Tort na wesele

Najlepszy fotograf, zespół na wesele, sala? Nasi użytkownicy doradzą najlepiej!
oleandra
starszy kapral
Posty: 164
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:34

Tort na wesele

Post autor: oleandra »

Witam, muszę zamówić tort na wesele. Jaką polecacie cukiernie? Zależy mi na nie tylko pięknym torcie ale przede wszystkim pysznym.
Proszę o radę
paula17
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 04 cze 2011, 12:21

Re: TORT NA WESELE

Post autor: paula17 »

piekarnia w lipnikach
oleandra
starszy kapral
Posty: 164
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:34

Re: TORT NA WESELE

Post autor: oleandra »

myślę o Ostrołęce, że by nie trzeba było transportować tortu zbyt długo
agrafka111
szeregowy
Posty: 46
Rejestracja: 12 maja 2010, 19:13

Re: Tort na wesele

Post autor: agrafka111 »

Podobno oni sami dostarczają. Zadzwoń i zapytaj się. U mojej siostry był tort od nich i był naprawdę pyszny, bez chemii !!!
bartek1030
starszy kapral
Posty: 162
Rejestracja: 13 lis 2005, 8:13

Re: Tort na wesele

Post autor: bartek1030 »

Ja polecam cukiernię Białobrzewscy tort naprawdę pyszny. Dekorację też robią ładną może nie zrobię bardzo wymyślnej ale warto zapytać polecam
Obrazek
glubcio
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 30 sie 2011, 21:30

Re: Tort na wesele

Post autor: glubcio »

najlepsze torty weselne z ostroleki i okolic sa od bialobrzewskich a najgorsze robi p.romanowska-to jest porazka nie tort i pod wzgledem smaku i wygladu
MagdaC
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 31 mar 2011, 10:54

Re: Tort na wesele

Post autor: MagdaC »

Tylko Białobrzewscy - punkt nr 1 smak, punkt nr 2 wygląd. Zawsze u nich biorę.
Love_ya
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2011, 6:11

Re: Tort na wesele

Post autor: Love_ya »

Cupcakes i muffiny są teraz na topie. Wiem, ze to tylko moda ale mimo wszystko w naszym przypadku bardzo się sprawdziła głównie ze względu na małe porcje i na to, ze muffiny nie są tak mega słodkie jak tradycyjny tort.
Ale oczywiście to kwestia gustu i tego czy ktoś ma tradycyjny ślub czy bardziej wyszukany...
Marcelinka
szeregowy
Posty: 38
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:20

Re: Tort na wesele

Post autor: Marcelinka »

Mogę się wypowiedzieć odnośnie dwóch miejsc gdzie robią torty.

Zamawiałam ostatnio jeden u pana Paudyny. Byłam ciekawa oczywiście, bo na wszystkich forach ma mnóstwo pozytywnych komentarzy itp. a sama poszukuję torta na wesele:P
Plus za dekorację (wygląd)- ale cała jest margarynowa, blee!!- więc to na minus. Nie wiem czy pan Paudyna robi tak wszystkie torty?
Ale gdyby zdjąć tą całą warstwę margaryny z zewnątrz torta to w środku jest naprawdę dobry torcik. Wg mnie odpowiednio nasączony, nie za słodki, lekko kwaskowy.

Brałam ostatnio także tort w cukierni Białobrzewscy. Cały z bitej śmietany. Dekoracja również, mimo że była bardziej skromna niż u Pana Paudyny, chyba zdecydowałabym się właśnie na taki tort.
Środek tortu oczywiście równie dobrze nasączony, smaczny, nie jest mdły i słodki. Poszedł zdecydowanie szybciej iż pana Paudyny:P

Wybieram Białobrzewskich!:) a cenowo bardzo podobnie.
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Tort na wesele

Post autor: kasia pelasia »

