Kurs pedagogiczny czy jest w Oce

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
_hunter_
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 13 sie 2007, 10:26

Kurs pedagogiczny czy jest w Oce

Post autor: _hunter_ »

Czy orientujecie się może czy Ostrołęce są gdzieś prowadzone kursy pedagogiczne.
ibm
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 12 lut 2009, 12:18

Re: Kurs pedagogiczny czy jest w Oce

Post autor: ibm »

Nie kombinuj z kursem, DOBRZE RADZĘ , jesli chcesz dłużej pracować w szkole to idź na studia , tego nigdy nikt Ci nie podważy. Chyba że chodzi tylko o papierek .
speed
szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 03 lut 2010, 22:51

Re: Kurs pedagogiczny czy jest w Oce

Post autor: speed »

ibim...dobrze mówi papierek papierkiem a wykształcenie tez z papierkiem heh ale nie do podważenia
Basia_20
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 09 lis 2010, 13:45

Re: Kurs pedagogiczny czy jest w Oce

Post autor: Basia_20 »

a orientuje się może ktoś gdzie najlepiej zapisać się na kurs z fizyki?
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Kurs pedagogiczny czy jest w Oce

Post autor: kasia pelasia »

Podbijam temat, czy gdzieś jest taki kurs? Studia mam w innym kierunku skończone, a potrzebuję tylko kursu.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Kurs pedagogiczny czy jest w Oce

Post autor: Qrzysio »

Robią w MSCDN (mazowieckie samorządowe centrum doskonalenia nauczycieli), w tym nowym budynku na Piłsudskiego. Wchodzisz głównym wejściem i w lewo. Kurs trwa około roku (jak dobrze pamiętam). Uruchamiają, gdy zbierze się grupa.
W zasadzie też jestem zainteresowany. Jeśli dowiesz się czegoś więcej, to daj znać.
Burgund
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 02 sty 2008, 15:46

Re: Kurs pedagogiczny czy jest w Oce

Post autor: Burgund »

Jeśli temat jeszcze aktualny, to podpowiem. Kurs trwa 9 m-cy ( przeważnie od września do maja) i nie macie powodów do obaw, grupa z pewnością się zbierze. Co roku jest spore zainteresowanie takim kursem, tyleże według ich zasad należy być nauczycielem czynnym zawodowo, tzn. mieć ze szkoły zaświadczenie o zatrudnieniu na stanowisku nauczyciela. Koszt - 1600 zł.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: Kurs pedagogiczny czy jest w Oce

Post autor: Bart3kk »

Więc idąc tym tokiem rozumowania, jeżeli mam chęć zostać nauczycielem, ale nie mam przygotowania pedagogicznego i dlatego chcę iść na taki kurs,to mam rozumieć, że mnie nie przyjmą bo nie pracuje w zawodzie? :roll:
Burgund
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 02 sty 2008, 15:46

Re: Kurs pedagogiczny czy jest w Oce

Post autor: Burgund »

Tak, trochę to pogmatwane... Żeby móc uczestniczyć w kursie musisz pracować w zawodzie. A z drugiej strony żeby pracować w zawodzie, żeby cię przyjęli do pracy przydałoby się żebyś miał od razu taki kurs , to zwiększa twoje szanse na dostanie pracy :) Ogólnie to nie mając takiego kursu, po podpisaniu umowy w szkole deklarujesz że w ciagu roku szkolnego go ukończysz. Na takiej podstawie zostaje przyjęty młody nauczyiel do pracy.
Powodzenia i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: Kurs pedagogiczny czy jest w Oce

Post autor: Bart3kk »

Dzięki za wyjaśnienie sprawy :)
ODPOWIEDZ