Msza Święta dla dzieci tylko z nazwy i po naklejki !!!

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Ostrołęczanin37
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2009, 23:53

Msza Święta dla dzieci tylko z nazwy i po naklejki !!!

Post autor: Ostrołęczanin37 »

Msza Święta dla Dzieci tylko z nazwy i po naklejki. Od 5 niedziel wybieram się z moim dzieckiem na Mszę Święta dla dzieci do kościoła Zbawiciela Świata tylko jeden raz Obcy ksiądz poprowadził homilię dla dzieci i nawet nie przeszkadzało to że są chrzty. Wymaga się od rodziców żeby dzieci w kościele były grzeczne i cicho, a nie daj boże żeby chodziły po kościele. Jak wytłumaczyć dziecku żeby Dzień Święty Święcił tym że ma stać na baczność przez godzinę słuchając List z posiedzenia Biskupów. Co sądzicie na ten temat. Moje dziecko nie widzi różnicy czy na 11:30 czy na 18:00. A WY widzicie różnicę
wimp
starszy szeregowy
Posty: 96
Rejestracja: 03 cze 2005, 20:46

Re: Msza Święta dla dzieci tylko z nazwy i po naklejki !!!

Post autor: wimp »

daj na tace podwojnie i mozesz wyjsc w polowie. papiez sie nie pogniewa, a nawet zrobisz dobry uczynek wzgledem dzieciaka
uzytkownik
starszy szeregowy
Posty: 96
Rejestracja: 01 sty 2009, 22:10

Re: Msza Święta dla dzieci tylko z nazwy i po naklejki !!!

Post autor: uzytkownik »

zgadzam się z kolegą/koleżanką powyżej w 100% - taka prawda
Awatar użytkownika
Y@rosh
chorąży
Posty: 420
Rejestracja: 19 maja 2005, 21:16
Lokalizacja: Ostrołeka / Olsztyn / Władysławowo / Ostrołęka

Re: Msza Święta dla dzieci tylko z nazwy i po naklejki !!!

Post autor: Y@rosh »

dla tego księdza dzieci się nie liczą bo nie ma swoich i nie zna tego uczucia.Ważne żeby list przeczytać w którym jest ta sama treść co tydzień, i żeby jak najwięcej na tace zebrać.. nie rozumie że dzieci nie mogą wysiedzieć w jednym miejscy chwili , tylko fochy strzela i udaje inteligenta :crazy: drażnią mnie tacy ludzie :evil:
Pan Kracy
kapral
Posty: 114
Rejestracja: 07 cze 2009, 21:20

Re: Msza Święta dla dzieci tylko z nazwy i po naklejki !!!

Post autor: Pan Kracy »

W głowie się przewraca księżom.Uważam to za skandal, aby zabraniać naszym milusińskim chodzić,bawić się i biegać w czasie mszy świętej po kościele.Przecież dziecko musi się wyszaleć.Niedługo dojdzie do takich sytuacji,że księża będą zabraniać podczas sprawowania mszy świętej jedzenia ciasteczek,chipsów czy korzystania z telefonów komórkowych przez dzieci.Co za czasy...
umk
szeregowy
Posty: 40
Rejestracja: 24 mar 2009, 19:46

Re: Msza Święta dla dzieci tylko z nazwy i po naklejki !!!

Post autor: umk »

Pan Kracy pisze:Niedługo dojdzie do takich sytuacji,że księża będą zabraniać podczas sprawowania mszy świętej jedzenia ciasteczek,chipsów czy korzystania z telefonów komórkowych przez dzieci.Co za czasy...
No akurat w tym przypadku, to uważam jedzenie i korzystanie z komórek za nieodpowiednie.. Dziecko, które je już tego typu smakołyki jest na tyle duże, że bez problemu może wytrzymać godzine bez jedzenia. Co innego maleństwo, które robi się głodne i zaczyna krzyczeć bez względu na miejsce.
Co do komórek.. heh jak to dziecko, to chyba nie jest na tyle duże, żeby mieć komórke :D albo ja jestem opóźniona o tyle lat, że dla mnie jest to dziwne ;p

Chrzty jednak nie powinny jednak być na mszy dla dzieci. To jest masza dla brzdąców podczas, której ksiądz rozmawia z dziećmi (przynajmniej tak było w innych kościołahc, w których do tej pory byłam), dzieci spacerują i robią inne przedziwne rzeczy :P

Może księża czytają forum MO i wezmą sobie do serca uwagi forumowiczów :)
ODPOWIEDZ