Ja miałam tort z Mirany, był smaczny i ładny, ale byłam na weselu gdzie był tort robiony przez Pania Asię Kądewicz. Śliczny jak z bajki, spodziewałam się, że nie będzie rewelacyjny w smaku, bo słyszałam o tortach tego typu, że nie sa smaczne, ale ten był super.
Baby_boom
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2011, 18:21

Re: Tort na wesele

Post autor: Baby_boom »

Ja podpisuję się pod wypowiedzią Love_ya. Słodki Muffin robi nie tylko świetne muffinki ale również torty. Wyglądają pięknie a smak mają niezapomniany. W życiu nie widziałam tak pięknych tortów.
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Tort na wesele

Post autor: Qrpiana »

Wielokrotnie bałam torty u Białobrzewskie - na różne okazje: urodziny, imieniny, panieńskie... zawsze smaczne i ładnie wyglądają. Ciasto dobrze nasączone, nie za słodkie. Pyszne mają ciasta z bitej śmietany :)
endorfina
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2012, 18:58

Re: Tort na wesele

Post autor: endorfina »

orientuje się ktoś na ile przed weselem trzeba zamówić tort ?
Marcelinka
szeregowy
Posty: 38
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:20

Re: Tort na wesele

Post autor: Marcelinka »

U Białobrzewskich mówili żeby przyjść na początku roku. Ja mam ślub w czerwcu.
U Paudyny z kolei mówił że nawet tydzień przed można przyjść i też zrobi.
U innych nie wiem jak jest.
endorfina
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 24 sty 2012, 18:58

Re: Tort na wesele

Post autor: endorfina »

ja rozważałam tylko te dwie opcje, także dzięki za informacje
karina
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2012, 11:57

Re: Tort na wesele

Post autor: karina »

Ja również polecam Białobrzewskich, zamawiam u nich torty na każdą okazję, nigdy sie nie zawiodłam, zawsze są pyszne. Może są mniej "strojne" niż z innych cukierni, ale smak bez porównania a chyba smak jest najważniejszy:)
MAŁGORZTA
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 03 cze 2012, 14:10

Re: Tort na wesele

Post autor: MAŁGORZTA »

Witam
Jeżeli Chodzi o Cukiernie W Ostrołęłce Krótko Podsumowując;
-Białobrzewscy;ciasta mają dobre jeżeli chodzi o torty słabe...zamiast bitej śmietany dają kremy...
-Mirana ;dekoracja ładna natomiast środek do wywalenia,ponieważ dają tyle syropu że ten biszkopt aż spywła wszystko się rozwala nie polecam
Ja natomiast polecała bym osobę prywatną,W Czerwcu miałam córki wesele i jestem super zadowolona wszystko tak jak chcieliśmy było dopracowane,i kolorystycznie i w smaku tort przepyszny z bitej prawdziwej śmietany i owoców z dojazdem też nie było problemów tort był dostarczony do sali weselnej na czas.Co Naważniejsze TANIO tylko 100zł od piętra!!!gdzie w ostrołęce biorą od 150+ dojazd bo się orientowałam ,wiec kalkulacja jest oczywista
Moim, zdaniem osoby prywatne lepiej przykładaja sie do swojej pracyu bo bardziej zalezy im na kliencie!
POLECAM GORĄCO
PANI DZIEŁAK TEL.668434104
lalka
starszy szeregowy
Posty: 54
Rejestracja: 08 cze 2012, 18:54

Re: Tort na wesele

Post autor: lalka »

najlepszy tort jaki jadłam bedąc na weselu to od Romanowskich z goworowa -bije wszystkie z ostrołęki i okolic -pycha samak i extra wygląd
dobrusia33
starszy szeregowy
Posty: 64
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:40

