WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
LukaszKulik
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2010, 17:05

WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: LukaszKulik »

Szanowni Forumowicze,

Kocham Ostrołękę bo jest ona częścią mnie. Jest moim dzieciństwem i moją młodością. Wszystkie rzeczy które mnie w życiu spotkały kojarzą mi się z tysiącem miejsc w naszym mieście. Kandyduję bo nie mogę patrzeć jak moje miasto obumiera. Jak traci na znaczeniu w rejonie i jak zostaje w tyle za sąsiednimi miejscowościami. Nie mogę patrzeć na „politykierów” którzy cenią wyżej pieniądze i własne korzyści niż wspólne dobro wszystkich mieszkańców. Nie potrafię się z tym pogodzić i nie mam zamiaru. Chcę walczyć o Ostrołękę która daje szansę każdemu, która pozwala osiągnąć coś w życiu dzięki uczciwej pracy i wykształceniu a nie politycznym układom lub prywatnym znajomościom. Wierzę że mogę stworzyć Ostrołękę w której ludzie będą chcieli mieszkać, którą będą chcieli odwiedzać. Wierzę że Ostrołęka może stać się miastem moich marze. Dlatego zwracam się do Was z tą propozycją:

- jeśli masz poglądy lewicowe – co znaczy że wolisz Robin Hooda od Szeryfa Nottingham,
- jeśli jesteś osobą młodą i otwartą na dyskusję oraz argumenty innych,
- jeśli masz pomysły, ale również siłę i chęci by zmienić Ostrołękę,
- jeśli chciałbyś się sprawdzić w wyborach samorządowych

To dobrze trafiłeś. Szukam ludzi którzy nie są skażeni manierą i układami. Którzy wierzą że mogą zmienić świat i gotowi są o to walczyć. Postanowiłem wyjść naprzeciw oczekiwaniom młodych ostrołęczan i zaproponować im możliwość startu w wyborach samorządowych wraz ze mną. Dlaczego SLD, z dwóch prostych powodów:

1) Nie musisz być członkiem partii żeby wystartować
2) Nie musisz mieć pieniędzy, sami Ci doradzimy jak zrobić bez nich kampanię

Jeśli ta oferta Cię zainteresuje napisz do mnie a umówimy się na spotkanie i omówimy szczegóły. Pisz na adres kontakt@lukaszkulik.pl

Pozdrawiam - Łukasz Kulik - kandydat na Prezydenta Ostrołęki
Lepiej robić cokolwiek, niż nie robić nic.
realista85

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: realista85 »

Ja rozumiem wszystko , ale chyba forum tej strony nie jest odpowiednim miejscem , na robienie sobie darmowej reklamy wyborczej. Ja osobiście nie chcę czytac , przynajmniej na forum takich rzeczy.Wystarczy mi , że na każdej stronie internetowej jest masa artykułów o tematyce politycznej.
Jeśli Pan Kulik sobie życzy, to proszę odpłatnie , bądź też nie; umieścic sobie na stronie głównej artykuł,płatną reklamę wyborczą, apel, ogłoszenie .
Proszę więc o skasowanie tejże pseudoreklamy!!!
LukaszKulik
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2010, 17:05

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: LukaszKulik »

Szanowny Realisto,
Szeroko rozumiana demokracja i wynikająca z tego wolność słowa zarówno tego pisanego, jak i w szczególności dotycząca internetu polega na tym że KAŻDY obywatel naszego państwa ma prawo pisać to co myśli, to co czuje i o tym w co wierzy. Forum MO jest tak samo dobrym miejscem jak lokalna gazeta czy strona internetowa MO. Skoro nie chcesz czytać, to nie MUSISZ, nikt cię do tego nie zmusza, ale uważam że nie można zabronić ludziom prawa do wyrażania ich własnych poglądów tylko dlatego że są inne niż moje. Jeśli jednak ten argument Ci nie wystarcza to zauważ że podtytuł działu zawiera w sobie słowo "Polityka" co jednoznacznie wskazuje na właściwe umieszczenie tego posta.

Pozdrawiam Serdecznie - Łukasz Kulik

PS. Ja również mam wstręt do polityki jaką widzimy w telewizji, jednak mam świadomość że jeśli szeroko rozumiane społeczeństwo nie zacznie wymagać od polityków, a nawet domagać się od nich aby pracowali dla dobra wspólnego, aby byli merytorycznie przygotowani, aby ich rola wynikała z odpowiedzialności społecznej a nie chęci zysku, aby zaczęli słuchać a przestali przemawiać, to NIC SIĘ NIE ZMIENI. Wobec tego wyjście jest tylko jedno, ty nie masz siły i chęci, masz pracę i dom, swoją rodzinę, rozumiem. Ja mogę i chcę, dlatego to robię.
Lepiej robić cokolwiek, niż nie robić nic.
malgonia1985
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 23 wrz 2010, 18:52

