Sklep Zoologiczny - wstępne rozeznanie :)

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
Umpa_Umpa
szeregowy
Posty: 42
Rejestracja: 24 lip 2005, 13:30
Lokalizacja: ..ze świata pełnego tajemnic i silnych mocy :>

Sklep Zoologiczny - wstępne rozeznanie :)

Post autor: Umpa_Umpa »

Witam,

W najbliższym czasie mam w planach otworzyć sklep zoologiczny.
Wiem, że już klika takowych jest w Ostrołęce.
Chciałabym wprowadzić wiele świeżości w porównaniu do asortymentu innych sklepów... Mam tu na myśli gatunki zwierząt jak i akcesoria.
Głównie chodzi o bardziej rozbudowany dział terrarystyczny.
Zależałoby mi na waszej opinii odnośnie opłacalności takiego sklepu, a mianowicie czy przyjąłby się w naszym mieście?
Wiadomo, że ryzyko jest spore, ponieważ miasto nie jest za duże, a zoologików jest już kilka.
Oferowałabym szeroką gamę asortymentu jak i fachową, miłą obsługę :-D

Byłabym niezmiernie wdzięczna jakbym mogła 'usłyszec wasze mysli' na dany temat. Może podrzucicie jakieś pomysły? Jakieś sugestie? :>

Pozdrawiam,
Marta


Adminie! Jeżeli umieściłam temat w złym miejscu proszę o przeniesienie.
Bo myśli moje nie są myślami waszymi.. ani wasze drogi moimi drogami... :>
bartek1030
starszy kapral
Posty: 162
Rejestracja: 13 lis 2005, 8:13

Re: Sklep Zoologiczny - wstępne rozeznanie :)

Post autor: bartek1030 »

Ja bym bał się zainwestować pieniądze w takie coś, z tego co słyszałem ludzie pająki często z allegro zamawiają za nie wielkie pieniądze a ty zarobić też byś musiała na tym a i ile ich sprzedasz ? 20,30 może 100 Ja na pewno nie będę go odwiedzał w ogóle ostatni raz w takim sklepie byłem jak ciotka chciała obroże dla psa inni moi znajomi też nie korzystają z takich sklepów
Obrazek
bobo92bobo
starszy kapral
Posty: 170
Rejestracja: 30 wrz 2008, 19:45

Re: Sklep Zoologiczny - wstępne rozeznanie :)

Post autor: bobo92bobo »

Napewno ludzie odwiedzili by sklep w którmy byłyby zwierzęta których nie ma w innych sklepach np. pająki węże itp.
messa
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 12 maja 2009, 21:03

Re: Sklep Zoologiczny - wstępne rozeznanie :)

Post autor: messa »

Uważam że to świetny pomysł.

Taki sklep napewno przyciągał by wiele zafascynowanej młodzieży i dill był by dobry. Każdy chce mieć coś czego inni nie mają, ekstremalne dusiciele, jaszczurki i pająki tylko że trzeba wierzyć iż się uda i mieć tam fachową obsługę.
AmarUU1
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2010, 10:30

Re: Sklep Zoologiczny - wstępne rozeznanie :)

Post autor: AmarUU1 »

Uważam, że to b. dobry pomysł. Dość mam już sklepów, których towar to w 60% tysiąc rodzajów karm dla psów. Przydałoby się zainteresować ostrołęcką społeczność czymś nowym. Pomysł na pewno na ++, pozostaje tylko kwestia lokalizacji itp.
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Sklep Zoologiczny - wstępne rozeznanie :)

Post autor: netespl »

Jestem za :) Sam posiadam gekona i kupienie czegokolwiek dla niego w Ostrołęce graniczy z cudem.
bobo92bobo
starszy kapral
Posty: 170
Rejestracja: 30 wrz 2008, 19:45

Re: Sklep Zoologiczny - wstępne rozeznanie :)

Post autor: bobo92bobo »

Gdyby w tym sklepie były pająki i akcesoria dla niego to sam bym odwiedzałten sklep
Awatar użytkownika
Umpa_Umpa
szeregowy
Posty: 42
Rejestracja: 24 lip 2005, 13:30
Lokalizacja: ..ze świata pełnego tajemnic i silnych mocy :>

Re: Sklep Zoologiczny - wstępne rozeznanie :)

Post autor: Umpa_Umpa »

Myślę, że z tym nie byłoby problemu. Sama jestem zapaloną terrarystką :)
Bo myśli moje nie są myślami waszymi.. ani wasze drogi moimi drogami... :>
monika12
kapral
Posty: 113
Rejestracja: 09 sty 2008, 14:09

Re: Sklep Zoologiczny - wstępne rozeznanie :)

Post autor: monika12 »

moim zdaniem super pomysł, przynajmniej coś innego-nowego..... a nie ciągle to samo.... życze powodzenia
maurinhio
szeregowy
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2008, 18:08

Re: Sklep Zoologiczny - wstępne rozeznanie :)

Post autor: maurinhio »

Zdecydowanie odradzam. !!!!!!