NIE POLECAM p. PAUDYNY

Post autor: dobrusia33 »

od lat brałam torty u p. Marka Paudyny i BYŁY pomysłowe, smaczne i średnie cenowo. Ostatnio zepsuł się pan Paudyna na maksa, tory nadal wyglądają fajnie, pomysły ma, ALE CO Z TEGO!!! tort wyjęty z lodówki rozjeżdżą się na boki, poza tym ze środka wyjęłam 4 obciążniki w postaci twardego lukru zalanego w długie sople!!!, czemu to miało służyć, bo po raz pierwszy spotkałam się z czymś takim........... znajomi powiedzieli, że ów p. Paudyna znalazł sposób by niewielki tort ku mojemu zdziwieniu ważył aż 3 kg. (zamawiałąm 2kg ale to pomijam), zapłaciłam 170zł - torcik na urodzinki syna. smakował ale ukroić się go nie dało. DŁUGIE CIĘŻKIE SOPLE ZOSTAWILIŚMY SOBIE NA PAMIĄTKĘ, NIE WAŻYŁAM , ALE PEWNIE OK PÓŁ KG OBCIĄŻNIKA- ŻŻEENNAADDAA PANIE MARKU. TO BYŁ OSTATNI TORT OD PANA. TORTY ZNANE SĄ W CAŁYM POWIECIE, ALE TAKIEJ LIPY TRZASKAĆ NIE POWINNO SIĘ.
karmelek0
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 11 gru 2012, 22:33

Re: Tort na wesele

Post autor: karmelek0 »

Byłam w tamtym roku na weselu,gdzie tort był od P. Łucji Dziełak i nie był rewelacyjny. Bitej śmietany w środku prawie wcale nie było, a biszkopt słabo nasączony- także nie polecam.
edyta006
szeregowy
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2013, 9:57

Re: Tort na wesele

Post autor: edyta006 »

Dokładnie nie wiem gdzie można zamówić, ale mi się podobają muffinki na weselu zamiast tortu. Estetycznie to wygląda :) Na pewno u siebie coś takiego zamówię.
arletka123
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 28 gru 2013, 16:43

Re: Tort na wesele

Post autor: arletka123 »

Witam, mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaki tort na wesele byłby praktyczniejszy ? piętrowy czy na steleżach
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Tort na wesele

Post autor: malykazio »

arletka123 pisze:Witam, mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaki tort na wesele byłby praktyczniejszy ? piętrowy czy na steleżach
Praktyczność w torcie weselnym? Tort ma być przede wszystkim efektowny, ładny i smaczny. Kwestie praktycznie schodzą na dalszy plan, bo przecież codziennie nie będziesz tego tortu wykorzystywać, tylko jednorazowo.
wika1991
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2014, 20:59

Re: Tort na wesele

Post autor: wika1991 »

Odpowiadając na pytanie poprzedniczki: Ładniej wygląda tort piętrowy, a czy jest praktyczny tego nie wiem..
Ja u siebie miałam słodki stół i tort weselny z cukierni słodki muffin. Na słodkim stole znalazły się muffinki, ciasteczka, desery, cake popsy i inne cuda. Wyglądał obłędnie a wśród gości zrobił totalną furorę. W naszych okolicach mało znana atrakcja a szkoda. Moim zdaniem lepiej wydać 1000 zł na taki słodki stół niż na wiejski kącik, z którego później rozdaje się gościom resztki wędlin i kaszanek do domu..
A wracając do tortu: był trzypiętrowy, pięknie udekorowany i przede wszystkim smaczny. W środku masa z serka mascarpone z bitą śmietaną i owocami, a na górnym piętrze mus czekoladowy. Mistrzostwo.
anka1986
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2014, 18:54

Re: Tort na wesele

Post autor: anka1986 »

Nasz tort też był z tej cukierni :) Wybraliśmy tort z muffinek z małym torcikiem na górze do symbolicznego pokrojenia. Wszystko prezentowało się bardzo elegancko i było przesmaczne. Nie jestem zwolenniczką tradycyjnych tortów a tort muffinkowy spełnił moje oczekiwania w 100%, super sprawa dla nowoczesnych par młodych.
ODPOWIEDZ