IILO czy ILO a może IIILO?

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
Panna_S
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 09 mar 2011, 16:54

IILO czy ILO a może IIILO?

Post autor: Panna_S »

Chciałam iść profil ekonomiczny {mat-ang-geog]. jednak nie wiem czy w IILO takie profile jak mat-geo-inf lub mat-ang-inf były by lepsze?
proszę o wyrażenie swojej opinii na ten temat
Witamina
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 19 gru 2010, 14:41
Lokalizacja: Elbląg/Ostrołęka

Re: IILO czy ILO a może IIILO?

Post autor: Witamina »

Jesteś pewna, że chcesz iść na taki profil? W żadnym liceum nie robi on jakiejś furory. Moim zdaniem lepiej wybrać mat-fiz.

Ale jak już to III LO (mat-geo-inf) lub II LO (mat-geo-inf lub mat-geo-wos). Chociaż poziom tych klas jest podobny.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: IILO czy ILO a może IIILO?

Post autor: Qrzysio »

Faktycznie profil ekonomiczny nie jest dobrym rozwiązaniem. Zawsze coś kuleje. Lepiej wybrać matematyczno-fizyczny.
Uważam, że zarówno w 2 LO jak i 3 LO jest podobnie. W 3 LO trzeba jednak trafić na dobrych nauczycieli (fizyka - Żmijewska, matematyka - Niemira).
Nie znam natomiast zbyt dobrze nauczycieli z 2 LO, ale moi znajomi też osiągali tam niezłe wyniki i dostawali się na dobre studia.
Panna_S
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 09 mar 2011, 16:54

Re: IILO czy ILO a może IIILO?

Post autor: Panna_S »

tak, tylko że ja nie jestem dobra z fizyki... i to tak wygląda
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: IILO czy ILO a może IIILO?

Post autor: Qrzysio »

Od tego jest szkoła, aby się nauczyć. Dasz radę. To tylko 3 lata, a później pójdziesz na ekonomię (tak podejrzewam) i fizyce zapomnisz.
Panna_S
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 09 mar 2011, 16:54

Re: IILO czy ILO a może IIILO?

Post autor: Panna_S »

Jeśli chodzi o studia to właśnie ekonomiczne.. podobno dobrze płatna praca po tym...
hunter
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:05
Lokalizacja: Kurpie

Re: IILO czy ILO a może IIILO?

Post autor: hunter »

Jeśli się wybijesz to owszem, ale ogólnie to jest masa pseudo ekonomistów, a i rynek na tyle co wiem to jest przesycony. Powinnaś potem myśleć o SGH lub UW, więc już teraz ogarniaj matme i języki obce, przyda się na pewno ;) pozdrawiam
Panna_S
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 09 mar 2011, 16:54

Re: IILO czy ILO a może IIILO?

Post autor: Panna_S »

Czyli ekonomia nie jest zbyt złym wyborem?
kalinka1203
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 23 cze 2010, 22:24

Re: IILO czy ILO a może IIILO?

Post autor: kalinka1203 »

Ja studiuje ekonomie i nie narzekam miałam praktykę w jednym z banków w Ostrołęce i zaproponowano mi abym po skończeniu studiów przyszła na staż a potem do pracy więc sądze,że ekonomia wcale nie jest taka zła.
Panna_S
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 09 mar 2011, 16:54

Re: IILO czy ILO a może IIILO?

Post autor: Panna_S »

no bo tak..matma idzie mi dobrze geografia też angielski nawet w miarę:D I szczerze mówiąc odkąd profil ekonomiczny zaczął chodzić mi po głowie to studia ekonomiczne a później chociażby praca w banku zaczęły mnie interesować...
tyle ze w szkole podobno potrzebny jest taki przedmiot jak podstawy przedsiębiorczości? czego podobno w I LO nie ma... a ja do niego właśnie najbardziej chciałabym isć
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: IILO czy ILO a może IIILO?

Post autor: Qrzysio »

Przedsiębiorczość jest chyba obowiązkowa. Nie sądzę, żeby nie było go w którymkolwiek ogólniaku. Poza tym to tak banalny przedmiot i łatwy, że wystarczy kupić sobie książkę i przeczytać. Książki są lepsze niż większość nauczycieli, którzy uczą tego przedmiotu.
hunter
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:05
Lokalizacja: Kurpie

Re: IILO czy ILO a może IIILO?

Post autor: hunter »

Generalnie jak dopiero wybierasz klasę liceum, to nie wybieraj sobie od razu studiów. Generalnie jak masz na maturze matematykę, geografie, fizykę to masz bardzo szeroki wachlarz wśród studiów "z przyszłością". Ja też chciałem zostać informatykiem bo lubię siedzieć przy kompie, i to fajnie płatny zawód, jednak już na końcu pierwszej klasy LO wiedziałem że nic z tego nie będzie.
ziomalka
starszy szeregowy
Posty: 59
Rejestracja: 10 lis 2007, 21:16

Re: IILO czy ILO a może IIILO?

