Play na Rzekuniu

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Razyda
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2009, 8:14

Play na Rzekuniu

Post autor: Razyda »

Mam pytanie odnośnie zasięgu Play na Rzekuniu. Czy któryś z urzytkowników telefonów w play może wypowiedzieć się w tej sprawie? I jak działa tam internet z tej sieci?
Zych
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 12 maja 2006, 12:20

Re: Play na Rzekuniu

Post autor: Zych »

Na stronie play możesz sie dowiedziec.Wejdz na tą strone i tam masz mapke zasiegu, wpisz ulice i nazwe miejscowości i pokaże Ci jaki jest tam zasięg
Razyda
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2009, 8:14

Re: Play na Rzekuniu

Post autor: Razyda »

Owszem, ale jest spora różnica między jedną kreską zasięgu (zrywanie połączeń) a pełnym zasięgiem.
fm
starszy szeregowy
Posty: 51
Rejestracja: 22 mar 2006, 8:50

Re: Play na Rzekuniu

Post autor: fm »

Wygląda na to ,że Play ma swój nadajnik na ulicy Żeromskiego 19.
Oto link do mapy http://mapa.btsearch.pl/
Razyda
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2009, 8:14

Re: Play na Rzekuniu

Post autor: Razyda »

Dziekuje za odpowiedź.
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Play na Rzekuniu

Post autor: sKaLpeL »

zasięg Playa jest dobry w Rzekuniu jeżeli właczysz na zakres 900/1800, a jeżeli bedziesz mial wlaczony zasieg 3G to i w Ostrolece i w Rzekuniu czesto zrywa polaczenie, nawet w centrum Warszawy mi zrywalo, dlatego trzeba przelaczyc w ustawieniach "tryb sieci"
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Play na Rzekuniu

Post autor: Qrzysio »

skalpel - ja mam w wa-wie problemy z zasięgiem 3G. W telefonie mam wybór:

- tryb podwójny
- UMTS
- GSM

W trybie podwójnym domyślnym mam zasięg 3G. Nie chce wczytywać się w wikipedię itp., więc jakie ustawienie mi polecasz?

Poza tym internet w Play działa na innych zasadach niż cała sieć. Z internetu korzystać można tylko i wyłącznie będąc w zasięgu nadajników Play, a normalne połączenia są realizowane przez nadajniki Play i sieci Plus GSM. Zgodnie z moim linkiem do mapy zasięgu internetu Play, w Rzekuniu i na os. Stacja nie ma nadajnika Play-a, więc usługa bezprzewodowego internetu nie działa w ogóle. Mapa może być oczywiście nieaktualna, dlatego najlepiej zadzwonić na infolinię, na której udzielają dokładności zasięgu co do ulicy i numeru domu.
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Play na Rzekuniu

Post autor: sKaLpeL »

ja u siebie mam Tryby sieci: Automatyczny, UMTS, GSM 900/1800, GSM 1900


jeżeli ty masz takie jak podałeś to wybrałbym GSM u ciebie najprędzej będzie to ten 900/1800 i wtedy nie powinno być problemów z zasięgiem, ale nie będziesz mógł korzystać z takich funkcji jak wideorozmowy bo to tylko w 3G
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Play na Rzekuniu

Post autor: Qrzysio »

Jasne rozumiem, ale ważniejsza dla mnie jest jakośc rozmowy telefonicznej. Czyli na GSM internet powinien działać wolniej niż na 3G - tak?

jeżeli to by podziałało, to ciekaw jestem czy można w jakiś sposób zmusić modem Play żeby korzystałz internetu przez GSm a nie 3G, chociaż w tej sytuacji nie wiem czy nie jest warunek, że internet bezprzewodowy w Play działa tylko na ich nadajnikach 3G.
Razyda
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2009, 8:14

Re: Play na Rzekuniu

Post autor: Razyda »

W kwestii formalnej. Zrobiłem małe badania. Ogólnie u mnie internet PLAY nie ma zasięgu - czyli kożysta z nadajników PLUS'a (a co za tym idzie -nędza). Jednak gdzieniegdzie na Rzekuniu jest zasięg 3G.
fm
starszy szeregowy
Posty: 51
Rejestracja: 22 mar 2006, 8:50

Re: Play na Rzekuniu

Post autor: fm »

Czyli pozostaje czekać,aż odpalą nadajnik w Rzekuniu.Wg. załączonego przeze mnie linka do mapy,to pozwolenie już mają na nadajnik.
A wogóle to co się znajduje na Żeromskiego 19?,bo to ma być planowana lokalizacja dla Play.
ODPOWIEDZ