Jeśli nei chcesz umoczyc pieniążków to nie wchodź w ten interes w naszym miescie. Wiem co mówię ponieważ pracuję w tej branży od wielu wielu lat w firmie która sprzedaje karmy. Mam wiedzę na temat sprzedaży tego typu asortymentu w naszym miescie ponieważ jestem zaprzyjaźniony z wszystkimi okolicznymi hurtowniami zoologicznymi. Niestety tutaj internet robi swoje i nie ma wielkiej sprzedaży. Pozatym lokale są za drogie zdecydowanie.

Jak chcesz o coś więcej zapytac napisz na priv:
maurinhio@interia.pl

PS. Zwierzęta są w Kameleonie na Goworowskiej, Co do pająków :D to zdecydowanie odradzam ich posiadania w sklepach ponieważ odstrasają klientów skutecznie ! wiem coś o tym
prezes
kapral
Posty: 121
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:19

Re: Sklep Zoologiczny - wstępne rozeznanie :)

Post autor: prezes »

Niewątpliwiepomysł jest ciekawy. Bardzo szeroki osortyment i zróżnicowanie plus dobra reklama mogłyby przyciągnąć klientów do takiego sklepiku. Myślę, że takie działania pozwoliłyby pozyskać nowego klienta jak również przechwycić część klientów z innych sklepów z tej branży. Jeżeli chodzi o samą rentowność i opłacalność takiego sklepiku to tu bardzo poważnie radziłbym się zastanowić. Ostrołeka jest małym miastem, średnia zarobków jest tu niezbyt wysoka przez co popyt na usługi tego typu też będzie mniejszy. należy też zwrócić uwagę na to, że dużo produktów (szczególnie akcesoriów) jest pozyskiwana na naszym terenie przez klientów z internetu. Słuszna uwaga osoby wypowiadającej się wcześniej odnośnie cen. Same ceny lokali u nas są bardzo wysokie dlatego też ceny będą musiały być wyższe. Wyższe ceny spowodują małą konkurencyjność z internetem.
Otwarcie takiego sklepu to duże wyzwanie pamiętaj, że będą tam żywe stworzenia, zróżnicowanie i egzotyka będą stawiały przed Tobą stworzenie odpowiednich warunków dla takich "lokatorów" co też może kosztować. Takie spostrzeżenia nasuwają mi się w pierwszej kolejności odnośnie takiej działalności gospodarczej. Najsensowniej byłoby pozyskać jakieś dotacje na start, dobrze rozreklamować działalność, pozyskać nowych miłośników i stałego klienta, przejąć częściowo klientów konkurencji, oferować bardzo zróżnicowany asortyment i liczyć zyski. Życzę Ci powodzenia - ja osobiście zawsze popieram inicjatywy ożywiające gospodarkę w naszym mieście. Jeszcze raz powodzenia:)
stith
szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 12 maja 2010, 21:36

Re: Sklep Zoologiczny - wstępne rozeznanie :)

Post autor: stith »

super pomysł.
jeśli postawisz na różnorodność i zwierząt i towarów to przejmiesz wszystkich klientów ostrołęki i okolic. Bo co tu dużo mówić ten na goworowskiej jest "najlepszy" w ostrołęce a jak się pójdzie to wszystko trzeba na zamówienie, do tego kosmiczna cena. Są tam gryzonie, rybki, ptaki szkoda, że brak zwierząt i wyposażenia terrarystycznego. O innych zoologikach na centrum, reksiu(na hallera), gomulickiego(koło głowackiego) nie wspomnę. Śmiech na sali. Wszyscy, że przez internet, ale prawda taka, że jeśli komuś zależy to nie zamówi zwierzęcia przez neta, a artykuły zoologiczne lepiej kupić w sklepie i mieć pewność niż zapłacić 5 zł mniej i się potem martwić.
Wszystkie te śmiechowe sklepiki w ostrołece utrzymują się już tyle lat więc bez paniki. Ważne, żeby zrobić coś więcej niż w tych sklepach ostrołęckich- to na pewno ściągnie masę klientów.
ODPOWIEDZ