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: malgonia1985 »

forum to forum miejsce jak każde inne... ja myślę że jest masa ludzi zainteresowanych działalnością polityczną i nie bardzo wiedzą co ze sobą zrobić i gdzie się udać... a ja tu reklamy nie widzę tylko zachęcenie do startowania w wyborach a to drobna różnica..
poza tym nie rozumiem czemu każda dziłalność polityczna miałaby być odpłatna... w wyborach samorządowych przede wszystkim chodzi o to by głosować na ludzi ze swojego środowiska, często startują w nich ludzie którzy poprostu istnieją w świadomości lokalnej, zostają radnymi a ich kampania nie ma nic wspólnego z odpłatnymi reklamami...
a internet jest takim wspaniałym miejscem gdzie człowiek zanim odda swój głos ma choć szansę zapoznać się z kandydatem.. ciebie realisto nie interesuje kto będzie rządził Twoim miastem... to Twoja sprawa ale mnie tak i zanim pójdę do urny chce mieć pełną wiedzę i własny osąd na ten temat
martuska
starszy szeregowy
Posty: 61
Rejestracja: 15 sie 2007, 0:23
Lokalizacja: o-ka

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: martuska »

Łukasz na prezydenta!!! :)
LukaszKulik
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2010, 17:05

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: LukaszKulik »

Dziękuję za miłe słowa i kontakt ze strony kilku osób. Cieszę się że taka forma przynosi efekty. Tych którzy do tej pory się wahają pragnę poinformować że jeśli chcecie kandydować do Rady Miasta to ostateczny termin zgłoszenia się do mnie upływa 30 września o godzinie 18. W związku z tym życzę odwagi w zrobieniu tego pierwszego kroku i oczekuję na Wasze wiadomości.

Łukasz Kulik
Lepiej robić cokolwiek, niż nie robić nic.
Awatar użytkownika
grubcio
kapral
Posty: 117
Rejestracja: 04 lip 2005, 11:55
Lokalizacja: Ostro(L)eka

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: grubcio »

(Post usunięty przez moderatora)
Ostatnio zmieniony 06 paź 2010, 20:43 przez grubcio, łącznie zmieniany 2 razy.
(L)egia Warszawa!
martuska
starszy szeregowy
Posty: 61
Rejestracja: 15 sie 2007, 0:23
Lokalizacja: o-ka

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: martuska »

OMG grubcio w jakim Ty świecie żyjesz
nawet Twój idol Jarek Kaczyński powiedział że lewica to nie komuniści :)
LukaszKulik
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2010, 17:05

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: LukaszKulik »

grubcio pisze:Boże ślepe niedojrzałe politycznie osoby chcesz przeciągnąć na swoją CZERWONĄ stronę ... chociaż znamy się od dawna i jesteś człowiekiem inteligentnym, który ma raczej poukładane w głowie, to ze względu na swoje ugrupowanie komunistyczne nie będzie Ci dane zostać prezydentem może czas spojrzeć prawdzie w oczy, z tą partią nie osiągniesz nic... lub prawie nic...
A taka osoba jak ty mogła by coś znaczyć:)
A tak nie pozostaje mi nic poza oddaniem głosu na prezydenta który dla miasta robi bardzo wiele Pana Janusza Kotowskiego; nie będę tu wymieniał co dobrego zrobił bo i tak wszyscy wiedzą co...

Lecz ludzie zapamiętują tylko te potknięcia i złe rzeczy a nie starają się pamiętać o tych dobrych :/
Pozdrawiam Pajda mam nadzieje że się nie pogniewałeś :]
Cześc Grubcio,
Nie gniewam się bo każdy ma prawo swojego zdania. Cieszę się że cenisz mnie za inteligencję i za moją wizję Ostrołęki, żałuję jednak że wyżej cenisz przywiązanie do ideologii niż realną wartość jednostki. Ja jestem tego przeciwieństwem. Twoje - ba - Wasze - poglądy polityczne nie mają znaczenia, chcę dobrze dla Ostrołęki. Ja kocham to miasto i wierzę że mogę coś zmienić na lepsze dlatego będę o to walczył. Ideologia - dzięki - nie dla mnie te dyskusje. Ja chcę coś zrobić - i tylko to się liczy.

