I LO vs IILO

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
adriano5004
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 16 mar 2010, 17:30

I LO vs IILO

Post autor: adriano5004 »

Witam wszystkich. Chodzę do 3 klasy gimnazjum i jestem powoli na etapie wyboru szkoły średniej. Interesuje mnie profil matematyczno-informatyczny. Mam pytanie, którą szkołę bardziej polecacie ?
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: I LO vs IILO

Post autor: steward »

Matematyka jest najlepsza w 2lo. 1LO jest dobry biol chem. Poza tym to radzę pomyśleć o technikum (jeśli masz zamiar iść na studia inżynierskie). A tak na serio to nie szkoła cię nauczy matmy i nie nauczyciel - sam musisz to zrobić dlatego większej różnicy między szkołami tak na prawdę nie ma.
adriano5004
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 16 mar 2010, 17:30

Re: I LO vs IILO

Post autor: adriano5004 »

dziękuję za odpowiedź, ale liczę też na wypowiedzi innych użytkowników
Dimelo
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 17 cze 2009, 16:03

Re: I LO vs IILO

Post autor: Dimelo »

Popieram przedmówcę. W I LO nie ma dobrych matematyków. Biol-chem jest bardzo dobry, możliwe, że najlepszy. Uczęszczam do I LO, więc wiem. :D Więc jeżeli chcesz iść na profil matematyczny to tylko II LO.
hunter
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:05
Lokalizacja: Kurpie

Re: I LO vs IILO

Post autor: hunter »

matematyka i fizyka w II lo jest ok ale pozytywnych opinii o nauczycielach informatyki w tej szkole jakoś nie słyszałem ;)
umk
szeregowy
Posty: 40
Rejestracja: 24 mar 2009, 19:46

Re: I LO vs IILO

Post autor: umk »

Dokładnie w 1 Lo biol-chem bardzo dobrze uczą, mat-fiz nie bardzo (skończyłam 1 Lo na mat-fiz), w 2Lo rzeczywiście matematyczny jest na wysokim poziomie.

Zgodzę się ze Stewardem jeżeli w przyszłości planujesz iść na studia inżynierskie bądź ekonomiczne wybierz technikum, ponieważ tam zyskasz potrzebniejszą wiedzę i na studiach będzie Ci łatwiej z niektórymi przedmiotami.
flower
starszy szeregowy
Posty: 50
Rejestracja: 12 lip 2007, 18:03
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: I LO vs IILO

Post autor: flower »

Co roku ten sam problem...wystarczy w archiwum poszukac, sporo informacji jest na temat szkół :)
sebastianu
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 17 lut 2010, 20:46

Re: I LO vs IILO

Post autor: sebastianu »

ale jakbyś nie zauważył co roku wiele się zmienia, jeszcze kilka lat temu większość by napisała że lepsze jest 1 LO

osobiście uważam że w 3 Lo są bardzo ciekawe profile, a to chyba najważniejsze :)

a sam jestem w 2 i też nie żałuje:)
OstrolekaCiekawa
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 01 maja 2009, 20:13

Re: I LO vs IILO

Post autor: OstrolekaCiekawa »

a ja jestem w 2 i żałuje;p Ogólnie polecałbym 3 lo, powoli staje się najlepszym liceum w Ostrołęce. Przy dużo słabszych uczniach którzy tam idą (bo nie ukrywajmy dalej jest tendencja "nie przyjmą mnie do 1 ani do 2 do pójdę do 3") 3 lo osiąga nie dużo gorsze wyniki niż pozostałe licea
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: I LO vs IILO

Post autor: steward »

OstrolekaCiekawa :arrow: oj ja bym aż tak dalece płynących wniosków nie wysnuwał :wink: 3lo raczej nie ma szans w rankingach,główne kryterium liceów to zdawalność procentowa matury, gdzie III lo jest duuuużo w tyle za 1 i 2 lo. Niestety to są fakty wynikające z rankingów do przyjęcia gimnazjalistów. Więcej osiągniesz w szkole gdzie w klasie masz wszystkich "dobrych" niż w szkole 50/50 bo ci gorsi zawsze ciągną w dół poziom nauczania chociażby na lekcji. Uważam, że to zależy od ucznia w głównej mierze i z ZSZ można iść i skończyć dobre studia ale jest ciężej po prostu na wstępie bo poziom w szkole miałeś/aś niższy niż w 1 czy 2lo.
adriano5004
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 16 mar 2010, 17:30

Re: I LO vs IILO

Post autor: adriano5004 »

a jaka była zdawalność procentowa matury w I LO i w II LO w zeszłym roku ?
ODPOWIEDZ