip 2008, 22:47

Re: Praca dla nieletnich

Post autor: Czekoladka »

Jeśli mówisz tak jak jest, to Twój pracodawca będzie miał kłopoty jak sie o tym Państwo dowie:D
Pie***le waszą krytykę, mam własny pogląd i estetykę xD
prezes
kapral
Posty: 121
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:19

Re: Praca dla nieletnich

Post autor: prezes »

W sumie masz racje jezeli jest tak jak mowisz a Twoj pracodawca łamie postanowienia kodeksu pracy (wynika to z twojej wypowiedzi) to mozliwe jest ze osiagasz zarobki tego rzedu.
ODPOWIEDZ