Fatalne usługi Sferii na Centrum w Ostrołęce

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Kartofelek
starszy szeregowy
Posty: 93
Rejestracja: 08 lut 2010, 8:18

Fatalne usługi Sferii na Centrum w Ostrołęce

Post autor: Kartofelek »

Mój problem polega na tym, że dość często nie mogę korzystać z internetu, gdyż mam przerwy w dostawie bądź strony otwierają się po b. długim oczekiwaniu. Denerwuje mnie taki poziom usług tego operatora i w czerwcu złożyłam reklamację. Od następnego dnia po złożeniu reklamacji, internet działał w miarę sprawnie. Nadmieniam, że wykorzystuję go głównie do przegłądania i czytania niektórych stron. Zero jakichkolwiek ściągań itp. 16.07.2010 otrzymałam odpowiedź na złożoną reklamację z informacją, że została rozpatrzona negatywnie a wszelkiego rodzaju zakłócenia w odbiorze powinnam zgłaszać na podane numery telefonu a ponieważ tego nie czyniłam to nie mają dowodów. Zaznaczam, że uwagi zgłaszałam w p-kcie w O-ce na Kilińskiego. W odpowiedzi na moją reklamację przysłano mi również sugestie, żebym w przypadku dalszych problemów(a dzisiaj od rana znowu są przerwy w dostawie lub czekam po kilka minut na otworzenie się strony)złożyła wizytę z urządzeniem abonenckim w Serwisie w W-wie na ul. Dzielnej 58. Uważam takie propozycie za brak szacunku dla klienta. Żałuję, że przedłużyłam w styczniu z nimi umowę. Płacę co miesiąc ponad 50 zł. i nie mam ochoty na ponoszenie dodatkowych kosztów na telefony i wyjazdy do W-wy. Poradźcie coś, proszę.
klanextreme
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 01 lip 2007, 22:23

Re: Fatalne usługi Sferii na Centrum w Ostrołęce

Post autor: klanextreme »

Postraszyć rzecznikiem praw konsumenta
Kartofelek
starszy szeregowy
Posty: 93
Rejestracja: 08 lut 2010, 8:18

Re: Fatalne usługi Sferii na Centrum w Ostrołęce

Post autor: Kartofelek »

Nie sądzę. Jak mogę przekroczyć limit przeglądając i czytając niektóre strony. Zresztą byłam u Was z modemem i nie było przecież żadnych nieprawidłowości z modemem ani przekroczenia limitu. Jak na ironię na drugi dzień od złożenia reklamacji internet działał w miarę sprawnie. Dalej z powodu wyjazdu ok.2 tygodni nikt nie korzystał z internetu. 18.07.2010 od samego rana nie sposób było cokolwiek zobaczyć, przeczytać bo w trakcie były przerwy w dostawie internetu, nie możność zalogowania się, odebrania poczty itp. Strony otwierały się z trudem po kilku minutach i tak było do godzin popołudniowych. Wieczorem było już w miarę normalnie.
Sferia
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2010, 22:39

Re: Fatalne usługi Sferii na Centrum w Ostrołęce

Post autor: Sferia »

Kartofelek pisze:Jak mogę przekroczyć limit przeglądając i czytając niektóre strony.
Każda aktywność na internecie to określony transfer danych od 24 godzinnego przeglądania naszej klasy czy allegro też można przekroczyć limit. Strony strumieniowe czy transfer bezpośredni to już spore ilości danych wszystko zależy od tego ile ma Pani limitu ;)
Kartofelek pisze:Zresztą byłam u Was z modemem i nie było przecież żadnych nieprawidłowości z modemem ani przekroczenia limitu
Skoro jest Pani pewna, że to nie limit i nie modem bo u Nas w Salonie działał to znaczy, że problem jest z Pani komputerem (zaśmiecony komputer, trojany, wirusy itd.) albo z jakością sygnału w Pani miejscu zamieszkania. Jednak biorąc pod uwagę opisaną przez Panią sytuację dalej twierdzę, że to limit dlatego, że w nocy działa a u Nas w określonych taryfach od 1.00 do 9.00 rano na przekroczony limicie nie ma blokady do 16kb/s.

