Ceny mieszkań idą w dół czy w Ostrołęce też tak jest?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
prezes
kapral
Posty: 121
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:19

Ceny mieszkań idą w dół czy w Ostrołęce też tak jest?

Post autor: prezes »

Jak wszyscy wiedza zaczyna nam doskwierac globalny kryzys finansowy. Jednym z jego przejawów jest spadek popytu na mieszkania oraz innego rodzaju nieruchomosci. W związku z tym ceny tez zaczynaja pikowac co juz widac w wiekszych miastach, spadki siegaja tam 10%-15% i ciagle maleja. Zastanawiam sie jak jest na naszym Ostroleckim rynku. Prosze piszcie tu swoje spostrzezenia na ten temat.
Awatar użytkownika
marek7001
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 22 lis 2008, 18:38

Re: Ceny mieszkań idą w dół czy w Ostrołęce też tak jest?

Post autor: marek7001 »

Sam jestem zainteresowany kupnem mieszkania 3 lub 4 pokojowego, ponad 60m.
Kontroluję rynek nieruchomości w Ostrołęce od 3 lat i stwierdzam stanowczo, że ceny mieszkań spadają tak jak w całym kraju, mi pasuje :D. Jeszcze w czasie wakacji wszystkie ceny zaczynały się od 3tyś. za metr, od około połowy pażdziernika dzwoniłem już kilkanaście razy i bardzo często jeśli komuś zależy na sprzedaży, to wystawia mieszkanie już od 2tyś. za metr.
kamczatka
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 09 sty 2007, 21:49

Re: Ceny mieszkań idą w dół czy w Ostrołęce też tak jest?

Post autor: kamczatka »

marek muszę się do Ciebie w takim razie uśmiechnąć. Daj jakieś cyngle, bo mi szukanie mieszkań za 2000 zł nie wychodzi, a planuję zakup podobnego, może ciut mniejszego, a ceny ciągle od 2700 zł w górę.
Awatar użytkownika
marek7001
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 22 lis 2008, 18:38

Re: Ceny mieszkań idą w dół czy w Ostrołęce też tak jest?

Post autor: marek7001 »

kamczatka pisze:marek muszę się do Ciebie w takim razie uśmiechnąć. Daj jakieś cyngle, bo mi szukanie mieszkań za 2000 zł nie wychodzi, a planuję zakup podobnego, może ciut mniejszego, a ceny ciągle od 2700 zł w górę.
Kurcze, powiem szczerze,że dwa mieszkania były na celulozowej do remontu za 2000zł./no ale ulica średnia :D /, natomiast kilka było od 2200zł do 2700, ulic teraz nie pamiętam. Popatrz też jeśli szukasz mieszkania od zaraz, na kablówkę tam było kilka ofert właśnie za 2200zł/sam dzwoniłem/. Mnie interesuje mieszkanie tylko w centrum Ostrołęki/nie na centrum :) /Tak jak pisałem, jeśli ktoś chce sprzedać szybko mieszkanie, to nie wystawia 3000zł.
Aczkolwiek są jeszcze fantaści, którzy wystawiają cenę wyjściową 3500zł. Powodzenia :D
Ale i tak mimo wszystko, ceny już sporo spadły :jupi: Ja na razie jeszcze będę czekał...myślę, że czas tym razem płynie na moją korzyść... :faja:
kamczatka
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 09 sty 2007, 21:49

Re: Ceny mieszkań idą w dół czy w Ostrołęce też tak jest?

Post autor: kamczatka »

marek ja daję sześć miesięcy. maksymalnie rok i ceny znów będą wzrastać. Znam koniunkturę rynku nie od dziś, zajmuję się tym zawodowo, zobaczysz, załamanie się skończy, złotówka ustabilizuje swoją pozycję, nastąpi stabilizacja rynku, otrzepią się developerzy z kurzu i będzie to samo.
Celulozowa, hmmm, znam okolice, to coś jak Praga w Warszawie, tylko Praga jest dużo większa, ja myślę o Szańcy. Szczerze, to koszmarne, stare bloki, wolałabym coś na obrzeżach osiedla Centrum, ewentualnie końcówki Jaracza i tej na M (nie pamiętam wszystkich ulic). No i mieszkanie w nienajgorszym stanie, bo nie chcę wkładać w nie kasy (zamierzam tylko lekko odświeżyć i wynajmować).
No i nie mam kablówki, bo nie uznaję telewizora w domu ;)
asiekba
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 04 wrz 2007, 14:04

Re: Ceny mieszkań idą w dół czy w Ostrołęce też tak jest?