Łukasz Kulik

PS. Zapraszam Cię Grubciu do startu na moich listach na radnego. Jeżeli masz pomysły, jesteś odważny i chcesz mówić o tym co Ci się nie podoba a czego oczekujesz to jest właściwy adres - masz mój numer telefonu.
Lepiej robić cokolwiek, niż nie robić nic.
Awatar użytkownika
grubcio
kapral
Posty: 117
Rejestracja: 04 lip 2005, 11:55
Lokalizacja: Ostro(L)eka

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: grubcio »

(post usunięty przez moderatora)
Ostatnio zmieniony 06 paź 2010, 20:42 przez grubcio, łącznie zmieniany 1 raz.
(L)egia Warszawa!
LukaszKulik
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2010, 17:05

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: LukaszKulik »

grubcio pisze: Łukasz dziękuję za zaproszenie ale , chyba nie będzie mi dane skorzystać ja urodziłem się w takim domu i zostałem wychowany z takimi wartościami, jak bym wystartował z listy SLD w domu by się do mnie nie odzywali :P :) Wiadomo jeśli chodzi o partie to nie wszystko popieram nie wszystko neguje jednak, ta partia jest najbliższa moim poglądom. Co dziwne jako u młodego człowieka dość ukształtowanym.
Powiem szczerze że długo zastanawiałem się co odpisać. Nie chciałbym żebyś odebrał to co napiszę personalnie, to raczej problem systemowy. Partie polityczne pozyskują zwolenników wśród ludzi grając na ich emocjach, niektóre z partii przywłaszczają sobie pewne wartości i "twierdzą" że to one najlepiej je reprezentują. Jest czysta retoryka która nie ma nic wspólnego z prawdą, bo czy takie rzeczy jak sprawiedliwość, patriotyzm, cnota, dobro reprezentują jakieś poglądy polityczne, czy są wartościami same w sobie ? Podobnie jak Ty wierzyłem kiedyś w pewne ideologie jednak z czasem uznałem że spory tego rodzaju jak w TV nie są dla mnie. Można siedzieć i rozmawiać o konserwatyzmie w PiS i postkomunie w SLD. Są tacy którzy zbijają popularność na takich sporach, jednak dla mnie to ściema bo takie spory są nie do rozsądzenia ponieważ prawda leży gdzieś po środku. Dodatkowo uważam że takie spory są domeną ludzi którzy nie mają nic do zaoferowania, a pod przykrywką "pseudo debaty" ukrywają swoją niekompetencję i brak pomysłu na nasz kraj. Mnie taka rozmowa nie interesuje, ja chcę coś zrobić dla naszego miasta.

Pozdr. Łukasz
Lepiej robić cokolwiek, niż nie robić nic.
materix
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 09 kwie 2009, 19:49

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: materix »

A skateparku jak nie było DOBREGO tak nie ma. Co w końcu z nim? Kiedy ruszycie, przecież my się w tych dziurach i na tych śliskich płytach pozabijamy. Zamiast tworzyć coraz to nowsze place zabaw, których i tak już mamy wiele, oraz co rusz to odnawiać pasy chodniki itd. pomyślcie także o młodych ludziach - o nas. Czemu nie pojmujecie tego, że jeżeli tak bardzo chcecie zarabiać, nie możecie wydać raz na np. kryty skatepark zrobić wejścia 5 zł (Tu pogrubiam, bo jak widać bardzo lubicie słowo złotówki, a najlepiej jak były by to dziesiątki tysięcy, lecz nie wydane a wręczone do rączki) od osoby po czym na pewno na taki kryty skate park zjeżdżało by się w zimę wiele osób z promienia nawet 200 km. od Ostrołęki więc z takich pięciozłotówek zrobiły by się dziesiątki tysięcy.

Pozdrawiam. Piętnastolatek, którego wyżej wymienione zdania nie są nigdy brane pod uwagę, oraz reszta młodzieży.
chel
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2010, 19:49

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: chel »

Zignorujcie czerwonego. Dosyć już nazmieniali od 45 r. Teraz chce zmienić Ostrołękę ? Chyba zamienić! Na co tym razem?
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: elfik »

to ja się zapytam, co Pan Kulik zrobiłby z Krex'em (bardzo rozdmuchana sprawa, wiadomo o co chodzi)? Pytam, bo szkoda mi mieszkańców os. Leśne, ale sama jestem z WJK i ten tartak miałby być kilkadziesiąt metrów ode mnie.. Prezydent kombinuje, aby pomóc jednym i zaszkodzić innym (o ile ostatni artykuł był prawdziwy). A Pan co by zrobił?
amsterdam
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:59
Lokalizacja: ostrołęka

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: amsterdam »

Puste obietnice które składane sa w kolejnych wyborach przez kolejnych kandydatów.
Obuiecanki cacanki a głupiemu radość.
Nie zmienisz nic taka jest prawda.
Ja zawsze chodze na wybory ale widze ,ze wciąz jest tak samo każdy tylko obiecuje , snuje swoje wizje Ostrołeki ale te wizje trwaja do chwili ogłoszenia wyników.
Po wynikach wszystko idzie w niepamięc i jest odsuwane w czasie az do chwili kiedy umiera śmiercia natruralna z komentarzem" teraz mamy wazniejsze sprawy dla miasta"
Ot cała filozofia...
Donald Tusk tez obiecywał i co ??
Nic z tego nie wyszło funduje nam podwyzki VATU i Bóg wie czego jeszcze zafunduję wiec mój głos będzie głosem nie ważnym tak jak dużej grupu moich znajomych.
na wybory pójde bo jest to mój obowiązek ale nie zagłosuje na żadnego z was bo nie znam nikogo i wasze puste hasła do mnie nie trafiaja.
Pozdro
Twoja głupota mnie poraża paranoidalny schizofreniku:P
LukaszKulik
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2010, 17:05

