Czemu coraz mniej Ludzi chodzi do Kościoła?

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
janusz
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:56

Re: Czemu coraz mniej Ludzi chodzi do Kościoła?

Post autor: janusz »

To proste. Zamiast poruszania niewygodnych tematów takich jak przemoc w rodzinie czy alkoholizm ciągle słyszy się tylko: wiara, tradycja, wspaniały naród polski, wstrętni żydzi, wstrętni ateiści. Za to księża są tacy wspaniali. Chyba nawet lepsi niż sam Bóg.
Awatar użytkownika
pufty
młodszy chorąży
Posty: 361
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:09
Lokalizacja: Ostrołęka czasami

Re: Czemu coraz mniej Ludzi chodzi do Kościoła?

Post autor: pufty »

Mój Bóg nie wymaga odemnie żebym przed nim klęczał i się do niego modlił,wg mnie tylko jakis "Bóg" z problemami by tego chciał od swoich poddanych! a po drugie kościół to już nie jest miejsce wyciszenia tylko jakiś cyrk :crazy:
RokTex
szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwie 2008, 13:26

Re: Czemu coraz mniej Ludzi chodzi do Kościoła?

Post autor: RokTex »

Do autora:

Szanuje twój wybór jeśli chodzi o kwestie religijne, ale to nie znaczy ze musisz juz zakładać którys z kolei tam temat żeby pokazać to wszystkim jaki jesteś niewierzący i jaki Bóg jest niedobry. Poza tym nie wiem czy wiesz, ale żeby kogoś namawiać na agnostycyzmto trzeba znać Pismo Św i historie kościoła na wylot. A po obejrzeniu twoich filmów i pytań w nich mam wrażenie, że twoja wiedza opiera sie na filmach z yt i "tanich" portalach.

Nikt nie jest doskonały, ani ty, ani ja, ani księża, ani Tusk, ani Rydzyk, czy więc to takie dziwne że popełniają błędy? Nie oni będą ciebie rozliczać i nie ty ich, ale Bóg na sądzie ostatecznym, który mimo, że w to (pewnie) nie wierzysz, nadejdzie.
Pan Kracy
kapral
Posty: 114
Rejestracja: 07 cze 2009, 21:20

Re: Czemu coraz mniej Ludzi chodzi do Kościoła?

Post autor: Pan Kracy »

Dlaczego twierdzisz ,że "coraz mniej Ludzi chodzi do Kościła"?.Robiłeś jakieś badania?Ja uczęszczam na msze święte praktycznie od urodzenia i nie zauważyłem aby w ostatnich latach ubywało ludzi w kościele.
janusz
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:56

Re: Czemu coraz mniej Ludzi chodzi do Kościoła?

Post autor: janusz »

Moim zdaniem teraz niebezpiecznie jest chodzić do kościoła. Wszędzie stada moherowych bab, uzbrojonych w parasolki, ciężkie torebki i nie wiem co jeszcze. Jak próbujesz wyjść możesz też dostać z łokcia albo z bara od takiego 80-kilowego monstrum. Ryzyko odniesienia kontuzji większe niż w czasie meczu piłkarskiego w Premiership czy w Serie A. Lepiej pójść do lasu czy w inne miejsce. Bóg (jeżeli jest) jest wszędzie.
Pan Kracy
kapral
Posty: 114
Rejestracja: 07 cze 2009, 21:20

Re: Czemu coraz mniej Ludzi chodzi do Kościoła?

Post autor: Pan Kracy »

No widzisz,sam przyznajesz,że burzą się wierzący a agnostycy i ateiści olewają ciebie,nie dając ci żadnej konkretnej odpowiedzi.Oj, bidny jesteś...
Awatar użytkownika
Mawashi
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:46
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Czemu coraz mniej Ludzi chodzi do Kościoła?

Post autor: Mawashi »

Na internetowym forum szukasz potwierdzenia słuszności swojego "niewierzenie" czy też "niechodzenia do kościoła"? Dlaczego coraz mniej ludzi chodzi do kościoła? Moja konkretna odpowiedź - nie uważam, że coraz mniej. Jeśli ty tak uważasz, a uważasz, bo taki założyłeś temat, to przedstaw nam konkrety. Wtedy możemy zastanawiać się nad przyczynami.
O tym dlaczego ja nie chodzę, napisałam już wywód parę postów wyżej.
'Instynkt jak zwierz, w tym świecie trzeba mieć.`
Awatar użytkownika
Mawashi
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:46
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Czemu coraz mniej Ludzi chodzi do Kościoła?

Post autor: Mawashi »

janusz pisze:Moim zdaniem teraz niebezpiecznie jest chodzić do kościoła. Wszędzie stada moherowych bab, uzbrojonych w parasolki, ciężkie torebki i nie wiem co jeszcze. Jak próbujesz wyjść możesz też dostać z łokcia albo z bara od takiego 80-kilowego monstrum. Ryzyko odniesienia kontuzji większe niż w czasie meczu piłkarskiego w Premiership czy w Serie A.
Piękne :jupi:
'Instynkt jak zwierz, w tym świecie trzeba mieć.`
Awatar użytkownika
Y@rosh
chorąży
Posty: 420
Rejestracja: 19 maja 2005, 21:16
Lokalizacja: Ostrołeka / Olsztyn / Władysławowo / Ostrołęka

Re: Czemu coraz mniej Ludzi chodzi do Kościoła?

Post autor: Y@rosh »

Najgorsze jest to że kościół nie mówi nam wszystkiego o wierze, księża opowiadają tylko przykłady swoich "przypadków" co to oni mieli, czytają listy od biskupów i takie tam... A jest przecież wiele ciekawych historii w naszej wierze np. Ewangelia Judasza :wink: . Kościół (nie wiara) to niestety instytucja jak np. Urząd Skarbowy
sylaba
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 08 kwie 2009, 15:30

Re: Czemu coraz mniej Ludzi chodzi do Kościoła?

Post autor: sylaba »

janusz pisze:Moim zdaniem teraz niebezpiecznie jest chodzić do kościoła. Wszędzie stada moherowych bab, uzbrojonych w parasolki, ciężkie torebki i nie wiem co jeszcze. Jak próbujesz wyjść możesz też dostać z łokcia albo z bara od takiego 80-kilowego monstrum. Ryzyko odniesienia kontuzji większe niż w czasie meczu piłkarskiego w Premiership czy w Serie A. Lepiej pójść do lasu czy w inne miejsce. Bóg (jeżeli jest) jest wszędzie.
moherowe babcie wymrą jak dinozaury ;)
nowe pokolenie zrobi porządek z tą czarną stonką trawiącą nasz kraj!!!


BOGA NIE MA!!!!
ODPOWIEDZ