Post autor: asiekba »

Sama jestem zainteresowana kupnem mieszkania i nie mogę się za bardzo zgodzić, że ceny spadają. Nie znalazłam tańszego niż 2500zł za m2. Rzeczywiście tańsze są mieszkania na starych osiedlach typu celulozowa, Papiernicza, dalej od centru miasta np. Jaracza czy Modrzejewskiej, a także na na słynnym Psarskiego, choć nie zawsze (III piętro i Pani chciała 3000zł). Tańsze są mieszkania na III i IV piętrze, a także o większym metrażu. Spotkałam się z ogłoszeniami, gdzie 48m2 kosztowało zazwyczaj 150 tyś, wszystko do remontu (okna stare, płytki PCV n podłodze, a w łazience brak glazury i terakoty, fakt II p i osiedle 11 listopada, ale nic poza tym). Ludzie dalej się cenią. Naprawdę jest ciężko znaleźć coś fajnego w dobrej cenie. Ludzie powariowali normalnie. I nie wiem skąd są te ogłoszenia za 2000zł/m2. Ja takiego bynajmniej nigdzie nie znalazłam. Cena to 3000zł wzwyż, zazwyczaj do remontu.
blondyneczka
martin
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:16

Re: Ceny mieszkań idą w dół czy w Ostrołęce też tak jest?

Post autor: martin »

Ceny tak szybko nie podrosną, a bo ludzie poszli po rozum do głowy, i wreszcie wywnioskowali, że ceny na polskim rynku nieruchomości są o wiele za duże i nic tu panie Kamczatka z silnej złotówki za pół roku. Popyt na mieszkania a co za tym idzie obniżka cen będzie widoczna bo:
1) ludzie zrozumieli,
2) o kredyty nie jest tak łatwo (szczególnie w dużych miastach).
To co będzie napędzać rynek nieruchomości? Silna złotówka? Wątpię.
prezes
kapral
Posty: 121
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:19

Re: Ceny mieszkań idą w dół czy w Ostrołęce też tak jest?

Post autor: prezes »

Załozylem ten temat poniewaz tez zamiarzam za jakis czas kupic mieszkanie. Moje obserwacje pozwwolily mi wywnioskowac ze ceny drgneły na naszym rynku, ale nie jest to powazne tapniecie a raczej niewielkie drgania. Dzwonilem do kilku wlascicieli i chcieli sprzedac miaszkania po 2800-3000zł na metr. Bardzo niepokojace jest to ze byly to mieszkania do remontu przewaznie na parterze lub ostatnim pietrze. Osoby sprzedajace nie byly sklonne do negocjacji usłyszalem tylko ze nie spieszy im sie na razie ze sprzedaza i poczekaja na odpowiednia oferte.
Rozmawialem z osobami ktore pracuja u notariuszy w Ostrolece i zostalem poinformowany ze obrót nieruchomosciami w naszym miescie zamarl bardzo malo sie kupuje.
Mam nadzieje ze za jakis czes ceny spadna bo sa one zawyzone i to bardzo. Do spadku cen moze dojsc za jakis czas jak utrzyma sie sytuacja stagnacji na rynku, kupców bedzie coraz mniej ze wzgledu na trudnosci w uzyskaniu kredytów a sprzedajacy beda w potrzebie np. sprzedaz mieszkania na wykonczenie domu lub spowodowana przeprowadzka.
We wczesniejszym poscie czytalem ze ceny na jaracza sa tanie prosze powiedziec jaka jest tam cena za metr?
asiekba
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 04 wrz 2007, 14:04

Re: Ceny mieszkań idą w dół czy w Ostrołęce też tak jest?

Post autor: asiekba »

Z tego co przeglądałam ogłoszenia na Jaracza i Modrzejewskiej to 2500-2700zł, natomiast na Centrum, 11 listopada, Hallera, Gorbatowa, Goworowska itp to 3000zł i powyżej, czasami jeśli jest to mieszkanie pow. 60m2 to troszkę taniej. Ale ceny są strasznie wygórowane
zygfryd
starszy szeregowy
Posty: 75
Rejestracja: 02 wrz 2008, 8:25

Re: Ceny mieszkań idą w dół czy w Ostrołęce też tak jest?