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: LukaszKulik »

materix pisze:A skateparku jak nie było DOBREGO tak nie ma. Co w końcu z nim? Kiedy ruszycie, przecież my się w tych dziurach i na tych śliskich płytach pozabijamy. Zamiast tworzyć coraz to nowsze place zabaw, których i tak już mamy wiele, oraz co rusz to odnawiać pasy chodniki itd. pomyślcie także o młodych ludziach - o nas. Czemu nie pojmujecie tego, że jeżeli tak bardzo chcecie zarabiać, nie możecie wydać raz na np. kryty skatepark zrobić wejścia 5 zł (Tu pogrubiam, bo jak widać bardzo lubicie słowo złotówki, a najlepiej jak były by to dziesiątki tysięcy, lecz nie wydane a wręczone do rączki) od osoby po czym na pewno na taki kryty skate park zjeżdżało by się w zimę wiele osób z promienia nawet 200 km. od Ostrołęki więc z takich pięciozłotówek zrobiły by się dziesiątki tysięcy.

Pozdrawiam. Piętnastolatek, którego wyżej wymienione zdania nie są nigdy brane pod uwagę, oraz reszta młodzieży.
Witam,
Jeśli chodzi o wszelkie obiecanki SKATEPARKU to cóż. Nie ma dobrego bo kto go miałby zbudować i zaprojektować. Człowiek który nigdy nie jeździł na desce, na rolkach bądź na BMXie. Masz rację we wszystkim co piszesz. To Ciebie przede wszystkim należałoby zapytać czego oczekujesz, jakiego miasta chcesz i co chcesz zmienić. Piszesz że teraz wszyscy chcą zarabiać, a ja mówię że powinien być za DARMO, bo sam pamiętam jak miałem 15 lat i te 5PLN to musiałem wyprosić od rodziców. Miasto któremu zależy na ludziach w nim mieszkających dba o nich, za darmo, bo tak powinno być, bo to jest słuszne. Ja w to wierzę. To jest bardzo dobry pomysł, więc ja Tobie daję szansę. Mówisz że nikt nigdy nie brał pod uwagę Twojego zdania. No to zmieńmy to. Mój numer to 696 461 819 - zadzwoń - bierzemy kamerę i powiesz to co dziś tu napisałeś. Powiesz co chcesz zmienić a ja to puszczę i będę o tym mówił.

Pozdrawiam - Łukasz Kulik

PS. Proszę jednak abyś nie stawiał mnie w jednym szeregu z ludźmi którzy od 20 lat siedzą w tych samych biurach na tych samych wygodnych fotelikach. Ja mam 30 lat i taki jak oni nie jestem ;)
Lepiej robić cokolwiek, niż nie robić nic.
LukaszKulik
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2010, 17:05

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: LukaszKulik »

elfik pisze:to ja się zapytam, co Pan Kulik zrobiłby z Krex'em (bardzo rozdmuchana sprawa, wiadomo o co chodzi)? Pytam, bo szkoda mi mieszkańców os. Leśne, ale sama jestem z WJK i ten tartak miałby być kilkadziesiąt metrów ode mnie.. Prezydent kombinuje, aby pomóc jednym i zaszkodzić innym (o ile ostatni artykuł był prawdziwy). A Pan co by zrobił?
Szanowna Pani,
Jeśli chodzi o KREX to on nie powinien dostać zgody na taką działalność w tym miejscu. Obecnie mówi się że firma się przeniesie na WJK, no cóż, sprawa będzie tak ciągnięta do wyborów żeby złapać głosy mieszkańców os. Leśne i WJK. Nie widziałem wszystkich dokumentów dotyczących pozwolenia na prowadzenie działalności przez KREX, ale wiem że są pewne wymogi które muszą być spełnione aby ta firma prowadziła działalność. Ja mogę Pani powiedzieć że jak powstał KREX to ja rozmawiałem z osobami mieszkającymi na tym osiedlu. Sprawa stanęła w Urzędzie Miasta, gdyż to on posiada możliwości prawne kontroli KREXU i egzekwowania od nich prawa. Jeśli jednak ja idę do Urzędu, i pokazuję ustawę, mówię że w tym i tym punkcie nie są przestrzegane jej zapisy, a z drugiej strony siedzi urzędnik i mówi że w jego ocenie to są, to ja tego nie przeskoczę. Ja widziałem że ten urzędnik miał już wyrobioną opinię i nie chciał wogle rozmawiać, to co w takim wypadku można zrobić dalej. Można albo wyegzekwować od niego aby się przyłożył do pracy którą wykonuje albo go zamienić na takiego co będzie ją wykonywał dobrze. Dokonać może tego tylko Prezydent, i to jest jeden z powodów dla których kandyduję.

