Zimno - sezon grzewczy. Kiedy?

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
stokrotkam28
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 09 gru 2008, 14:12

Zimno - sezon grzewczy. Kiedy?

Post autor: stokrotkam28 »

Chciałam zapytać czy ktoś wie jak to jest z ogrzewaniem centralnym ?
Kiedy zaczynają sezon grzewczy?W konkretnym terminie czy jak jest ileś stopni na zewnątrz?
Mieszkam na 11 listopada wczoraj ok 18 godz np. było 8 stopni C.na zewnątrz a w domu zimno jak ... dzieci trzeba kłaść spać w skarpetkach ..Kiedy ta spółdzielnia zacznie grzać ?
bartek1030
starszy kapral
Posty: 162
Rejestracja: 13 lis 2005, 8:13

Re: Zimno -sezon grzewczy kiedy?

Post autor: bartek1030 »

Z tego co się orientuję to zaczynają wtedy kiedy 3 dni pod rząd temperatura spada poniżej 0
Obrazek
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Zimno -sezon grzewczy kiedy?

Post autor: Qrzysio »

Ja pamiętam nieco inaczej.
Sezon grzewczy normalnie trwa od 1 października do końca marca, lub jeżeli temperatura przez pięć kolejnych dni spadnie poniżej 5 stopni, a na wiosnę przekroczy tę temperaturę.
Wszystko zależy jednak od firmy.
Zawsze jednak sezon zaczyna się i kończy na wniosek odbiorców ciepła. Spółdzielnia lub właściwy administrator budynku musi złożyć pisemny wniosek o rozpoczęcie lub zakończenie sezonu.

Znalazłem też taki opis:
MPEC Kraków

Jakie są zasady rozpoczęcia i zakończenia sezonu grzewczego?

Nasze przedsiębiorstwo zgłasza gotowość do rozpoczęcia sezonu grzewczego od dnia 1.IX. każdego roku. Oznacza to, że od tego dnia na wniosek klientów jest gotowe do dostarczania ciepła. Rozpoczęcie sezonu następuje automatycznie, kiedy przez trzy kolejne dni o godz. 19.00 temperatura na zewnątrz spada poniżej
10 oC (od 1.IX). Ci odbiorcy (administratorzy), którzy nie chcą być jeszcze ogrzewani muszą to zgłosić pisemnie do siedziby przedsiębiorstwa.

Zakończenie sezonu grzewczego następuje, kiedy przez trzy kolejne dni o godz. 19.00 temperatura na zewnątrz wzrasta powyżej 12 oC. Podobnie jak w przypadku rozpoczęcia sezonu, tak i w przypadku jego zakończenia, odbiorcy (administratorzy) mogą zgłosić pisemny wniosek o nie przerywaniu ogrzewania. Decyzja administratorów o rozpoczęciu i zakończeniu sezonu grzewczego determinowana jest względami ekonomicznymi.
ODPOWIEDZ