Instalacja LPG

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
paul997
starszy kapral
Posty: 150
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:03
Lokalizacja: Ostrołęka

Instalacja LPG

Post autor: paul997 »

-
Ostatnio zmieniony 04 lis 2009, 11:16 przez paul997, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrówka
paul997
rybka1991
starszy szeregowy
Posty: 59
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:38

Re: Instalacja LPG

Post autor: rybka1991 »

Na Steyera w dawnej myjni.
:D rybki lubią pływać :D
wolf7777
szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 23 mar 2009, 15:52

Re: Instalacja LPG

Post autor: wolf7777 »

Zależy jaką masz instalację .Nie polecam gazownika na ul. Dobrej czy jakoś tak ( przy pałacyku na Gorbatowa). Gosć nie potrafił mi wyregulować instalacji i twierdził że mam reduktor do wymiany. I że długo na tym nie pojeżdzę a było to rok temu. Troszke sie znam na instalacji gazowej 1 i 2 generacji. Sam wyregulowałem sobie instalację metoda prób i błędów,zaznaczam iz troszkę miałem aut z gazem i wiem co z czym... Widać ten gazownik był do du... i jest bo minął rok,autko pali w normie,nic się złego nie dzieje i jeżdżę na tym samym reduktorze ,który rzekomo był do wymiany... Morał z tego taki : ten gazownik mało się zna i naciąga na kasę tylko...Wybór pozostawiam Tobie...

Aha dodam iż otworzono nowy punkt ,,gazowniczy,, za rondem(za starym mostem) wyjeżdżając z Oki na Olsztyn. Moze tam warto podjechać....
paul997
starszy kapral
Posty: 150
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:03
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Instalacja LPG

Post autor: paul997 »

Mam I generację. Dzięki za ostrzeżenie.
Tak właśnie myślałem o tym przy rondzie. Spróbuję się u niego umówić na piątek albo sobotę. Dam znać czy warto. Mam pewne podejrzenia, co mi padło (nie dostaje gazu, pewnie jeden z zaworków zdechł albo nie dostaje prądu), tylko brak czasu i miejsca na grzebnięcie. Zobaczymy, jak sobie z tym poradzą.
Pozdrówka
paul997
domel59
szeregowy
Posty: 42
Rejestracja: 25 sie 2008, 16:24

Re: Instalacja LPG

Post autor: domel59 »

wolf7777 pisze:Zależy jaką masz instalację .Nie polecam gazownika na ul. Dobrej czy jakoś tak ( przy pałacyku na Gorbatowa). Gosć nie potrafił mi wyregulować instalacji i twierdził że mam reduktor do wymiany. I że długo na tym nie pojeżdzę a było to rok temu. Troszke sie znam na instalacji gazowej 1 i 2 generacji. Sam wyregulowałem sobie instalację metoda prób i błędów,zaznaczam iz troszkę miałem aut z gazem i wiem co z czym... Widać ten gazownik był do du... i jest bo minął rok,autko pali w normie,nic się złego nie dzieje i jeżdżę na tym samym reduktorze ,który rzekomo był do wymiany... Morał z tego taki : ten gazownik mało się zna i naciąga na kasę tylko...Wybór pozostawiam Tobie...

Aha dodam iż otworzono nowy punkt ,,gazowniczy,, za rondem(za starym mostem) wyjeżdżając z Oki na Olsztyn. Moze tam warto podjechać....
Tyle tylko że to ta sama osoba otworzyła ten nowy punkt na Stacha Konwy.
wolf7777
szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 23 mar 2009, 15:52

Re: Instalacja LPG

Post autor: wolf7777 »

Czyli trzeba ten zakład omijać z daleka.Jeśli masz instalację 1 generacji,czyli na śrubę,bez silniczka krokowego gazu to podjedz na Ostrowską,tam gdzie zmieniają opony też jest gazownik.Wydaje mi sie że padł ci elektrozawór,który przełącza gaz na benzynę i odwrotnie.Ale może się mylę bo za mało informacji podałeś.
paul997
starszy kapral
Posty: 150
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:03
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Instalacja LPG

Post autor: paul997 »

wolf7777 pisze:Czyli trzeba ten zakład omijać z daleka.Jeśli masz instalację 1 generacji,czyli na śrubę,bez silniczka krokowego gazu to podjedz na Ostrowską,tam gdzie zmieniają opony też jest gazownik.Wydaje mi sie że padł ci elektrozawór,który przełącza gaz na benzynę i odwrotnie.Ale może się mylę bo za mało informacji podałeś.
Trochę poszukałem na ten temat na forum Vectra-Unlimited i właśnie z objawów wychodzi mi elektrozawór albo zasilanie do niego.
A objawy są takie: po przełączeniu na gaz sterownik załącza mi diodkę od gazu. Nie miałem czasu posłuchać, czy pyka elektrozawór przy butli albo przy parowniku. Po załączeniu LPG silnik zachowuje się tak, jakby nie miał zupełnie zasilania, nie kicha, nie prycha, tylko po prostu schodzi z obrotów. Jak przełączę na benzynę, to bez problemów jadę dalej. Wcześniej nie było problemów z LPG, tankowanie tylko w dobrych punktach.

