Młodzi Kandydaci Na Radnych - opinie

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
OstrolekaCiekawa
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 01 maja 2009, 20:13

Młodzi Kandydaci Na Radnych - opinie

Post autor: OstrolekaCiekawa »

Witam wszystkich
Chciałbym was zapytać co sądzicie o młodych kandydatach na radnych Ostrołęki, chodzi dokładnie o ludzi w wieku 18-22 lata którzy kandydują na radnych, popieracie czy może jesteście przeciw, może dobrze by było aby w radzie miasta był ktoś młody kto chciałby rozwijać to miasto bo w końcu robiłby to też dla siebie.
amsterdam
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:59
Lokalizacja: ostrołęka

Re: Młodzi Kandydaci Na Radnych - opinie

Post autor: amsterdam »

OstrolekaCiekawa pisze:Witam wszystkich
Chciałbym was zapytać co sądzicie o młodych kandydatach na radnych Ostrołęki, chodzi dokładnie o ludzi w wieku 18-22 lata którzy kandydują na radnych, popieracie czy może jesteście przeciw, może dobrze by było aby w radzie miasta był ktoś młody kto chciałby rozwijać to miasto bo w końcu robiłby to też dla siebie.

18-22?? No sorRy :P jeszcze bardziej pazerny na kase niż taki stary obibok:P Starego,żeby przekupić to konkretną kasę trzeba dac a młodego 1000 zadowoli :P

Jestem na NIE!!!!!!!!!! :p
Twoja głupota mnie poraża paranoidalny schizofreniku:P
_KanaR_
starszy kapral
Posty: 182
Rejestracja: 29 cze 2006, 10:50
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Młodzi Kandydaci Na Radnych - opinie

Post autor: _KanaR_ »

18-22 lata - wiek w którym nie ma się za wiele pojęcia o życiu :) myślałem, że wyskoczysz z wiekiem 25-26 lat ale nie 18-22 :lol:
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Młodzi Kandydaci Na Radnych - opinie

Post autor: kasia pelasia »

Ja również uważam, że wiek od 25 wzwyż jet zdecydowanie lepszy. Skończone (zazwyczaj) studia, praca i minimum doświadczenia. Nie oddałabym głosu na kogoś aż tak młodego, zwłaszcza gdyby był bezrobotny.
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Młodzi Kandydaci Na Radnych - opinie

Post autor: kasia pelasia »

Ja również uważam, że wiek od 25 wzwyż jet zdecydowanie lepszy. Skończone (zazwyczaj) studia, praca i minimum doświadczenia. Nie oddałabym głosu na kogoś aż tak młodego, zwłaszcza gdyby był bezrobotny.
Awatar użytkownika
rOsA
starszy szeregowy
Posty: 92
Rejestracja: 01 lis 2006, 19:36
Lokalizacja: O-ka

Re: Młodzi Kandydaci Na Radnych - opinie

Post autor: rOsA »

Przecież to są pionki, którzy będą sterowani przez starszych partyjnych kolegów.
Ciężko żeby taka osoba decydowała, lub miała wpływ na losy miasta. Zdecydowane NIE!
bo...
prezes
kapral
Posty: 121
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:19

Re: Młodzi Kandydaci Na Radnych - opinie

Post autor: prezes »

Moim zdaniem młodzi kandydaci na radnych są jak najbardziej potrzebni, nie tylko w Ostrołęce ale szczególnie przydaliby się w Rzekuniu - gdzie skłócona rada i wójt nie są w stanie ze sobą współpracować. Tam potrzeba osób młodych wykształconych i dynamicznych. Osób nie uwikłanych w układy i lokalne zależności. Dodam również, że osoby w wieku 18 - 22 lata są chyba trochę za młode do sprawowania takiej funkcji. Osoba w wieku policealnym nie ma doświadczenia w pracy jest jeszcze niedojrzała emocjonalnie itp. Co innego osoby po studiach przeważnie pracujące. Są to osoby młode, wykształcone, posiadające już doświadczenie w pracy, wiedzące jak współpracować z innymi ludzmi, mające już inny punkt widzenia i światopogląd. Takie osoby dynamiczne powinny zasiadać w nowej radzie Rzekuńskiej, młode, wykształcone i chcące coś zmienić!
groch
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 10 sie 2009, 22:21

Re: Młodzi Kandydaci Na Radnych - opinie

Post autor: groch »

Nie rozumiem tych komentarzy dotyczących ludzi młodych .

Widzę że wszyscy forumowicze wrzucili taką osobę do jednego worka i przypisali mu wzór stereotypowego człowieka w takim wieku .