Pozdrawiam - Łukasz Kulik
Lepiej robić cokolwiek, niż nie robić nic.
LukaszKulik
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2010, 17:05

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: LukaszKulik »

amsterdam pisze:Puste obietnice które składane sa w kolejnych wyborach przez kolejnych kandydatów.
Obuiecanki cacanki a głupiemu radość.
Nie zmienisz nic taka jest prawda.
Ja zawsze chodze na wybory ale widze ,ze wciąz jest tak samo każdy tylko obiecuje , snuje swoje wizje Ostrołeki ale te wizje trwaja do chwili ogłoszenia wyników.
Po wynikach wszystko idzie w niepamięc i jest odsuwane w czasie az do chwili kiedy umiera śmiercia natruralna z komentarzem" teraz mamy wazniejsze sprawy dla miasta"
Ot cała filozofia...
Donald Tusk tez obiecywał i co ??
Nic z tego nie wyszło funduje nam podwyzki VATU i Bóg wie czego jeszcze zafunduję wiec mój głos będzie głosem nie ważnym tak jak dużej grupu moich znajomych.
na wybory pójde bo jest to mój obowiązek ale nie zagłosuje na żadnego z was bo nie znam nikogo i wasze puste hasła do mnie nie trafiaja.
Pozdro
Witam,

Po pierwsze - ŁUKASZ KULIK NIC NIE OBIECUJE.

Dlaczego - bo jest odpowiedzialny i wie że bajki to można dzieciom opowiadać, a póki nie zobaczy się budżetu i nie pozna problemów przy realizowaniu pewnych inwestycji to nie można nic obiecywać - taki standard - może nie Polski ale Europejski. Poza tym mam zamiar mieszkać w Ostrołęce jeszcze wiele lat, a nazwisko mam jedno, więc jak się pod czymś podpisuję to na 100%.

Po drugie - ŁUKASZ KULIK to nie WSZYSCY.

Masz rację pisząc że w dniu wyborów to politycy zapominają o wyborcach. No to się trafił jeden KULIK który chce zrobić coś inaczej niż wszyscy, ba, na wiosnę zaskoczony będziesz jeszcze bardziej bo bez względu na wynik wyborów ja i tak będę robił dobre rzeczy. Dziś ja pokazuję Ostrołękę jaką chciałbym zbudować, i pytam Was czego w niej brakuje, a jutro mam zamiar to robić. Jako ŁUKASZ KULIK, nie jako polityk, działacz czy inny twór. W Naszym mieście są ludzie którzy chcą coś robić tylko brakuje im narzędzi i czasem trochę środków. Ja dziś widzę to wyraźniej niż kiedykolwiek, i wierzę że mogę coś zmienić.

Po trzecie - ŁUKASZ KULIK to NORMALNY CZŁOWIEK.

Nie jestem idealny, nie znam wszystkich odpowiedzi, ale mam pomysły, mam umiejętności, mam w końcu wiedzę i doświadczenie. Wierzę że zdołam to pokazać, wierzę że przekonam do siebie ludzi.

Pozdrawiam Łukasz Kulik
Lepiej robić cokolwiek, niż nie robić nic.
materix
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 09 kwie 2009, 19:49

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: materix »

LukaszKulik pisze:
materix pisze:A skateparku jak nie było DOBREGO tak nie ma. Co w końcu z nim? Kiedy ruszycie, przecież my się w tych dziurach i na tych śliskich płytach pozabijamy. Zamiast tworzyć coraz to nowsze place zabaw, których i tak już mamy wiele, oraz co rusz to odnawiać pasy chodniki itd. pomyślcie także o młodych ludziach - o nas. Czemu nie pojmujecie tego, że jeżeli tak bardzo chcecie zarabiać, nie możecie wydać raz na np. kryty skatepark zrobić wejścia 5 zł (Tu pogrubiam, bo jak widać bardzo lubicie słowo złotówki, a najlepiej jak były by to dziesiątki tysięcy, lecz nie wydane a wręczone do rączki) od osoby po czym na pewno na taki kryty skate park zjeżdżało by się w zimę wiele osób z promienia nawet 200 km. od Ostrołęki więc z takich pięciozłotówek zrobiły by się dziesiątki tysięcy.

