Pomoc dla potrzebujących

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
nikiMm
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 24 kwie 2009, 15:42

Pomoc dla potrzebujących

Post autor: nikiMm »

Na różnych miejscowych portalach internetowych (zresztą nie tylko) można znaleźć mnóstwo ogłoszeń, jednak kierowane są w zasadzie do ludzi, którzy mają pieniądze. Moje pytanie, dlaczego tak się dzieje i dlaczego nikt nie wpadł na pomysł niesienia pomocy potrzebującym? Przecież wkoło nas jest mnóstwo ludzi, których potrzeby zaczynają się od kawałka chleba .... Czy zatem w naszym mieście są ludzie, dla których jest ważne dobro innych i potrafiliby nieść taka pomoc bezinteresownie, gdzie nagrodą jest uśmiech i szczęście innych?
trampella
plutonowy
Posty: 239
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:15

Re: Pomoc dla potrzebujących

Post autor: trampella »

Poruszyłaś temat,który naszym władzom i nam "umyka" na co dzień.Tak, masz rację,należy i trzeba pomagać biedniejszym od nas,chorym,tym którzy nie potrafią sobie radzić,jest to naszym obowiązkiem" kochać bliżniego swego jak siebie samego".Dawno temu Harcerze pomagali wielu ludziom. Dziś jest to wstydliwy temat ale spróbujmy jakoś to zorganizować,jestem całym sercem za taka inicjatywą.Pytanie- jak wielu z nas myśli podobnie,masz pomysł jak to zrobić ?
nikiMm
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 24 kwie 2009, 15:42

Re: Pomoc dla potrzebujących

Post autor: nikiMm »

Mam pomysł jak to zrobić, jednakże potrzebuję pomocy ludzi, którzy chcą coś zrobić dla innych. Sama nie dam rady, to znaczy dam ale na pewno na znacznie mniejszą skalę. To na pewno ogrom pracy ale wiem, że warto. Pytanie tylko czy znajdę ludzi myślących w podobny sposób? To co dla nas dzisiaj jest "chlebem powszednim", dla innych jest tylko marzeniem a ja postawiłam sobie cel, żeby spełnić choć w części te marzenia....
nikiMm
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 24 kwie 2009, 15:42

Re: Pomoc dla potrzebujących

Post autor: nikiMm »

Żałuję jednak, że na 81 osób, które przeczytały ten post (nawet pobieżnie) odpowiedziała tylko jedna. Może czasem warto zauważyć coś więcej poza czubkiem własnego nosa....? Może warto porozmawiać konstruktywnie a nie dewagować nad humorem Pań z galerii Alius? Może są ważniejsze sprawy od tego kto jest lepszy WO czy WOS? Może zamiast spędzać czas na udawadnianiu wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi rozejrzymy się dookoła? Może sąsiad potrzebuje pomocy, kto wie czy jutro Ty jej nie będziesz potrzebować? Dlaczego ludzie budzą się tylko, kiedy ich samych spotyka nieszczęście? Te i tysiąc podobnych może zadać sobie społeczeństwo XXI wieku.... niestety!
Araksja
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 06 lut 2008, 13:34

Re: Pomoc dla potrzebujących

Post autor: Araksja »

NikiMm, ja bardzo chętnie się przyłącze od jakiegoś czasu pomagam we własnym zakresie,ale od niedawna też chodzi mi po głowie coś na większą skalę,a nie tylko konkretnej osobie.

Bardzo ucieszył mnie poruszony przez Ciebie temat:)

To juz jesteśmy 2 i wierzę w to,że będzie więcej.

