Adwokat kościelny

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
oleandra
starszy kapral
Posty: 164
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:34

Adwokat kościelny

Post autor: oleandra »

Witam,mam zamiar starac się o unieważnienie małżeństwa ale bez kościelnego adwokata ani rusz (podobno dzieki takiemu adwokatowi szanse na otrzymanie takiego unieważnienia wzrastają do 70%) a poza tym kontroluje przebieg sprawy co oczywiscie powoduje szybsze orzeczenie wyroku.Słyszałam w radio OKO jakąś wzmiankę o takim właśnie adwokacie z Ostrołęki.Czy ktoś z was wie gdzie mogę znależć adwokata kościelnego??? prosze o pomoc .
bobo92bobo
starszy kapral
Posty: 170
Rejestracja: 30 wrz 2008, 19:45

Re: Adwokat kościelny

Post autor: bobo92bobo »

Najlepiej przejść się do kościoła i się spytać proboszcza lub innego księdza.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Adwokat kościelny

Post autor: Qrzysio »

Postaram się znaleźć odpowiedź do poniedziałku.
oleandra
starszy kapral
Posty: 164
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:34

Re: Adwokat kościelny

Post autor: oleandra »

Dziękuję Wam bardzo:)czekam na jakiekolwiek informacje,pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Adwokat kościelny

Post autor: Qrzysio »

Dostałem informację od mojej znajomej:
jest prawnik zajmujący się sprawami prawa kanonicznego. nie znam nazwiska, ale wiem, że ma kancelarię na ul.farnej (tu, gdzie ma pani basia majkowska, prawnik). dokładny adres to chyba ul. farna 9a (naprzeciw sądu gospodarczego)
Czekam jeszcze na odpowiedź z Radia OKO. Jutro powinienem coś wiedzieć.
Awatar użytkownika
gutek
chorąży
Posty: 410
Rejestracja: 23 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Adwokat kościelny

Post autor: gutek »

Normalnie śmiech na sali "rozwód kościelny" normalnie żal mi niektórych istot ludzkich.....
Najlepiej napisz do samego Pana Boga i czekaj aż ci odpisze.................
oleandra
starszy kapral
Posty: 164
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:34

Re: Adwokat kościelny

Post autor: oleandra »

do Gutek: skoro nie znasz sprawy,nie oceniaj.Poza tym nie prosze o słowa uznania czy krytyki tylko o informację.
Dobrze,że chociaż niektórzy ludzie mają troche zrozumienia dla innych.Nie wchodz na forum skoro temat Ci nie odpowiada.pa
Awatar użytkownika
gutek
chorąży
Posty: 410
Rejestracja: 23 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Adwokat kościelny

Post autor: gutek »

oleandra pisze:do Gutek: skoro nie znasz sprawy,nie oceniaj.Poza tym nie prosze o słowa uznania czy krytyki tylko o informację.
Dobrze,że chociaż niektórzy ludzie mają troche zrozumienia dla innych.Nie wchodz na forum skoro temat Ci nie odpowiada.pa
A więc po co pchałaś się do ołtarza, to był twój wybór a teraz czego szukasz.Przysięga przed Bogiem to nie jest towar który kupisz w sklepie i pokazując paragon możesz go oddać.Przemyśl to dokładnie zanim coś napiszesz.
Bo dla niektórych, a w ręcz większości jesteś osobą godną pogardy.
Poza tym dla prawdziwego katolika nie istnieje coś takiego jak rozwód kościelny.
error
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 12 cze 2009, 0:55

Re: Adwokat kościelny

Post autor: error »

Gutek widac że nie porażasz inteligencją... Unieważnić taki związek można jeli jeden z małżonków ukrył cos przed drugim np, chorobę psychiczną, nałóg itp itd ale Ty tego wiedzieć nie możesz bo w podstawówce takich rzeczy nie mówią.
oleandra
starszy kapral
Posty: 164
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:34

Re: Adwokat kościelny

Post autor: oleandra »

Do Gutek: Skąd możesz wiedzieć co na mój temat myślą inni???Nie obrażaj mnie "KATOLICZKO?!"Bardzo Cie prosze nie wchodz na te forum,a swoje frustracje wyładuj nie na łamach naszej Ostrołęki.Nikt Cie nie pyta o zdanie
stokrotkam28
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 09 gru 2008, 14:12

Re: Adwokat kościelny

Post autor: stokrotkam28 »

