Esprit - aktualności

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Awatar użytkownika
esprit
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 25 paź 2010, 20:52

Esprit - aktualności

Post autor: esprit »

Witam.
Mamy przyjemność poinformować, że uruchomione zostały pierwsze kanały cyfrowe w Telewizji Kablowej Esprit w Ostrołęce.
- kanały nadawane są w systemie DVB-C,
- odbiór możliwy jest na telewizorze posiadającym tuner cyfrowy DVB-C,
- dodatkowe kanały są całkowicie bezpłatne,
- oferta poszerzona o m. in. Polo TV, TV Biznes, Eska TV itp.
Zapraszamy.
Pozdrawiam, Jacek Brzostek.
mariusz1229
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 08 mar 2011, 18:33

Re: Esprit - aktualności

Post autor: mariusz1229 »

no niestety właśnie zrezygnowałem z kablówki, obiecywali kanały cyfrowe i na obietnicach pare lat zleciało.....
sylwor
plutonowy
Posty: 210
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Esprit - aktualności

Post autor: sylwor »

esprit pisze:Witam.
Mamy przyjemność poinformować, że uruchomione zostały pierwsze kanały cyfrowe w Telewizji Kablowej Esprit w Ostrołęce.
- kanały nadawane są w systemie DVB-C,
- odbiór możliwy jest na telewizorze posiadającym tuner cyfrowy DVB-C,
- dodatkowe kanały są całkowicie bezpłatne,
- oferta poszerzona o m. in. Polo TV, TV Biznes, Eska TV itp.
Zapraszamy.
Miło byłoby gdybyście podali częstotliwości nowych kanałów.
Właściwie nigdzie nie ma informacji o Waszych usługach.
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Instruktor_Marcin »

No to przynajmniej coś się "drgnęło" w Espricie. Ale niestety to raczej nic nie zmieni, gdyż prawdopodobnie u wielu użytkowników tak jak i u mnie odbiór tego sygnału będzie niemal niemożliwy.
Być może jakbyście zmienili FEC na wyższy (2/3?) to mógłbym coś w tych latających makroblokach wypatrzeć.

A tak to niestety BIG FAIL.

Całe szczęście, że jest konkurencja. Kabelek Vectry już mam pod drzwiami. Czekam teraz na dotarcie Ynetu i porównam które oferty będą bardziej korzystne.
Awatar użytkownika
kruk453
plutonowy
Posty: 209
Rejestracja: 16 maja 2010, 20:25
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Esprit - aktualności

Post autor: kruk453 »

A jak ma ktoś zwykły telewizor to nie złapie takich kanałów? Koniecznie trzeba mieć DVB-C? ;)
https://www.facebook.com/Lucas.PC.GSM.Service
Prywatny serwis komputerowy.
Awatar użytkownika
esprit
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 25 paź 2010, 20:52

Re: Esprit - aktualności

Post autor: esprit »

W najbliższych dniach będziemy uruchamiać kolejne cyfrowe kanały, czekamy już tylko na karty deokodujące od TVP oraz TVN, wtedy też podamy aktualną listę kanałów.

W odpowiedzi na pytanie Kruk453 :
W chwili obecnej Esprit nadaje kanały analogowo - te można odbierać na dowolnym odbiorniku telewizyjnym nawet na lampowym i czarno - białym. Tych kanałów nie zmieniamy, po cyfryzacji kanałów w Polsce nie trzeba będzie wymieniać telewizorów. Niestety zapełnienie częstotliwości nie pozwala na dokładanie w tym systemie kolejnych kanałów.

Nadawanie cyfrowo w Esprit odbywa się za pomocą systemu DVB-C - systemu dedykowanego dla telewizji kablowych. Tak zupełnie w skrócie obraz telewizyjny cyfrowo przekazuje się obecnie w różnych systemach: DVB-S (system satelitarny służy do przekazu poprzez satelitę), DVB-T (telewizja naziemna służy do przesyłu poprzez nadajniki naziemne), DVB-C (telewizja kablowa stosowany w sieciach kablowych). Niestety mając telewizor w systemie np. tylko DVB-T nie można odbierać kanałów DVB-C i odwrotnie. Kupując telewizor dobrze jest zwrócić uwagę aby posiadał tuner DVB-T i DVB-C oraz najlepiej moduł CI, który w przyszłości pozwoli na odbiór programów zakodowanych. W chwili obecnej programy cyfrowe są niekodowane i nadawane bez dodatkowych opłat.
Pozdrawiam, Jacek Brzostek.
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Instruktor_Marcin »

Możecie zwiększyć siłę nadawanego sygnału DVB-C? Czy jesteście już na limicie?

Myślałem, że możliwa jest poprawa odbioru poprzez zmianę FEC, ale z tego co doczytałem DVB-C jest mocno uproszczony w stosunku do DVB-T i nie obsługuje kodów splotowych (przykładowo 1/2) a jedynie Red-Solomon, która pozwala na odzyskanie "zaledwie" 8 bajtów z 188 bajtowej sekwencji.