Pozdrawiam:)
Ostatnio zmieniony 24 lut 2011, 0:47 przez Araksja, łącznie zmieniany 1 raz.
stokrotkam28
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 09 gru 2008, 14:12

Re: Pomoc dla potrzebujących

Post autor: stokrotkam28 »

Witam
jest nas 3 :) chętnie się przyłączę
nikiMm
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 24 kwie 2009, 15:42

Re: Pomoc dla potrzebujących

Post autor: nikiMm »

Bardzo się cieszę, że mogę liczyć na Waszą współpracę. Przyznam szczerze, że dopiero startuję i zaczynam z papierologią ale działać można już teraz. Proszę o namiary na priv.
Araksja
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 06 lut 2008, 13:34

Re: Pomoc dla potrzebujących

Post autor: Araksja »

NikiMm meil jest pod wiadomością,napisz proszę co konkretnie masz na myśli,może dorzucę swój pomysł:)Papierologia...chcesz założyć fundację/organizację?

Ciesze się,że się coś zaczyna dziać w sprawie potrzebujących:)
nikiMm
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 24 kwie 2009, 15:42

Re: Pomoc dla potrzebujących

Post autor: nikiMm »

Szczerze mówiąc myslałam o czymś bardziej .... komunikatywnym :) ale ok postaram się w kilku zdaniach opisać, co zamierzam.
nowalijka
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 17 lut 2011, 18:50

Re: Pomoc dla potrzebujących

Post autor: nowalijka »

Witam
Jeśli tylko będę mogła pomóc ,to jestem do dyspozycji (proszę zatem o jakieś szczegóły)
:) pozdrawiam
luke69
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2011, 21:57

Re: Pomoc dla potrzebujących

Post autor: luke69 »

hej

Również bardzo chętnie pomogę w jakikolwiek sposób. Proszę o jakieś info. Pozdrawiam
stokrotkam28
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 09 gru 2008, 14:12

Re: Pomoc dla potrzebujących

Post autor: stokrotkam28 »

nikiMm
co z Tobą? :)
nikiMm
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 24 kwie 2009, 15:42

Re: Pomoc dla potrzebujących

Post autor: nikiMm »

Dziewczyny, mam pytanko: która nie dostała ode mnie maila na priv?
nowalijka
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 17 lut 2011, 18:50

Re: Pomoc dla potrzebujących

Post autor: nowalijka »

hm..do mnie nic nie przyszło :(
stokrotkam28
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 09 gru 2008, 14:12

Re: Pomoc dla potrzebujących

Post autor: stokrotkam28 »

do mnie też nic ...
a może inaczej - która dostała ? :)
nikiMm
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 24 kwie 2009, 15:42

Re: Pomoc dla potrzebujących

Post autor: nikiMm »

Stokrotka28 Ty nie marudź :) tylko dobrze sprawdź maila. A poważnie, dostaję również wiadomości bezpośrednio na maila, stąd pytanie.
nikiMm
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 24 kwie 2009, 15:42

Re: Pomoc dla potrzebujących

Post autor: nikiMm »

Jeszcze raz podkreślę, jak miło że deklarujecie swoją pomoc. Zastanawiam się jednak, co myslą Ci wszyscy, którzy tu zaglądają i wnioskując po braku odzewu, niewiele ich obchodzi los innych???
trampella
plutonowy
Posty: 239
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:15

Re: Pomoc dla potrzebujących

Post autor: trampella »

Dzieki,do mnie dotarł wczoraj .Dziewczyno kochana,gdyby ludzie kochali "bliżniego swego jak siebie samego"- a nie odwrotnie, nie byłoby konieczności zakładania "fundacji" w celach nam wiadomych.Prawie większość jest skupiona na sobie,swoich sprawach,problemach,kłopotach i co ich obchodzi czyjeś smutne,ciężkie życie bez żadnych widoków na "lepsze"jutro.Ja uważam że nawet najmniejsza pomoc drugiemu człowiekowi to jakaś forma dzielenia się sobą z drugim człowiekiem,że lepiej pomóc niż tylko narzekać.Wszyscy mamy problemy, co nie znaczy że nie dostrzegamy albo nie chcemy dostrzec kłopotów innych i ....pomagać o ile to możliwe. Brak szacunku dla wyższych wartości,liczy się tylko tu i teraz-ja,a reszta?Pozdrawiam i życzę udanego weekendu.
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Pomoc dla potrzebujących

