nowy pomnik

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
arecki
kapral
Posty: 110
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:43
Lokalizacja: Wawa? / Oka ?

nowy pomnik

Post autor: arecki »

Czy tylko dla mnie głupim pomysłem jest wyłożenie prawie całego skweru wokół nowego pomnika kostką? Dlaczego taki fajny kawałek zieleni teraz będzie cały w kostce? Dziwi mnie, że nie pomyślano, aby ten skwer zaprojektować tak, aby zostało sporo zieleni. To było ostatnie miejsce w centrum Ostrołęki, gdzie w naturalny sposób można było zrobić kawałek zielonej przestrzeni.

Czy pomnik nie mógł być otoczony trawą, ławkami?

P.S. nie będę mówił głośno, że budowa nowego pomnika moim zdaniem jest kiepskim pomysłem
kachnaa
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 16 mar 2006, 10:07

Re: nowy pomnik

Post autor: kachnaa »

Dla jednych kiepskim pomysłem dla innych wręcz przeciwnie...

A trawa w tym miejscu zachęcałaby jedynie do dalszego wyprowadzania swoich pupili by załatwiały swoje potrzeby na skwerku.
H___G
starszy kapral
Posty: 154
Rejestracja: 18 maja 2006, 15:06
Lokalizacja: z tad

Re: nowy pomnik

Post autor: H___G »

lepiej żeby tam była ta kostka niz zasrana przez psy zieleń !
boo
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 cze 2005, 6:09

Re: nowy pomnik

Post autor: boo »

Poczekamy- zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądało na "gotowo", myśle że miasto nie odwali kaszany w tak reprezentacyjnym miejscu które łączy te dwa ostrołęckie deptaki :)
Pomysł na pomnik nie uważam za zły, wcale w Ostrołęce nie ma ich aż tak dużo- lepsze to niż pozostawienie tego jak było, posadzenie tam krzaczorów których trzeba by było cały czas pilnować i przeganiać różne mendy, czy wreszcie postawienie tam parkingu- bo też dużo takich głosów było. Dzięki panu miasto nie zrobi tam parkingu :)
arecki
kapral
Posty: 110
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:43
Lokalizacja: Wawa? / Oka ?

Re: nowy pomnik

Post autor: arecki »

boo pisze:Pomysł na pomnik nie uważam za zły, wcale w Ostrołęce nie ma ich aż tak dużo
Jak na miasto wielkości Oki to moim zdaniem jest ich dosyć sporo. Ale to bardzo subiektywna ocena.
boo pisze:lepsze to niż pozostawienie tego jak było
Zgadzam się.

Mnie tylko przeraża ilość kostki. Deptaki całe w kostce. Okolice kupca i handlowca też. Co raz mniej w Oce zielonej przestrzeni. Ale to pewnie też subiektywna ocena.
Awatar użytkownika
Czuly/Narew88
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: nowy pomnik

Post autor: Czuly/Narew88 »

Tu gdzie jest nasypany czarnoziem będzie rozwinięta trawa z rolek.
Na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści.
Wiewióra
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 21 paź 2008, 10:15

Re: nowy pomnik

Post autor: Wiewióra »

Inne miasta wydaja mnóstwo pieniędzy na zakładanie terenów zielonych. My betonujemy swoje miasto. I co z tego że tam był tylko trawnik. Teraz będzie beton. A swoją drogą, to ciekawe jaki jest koszt wystawienia tego pomnika i kto za to zapłacił? Ja, ty, on...? Jeżeli ja to się nie zgadzam. Nikt mnie nie pytał czy chcę wydać moje pieniądze na taką inwestycję. Dziwi mnie również podejście tych, którzy narzekają, ze po (zniszczonym już) trawniku biegały psy. I co z tego? One też muszą gdzieś się załatwiać. Nie potrafią korzystać z toalety. Jeżeli nie na trawniku to gdzie? Ludzie, trochę normalności.
Awatar użytkownika
Czuly/Narew88
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: nowy pomnik

Post autor: Czuly/Narew88 »

Mogą się załatwiać na trawniku pod warunkiem, że właściciel sprzątnie po swoim pupilku.
Na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści.
kachnaa
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 16 mar 2006, 10:07

Re: nowy pomnik

Post autor: kachnaa »

Wiewióra pisze: A swoją drogą, to ciekawe jaki jest koszt wystawienia tego pomnika i kto za to zapłacił? Ja, ty, on...? Jeżeli ja to się nie zgadzam. Nikt mnie nie pytał czy chcę wydać moje pieniądze na taką inwestycję.
Gdybyś czytała informacje o budowie pomnika to byś wiedziała kto jest fundatorem pomnika.
A tak poza tym to nikt nigdy nie pyta na co mają iść pieniądze z Twoich podatków, czy na kolację dla polityków czy też pomniki.
A co do zieleni, to zadbajmy na razie o tę co mamy. By można bez żadnej wpadki przejść przez teren zielony...
arecki
kapral
Posty: 110
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:43
Lokalizacja: Wawa? / Oka ?

