Telewizor - Plazma czy LCD?

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
dzwiedziu
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 13 sty 2008, 17:04

Telewizor - Plazma czy LCD?

Post autor: dzwiedziu »

Jaki telewizor wybrać Plazmę czy Lcd nie mam konkretnej marki ma być 42 cale lub 50
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Re: Plazma czy LCd

Post autor: Michał »

Chyba oczywiste, że LCD.
Pelsonek
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 04 sie 2009, 23:06

Re: Plazma czy LCd

Post autor: Pelsonek »

hmm no ja bym wybrał jednak plazme przedmówca troszke słabo się zna na technologii. LCD polega na tym że jest sobie jedna zaróweczka która świeci i malutkie szkiełka sie wyginają tak żeby uzyskać dany kolor oczywwiście kolor czarny jest nie do osiągnięcia. plazma juz ma wyżej zaawansowaną technologie poniewarz każdy piksel to jest malutka zaróweczka może troszke prądu więcej wykraść ale zdecydowanie obraz lepszej jakośći. Więc masz wybór albo lcd i tańszy prąd albo plazma i drożej za prąd i lepsza jakość obrazu
Pelsonek
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 04 sie 2009, 23:06

Re: Plazma czy LCd

Post autor: Pelsonek »

a jeżeli chodzi o markę to z pewnością moge polecic panasonic czy to by była plazma czy lcd czy full hd panasonic a napewno się nie zawiedziesz
bartek1030
starszy kapral
Posty: 162
Rejestracja: 13 lis 2005, 8:13

Re: Plazma czy LCd

Post autor: bartek1030 »

zależy też trochę do czego będzie ci ten tv potrzebny ? jak do grania na konsoli głównie, to zdecydowanie lcd jak do filmów to plazma ale to zależy ile masz kasy bo są różne modele
Obrazek
baryłka
kapral
Posty: 127
Rejestracja: 18 cze 2008, 21:37
Lokalizacja: Oka/Wawa

Re: Plazma czy LCd

Post autor: baryłka »

Ani LCD, ani plazma. Ja polecam telewizory LEDowe. Są świetne. Mam u siebie w domu 52 calowy telewizor sharp'a. LCD i plazmy nie dorastają mu do pięt. Wiem, bo mam też LCD. Jest świetna jakość obrazu, kolory są soczyste. Ideał. Jak wydawać pieniądze, to na coś dobrego. Lepiej dołożyć trochę grosza i być zadowolonym! :)
Pablord
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 04 wrz 2005, 18:58

Re: Telewizor - Plazma czy LCD?

Post autor: Pablord »

Wg mnie nie ma co się spinać tak bardzo nad jakością obrazu w LCD i plazmie. Chyba nikt nie stoi 2cm przed TV i nie analizuje obrazu. Wg mnie to nie ma większej różnicy, szczególnie, że technologia LCD rozwijana jest od dawna i też obraz jest bardzo dobry. A przy okazji mniej prądu zużywa. I jeszcze jedno: telewizory LCD są bardziej żywotne. Plazmy szybciej się wypalają, a do tego często grzeją jak kaloryfer.
ODPOWIEDZ