Post autor: shelly »

nikiMm pisze:niewiele ich obchodzi los innych???
moze po prostu niewiele ich obchodzi jakas organizacja/fundacja.... ludzi w potrzebie nie trzeba szukac daleko i tym bardziej nie potrzebni sa posrednicy... a moze sa ludzie, ktorzy juz pomagaja i nie czekaja, az ktos na forum rzuci haslo "pomoc", zeby nagle postanowic "byc dobrym czlowiekiem"...

trampella pisze:nie dostrzegamy albo nie chcemy dostrzec kłopotów innych. Brak szacunku dla wyższych wartości,liczy się tylko tu i teraz-ja,a reszta?
nie mierz innych swoja miara i tym bardziej za innych sie nie wypowiadaj
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Pomoc dla potrzebujących

Post autor: malykazio »

Zamiast narzekać na brak odzewu zacznijcie coś działać. Jeśli coś już ruszy to łatwiej będzie pozyskać nowe osoby do współpracy, bo od samego mówienia nic się nie robi. Nikt nie chce się angażować w coś bez kształtu.
Co do samego pomagania to weźcie też pod uwagę zachowanie tym, którym pomagamy. Niektórzy mają negatywne wspomnienia związane z pomocą. Zdarzają się przecież sytuacje, że ktoś wyciąga rękę po pieniądze i mówi "daj dwa złote na chleb". Gdy słyszy w odpowiedzi "dostaniesz 50 zł jak odśnieżysz chodnik" to słyszy "sam sobie odśnież". Stanie z puszkami w sklepach też nie jest najlepszym pomysłem. Jakiś identyfikator każdy może zrobić, ale trzeba jeszcze cieszyć się zaufaniem. Dalej. Ludzie chętnie by pomogli, ale nie mają czasu. Mogą pomóc, ale w łatwy sposób. Przelać parę złotych na konto, wysłać smsa itd. Ale żeby to zrobili to każda złotówka musi być rozliczona i to jawnie rozliczona.
Wszelkie inne, niefinansowe formy pomocy są fajne, ale trzeba mieć pomysł, no i znaleźć chętnych do pomocy.
trampella
plutonowy
Posty: 239
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:15

Re: Pomoc dla potrzebujących

Post autor: trampella »

do Shelly: nie wypowiadam się za innych tylko za siebie i nie mierzę innych swoją miarą tylko doświadczeniem życiowym,jeśli poczułaś (łeś) się urażony(a) to znaczy że Ty jesteś "tym dobrym człowiekiem",a ja nie nagle stalam się "dobra" tylko od dziecka pomagam innym bo tak zostałam wychowana i nawet Twoje dygresje tego nie zmienią.To że wypowiadam się na forum już dawno Ci się nie podoba,ale to Twój problem.Pozdrawiam.
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Pomoc dla potrzebujących

Post autor: shelly »

trampella pisze:To że wypowiadam się na forum już dawno Ci się nie podoba,ale to Twój problem.Pozdrawiam.
Nie mam problemu z tym, ze piszesz na forum. Chyba mnie z kims pomylilas albo masz dwa konta ;)
trampella pisze:nie wypowiadam się za innych tylko za siebie
to nie pisz "my"
nowalijka
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 17 lut 2011, 18:50

Re: Pomoc dla potrzebujących

Post autor: nowalijka »

Witam ponownie .....nikiMm i co ruszyło się coś , zaczęłaś już coś w tym kierunku ?
czekamy .. :|
Araksja
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 06 lut 2008, 13:34

Re: Pomoc dla potrzebujących

Post autor: Araksja »

Też ciekawa jestem obrotu sprawy.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Pomoc dla potrzebujących

Post autor: behindblueeyes »

nikiMm pisze:Moje pytanie, dlaczego tak się dzieje i dlaczego nikt nie wpadł na pomysł niesienia pomocy potrzebującym?
Bieda istnieje, bo ani Ty, ani ja się nie dzielimy. Bł. M. Teresa z Kalkuty

Ps. A teraz zabijcie mnie za wykopaniu tematu. Było warto.
ODPOWIEDZ