Re: nowy pomnik

Post autor: arecki »

Wiewióra pisze:Jeżeli ja to się nie zgadzam. Nikt mnie nie pytał czy chcę wydać moje pieniądze na taką inwestycję.
Urok demokracji. Wybrałeś, więc zgadzasz się na to co sobie w UM wymyślą.
Wiewióra pisze: Dziwi mnie również podejście tych, którzy narzekają, ze po (zniszczonym już) trawniku biegały psy.
Dokładnie. Same psy tam nie biegały.

A co do samego pomnika to niestety młody przechodzień nie będzie wiedział po co jest ten pomnik.
boo
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 cze 2005, 6:09

Re: nowy pomnik

Post autor: boo »

Podobno sam Kaczorek ma uświetnić uroczystość otwarcia.. :shock:
zorza
szeregowy
Posty: 25
Rejestracja: 08 sie 2008, 19:47
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: nowy pomnik

Post autor: zorza »

Zobaczymy, p. Prezydent zadeklarował obecność- przecież rozpoczął już swoją kampanię, milowym krokiem, 2 lata wcześniej :oops:
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: nowy pomnik

Post autor: malykazio »

Tak, tak... miała być tam bodajże zieleń, drzewa, ławki, prawie park a wyszło jak zwykle... po prostu dno kompletne. Bez pomysłu zupełnie. Po co pomnik? Pewnie żeby minąć go zasuwając po kostce. Nie lepiej byłoby posiedzieć pod pomnikiem w cieniu na trawie i chociaż przeczytać co jest na nim napisane? Nie, po co...
Wiewióra
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 21 paź 2008, 10:15

Re: nowy pomnik

Post autor: Wiewióra »

Do tej pory Kaczor pewnie nawet nie wiedział, gdzie na mapie szukać Ostrołęki, a teraz pomnik będzie "błogosławił". Bzdura kompletna.
Jak wiecie kto ufundował ten pomnik napiszcie. Ja nie wiem, bo mi szkoda czasu na czytanie TO i jemu podobnych. Bo oprócz zdjęć noworodków i informacji o jakże istotnych dla każdego mieszkańca zawodach w "bierki podwodne" rzadko jest w tej prasie coś istotnego.
boo
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 cze 2005, 6:09

Re: nowy pomnik

Post autor: boo »

Kaczorek był całkiem niedawno, chyba na palmie w Łysych, które rozsławił swoim słynnym politycznym kazaniem w kościele. Urząd gminy powinien podziękować za promocje, ponieważ tego dnia Łyse były prawie w każdym serwisie informacyjnym- niewiem pare worków kartofli na przykład wysłać do kancelarii. :ble: :?: :?:
Ciekawe czy i w O-ce też błyśnie :?:
antorf
starszy szeregowy
Posty: 78
Rejestracja: 02 sty 2006, 15:23

Re: nowy pomnik

Post autor: antorf »

ależ owszem przyjedzie pisowski prezydent propagować zaściankowe idee swojego brata a by ten mógł szybko podnieść się (oby nie!) oraz samego siebie jako wodza narodu, który jak nikt inny jest w stanie, (w wymarzonej drugiej kadencji- co nierealne) ośmieszać i kompromitować nasz kraj. Całe szczęście, że równiez jak nikt inny, kompromitujesz równie udanie samego siebie, gardzisz innymi i zniżasz się do poziomu rynsztoku w rozmowie z dziennikarką. Zgnijesz wkrótce dzieki samemu sobie-to nastąpi juz niedługo. z życzeniami udanej imprezy w piątek.
Awatar użytkownika
Ogień
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 23 cze 2008, 13:07

Re: nowy pomnik

Post autor: Ogień »