Gutek
widać że nie masz pojęcia o czym piszesz .
Nie istnieje "coś takiego" jak rozwód kościelny,może być tylko i wyłącznie- stwierdzenie nieażności małżeństwa-
Awatar użytkownika
draedlord
starszy szeregowy
Posty: 61
Rejestracja: 15 sie 2006, 20:30

Re: Adwokat kościelny

Post autor: draedlord »

Gutek a czy śluby składa się Bogu czy małżonkowie sobie nawzajem w obecności Boga???
Awatar użytkownika
gutek
chorąży
Posty: 410
Rejestracja: 23 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Adwokat kościelny

Post autor: gutek »

Widzę że tutaj każdy ma swoją rację i nie mam zamiaru dalej komentować waszych dennych wypowiedzi.
Pozdrawiam wierzących.
Awatar użytkownika
maka7777
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 18 lis 2005, 11:46
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Adwokat kościelny

Post autor: maka7777 »

Gutek przecież będąc członkiem wspólnoty kościelnej obowiązują cię jej prawa .

Będąc katolikiem jesteś obowiązany przestrzegać kodeksu prawa kanonicznego . Tak samo jak kodeks prawa kanonicznego stanowi że katolik przynajmniej raz w roku powinien iść do spowiedzi a kontroli temu służą tzw katreczki które dostajesz po kolędzie ( przecież to nie wynika z Biblii tylko ze wspomnianego kodesku ) Tak samo ten sam kodeks przewiduję instytucję unieważnienia małżeństwa . Nawet w Watykanie działa Rota Rzymska która się zajmuje m.in odwołaniami od orzeczeń sądów kościelnych . Więc dobra rada albo się doucz albo nie zabieraj głosu w sprawie bo robisz z siebie pośmiewisko .
Vectra KLUB Polska http://www.vectraklub.pl
Awatar użytkownika
gutek
chorąży
Posty: 410
Rejestracja: 23 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Adwokat kościelny

Post autor: gutek »

[quote="maka7777"]Gutek przecież będąc członkiem wspólnoty kościelnej obowiązują cię jej prawa .

Będąc katolikiem jesteś obowiązany przestrzegać kodeksu prawa kanonicznego . Tak samo jak kodeks prawa kanonicznego stanowi że katolik przynajmniej raz w roku powinien iść do spowiedzi a kontroli temu służą tzw katreczki które dostajesz po kolędzie ( przecież to nie wynika z Biblii tylko ze wspomnianego kodesku )

maka7777- myślałaś że jesteś wszystko wiedząca i tu cię zasmucę bo się mylisz. Ale dla uzupełnienia twojej 100% wiedzy dodam że nie we wszystkich parafiach stosowane są karteczki do spowiedzi.
Dla mnie ten temat jest skończony.Pozdrawiam. :idea:
Awatar użytkownika
maka7777
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 18 lis 2005, 11:46
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Adwokat kościelny

Post autor: maka7777 »

gutek pisze:
maka7777 pisze:Gutek przecież będąc członkiem wspólnoty kościelnej obowiązują cię jej prawa .

Będąc katolikiem jesteś obowiązany przestrzegać kodeksu prawa kanonicznego . Tak samo jak kodeks prawa kanonicznego stanowi że katolik przynajmniej raz w roku powinien iść do spowiedzi a kontroli temu służą tzw katreczki które dostajesz po kolędzie ( przecież to nie wynika z Biblii tylko ze wspomnianego kodesku )

maka7777- myślałaś że jesteś wszystko wiedząca i tu cię zasmucę bo się mylisz. Ale dla uzupełnienia twojej 100% wiedzy dodam że nie we wszystkich parafiach stosowane są karteczki do spowiedzi.
Dla mnie ten temat jest skończony.Pozdrawiam. :idea:

Rozumiem , że jest dla Ciebie skończony. w Zasadzie to był dla Ciebie skończony odkąd napisałeś w nim pierwszego posta . Tylko zastanawiam się dlaczego to właśnie katolikom jest tak strasznie trudno przyznać się do błędu . Negujesz kanony które są właśnie ustanowione przez twój własny kościół i obowiązują Ciebie jako wiernego tego kościoła. Gdy ktoś Ci to zarzuca to go atakujesz i odwracasz kota ogonem i obrażasz. No cóż świetna chrześcijańska postawa.Dobrze że nie żyjemy kiklkaset lat wstecz bo pewnie z radością spaliłbyś mnie na stosie i nie tylko mnie. Zastanów się człowieku , że swoją postawą wystawiasz świadectwo swojemu kościołowi .
Vectra KLUB Polska http://www.vectraklub.pl
ODPOWIEDZ