Przy tych zakłóceniach jakie występują w waszych kablach jedynie wczesnym rankiem odbieram w miarę "czysty" sygnał, gdy jest mała liczba włączonych odbiorników. Aktualnie praktycznie nie da się w mojej lokalizacji oglądać DVB-C w waszym wykonaniu.

Niestety rano moja "stara" zobaczyła jaka jest różnica pomiędzy sygnałem cyfrowym a wypranym analogiem. Nie licząc wreszcie "poprawnych" dla nowoczesnych telewizorów proporcji obrazu 16:9.
Teraz pogania mnie, abym jej wreszcie taką telewizję sprawił. Chciałem czekać na moment aż pojawi się u mnie Ynet a teraz chyba będę musiał się pośpieszyć.
Awatar użytkownika
esprit
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 25 paź 2010, 20:52

Re: Esprit - aktualności

Post autor: esprit »

Siła sygnału DVB-C jest ustawiona zgodnie z normami. Może się jednak zdarzyć, że na którymś z budynków będzie za mały sygnał, ale tu już musimy wiedzieć o jakim adresie mówimy. Telefon do zgłoszeń to: 297643960, mail awarie at netbis.pl.

FEC występuje w przekazie falami radiowymi COFDM a nie kablowym QAM. Różnica pomiędzy DVB-T i C zasadniczo polega na tym, że w przypadku sieci kablowych nie występują odbicia sygnału od budynków a dzięki temu można w tym systemie przenieść o ok. 30 % więcej kanałów TV. Wydaje się to nie wiele np. dla 1 kanału o szerokości 8 MHz w systemie DVT-T możemy nadawać ok. 7 programów TV to dla DVB-C i tego samego pasma 8 MHz będzie to 10 kanałów o tej samej jakości. Należy także pamiętać, że za chwilę będą w dużej ilości przenoszone programy HD i miejsca będzie coraz mniej 1 kanał to 3 programy TV HD. Z tego też powodu szeroko w sieciach kablowych stosuje się system DVB-C. DVB-C to system prostszy ale nie pogarszający jakości obrazu.

Jakość odbioru nie zależy od liczby podłączonych odbiorników telewizyjnych w sieci ale od liczby wzmacniaczy, czyli odległości od stacji czołowej. Dla sygnałów cyfrowych jakość jest taka sama jak z satelity, jeżeli sygnał kablówki jest zły nie ma po prostu odbioru, bądź można zauważyć tzw. "kwadraciki". Dla cyfry nie ma pogorszenia jakości odbioru, śnieżenia, zakłóceń itp.

Zapraszam do zgłoszenia problemu, obiecuję zająć się tematem.
Pozdrawiam, Jacek Brzostek.
sylwor
plutonowy
Posty: 210
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Esprit - aktualności

Post autor: sylwor »

Na Kolberga 4 siła sygnału jest tak niska że odbiornik nie jest w stanie wyszukać istniejących kanałów.
Dlatego też prosiłem o podanie konkretnych częstotliwości poszczególnych programów.
Odbiornik Sony Bravia (DVB-C, DVB-T)
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Instruktor_Marcin »

@sylwor. Jesteś pewny, że twój TV obsługuje DVB-C? Mógłbyś podać pełną nazwę modelu. Mój to SAMSUNG LE46B550A5WXXH (powinien być gdzieś wypisany na TV, u mnie jest z boku). Gdyż nie chce mi się wierzyć, iż w tak relatywnie bliskiej odległości od stacji czołowej na Kościuszki masz tak słaby sygnał. No chyba, że kable idą najpierw przez osiedle Centrum, gdzie mieszkam, a później do ciebie w okolice parku, ale w to wątpię ;). Niestety nie potrafię tobie podać częstotliwości i modulacji używanej przez Esprit do nadawania cyfrowej transmisji, gdyż mój TV nie za chętnie chce takie informacje zdradzić. Przeszukałem już całe menu. Tylko w menu serwisowym nie grzebałem. Wiem, że jest tam możliwość zapisania listy kanałów na pendrive, a stamtąd już pewnie udałoby się oczytać parametry poszczególnych kanałów, ale nie za bardzo chce mi się teraz z tym grzebać. Jak do weekendu Esprit nie poda tych parametrów (nawet tylko tymczasowych) to pewnie poszukam.