Bardzo dobrze że będzie taki pomnik. I tak jest on zbudowany o 20 lat za późno!
Przez pół wieku były stawiane pomniku ku czci kolaboranckiej LWP, natomiast o prawdziwych żołnierzach polskich nic niemówiono. nawet dziś pamięć o nich jest znikoma.
Dziwne jest że nikomu jakoś nieprzeszkadzają nazwy ulic pod patronatem wrogów Polski(np.findera,hanki sawickiej). Tam też powinno się zrobić porządek , ostatecznie i raz na zawsze!!!
boo
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 cze 2005, 6:09

Re: nowy pomnik

Post autor: boo »

antorf pisze:ależ owszem przyjedzie pisowski prezydent propagować zaściankowe idee swojego brata a by ten mógł szybko podnieść się (oby nie!) oraz samego siebie jako wodza narodu, który jak nikt inny jest w stanie, (w wymarzonej drugiej kadencji- co nierealne) ośmieszać i kompromitować nasz kraj. Całe szczęście, że równiez jak nikt inny, kompromitujesz równie udanie samego siebie, gardzisz innymi i zniżasz się do poziomu rynsztoku w rozmowie z dziennikarką. Zgnijesz wkrótce dzieki samemu sobie-to nastąpi juz niedługo. z życzeniami udanej imprezy w piątek.
Co do drugiej kadencji wcale nie był bym taki pewien jego małych szans- wystarczy że znowu połowa narodu nie pójdzie do wyborów i mochery zagłosują za nich. Ale potrzeba zmiany jest paląca tak słabego prezydenta który w rzeczywistości jest funkcjonariuszem partyjnym Polska jeszcze nie miała.

Co do ulic podobno mają to zmienić. Ale opór ludzi którzy tam mieszkają jest duży ze względu na koszta. Myśle że jak by każdemu z osobna wytłumaczyć kim są Ci panowie no i zwrócić chociaż część kosztów byłoby mniej oporów, bo obciach naprawde jest spory.
arecki
kapral
Posty: 110
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:43
Lokalizacja: Wawa? / Oka ?

Re: nowy pomnik

Post autor: arecki »

boo pisze:Co do ulic podobno mają to zmienić. Ale opór ludzi którzy tam mieszkają jest duży ze względu na koszta.
A czemu mieszkańcy mają ponosić koszty?
I tak co 50 lat, bo uznamy, że poprzednie system był zły.
boo pisze:Myśle że jak by każdemu z osobna wytłumaczyć kim są Ci panowie no i zwrócić chociaż część kosztów byłoby mniej oporów, bo obciach naprawde jest spory.
A czy nie ma ważniejszych rzeczy do zrealizowania?
Ludzie nie patrzą kim faktycznie ów człowiek był. Mają ważniejsze rzeczy na głowie.
Czy jak zmienili mi nazwę ulicy z "Waryńskiego" na "11 listopada" to poprawiło mi się życie. Nie.

Więc nie ma co się dziwić, że ludzie nie chcą zmiany nazw ulic. To ich będzie najwięcej to kosztować. Nie chodzi o same pieniądze. Czas spędzony na zmianę wszystkich dokumentów itp.
A wszystkie urzędy czynne w godzinach pracy, czyli jeszcze urlop trzeba wziąć na to. I tracę swój wolny czas, którego i tak każdy ma niewiele.

Zmianie nazw ulic mówię tak. Ale są priorytety i według nich powinno się działać.
Oczywiście zmianę ulicy widać od razu, a inwestycje w gospodarkę czy edukację to dopiero po latach.

A wracając do pomnika. To nie zwiększy on świadomości ludzi o tamtych czasach. Jestem przekonany, że jeśli taki był cel to można go w zdecydowanie lepsze sposoby go osiągnąć.

Tak jak nazwy ulic nic nam teraz nie mówią tak hasło na pomniku też powie niewiele więcej.
Awatar użytkownika
Ogień
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 23 cze 2008, 13:07