Post autor: zygfryd »

Niestety, ale i mi trudno jest znaleźć mieszkanie w dobrej dzielnicy za cenę poniżej 2500 zł. Niby są i poniżej tej kwoty ale albo w Wojciechowicach, albo do kapitalnego remontu.
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Re: Ceny mieszkań idą w dół czy w Ostrołęce też tak jest?

Post autor: grs »

złoty spadł a mieszkań az tak bardzo nie przybywa wiec wątpie zeby ktokolwiek oddał mieszkanie nawet do remontu za 2 tys za metr kw. moi rodzice beda chcieli jakos na miesiacach sprzedac mieszkanie i tez mi sie nie wydaje zeby zeszli ponizej 2,5 tys
ewcia1
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2008, 21:36

Re: Ceny mieszkań idą w dół czy w Ostrołęce też tak jest?

Post autor: ewcia1 »

Ja ostatnio rozglądałam się za mieszkaniem do kupienia i nie znalazłam żadnego poniżej 2700 zł za metr więc moim zdaniem wcale ceny mieszkań tak bardzo nie spadły.
ewcia1
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Ceny mieszkań idą w dół czy w Ostrołęce też tak jest?

Post autor: malykazio »

Jak to mieszkań nie przybywa? Może w samej Ostrołęce nie ale globalnie w skali kraju przybywa i to dużo. Deweloperzy podobno sprzedaja już po kosztach, choć akurat w to nie chce mi się wierzyć. Duża ich część wynajmuje wybudowane mieszkania czekając ze sprzedażą na lepsze czasy... woli czekać niż obniżyć kosmiczne ceny.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Ceny mieszkań idą w dół czy w Ostrołęce też tak jest?

Post autor: malykazio »

Mam coś dla was: Dlaczego ceny mieszkań spadną. Polecam przeczytać całość tekstu.
Awatar użytkownika
marek7001
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 22 lis 2008, 18:38

Re: Ceny mieszkań idą w dół czy w Ostrołęce też tak jest?

Post autor: marek7001 »

malykazio pisze:Mam coś dla was: Dlaczego ceny mieszkań spadną. Polecam przeczytać całość tekstu.

Ten artykuł powinni przeczytać sobie wszyscy zainteresowani w temacie.

Do grs niech sprzedają jak najszybciej za 2500!!!
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Ceny mieszkań idą w dół czy w Ostrołęce też tak jest?

Post autor: malykazio »

Bez przesady. Paniki nie ma. Mieszkania nie będą za darmo. Moim zdaniem w najbliższym czasie niewiele się zmieni. Ani ceny nie pójdą w górę ani nie będą też bardziej spadać. Prawdę mówiąc wolałbym, żeby spadały :D
asiekba
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 04 wrz 2007, 14:04

Re: Ceny mieszkań idą w dół czy w Ostrołęce też tak jest?

Post autor: asiekba »

Zgadzam się z poprzednikiem. Ceny mieszkań w naszym mieście stoją w miejscu, nie spadają tak jak w większych miastach i nie sądzę,żeby coś się ruszyło.
blondyneczka
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Ceny mieszkań idą w dół czy w Ostrołęce też tak jest?

Post autor: malykazio »

Może się ruszyć ale jeszcze nie wiadomo w jakim kierunku. Wszystko zależy od banków tak naprawdę. Jeśli dalej będą zaostrzać warunki kredytowania i będzie mniej kredytów to ceny będą musiały pójść w dół także u nas. Z drugiej jednak strony banki nie są zainteresowane zbytnią obniżką cen nieruchomości, bo to przecież zabezpieczenie udzielonych przez nich kredytów. Jak spadną ceny nieruchomości to spadnie też wartość zabezpieczenia udzielonych kredytów. Jeśli ktoś wziął kredyt na 300000 i za tyle kupił dom na kredyt, to ma też pewnie hipotekę na tą kwotę. Jeśli wartość domu czy mieszkania spadnie do 200000 to teoretycznie bank może być 100000 złotych do tyłu, jeśli klient kredytu nie spłaci. Inna sprawa to to, że w Polsce jest stosunkowo bardzo niewiele tzw. "trudnych" kredytów hipotecznych, bo wcześniej też wcale nie tak łatwo było uzyskać kredyt. Tak więc przewidywanie co będzie dalej to jak wróżenie z fusów.
asiekba
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 04 wrz 2007, 14:04

Re: Ceny mieszkań idą w dół czy w Ostrołęce też tak jest?