Otóż nie można klasyfikować i oceniać tylko dlatego że ma 20 lat ? coś tu jest nie tak ?
Mówicie że starszy lepszy tak ? To spójrzcie na swoich rodziców i macie odpowiedź na to pytanie . ( może i mocne porównanie ale prawdziwe )
Nie wszyscy się nadają ale nie można wszystkich wrzucać do jednego worka , ludzie są różni . Kto jak nie taki młody człowiek wie więcej na temat rozrywki ? Chcecie aby znowu na dniach ostrołęki śpiewała Kozidrak ? Ja nie dlatego na pewno głosowałbym na człowieka młodego świeżego i rozsądnego .
Piska
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 30 kwie 2010, 16:31

Re: Młodzi Kandydaci Na Radnych - opinie

Post autor: Piska »

Człowiek który ma powyzej 25 roku zycia ok ale bez przesady nie 22 latek!
a co do młodych kandydatów na radnych (jezeli mówimy tutaj o 25 latach)
jestem jak najbardziej za !
LukaszKulik
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2010, 17:05

Re: Młodzi Kandydaci Na Radnych - opinie

Post autor: LukaszKulik »

Witam,
Myślę że i ja mam prawo wypowiedzieć się w tej kwestii. Chociażby dlatego że razem ze mną będzie startować kilka osób w podanym przez "CiekawaOstroleke" wieku. Widzę że ta osoba po raz kolejny zadaje pytanie co najmniej podchwytliwe, chociaż osobiście uważam że właściwszym określeniem byłoby stwierdzenie prowokujące.

Wybaczcie Państwo, ale dla mnie ocena predyspozycje do bycia radnym z perspektywy wieku jest oceną nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością. Co gorsza, obawiam się że jest to świadome działanie niektórych "partyjnych betonów" którzy boją się tego że przyjdzie ktoś kto ma 22 lata, skończone studia np inżynierskie i na pierwszej sesji rady miasta pokaże niekompetencję tych dinozaurów, dlatego już się boją i piszą takie bzdury.

Dalej czytam że młody jest pazerny na mniejszą kasę a stary na większą - To jest jakaś bzdura. Czy to znaczy że wszyscy są pazerni na pieniądze i wszystkich da się kupić. Jeśli szanowny przedmówca tak uważa to chyba wychowaliśmy się w innych systemach wartości, i otaczają nas zupełnie różni ludzie.

Kolejne stereotypy powalają mnie jeszcze bardziej. Czytam że wiek 25, skończone studia i praca to minimum żeby coś wiedzieć o życiu. No to wybaczcie, ale ja w wieku 19 lat MUSIAŁEM zacząć pracować, poza tym znam dziesiątki jeśli nie setki osób które w wieku 18 lat zostawały MATKAMI i OJCAMI, dorosłość przychodziła wtedy nagle a oni musieli dorosnąć z dnia na dzień. W wieku 22 lat mają już odchowane dzieci, mieszkania i radzą sobie lepiej niż niejeden 25 letni student świeżo po studiach, który dopiero wkracza w dorosłe życie.

Żałuję że czytam te rzeczy które piszecie. To są STEREOTYPY powtarzane w mediach przez politykierów - ludzi którzy bez względu na przynależność partyjną siedzą od 20 lat w samorządach i biorą kasę za bezczynność. Dla nich utrzymanie obecnej sytuacji gwarantuje przetrwanie kolejnych 4 lat. Czy stać ich na to żeby coś zmienić, czy nie wypalili się przez 20 lat pracy - odpowiedzcie sobie Wy wszyscy którzy pracujecie. Jaką motywację mają mieć do działania. Siedzą i zastanawiają się jaką nazwę ma mieć niewybudowane rondo. W tym mieście nie ma już ważniejszych problemów ?? Przecież oni sobie ROBIĄ Z NAS JAJA, oni DRWIĄ ZE SPOŁECZEŃSTWA. Ja nie mam zamiaru tego tolerować.

Ja wierzę że rolą rady składającej się z ludzi w różnym przekroju wiekowym, o różnym statusie społecznym i wykształceniu jest spojrzenie na dany problem czy szansę z perspektywy całego społeczeństwa. Daje to najbardziej obiektywny obraz i pozwala podjąć najlepszą dla społeczeństwa decyzję. Kreatywność młodych kontra doświadczenie starszych, pracująca matka kontra ojciec przedsiębiorca, takich porównań mogę przytoczyć wiele, ale to właśnie NIEJEDNOLITOŚĆ tego środowiska może spowodować impuls do rozwoju.

Pozdrawiam - Łukasz Kulik

PS. Wybaczcie za przydługą odpowiedź :D
Lepiej robić cokolwiek, niż nie robić nic.
ODPOWIEDZ