Wyrejestrowanie samochodu...

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
bobo92bobo
starszy kapral
Posty: 170
Rejestracja: 30 wrz 2008, 19:45

Wyrejestrowanie samochodu...

Post autor: bobo92bobo »

Co jest potrzebne aby wyrejestrowac samochod??
bobo92bobo
starszy kapral
Posty: 170
Rejestracja: 30 wrz 2008, 19:45

Re: Wyrejestrowanie samochodu...

Post autor: bobo92bobo »

Chodzi mi jakie dokumenty są potrzebne...
MISIO
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 09 paź 2008, 11:06

Re: Wyrejestrowanie samochodu...

Post autor: MISIO »

możesz go oddać do oskara. mają tam stacje utylizacji i wydadzą ci odpowiednie zaświadczenie.
bobo92bobo
starszy kapral
Posty: 170
Rejestracja: 30 wrz 2008, 19:45

Re: Wyrejestrowanie samochodu...

Post autor: bobo92bobo »

Chodzi mi o to ze chce go wyrejestrowac ale samochod chce sobie zostawic
Ostatnio zmieniony 16 mar 2009, 19:50 przez bobo92bobo, łącznie zmieniany 1 raz.
ojciecwirgiliusz
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 18 sty 2009, 10:24

Re: Wyrejestrowanie samochodu...

Post autor: ojciecwirgiliusz »

Potrzebujesz umowy kupna-sprzedaży.
MISIO
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 09 paź 2008, 11:06

Re: Wyrejestrowanie samochodu...

Post autor: MISIO »

nie ma takiej scieżki. przynajmniej legalnej :)
bobo92bobo
starszy kapral
Posty: 170
Rejestracja: 30 wrz 2008, 19:45

Re: Wyrejestrowanie samochodu...

Post autor: bobo92bobo »

A nie trzeba mieć dokuumentu zezłomowania samochodu??
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Wyrejestrowanie samochodu...

Post autor: Qrzysio »

Dokładne wytyczne masz na tablicy w wydziale komunikacji przy ul. Kościuszki (I piętro). Z tego co pamiętam potrzeba zaświadczenie o zezłomowaniu auta.
bobo92bobo
starszy kapral
Posty: 170
Rejestracja: 30 wrz 2008, 19:45

Re: Wyrejestrowanie samochodu...

Post autor: bobo92bobo »

wielkie dzieki....tam na tablicy wszystko jest wypisane
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Wyrejestrowanie samochodu...

Post autor: Qrzysio »

Widzę, że masz tak daleko, że nie dojedziesz do wydziału na Kościuszki. Ale mam dobrą wiadomość, w google też są informacje na ten temat. Zadałem sobie ogromny trud poświęcenia dwóch minut na skopiowanie. Oczywiście to nie to samo co wycieczka całodniowa do wydziału, ale efekt ten sam:
Art. 79. ustawy prawo o ruchu drogowym
1. Pojazd podlega wyrejestrowaniu przez organ właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji pojazdu, na wniosek jego właściciela, w przypadku:
1) przekazania pojazdu do przedsiębiorcy prowadzącego stację demontażu lub przedsiębiorcy prowadzącego punkt zbierania pojazdów, na podstawie zaświadczenia o demontażu pojazdu, o którym mowa w ust. 2 bądź w art. 24 ust. 1 pkt 2 lub art. 33 ust. 3 ustawy z dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, albo równoważnego dokumentu wydanego w innym państwie;
2) kradzieży pojazdu, jeżeli jego właściciel złożył stosowne oświadczenie pod odpowiedzialnością karną za fałszywe zeznania; 3) wywozu pojazdu z kraju, jeżeli pojazd został zarejestrowany za granicą lub zbyty za granicę;
4) zniszczenia (kasacji) pojazdu za granicą;
5) udokumentowanej trwałej i zupełnej utraty posiadania pojazdu bez zmiany w zakresie prawa własności;
6) przekazania niekompletnego pojazdu do przedsiębiorcy prowadzącego stację demontażu lub przedsiębiorcy prowadzącego punkt zbierania pojazdów, na podstawie zaświadczenia o przyjęciu niekompletnego pojazdu, o którym mowa w art. 25 ust. 1 lub art. 33 ust. 3 ustawy z dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, albo równoważnego dokumentu wydanego w innym państwie.
2. W przypadku przekazania przedsiębiorcy prowadzącemu stację demontażu lub przedsiębiorcy prowadzącemu punkt zbierania pojazdów pojazdu innego niż określony w art. 3 pkt 4 ustawy z dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, w celu jego wyrejestrowania, przedsiębiorca wydaje zaświadczenie o demontażu tego pojazdu, odpowiadające wymogom określonym dla zaświadczenia, o którym mowa w art. 24 ust. 1 pkt 2 lub art. 33 ust. 3 tej ustawy.
bobo92bobo
starszy kapral
Posty: 170
Rejestracja: 30 wrz 2008, 19:45

Re: Wyrejestrowanie samochodu...

Post autor: bobo92bobo »

Napisalem ok. 2 godz. przed toba ze na tablicy bylo napisane a skoro bylo napisane to chyba tam bylem a ty piszesz ze ciezko mi isc do wydzialu komunikacjii
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Wyrejestrowanie samochodu...

Post autor: Qrzysio »

Zrozumiałem to jako ironię z twojej strony, że wysyłam cię do wydziału, podczas, gdy oczekujesz odpowiedzi na forum. Przepraszam za nieporozumienie. Tak czy inaczej informacje na pewno się przydadzą.
ODPOWIEDZ