Pozdrawiam. Piętnastolatek, którego wyżej wymienione zdania nie są nigdy brane pod uwagę, oraz reszta młodzieży.
Witam,
Jeśli chodzi o wszelkie obiecanki SKATEPARKU to cóż. Nie ma dobrego bo kto go miałby zbudować i zaprojektować. Człowiek który nigdy nie jeździł na desce, na rolkach bądź na BMXie. Masz rację we wszystkim co piszesz. To Ciebie przede wszystkim należałoby zapytać czego oczekujesz, jakiego miasta chcesz i co chcesz zmienić. Piszesz że teraz wszyscy chcą zarabiać, a ja mówię że powinien być za DARMO, bo sam pamiętam jak miałem 15 lat i te 5PLN to musiałem wyprosić od rodziców. Miasto któremu zależy na ludziach w nim mieszkających dba o nich, za darmo, bo tak powinno być, bo to jest słuszne. Ja w to wierzę. To jest bardzo dobry pomysł, więc ja Tobie daję szansę. Mówisz że nikt nigdy nie brał pod uwagę Twojego zdania. No to zmieńmy to. Mój numer to 696 461 819 - zadzwoń - bierzemy kamerę i powiesz to co dziś tu napisałeś. Powiesz co chcesz zmienić a ja to puszczę i będę o tym mówił.

Pozdrawiam - Łukasz Kulik

PS. Proszę jednak abyś nie stawiał mnie w jednym szeregu z ludźmi którzy od 20 lat siedzą w tych samych biurach na tych samych wygodnych fotelikach. Ja mam 30 lat i taki jak oni nie jestem ;)
Ja chciałbym jeszcze dodać, że jeżeli chodzi o projekt to z tym problemu, akurat nie ma ponieważ już w wakacje, kiedy przyszliśmy, razem ze wszystkimi osobami, które uprawiają sporty extremalne do rządu, to właśnie z Panem od American Ramp Company, który powiedział, iż ma z Ostrołęką wiele wspólnego i projekt zrobiłby za darmo, tylko ważne by pieniądze były na jego budowę. Myślę, że w najbliższym czasie uda mi się zebrać kolegów na spotkanie z Panem, lecz wątpie ponieważ to juz dość proszenia o jeden obiekt i chodzenia, już każdy po prostu myśli, że to nie ma sensu ponieważ, to nic nie daje. Jeżeli nie uda mi się jednak zwołać kolegów na spotkanie zadzwonię do Pana i także postaram się spotkać we mnie jeszcze kropla nadziei została.
amsterdam
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:59
Lokalizacja: ostrołęka

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: amsterdam »

A ja sobie pana posty z ciekawościa poczytam...
Twoja głupota mnie poraża paranoidalny schizofreniku:P
LukaszKulik
szeregowy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2010, 17:05

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: LukaszKulik »

Witam Panie Łukasz. Mam pytanie w kwestii pracy, jak sam Pan wie wiele ludzi młodych, ludzi po studiach nie ma pracy,”czego sam jestem przykładem i mam niespełnione marzenia w miesicie jakim jest Ostrołęka, w którym prace się dostaje przez korupcje, znajomości układy, firmowanie walorów rodzinnych, bądź tzw. „garba” co Pan zamierza zrobić z tym tematem. Jak zamierza Pan pomóc młody ludziom by odzyskali wiarę w siebie i chęć do życia w znalezieniu do pracy i skończeniu układów. Zaznaczając ze ostrołęcki PUP to dno.
Witam,
Jaki jest koń każdy widzi. Jeśli chodzi o dostanie pracy w Ostrołęce, to ma Pan rację. Jeśli chodzi o szansę dostania pracy według uczciwych zasad to są one niewielkie. Znam może kilka firm które tak funkcjonują. Uważam że w tej materii to pierwszy przykład powinien wynikać z Urzędu Miasta, gdzie konkursy byłyby przeprowadzane według przejrzystych reguł. Dało by to przykład, a zarazem argument w ręku do dyskusji z przedsiębiorcami. W tej kwestii trzeba postawić przede wszystkim na edukację przedsiębiorców i nakłanianie do przestrzegania zasad kodeksu pracy. Swego czasu miałem pomysł powołania programu o roboczej nazwie „Dobra Firma” który zajmowałby się promowaniem firm przestrzegających zasad pracy, projekt jest rozwijany cały czas, i wiem że wiosną przyszłego roku wyjdziemy z pewną inicjatywą.

