Podpięcie auta pod komputer - gdzie? Lampka ABS

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
krzyziel
starszy szeregowy
Posty: 59
Rejestracja: 16 lut 2007, 16:20
Lokalizacja: Ostrołęka

Podpięcie auta pod komputer - gdzie? Lampka ABS

Post autor: krzyziel »

Witajcie. Pytanko.. szukam mechanika/serwisu, gdzie mogę podłączyć auto pod kompa. ale nie takiego co tylko potrafi wykasować błędy, tylko żeby miał pojęcie o znalezieniu przyczyny błędu. konkretnie mam problem z zapalającą się kontrolką ABS-u w Golfie.
krzyziel
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: podpięcie auta pod komputer - gdzie ?

Post autor: Qrzysio »

Nie ma wielkiej filozofii. Podstawowe przyczyny są trzy i każdy mechanior nawet bez kompa powinien do tego dojść w krótkim czasie.
- zabrudzony czujnik?
- urwany kabel
- uszkodzona pompa (częsta przyczyna)

Jeżeli czujnik nie zapala się od razu, tylko po przejechaniu jakiejś odległości, a czasami sam gaśnie, to stawiam na pompę.

W Ostrołęce każdy mechanik z komputerem wykasuje ci najpierw błędy i każe jeździć. Jak się zapali lampka ponownie, to sprawdzi i będzie szukał w kolejności w/w punktów.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Podpięcie auta pod komputer - gdzie? Lampka ABS

Post autor: Infom »

sprawdź czy dobrze siedzi czujnik abs

ale jak chcesz już pod kompa podłączyć to na warszawskiej po lewej stronie na przeciwko zielonego marketu możesz taka operację wykonać ale raz tam byłem to trafiłem na pana co nic mu się nie chciało i chyba to nawet szef był z wielką łachą odebrał moje zapytanie.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Podpięcie auta pod komputer - gdzie? Lampka ABS

Post autor: Infom »

o to fajnie to i ja się wybiorę bo mam coś do sprawdzenia, a do tamtych na warszawska nie chcę się wybierać
wedd
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 03 mar 2010, 9:31

Re: Podpięcie auta pod komputer - gdzie? Lampka ABS

Post autor: wedd »

też mam podobny problem, ale z lampką kontroli trakcji. Usterka pojawia się nieregularnie. Co kilka dni. Po rozpoczęciu jazdy, po przejechaniu ok. 2 km zapala się lampka kontroli trakcji (czyli kontrola trakcji się wyłącza) i nie daje się załączyć przyciskiem. Dopiero wyłączenie i ponowne włączenie silnika pomaga. Tak się dzieje co kilka dni.

Macie pomysł co to może być ? Jak to naprawić ? zacząć od podłączenia pod komp ?
H___G
starszy kapral
Posty: 154
Rejestracja: 18 maja 2006, 15:06
Lokalizacja: z tad

Re: Podpięcie auta pod komputer - gdzie? Lampka ABS

Post autor: H___G »

moze kontrolka ABS sie zapaliła bo sie klocki hamulcowe kończą.znam taki przypadek z Opla Vectry
grzes
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2011, 17:11

Re: Podpięcie auta pod komputer - gdzie? Lampka ABS

Post autor: grzes »

skoro po uruchomieniu silnika działa jak należy, a po paru km się wyłącza i reset silnika pomaga to prawdopodobnie coś nie styka gdzieś jak trzeba, albo jakiś problem z czujnikiem. Oczywiście do zrobienia. Również zapraszamy :)
bartus
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 29 sie 2010, 14:53

Re: Podpięcie auta pod komputer - gdzie? Lampka ABS

Post autor: bartus »

Podobno najlepszym specjalistą od kompa w samochodzie jest chłopak z Dylewa (do najtańszych nie należy-a może to norma?)
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Podpięcie auta pod komputer - gdzie? Lampka ABS

Post autor: przeklinak »

w Ostrołęce poleciłbym tylko jednego p. Janusz z pomianu niestety nie znam nazwiska i dokładnego adresu ale ma warsztat na wylocie z pomianu w stronę Dzbenina po lewej stronie ja kilka razy u niego byłem i nie zawiodłem się jeszcze a ceny chyba niewygórowane
ODPOWIEDZ