Post autor: asiekba »

Czy 15O tyś za mieszkanie 48m2 /remontowane/ warte jest tej ceny ?
blondyneczka
Awatar użytkownika
marek7001
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 22 lis 2008, 18:38

Re: Ceny mieszkań idą w dół czy w Ostrołęce też tak jest?

Post autor: marek7001 »

asiekba pisze:Czy 15O tyś za mieszkanie 48m2 /remontowane/ warte jest tej ceny ?
Dużo zależy od lokalizacji mieszkania. Wychodzi ponad 3100, moim zdaniem za dużo :D
asiekba
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 04 wrz 2007, 14:04

Re: Ceny mieszkań idą w dół czy w Ostrołęce też tak jest?

Post autor: asiekba »

Mieszkanie jest na osiedlu Hallera, ma wymienione okna, położony cekol, panele, terakota, wymieniona jest też instalacja elektr.
blondyneczka
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Ceny mieszkań idą w dół czy w Ostrołęce też tak jest?

Post autor: malykazio »

Dużo. Ja bym się potargował trochę. Powiedz żeby spuścili ze 100-150 złotych na metrze to wtedy się zastanowisz.
prezes
kapral
Posty: 121
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:19

Re: Ceny mieszkań idą w dół czy w Ostrołęce też tak jest?

Post autor: prezes »

Moim zdaniem cena jest zbyt wygórowana jezeli chodzi o takie miieszkanie. Tym bardziej w obecnaj sytuacji na rynku. Ja tez proponuje sie potargowac mysle ze cana powinna ulec zmianie na nizsza.
_KanaR_
starszy kapral
Posty: 182
Rejestracja: 29 cze 2006, 10:50
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ceny mieszkań idą w dół czy w Ostrołęce też tak jest?

Post autor: _KanaR_ »

Ostrołęka to takie dziwne miejsce, gdzie nie obowiązują globalne zasady. W Polsce ceny spadają a w Ostrołęce rosną. Dotyczy to zarówno cen mieszkań jak i działek budowlanych :) Żeby to miasto miało jakąś przyszłość i sporo miejsc pracy to wtedy możnaby zrozumieć taką sytuację ale Ostrołęka to po prostu dziura i nic więcej a wszystko cenione jest tak jakby było ze złota.
prezes
kapral
Posty: 121
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:19

Re: Ceny mieszkań idą w dół czy w Ostrołęce też tak jest?

Post autor: prezes »

Zgadzam sie z poprzednikiem. Ostrołęka jest bardzo dziwnym miastem. Wszelkiego rodzaju inwestycje typu hipermarkety są blokowane przez radnych przez co nasze miasto jest pomijane w pewien sposób przez duzych unwestorów. A jak wiadomo takie inwestycje poprawiaja lokalny rozwój powstaja nowe stanowiska pracy i rozwijaja sie nowe firmy które świadcza drobne uslugi dla takich duzych sklepow i innych dzialanosci. Można spojrzec chocby na Łomżę gdzie jest kilka supermaketów kilka galerii i wiele srednich i drobnych przedsiebiorców. U nas dopiero w cieżkich bólach powstaje pierwsza galeria.
Dlatego moim zdaniem nasze miasto rozwija sie powoli. A co do cen mieszkań to też prawda, że obserwując ceny na innych regionalnych rynkach duże miasta, ale i mniejsze miasteczka ulegaja one powoli zmniejszaniu u nas natomiast z tego co obserwuje w ostatnich tygodniach ceny nie drgnęły a ludzie cenia mieszkania strasznie wysoko, bo cena 3000zł za metr w starym budownictwie jest wysoka biorąc pod uwage ze w nowym budownictwie mozna kupic mieszkanie po 3800zł za metr (czasami bezczynszowe) co moim zdaniem jest ogromnym plusem.
Osobiście mam nadzieję, że ceny mieszkań i u nas z czasem będą niższe, ale z im dłużej to się odwleka w czasie i obserwując co się dzieje na naszym rynku nieruchomości jestem coraz mniejszym optymistą.
ODPOWIEDZ