Druga sprawa to praca dla młodych ludzi po studiach. Tu powiem Panu tak. Ja wiem że warto stawiać na ludzi z pasją bo jeśli da im się szansę, to oni swoją pracą potrafią odwdzięczyć się otoczeniu i tworzą tzw. wartość dodaną która podnosi poziom kulturalny, intelektualny oraz społeczny danego miasta. Ja jestem zdania że Ostrołęka – i tu myślę że Urząd Miasta – ma ku temu środki, by tworzyć miejsca pracy dla specjalistów. Nie mówię że przyjadą ich setki, ale stwórzmy szanse kilkunastu z nim, a wierzę że oni swoją kreatywnością dadzą zatrudnienie kolejnym. Jako przykład takiej kreatywności podam jedną dziedzinę – psychologię. Mam znajomą która jest psychologiem z wykształcenia, ale pracuje w innej branży. Gdy rozmawialiśmy opowiadała mi że zawsze chciała to robić ale nie dostała nigdy szansy. Ja w tym momencie pytam sam siebie. Przecież miasto – a konkretnie opieka społeczna potrzebuje psychologów – czemu – bo uważam że dzięki pracy takiego psychologa to człowiek potrzebujący pomocy dostaje wsparcie którego mu potrzeba i motywację by samemu przezwyciężyć chwilowe problemy. Można iść też obecnym torem myślenia i zatrudniać urzędników którzy będą wypłacać marne zasiłki. Kwestia wyboru i decyzji. To tylko jeden przykład, ale myślę że mógłbym podać kilka kolejnych – np. lekarze pediatrzy których w Ostrołęce nie ma, a nic nie stoi na przeszkodzie żeby miasto zatrudniło 3 i pozwoliło im pracować w szkołach. Ktoś powie co z tego. A ja mu odpowiem że te 3 etaty pediatry teraz, to setki tysięcy złotych zaoszczędzone przez rodziców w przyszłości. Mam nadzieję że chociaż częściowo zaspokoiłem Pana ciekawość, jednak chcę wyjść z takim tematem dyskusji już po wyborach, chciałbym zorganizować spotkanie traktujące o tym problemie. Jeśli chciałby Pan pomóc to zapraszam do kontaktu ze mną, spotkamy się po wyborach i porozmawiamy.

Pozdrawiam – Łukasz Kulik
Lepiej robić cokolwiek, niż nie robić nic.
amsterdam
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:59
Lokalizacja: ostrołęka

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: amsterdam »

LukaszKulik pisze:
Witam Panie Łukasz. Mam pytanie w kwestii pracy, jak sam Pan wie wiele ludzi młodych, ludzi po studiach nie ma pracy,”czego sam jestem przykładem i mam niespełnione marzenia w miesicie jakim jest Ostrołęka, w którym prace się dostaje przez korupcje, znajomości układy, firmowanie walorów rodzinnych, bądź tzw. „garba” co Pan zamierza zrobić z tym tematem. Jak zamierza Pan pomóc młody ludziom by odzyskali wiarę w siebie i chęć do życia w znalezieniu do pracy i skończeniu układów. Zaznaczając ze ostrołęcki PUP to dno.
Witam,
Jaki jest koń każdy widzi. Jeśli chodzi o dostanie pracy w Ostrołęce, to ma Pan rację. Jeśli chodzi o szansę dostania pracy według uczciwych zasad to są one niewielkie. Znam może kilka firm które tak funkcjonują. Uważam że w tej materii to pierwszy przykład powinien wynikać z Urzędu Miasta, gdzie konkursy byłyby przeprowadzane według przejrzystych reguł. Dało by to przykład, a zarazem argument w ręku do dyskusji z przedsiębiorcami. W tej kwestii trzeba postawić przede wszystkim na edukację przedsiębiorców i nakłanianie do przestrzegania zasad kodeksu pracy. Swego czasu miałem pomysł powołania programu o roboczej nazwie „Dobra Firma” który zajmowałby się promowaniem firm przestrzegających zasad pracy, projekt jest rozwijany cały czas, i wiem że wiosną przyszłego roku wyjdziemy z pewną inicjatywą.

Druga sprawa to praca dla młodych ludzi po studiach. Tu powiem Panu tak. Ja wiem że warto stawiać na ludzi z pasją bo jeśli da im się szansę, to oni swoją pracą potrafią odwdzięczyć się otoczeniu i tworzą tzw. wartość dodaną która podnosi poziom kulturalny, intelektualny oraz społeczny danego miasta. Ja jestem zdania że Ostrołęka – i tu myślę że Urząd Miasta – ma ku temu środki, by tworzyć miejsca pracy dla specjalistów. Nie mówię że przyjadą ich setki, ale stwórzmy szanse kilkunastu z nim, a wierzę że oni swoją kreatywnością dadzą zatrudnienie kolejnym. Jako przykład takiej kreatywności podam jedną dziedzinę – psychologię. Mam znajomą która jest psychologiem z wykształcenia, ale pracuje w innej branży. Gdy rozmawialiśmy opowiadała mi że zawsze chciała to robić ale nie dostała nigdy szansy. Ja w tym momencie pytam sam siebie. Przecież miasto – a konkretnie opieka społeczna potrzebuje psychologów – czemu – bo uważam że dzięki pracy takiego psychologa to człowiek potrzebujący pomocy dostaje wsparcie którego mu potrzeba i motywację by samemu przezwyciężyć chwilowe problemy. Można iść też obecnym torem myślenia i zatrudniać urzędników którzy będą wypłacać marne zasiłki. Kwestia wyboru i decyzji. To tylko jeden przykład, ale myślę że mógłbym podać kilka kolejnych – np. lekarze pediatrzy których w Ostrołęce nie ma, a nic nie stoi na przeszkodzie żeby miasto zatrudniło 3 i pozwoliło im pracować w szkołach. Ktoś powie co z tego. A ja mu odpowiem że te 3 etaty pediatry teraz, to setki tysięcy złotych zaoszczędzone przez rodziców w przyszłości. Mam nadzieję że chociaż częściowo zaspokoiłem Pana ciekawość, jednak chcę wyjść z takim tematem dyskusji już po wyborach, chciałbym zorganizować spotkanie traktujące o tym problemie. Jeśli chciałby Pan pomóc to zapraszam do kontaktu ze mną, spotkamy się po wyborach i porozmawiamy.