Zapewniam, że nie może być przerw w świadczeniu usług nie spowodowanych przekroczeniem limitu bądź wadą urządzenia. Zapraszam jeszcze raz do Salonu na ul. Kilińskiego spróbujemy rozwiązać Pani problem :D
Sferia
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2010, 22:39

Re: Fatalne usługi Sferii na Centrum w Ostrołęce

Post autor: Sferia »

Gerrard pisze: A dla tych, którzy nie mają dostępu do szerokopasmowego dostęp do Internetu Netii, Neostrady itp. lub potrzebują bezprzewodowy internet, proponuje bezprzewodowy internet w Era, Orange, Plus, Play:
-mają coraz większy zasięg umts,
-coraz większe szybkości i będą szybsze w przyszłości,
-coraz większe limity danych i będą większe w przyszłości,
-limity liczone miesięcznie, a nie jak w sferii za ostatnie 30 dni,
-zasięg prawie w całej Polsce(patrz mapa), w sferi tylko Ostrołęka i Warszawa.
-możesz już sobie porozmawiać przez skype
Internetu bezprzewodowego nie można porównywać z internetem przewodowym, proszę spróbować z tą kablową netią pojechać np. do znajomego się podłączyć. Limit naliczany jest za ostatnie 30 dni i to prawie to samo co limit na określony miesiąc z tą różnicą, że jak się nie korzysta to nie przepada i nie trzeba na siłę korzystać na koniec miesiąca. Co do jakości usług operatorów komórkowych to mają przestarzałą technologię, małą ilość nadajników i do tego przeciążonych. Proszę poczytać sobie o technologiach sieci bezprzewodowych i ich wydajności. Jak ktoś chce sprawdzić faktycznie jak działa Sferia wystarczy spróbować przez darmowe 4 dni i przekonać się na własne oczy co znaczy technologia CDMA.
Awatar użytkownika
Gerrard
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 23 kwie 2010, 18:51

Re: Fatalne usługi Sferii na Centrum w Ostrołęce

Post autor: Gerrard »

Internetu bezprzewodowego nie można porównywać z internetem przewodowym
Zgadzam się, ja tylko mówie jeśli masz dostęp do internetu przewodowego i nie jest ci potrzebny internet po za domem to wybierz internet przewodowy.
Limit naliczany jest za ostatnie 30 dni i to prawie to samo co limit na określony miesiąc z tą różnicą, że jak się nie korzysta to nie przepada i nie trzeba na siłę korzystać na koniec miesiąca.
Po prostu sposób liczenia transferu w trybie kroaczacym zmusza użytkownika do przeliczeń.
Taki rodzaj liczenia został wymyślony przez jakiegoś wielkiego analityka który nie wie ze jeśli wprowadziłoby się zwyczajne czyszczenie limitu określonego dnia miesiąca to dywersyfikacja użytkowników i tak powodowałaby zrównoważone obciążenie łącza radiowego.
Ale po co ludziom upraszczać życie... A żeby to zrozumieć, trzeba tego doświadczyć.
Co do jakości usług operatorów komórkowych to mają przestarzałą technologię, małą ilość nadajników i do tego przeciążonych.
Przestarzały to jest chyba twój komputer albo mózg. Teraz u operatorów komórkowych korzysta się z Internetu poprzez UMTS, a nie przez stare GSM. Technologia w Polsce jest wprowadzana od kilku lat (w Ostrołęce jest już ok.2 lata). Ilość nadajników jest cały czas rozszerzana w całej Polsce.
Jak ktoś chce sprawdzić faktycznie jak działa Sferia wystarczy spróbować przez darmowe 4 dni i przekonać się na własne oczy co znaczy technologia CDMA
Proponuje poczytać opinie o sferii na Google, a najlepiej spytać się obecnych i byłych klientów. Bo te 4 dni dużo Ci nie powie.
Ostatnio zmieniony 20 lip 2010, 0:31 przez Gerrard, łącznie zmieniany 1 raz.
Kartofelek
starszy szeregowy
Posty: 93
Rejestracja: 08 lut 2010, 8:18

