3 G orange w Ostrołęce

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
erOs
kapral
Posty: 108
Rejestracja: 15 wrz 2007, 16:11
Lokalizacja: Ostrołęka

3 G orange w Ostrołęce

Post autor: erOs »

Od pewnego czasu zauwarzylem ze idac po Ostrołęce w pewnej czesci miasta mam zasieg 3G :O moj telefon to k850i, raz nawet idac z moim kolega ktory tez ma z orange u nas obydwu ukazal sie zasieg 3 G , cud czy doczekalismy sie zasiegu 3 G w Ostrołęce ?
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: 3 G orange w Ostrołęce

Post autor: malykazio »

Cudu nie będzie. Zasięg 3G jest marny, szkoda w ogóle mówić. Jest do tego stopnia marny, że musiałem zrezygnować z trybu podwójnego u siebie, bo nie dało się rozmowy przeprowadzić bez przerywania (zasięg 3G co chwilę uciekał a normalny nie tak szybko łapał). To już chyba taki standard w Orange.
erOs
kapral
Posty: 108
Rejestracja: 15 wrz 2007, 16:11
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: 3 G orange w Ostrołęce

Post autor: erOs »

No nie wiem ustan na parkingu obok nowego kupca mialem tam zasieg 3G 5 na 5 kresek ;>
antorf
starszy szeregowy
Posty: 78
Rejestracja: 02 sty 2006, 15:23

Re: 3 G orange w Ostrołęce

Post autor: antorf »

co z tego że jest zasięg (nawet 5 kresek), skoro nie mozna prowadzić normalnej rozmowy-ciągle coś przerywa i nie słychać rozmówcy (i on nie słyszy Ciebie). Mam telefon w play -wyłączyłem 3G i jest ok. Tylko ja się pytam-dlaczego muszę wyłączyć coś na co czekałem tylko po to by normalnie rozmawiać.
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: 3 G orange w Ostrołęce

Post autor: sKaLpeL »

jak wyłączyć 3G ?
fm
starszy szeregowy
Posty: 51
Rejestracja: 22 mar 2006, 8:50

Re: 3 G orange w Ostrołęce

Post autor: fm »

sKaLpeL pisze:jak wyłączyć 3G ?
Zależy jaki tel,ale przeważnie ustawienia tel-->tryb sieci--> zamiast dwuzakresowy przestaw na GSM i telefon nie będzie wskakiwał na 3G :)
Tubylec
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:45
Lokalizacja: O-ka

Re: 3 G orange w Ostrołęce

Post autor: Tubylec »

Słaba jakość rozmów to nie jest "standard w Orange" jak napisał jeden z przedmówców, tylko sieć dopiero przeprowadza testy UMTS na tym obszarze. Jeśli wszystko zostanie sprawdzone i ustawione jakość rozmów będzie taka jak należy. Puki co Orange nie ma oficjalnie w ostrołęce 3G. Jak już będzie UMTS na mapie zasięgu to będzie można wtedy zgłaszać ewentualne pretensje (jeśli w ogóle będzie taka potrzeba). Nie trzeba jak to się mówi "psów wieszać" tylko uzbroić się w cierpliwość. Komu testy utrudniają życie może sobie w telefonie 3G wyłączyć i zapomnieć.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: 3 G orange w Ostrołęce

Post autor: malykazio »

Jak dla mnie to standard bo co chwilę zasięg ucieka. Nie mówię tu o UMTS tylko o najzwyczajniejszym w świecie GSM, którego sygnał, szczególnie w pomieszczeniach jest poniżej krytyki.
Poza tym zasięg nie jest podstawą do reklamacji, tak przynajmniej twierdzi sam Orange. (zob. pod mapką: mapa)
ODPOWIEDZ