Pozdrawiam – Łukasz Kulik


Jeszcze kilka postów a mój głos powędruje do Pana ;)
Twoja głupota mnie poraża paranoidalny schizofreniku:P
romsy
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2010, 21:42

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: romsy »

Witam Panie Łukaszu,
Jestem pod wrażeniem Pana osoby, przypadkiem obejrzałem Pański spot, rewelacja, szczerze mówiąc nie myślałem, że można to zrobić na tak wysokim poziomie a nie ograniczać się do amatorskiego wystąpienia w radiu "OKO". Niestety nie będę miał możliwości na Pana zagłosować a zrobił bym to na pewno ze świadomością dobrze oddanego głosu gdybym tylko mieszkał w Ostrołęce ale po maturze wyjechałem do Warszawy na studia i już zostałem, skuszony świetną propozycją pracy. Dlatego mój głos oddam tutaj, gdzie będę miał wpływ na to co dzieje się w moim otoczeniu, ale dlatego, że też wychowałem się w Ostrołęce i kocham to miasto zależy mi na tym żeby się rozwijała i kusiła takich ludzi jak ja, młodych, wykształconych z doświadczeniem. Jeśli kiedyś miałbym wrócić to chciałbym, żeby to miasto było zarządzane przez inteligentnych ludzi takich jak Pan, którzy faktycznie chcą działać i zmieniać rzeczywistość, która teraz jest jaka jest. Proszę wygrać te wybory i zrobić coś dla tego pięknego miasta. Mam nadzieję, że przyjdzie czas kiedy będę mógł wrócić, niestety dziś nie widzę takiej możliwości...

Życzę powodzenia, takich ludzi nam trzeba...
Ostatnio zmieniony 12 lis 2010, 23:41 przez romsy, łącznie zmieniany 1 raz.
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: Sarcev »

Kawa na ławe :)
Łukasz(mam nadzieje, ze nie masz mi za złe, że tak pisze, ale jestesmy rówieśnikami), w obecnych wyborach nie zagłosuje na Ciebie, bo jestes dla mnie osobą zupełnie anonimową, a jest kilku lub kilkudziesiecu kandydatów,których stawiam wyzej od Twojej osoby, którzy pokazali, że chca i poswiecaja czas miastu, z lepszym lub gorszym skutkiem...
Natomiast bardzo szanuje Twoje zachowanie, że potrafisz podpisac sie imieniem i nazwiskiem na różnych forach pod swoimi poglądami jak i chcesz spotykac sie z mieszkancami w celu dyskusji na temat potrzeb, rozwoju maista. Swoja droga, sadze,że zdajesz sobie sprawe,że nie masz szans na prezydenture w tym roku, ale do rady miasta powinno sie udac, i tu zapewne bedzie chwila prawdy dla Ciebie, bo takiej otwartej osoby na ludzi nam w miescie potrzeba(o ile nie jest to tylko takie przedwyborcze zagranie)
Zycze powodzenia i mam nadzieje ze nie przyjmiesz retoryki niektórych radnych z obecnej kadencji, ktorzy tylko potrafili krytykowac, pluć, pomawiac, szukac dziur w całym, a skupisz sie na potrzebach mieszkanców, na pomocy realizacji ich pomysłów etc. Bo tylko ten kierunek gwarantuje jakikolwiek sukces...
Pozdrawiam
romsy
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2010, 21:42

Re: WYBORY 2010 - CHCESZ COS ZMIENIC ? - ŁUKASZ KULIK - SLD

Post autor: romsy »

Jeśli każdy będzie myślał w taki sposób jak mój przedmówca nigdy nic się nie zmieni. Mam na myśli pochlebną opinię na temat Pana Łukasza a jednocześnie zapewnienie, że się na niego nie zagłosuje. Nieważne jakie kto ma szanse, ważne co ten ktoś chce zrobić dla miasta a jeśli popieramy w jakimś stopniu te jego działania po prostu oddajmy na niego głos. Jeśli 20 jego zwolenników pomyśli w ten sam sposób to jednocześnie zmarnuje się 20 głosów, które właśnie mogłyby coś zmienić. Jako socjolog nie jestem w stanie zrozumieć takiego postępowania...
ODPOWIEDZ