Re: Fatalne usługi Sferii na Centrum w Ostrołęce

Post autor: Kartofelek »

Zgadza się, poczytałam opinie o sferii na google i o zgrozo prawie same negatywne opinie. Konsultanci tego operatora ciągle na reklamacje wskazują na problemy u klijenta nie u siebie.
Kartofelek
starszy szeregowy
Posty: 93
Rejestracja: 08 lut 2010, 8:18

Re: Fatalne usługi Sferii na Centrum w Ostrołęce

Post autor: Kartofelek »

przepraszam miało być u klienta
Sferia
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2010, 22:39

Re: Fatalne usługi Sferii na Centrum w Ostrołęce

Post autor: Sferia »

Gerrard pisze:Przestarzały to jest chyba twój komputer albo mózg. Teraz u operatorów komórkowych korzysta się z Internetu poprzez UMTS, a nie przez stare GSM. Technologia w Polsce jest wprowadzana od kilku lat (w Ostrołęce jest już ok.2 lata). Ilość nadajników jest cały czas rozszerzana w całej Polsce.
To zapraszam Cię do salonu Orange gdzie można uzyskać info w jakiej technologii internet działa najszybciej i modem jest najbardziej wydajny.
Oto cytat ze strony internetowej orange
Technologia CDMA jest najbardziej zaawansowaną i przyszłościową techniką dostępu do internetu, wykorzystywaną w najnowocześniejszych systemach łączności.
Gerrard pisze:sposób liczenia transferu w trybie kroaczacym zmusza użytkownika do przeliczeń.
Taki rodzaj liczenia został wymyślony przez jakiegoś wielkiego analityka który nie wie ze jeśli wprowadziłoby się zwyczajne czyszczenie limitu określonego dnia miesiąca to dywersyfikacja użytkowników i tak powodowałaby zrównoważone obciążenie łącza radiowego.
Ale po co ludziom upraszczać życie... A żeby to zrozumieć, trzeba tego doświadczyć.
Co do liczenia limitu to faktycznie nie jest oczywisty wymaga czterech kliknięć na stronie internetowej i odejmowania ale nie wydaje mi się to wielkim problemem. Jakoś ludzie wiedzą jak działają punkty karne przy mandatach. Masz 26 punktów to wykorzystania i potem ponowny egzamin ;) jeżeli minie rok punkty ulegają anulacji.

W każdym razie zrobiła nam się pogadanka o technologiach i problematyce niezadowolonego Klienta a ja chciałem odpowiedzieć na pytanie użytkownika "kartofelek" i pomóc z problemem, zapraszam jeszcze raz do salonu i wyjaśnimy sprawę :)
Kartofelek
starszy szeregowy
Posty: 93
Rejestracja: 08 lut 2010, 8:18

Re: Fatalne usługi Sferii na Centrum w Ostrołęce

Post autor: Kartofelek »

Dobrze, przyjdę przy okazji płacenia rachunku, szkoda mojego czasu. Wolałabym , żeby firma bardziej szanowała swojego klienta i wykazywała się fachowością a nie na zasadzie domyślania się powodu złego świadczenia usług.
Awatar użytkownika
sebczyk
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 26 paź 2008, 9:57

Re: Fatalne usługi Sferii na Centrum w Ostrołęce

Post autor: sebczyk »

Sam korzystam z tego badziewnego internetu, ale na szczęście w październiku kończy mi się umowa (pieniądze wyrzucone w błoto, niestety).

Polecam wcześniej wspomniane zapoznanie się z opinią klientów na Google jeśli ktoś miałby się potem niepotrzebnie denerwować.
Tubylec
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:45
Lokalizacja: O-ka

Re: Fatalne usługi Sferii na Centrum w Ostrołęce

Post autor: Tubylec »

Kartofelek pisze:Mój problem polega na tym, że dość często nie mogę korzystać z internetu, gdyż mam przerwy w dostawie bądź strony otwierają się po b. długim oczekiwaniu(...)
Kartofelek to chyba nie tylko na os. "Centrum". Mam znajomego na ul. Nadnarwiańskiej i skarży się na to samo co Ty.
ODPOWIEDZ