EDIT: Już po wizycie na Ostrowskiej. Awaria usunięta szybko i sprawnie - mogę polecić. Powodem była przede wszystkim kiepska jakość gazu - zapchał się filterek i padła cewka. Podejrzewam jedną z 2 stacji, na których tankowałem i na których samochód jeździł od pewnego czasu dużo gorzej: Orlen w Łasiu i Orlen w Ostrołęce. W tej chwili testuję Lotos z Witosa i Lukoil z Warszawskiej.
Pozdrówka
paul997
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Instalacja LPG

Post autor: Qrzysio »

Odkopię temat.

Jak z jakością gazu w Oce? Mam teraz problemy u taty w aucie i wychodzi na to, że na Orlenie (przy I AWP) gaz jest ok. Gorzej z Lukoilem. Nie polecam natomiast małej stacyjki w Rzekuniu po prawej stronie. Samochód gasł mi od razu.
Jakie wy macie doświadczenia?
paul997
starszy kapral
Posty: 150
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:03
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Instalacja LPG

Post autor: paul997 »

-
Ostatnio zmieniony 02 lis 2009, 10:40 przez paul997, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrówka
paul997
ModeratorNiebios
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 13 wrz 2009, 22:09

Re: Instalacja LPG

Post autor: ModeratorNiebios »

ja tankuje w Statoil a wy czemu inne miejsca wybieracie jeśli różnica cen wynosi 30 groszy to warto? Podobno nie można wybierać różnych stacji trzeba w jednej sie zaopatrywać
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Instalacja LPG

Post autor: przeklinak »

w sumie ja też na statoilu tankuję ewentualnie wasbrug(czy jak to się tam pisze :) ) jeżeli na statoilu za drogo :P
a jeżeli chodzi o te 30 groszy co piszesz to moim zdaniem to jest duża różnica
weźmy pod uwagę ja np kiedyś tankowałem (u mnie wchodzi 30-32 litry ) nawet 3 razy w tyg a podjechac te 2-3 km dalej to nie zaraz taka daleka droga to już się spora suma zbiera a jeżdząc tak cały rok !!!
teraz jeżdżę mało więc statiol a nie polecam benzolu ale to tylko z mojego doświadczenia :P
Awatar użytkownika
tommi
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 03 mar 2006, 12:59
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Instalacja LPG

Post autor: tommi »

Nawet porządne zapalniczki Panowie są na benzynę! Gaz w aucie to tak jak podcieranie d... szkłem, 5 razy się uda a za 6 zrobisz sobie kuku.
ModeratorNiebios
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 13 wrz 2009, 22:09

Re: Instalacja LPG

Post autor: ModeratorNiebios »

ja nie podcierałem więc nie wiem jak to jest ale fajnie że dzielisz się swoimi doświadczeniami to miłe!Ja osobiście wolę gas w aucie niż podcierać d..ę szkłem jak ty.
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Instalacja LPG

Post autor: przeklinak »

tommi pisze:Nawet porządne zapalniczki Panowie są na benzynę! Gaz w aucie to tak jak podcieranie d... szkłem, 5 razy się uda a za 6 zrobisz sobie kuku.

jak będziesz się dorzucał finansowo do tankowania to i ja się na benzynę przerzucę :)
nie rozumiesz że na gazie ludzie jeżdżą z przyczyn finansowych !!
ModeratorNiebios
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 13 wrz 2009, 22:09

Re: Instalacja LPG

Post autor: ModeratorNiebios »

ostatnio zalałem 30 litrów gazu za ok 60 zł zrobiłem na tym ponad 300 km(większość po mieście) zapłaciłem 60 zł. za 30 litrów benzyny zapłaciłbym 135zł. Reasumując 75 zł mam w kieszeni.
Awatar użytkownika
Stacja-NET
starszy szeregowy
Posty: 70
Rejestracja: 28 wrz 2007, 20:23

Re: Instalacja LPG

Post autor: Stacja-NET »

Jazda na LPG jest dobra i oszczędna jak się instalację dobrą ma.

Od roku przekonałem się do turbodiesla i nie żałuję.

Przykład: 300km

1. LPG - 28l , Pb - 1l na rozpalanie i jazda do osiągnięcia 20 st.C przez silnik (1,95*28)+(1*4,20) = 58,80PLN
2 ON - 18l (18*3,69)= 66,42PLN

W pierwszym przypadku miałem silnik 100KM, natomiast w drugim mam 150KM i samochód większy, cięższy o 100kg i opony szersze.
INTERNET światłowodowy, TELEWIZJA -> Stacja-NET.pl
tomik
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2009, 7:37

Re: Instalacja LPG

Post autor: tomik »

ModeratorNiebios pisze:ja nie podcierałem więc nie wiem jak to jest ale fajnie że dzielisz się swoimi doświadczeniami to miłe!Ja osobiście wolę gas w aucie niż podcierać d..ę szkłem jak ty.

Widze ze twoje pojecie o motoryzacji jest mierne kolego, musisz jeszcze napewno pokonac "troche" kilometrow autem a by wiedziec iz trwalosc jednostki napedowej na lpg jest gorsza. No chyba ze nie obchodzi cie stan swojego motoru w aucie.
ODPOWIEDZ