Re: nowy pomnik

Post autor: Ogień »

arecki pisze:
A czy nie ma ważniejszych rzeczy do zrealizowania?
Ludzie nie patrzą kim faktycznie ów człowiek był. Mają ważniejsze rzeczy na głowie.
Czy jak zmienili mi nazwę ulicy z "Waryńskiego" na "11 listopada" to poprawiło mi się życie. Nie.
To raczej świadczy o bardzo niskim poczuciu patriotyzmu i w ogóle świadomości obywatelskiej,ale niestety chyba większość ludzi myśli jakby tu się nachlać,najeść itd. Idąc dalej tym tokiem myślenia, można było zostawić stare nazwy , i tak: świerczewskiego(obecnie piłsudzkiego),plac Bema(plac Stalina). Pewnie znajdzie się garstka debili którym by to pasowało , ale ja za to dziękuje.
Z jednym moge się zgodzić - owszem,miasto powinno pokryć koszty zmian nazw ulic;ale jeśli nie to trudno, i tak trzeba to zmienić, bo ja za nic w świecie nie chcę mieszkać na "ulicy stalina".
arecki
kapral
Posty: 110
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:43
Lokalizacja: Wawa? / Oka ?

Re: nowy pomnik

Post autor: arecki »

Ogień pisze:To raczej świadczy o bardzo niskim poczuciu patriotyzmu i w ogóle świadomości obywatelskiej
Nie wiem czy zmiana nazw ulic i stawianie kolejnych pomników to przejaw patriotyzmu.
To tak jak billboard z hasłem "by żyło się lepiej". Nic nie wnosi.

Myślę, że lepiej najpierw zainwestować pieniądze w zmianę programu historii tak, aby w szkole edukacja nie kończyła się na 2 wojnie.

Przejawem patriotyzmu też jest rozwój gospodarki i edukacji.
Trzeba wykształcić naród, aby pojawiły się nowe autorytety. Nowych światłych liderów. Niestety ostatnio ich co raz mniej.
A dlaczego nie przeszkadzają nazwy ulic? Bo nic o nich nie wiedzą.
Nie porównywałbym Findera do Stalina. Chyba nie ta skala.

Pomnik z opisem: "ofiarom komunizmu, holokaustu itp." nie przybliża przechodniowi problemu. To takie hasło reklamowe. Jak "by żyło się lepiej". OK. Fajnie, ale jak, po co, dlaczego?

Jak rodzic przejdzie obok pomnika z dzieckiem i dziecko spyta się: "co to jest komunizm" to powinien być w stanie odpowiedzieć. Albo "tato dlaczego zmieniają nam nazwę ulicy"?
metrosex
starszy szeregowy
Posty: 57
Rejestracja: 07 paź 2008, 21:23

Re: nowy pomnik

Post autor: metrosex »

jedno co mogę napisać to tylko to 'precz z drobiem " z powodu drobiu ulice będą pozamykane jakieś dziwne objazdy a do d....... z tym
Narzekałem, że nie mam butów, dopóki nie spotkałem człowieka, który nie miał stóp.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: nowy pomnik

Post autor: malykazio »

A ja jestem przeciwny zmianie nazw ulic. A debilem jest ktoś, kto wyzywa od debili innych tylko z powodu innych poglądów (uwaga do niejakiego "Ogień").
Jestem przeciwny zmianie nazw z kilku powodów:
1. Koszty takich zmian.
2. Zmiany we wszystkich urzędach, bankach itp. itd.
3. Nazwy powinny pozostać ku przestrodze, bo historia lubi się powtarzać. Te nazwiska to część historii tego kraju, żadne zaklęcia tego nie zmienią. Tą historię trzeba znać a nazwiska pamiętać, żeby nigdy więcej podobne osoby nie zdołały narobić w tym kraju szkód.
Awatar użytkownika
AriS
starszy chorąży
Posty: 454
Rejestracja: 02 cze 2007, 15:40
Lokalizacja: Z nienacka ;F

Re: nowy pomnik

Post autor: AriS »

Mi osobiście bardzo podoba się pomnik :) .
Jesteśmy Polakami .
W obliczu zła jednoczymy siły .
Nie wybaczamy .
Nie zapominamy .
Oczekujcie nas .
Awatar użytkownika
sebczyk
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 26 paź 2008, 9:57

Re: nowy pomnik

Post autor: sebczyk »

a mnie irytuje jak przy otwarciu pomnika, gdy ludzie stoja na bacznosc, zolnierz krzyczy "Polegli na polu chwaly'' a obsmarkańce z gimnazjum w kapturach nawet nie potrafia sie zachowac. Zacieszają pyszczki, pala, pluja, zero kultury. Jesli tak to ma wygladac to w ogole nędzarze nie przychodzcie bo to wstyd. Gdybym mial pod reka bagnet to bym wypruł flaki takiemu ;]
ODPOWIEDZ