zakazane symbole

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
H___G
starszy kapral
Posty: 154
Rejestracja: 18 maja 2006, 15:06
Lokalizacja: z tad

zakazane symbole

Post autor: H___G »

Czy ktoś na tym forum moze mi wytłumaczyć dlaczego tzw"Sierp i młot"nie sa zakazanym symbolem a np swastyka jest.Przeciez jak wiadomo symbol Sierp i młot kojarzy sie ze zwiazkiem radzieckim ,komuna gdzie tez gineło i mordowano mnóstwo osób , kojarzy sie wielu ludziom z uciskiem i śmiercią mimo to nie jest symbolem zakazanym.I widac jak dumnie na koszulkach nosi to "wyksztalcona"młodzież.
major
sierżant
Posty: 256
Rejestracja: 19 paź 2007, 15:27

Re: zakazane symbole

Post autor: major »

Zapewne ze III Rzesza juz nie istnieje, a sama swastyka była tylko godłem a sierp i młot był na fladze.... A no i najważniejsze 8) kto wprowadza takie zakazane znaki??? Oczywiscie prezydent, wyobraź teraz sobie co by się stało z polityką miedzy Polską a Rosją po wprowadzeniu takiego zakazu... Miedwiediew (czytaj Putin) zakręca kurek i od jutra w możesz ognisko w domciu rozpalać bo gazu nie budziet :lol:
H___G
starszy kapral
Posty: 154
Rejestracja: 18 maja 2006, 15:06
Lokalizacja: z tad

Re: zakazane symbole

Post autor: H___G »

swastyka już była wczesniej niz III Rzesza i oznaczała powodzenie,szczeście chyba coś takiego.Dobrze że niemcy nie mają takiej polityki ja rosja bo do tej pory bysmy jeździli Fiatami Polonezami albo Ładami :lol: 8)
jarpen
starszy kapral
Posty: 199
Rejestracja: 31 lip 2005, 13:45

Re: zakazane symbole

Post autor: jarpen »

oba symbole są tak samo zakazane przez prawo, swastyka tylko w przypadku propagowania ustroju totalitarnego
ODPOWIEDZ