Psychiatra potrzebny w I LO ????

Poszukujesz w Ostrołęce usług? sklepu? informacji? firmy? Pisz tutaj!
NonServiam
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2009, 15:36

Psychiatra potrzebny w I LO ????

Post autor: NonServiam »

Obserwując zachowanie pani A.K świadomie nie używam słowa Pani Dyrektor, jako że tak naprawdę nigdy nie była i nie będzie postrzegana jako Dyrektor tej szkoły a raczej osoba z desantu zrzucona nie wiadomo skąd, celem tej osoby jest niewątpliwie zniszczenie wieloletnich tradycji naszej szkoły, przyjaźni, koleżeństwa, wzajemnej współpracy. Bo chyba każdy kto obserwuje sytuację jaka wytworzyła się w poprzedniej pięciolatce rządzenia tej pani przyzna mi rację, że coś w temacie jest. Nawet ostatnie zmiany na stanowiskach wice świadczą jak trudnym partnerem jest ta pani skoro najbliższe koleżanki mają dosyć jej lenistwa, niekompetencja, kłamstw, kierowania się nerwowym impulsem chwili. Tak jest! Te obserwację przecież są ogólnie postrzegane przez całe nasze grono pracowników. Te chorobliwe zamykanie się we własnym gabinecie. Dostać się z jakąś sprawą do niej to istny cud. Dla czego? Czyżby świadomość własnej niemocy intelektualnej, strach przed odpowiedzialnością, scedowanie odpowiedzialności na innych. Jak coś źle to ONI nie ja.
Jakże to dziecinne postępowanie a może mające inne przyczyny, przyczyny tkwiące wewnątrz pani A.K, może jest jakaś bariera w jej umyśle. Nie jestem specjalistko w tym temacie ale obserwując zachowanie A.K można dostrzec szeroko opisane w literaturze przedmiotu zachowania wskazujące na manię wielkości, niekontrolowane impulsy płaczu czy wściekłości oraz izolowanie się we własnym świecie swojego gabinetu mogą wskazywać na schizofrenie paranoidalno. Rodzi się pytanie czy przed wyłonieniem kandydata z wyborów nie powinien być wprowadzony wymóg badań psychicznych. Ponieważ pod tym względem w nasze szkole wyraźnie widać, że przydały by się takie jednoznaczne rozstrzygnięcia specjalistów.
Wyraźcie szanowni Czytelnicy swoją opinie czy powinna być przebadana przez specjalistę na podstawie własnych obserwacji, kontaktów. Jej zachowania w trudnych sytuacjach np. publiczny występ itd.
opiekun
starszy szeregowy
Posty: 86
Rejestracja: 26 lip 2008, 15:46

Re: Psychiatra potrzebny w I LO ????

Post autor: opiekun »

NonServiam pisze:(...)Nie jestem specjalistko (...)
(...)schizofrenie paranoidalno. (...)
Ja myślę, że przed przyjęciem nauczycieli, powinni robić test z ortografii i interpunkcji, może nie będą przyjmowani tacy, którzy nie potrafią pisać po polsku.
Wykorzystywanie całości lub fragmentów powyższej wypowiedzi bez zgody autora zabronione.
grzegrzolka
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 09 mar 2009, 14:26

Re: Psychiatra potrzebny w I LO ????

Post autor: grzegrzolka »

Cóż, to prawda moja córka 2 rok chodzi do tej szkoły, i coraz częściej mówi o kolejnych "pomysłach i zarządzeniach" Pani Dyrektor np od 11.9.2009 uczniowie mają zakaz wchodzenia głównym wejściem do szkoły. Coraz częściej ma się wrażenie, że ta szkoła jest dla Pani Dyrektor, a uczniowie tylko niepotrzebnym balastem
umk
szeregowy
Posty: 40
Rejestracja: 24 mar 2009, 19:46

Re: Psychiatra potrzebny w I LO ????

Post autor: umk »

Skończyłam 1 LO już kilka lat temu i z tego co pamiętam zawsze wejście do szkoły dla uczniów było przez szatnię. Dlaczego? Otóż w szkole obuwiem obowiązującym są kapcie, gdyby w trakcie deszczu lub śniegu każdy wchodził z mokrymi butami głównym wejściem w szkole byłaby jedna wielka kałuża.. Jeśli ktoś przychodzi do szkoły tylko na chwile załatwić ważną sprawe nie musi wchodzić przez szatnie tylko głównym wejściem. Zresztą w 3 LO też chyba uczniowe wchodzą do szkoły przez szatnie. w 2 LO tak nie jest, ponieważ szatnia znajduje się na parterze.