Post autor: ziomalka »

nie wiem skąd takie plotki ale w 1lo jest przedmiot podstawy przedsiębiorczości, bo jest to przedmiot obowiązkowy ! :)
Witamina
szeregowy
Posty: 21
Rejestracja: 19 gru 2010, 14:41
Lokalizacja: Elbląg/Ostrołęka

Re: IILO czy ILO a może IIILO?

Post autor: Witamina »

PP Jest obowiązkowe - 2h w całym cyklu nauczania w LO

generalnie jak dla mnie przedmiot trochę nudny, ale można się czasami ciekawych rzeczy dowiedzieć, po za tym robisz tam np. taki biznes plan itp.

W III LO profil ekonomiczny zmienia od następnego roku nazwę na "menadżerski", ale przedmioty rozszerzone pozostają bez zmian (mat-geogr-ang)
Panna_S
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 09 mar 2011, 16:54

Re: IILO czy ILO a może IIILO?

Post autor: Panna_S »

Głupia sprawa. Byłam dzisiaj na tych targach edukacyjnych wraz ze szkołą swoją.
I jestem zawiedziona. Nie z tego powodu, że mi się nie podobało(bo podobało i to bardzo) lecz z tego, gdyż w mojej głowie zrobił się jeszcze większy mętlik.
Chciałam iśc do ILO z tego względu, że i profil mi odpowiadał oraz dojazd. A teraz strasznie chce do 3. Pasuje mi tam profil lecz z dojazdem nie jest light. ;/

co byście doradzili?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: IILO czy ILO a może IIILO?

Post autor: Qrzysio »

Miałem do I i II LO 4 minuty spacerkiem. Ostatecznie jednak wybrałem 3 LO, dokąd miałem ponad 2,5 km a połączenie autobusowe było niewygodne. Pieszo szło się około 20 minut. Miałem tę możliwość, że zazwyczaj jeździłem rowerem. Spacer jednak też nie był uciążliwy, nawet zimą.
hunter
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 21 gru 2009, 21:05
Lokalizacja: Kurpie

Re: IILO czy ILO a może IIILO?

Post autor: hunter »

Rano akurat się mózg do pracy dotlenił ;)
stith
szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 12 maja 2010, 21:36

Re: IILO czy ILO a może IIILO?

Post autor: stith »

moim zdaniem musisz pomyśleć nad transportem. Są przecież autobusy, wiosna lato i jesień można spacerkiem. Ważniejszy jest wybór tej najlepszej szkoły dla siebie, a z dojazdem jakoś sobie poradzisz :) gratuluje, chyba najlepszy wybór jakiego mogłaś dokonać :) jaki profil?
Panna_S
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 09 mar 2011, 16:54

Re: IILO czy ILO a może IIILO?

Post autor: Panna_S »

"gratuluje, chyba najlepszy wybór jakiego mogłaś dokonać :)" właśnie powiedz mi jakiego myślisz, że dokonałam? Pomogłoby mi to...

Profil? matematyczno-ekonomiczny
stith
szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 12 maja 2010, 21:36

Re: IILO czy ILO a może IIILO?

Post autor: stith »

najlepsza kadra w całej ostrołęce plus przyjazna atmosfera :)
Panna_S
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 09 mar 2011, 16:54

Re: IILO czy ILO a może IIILO?

Post autor: Panna_S »

że w IIILO?
stith
szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 12 maja 2010, 21:36

Re: IILO czy ILO a może IIILO?

Post autor: stith »

oczywiście, że tak :) ludzie wybierają II ze względu na stereotyp, że to najlepsze lo w ostrołęce. w rzeczywistości najbardziej przereklamowana szkoła w ostrołęce, realia tej szkoły są niestety inne.
Panna_S
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 09 mar 2011, 16:54

Re: IILO czy ILO a może IIILO?

Post autor: Panna_S »

Do II wcale nie mam zamiaru nawet się wybierać:D jedynie 1 lub 3:D
MagdaC
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 31 mar 2011, 10:54

Re: IILO czy ILO a może IIILO?

Post autor: MagdaC »

Wybór między I i III jest prosty = 3 LO. Na drugim się nie znam więc się nie wypowiadam.
discorelax
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 19 gru 2011, 16:02

Re: IILO czy ILO a może IIILO?

Post autor: discorelax »

ja bym wybrał II LO ponieważ chciałbym być informatykiem
ODPOWIEDZ