Co do rządów Pani Anny Koronki wiele można pozostawić do życzenia. Szkole przydałby się raczej nowy dyrektor, który wziąłby to w garść i znów 1 LO stało by się elitarną szkołą jak za czasów Dyrektora Jagiełły.
Zuzka
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 17 wrz 2008, 22:43

Re: Psychiatra potrzebny w I LO ????

Post autor: Zuzka »

opiekun pisze:
NonServiam pisze:(...)Nie jestem specjalistko (...)
(...)schizofrenie paranoidalno. (...)
Ja myślę, że przed przyjęciem nauczycieli, powinni robić test z ortografii i interpunkcji, może nie będą przyjmowani tacy, którzy nie potrafią pisać po polsku.
To samo chciałam napisać. Brak znajomości elementarnych zasad ortografii. Wstyd!
kamczatka
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 09 sty 2007, 21:49

Re: Psychiatra potrzebny w I LO ????

Post autor: kamczatka »

Czemu się dziwicie, większość nauczycieli w Oce skończyła ZKN i wychodzą później takie niedouki.
Awatar użytkownika
Kriss00501435
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 10 lip 2008, 22:10

Re: Psychiatra potrzebny w I LO ????

Post autor: Kriss00501435 »

kamczatka pisze:Czemu się dziwicie, większość nauczycieli w Oce skończyła ZKN i wychodzą później takie niedouki.
Uważasz, że ZKN to słaba uczelnia? Fakt na temat innych kierunków nie mam żadnych informacji, ale angielski stoi tam na naprawdę wysokim poziomie. :)

Zanim coś skomentujesz zastanów się. Pewnie sam/a nic nie skończyłaś i popisujesz się własną niewiedzą.

Pozdrawiam.
To be? Or not to be?
That's the question!
prezes
kapral
Posty: 121
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:19

Re: Psychiatra potrzebny w I LO ????

Post autor: prezes »

Witam serdecznie, ja ukończyłem I LO 4 lata temu miałem przyjemność uczyć się po rządami Pana Jagiełły oraz Pani Koronki. Na wstępie chcę nadmienić, że za moich czasów jak i wcześniej główne drzwi wejsciowe do szkoły były zamknięte, a uczniowie wchodzili do szkoły przez szatnię - więc nie jest to nowość. Moim zdaniem decyzja dyrektorów jak najbardziej słuszna z różnych względów - chciażby dlatego, że swego czasu było tam kilka groźnych wypadków.
Odnośnie samego prowadzenia szkoły przez Panią dyrektor to niestety pozostaje wiele do życzenia. Kiedy ja tam chodziłem była to najlepsza szkoła w mieście- ciężko było się tam dostać, większość uczniów dostawała się na studia dzienne. Niestety po objęciu funkcji dyrektora przez Panią Koronkę poziom nauczania znacznie zmalał, są też problemy z dostaniem się na uczelnie wyższe. Moim zdaniem Pani nie radzi sobie na tym stanowisku ponadto miałem przyjemność przeprowadzenia konwersacji z ową Panią dyrektor i muszę z przykrością stwierdzić, iż w moim przekonaniu jest to osoba mało profesjonalna i kompetentna. Te wszystkie czynniki powodują, że autorytet szkoły nako najstarszego ogólniaka w mieście cierpi. Kiedyś chlubą było uczęszczanie do tej szkoły teraz już nie i to w moim przekonaniu jest bardzo przykre.
Moim zdaniem szkole przydałby się nowy dyrektor który odświeżyłby kadrę - zatrudniając profesjonalistów - a nie znajomych oraz trzymający to wszystko silną ręką. Nie jest łatwo pełnić taką funkcję, ale w moim przekonaniu Pani Koronka o wiele za długo ją sprawuje w sposób nieudolny.
prezes
kapral
Posty: 121
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:19

Re: Psychiatra potrzebny w I LO ????

Post autor: prezes »

Witam serdecznie. Jeżeli którekolwiek z moich stwierdzeń napisanych w tym wątku w jakikolwiek sposób obraziło lub uraziło Panią dyrektor to bardzo przepraszam. Nadmieniam, iż nie miałem tego na celu. Więc bardzo proszę o przyjęcie moich przerosin przez Panią Dyrektor.
Zablokowany