Co do DVB-C w Espricie to widzę, że ciągle coś jeszcze grzebiecie, gdyż znowu sygnał powrócił do parametrów z Wtorku rano. Teraz około godziny 17 już prawie możliwe jest odebranie poprawnego sygnału w mojej lokalizacji (mało "popsutych" makrobloków i zaników dźwięku).
Być może spróbuję zgłosić "awarię" tego sygnału. Nie jestem pewny, czy będziecie coś w stanie zrobić, gdyż z trzynastoletnimi kablami nie będzie łatwo.
Do tego zauważyłem, że najsłabiej odbierają u mnie 4 kanały (Polsat Sport i Sport Ekstra, Polo.TV oraz ESKA TV) z 18 które wyszukałem w Sobotę wieczór (wtedy nie dało się nic obejrzeć poza czymś w rodzaju kalejdoskopu i "zamarzającymi" makroblokami, tzw. "sieczka"). Podejrzewam, że nadajecie je na najwyższej częstotliwości z dostępnych i dlatego ich sygnał podlega najwyższemu tłumieniu. Polecam zamianę pasma z Mango TV oraz TV Shop czy coś takiego, które mój TV wyszukał na samym początku.
Awatar użytkownika
esprit
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 25 paź 2010, 20:52

Re: Esprit - aktualności

Post autor: esprit »

Parametry sygnału DVB-C w TV Esprit.
Częstotliwość 498, 506, 514, 522 MHz
Prędkość transmisji 6900
QAM 256
Kodowanie - na dzisiaj brak.
Na razie nie podam szczegółowego rozpisania kanałów, gdyż za chwilę będą modyfikowane poprzez dodanie paczki TVN oraz TVP.
Pozdrawiam, Jacek Brzostek.
sylwor
plutonowy
Posty: 210
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Esprit - aktualności

Post autor: sylwor »

Sony KDL-26EX301


Przekątna (cale) 26"
Proporcje obrazu 16:9
Rozdzielczość 1366x768
Ilość gniazd HDMI 4
Częstotliwość 50 Hz
Wbudowany tuner DVB-T (MPEG2), DVB-T+ (MPEG4), DVB-C, analogowy
Awatar użytkownika
morus
starszy kapral
Posty: 192
Rejestracja: 04 mar 2006, 23:52

Re: Esprit - aktualności

Post autor: morus »

Instruktor_Marcin pisze:Chciałem czekać na moment aż pojawi się u mnie Ynet a teraz chyba będę musiał się pośpieszyć.
No od nast tyg zaczynamy kopać na starego Buczka, Findera, Nowotki...

Pozdr
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Instruktor_Marcin »

@morus. No to się robi ciekawie. Już myślałem, że przed zimą nie zdążycie. W nocy nie ma jeszcze dużych mrozów więc ziemia nie zamarzła :).

@sylwor. Według specyfikacji na stronie producenta i w kilku serwisach porównywania cen w sklepach internetowych twój telewizor obsługuje DVB-C. Być może musisz coś ustawić w opcjach. Teraz jak masz podane parametry dla transmisji nie powinno być u ciebie problemu ze złapaniem nawet szczątkowego sygnału.


@esprit. Widzę, że parametry transmisji macie wyśrubowane do końca skali. Ekspertem nie jestem, ale nie uważam aby to był najlepszy pomysł. Naprawdę potrzebujecie około 48Mb/s w 8MHz kanale transmisyjnym? Przecież DVB-T nadawane w Polsce ma przepływność zaledwie 24.9Mb/s (64QAM, FEC 3/4, GI 1/8) i chcą tam "upchnąć" nawet 8 programów SD (aktualnie około sześciu).
Nie wystarczy wam modulacja 64QAM i około 36Mb/s? Przecież mniej więcej tyle mają transpondery na satelitach (DVB-S). Dzięki takiemu zabiegowi dolny próg odbioru poprawiłby się o około 3dB. Jedyny powód konieczności maksymalizacji pasma i korzystania z modulacji QAM256 to wysyłanie w TS programów kompresowanych w MPEG-2. Ale chyba tego nie robicie? Przecież teraz niemal wszystkie platformy satelitarne przeszły na MPEG-4, a przynajmniej podążają w tym kierunku.

W kablówce analogowej wykorzystujecie jedynie pasmo do około 425MHz (kanał S33 jest pusty), ale trudno u was to w tabelce na stronie odczytać, gdyż kilkukrotnie omylona jest numeracja: pominięte S09 i S10 a później S15. Dla przypomnienia formuła na częstotliwość bazową dla Sn, gdzie n >= 9 i n <= 38 to: fn=230MHz+(n-9)*8MHz. Czyli dla S38 mamy 462MHz (463,25 wizja). A u was na stronie dla przykładowo MINI MINI podana częstotliwość to 334Mhz (335,25 wizja) i kanał S25, gdzie powinno być (334-230)/8+9=S22. Na szczęście to tylko drobiazg.
Jeżeli wykorzystacie pasmo od 422MHz (428) do 526MHz (522) na transmisję cyfrową to będziecie mieli 13 multipleksów o użytecznej przepływności od 36 do nawet 48Mb/s każdy. Pojedynczy z nich może pomieścić co najmniej 6-8 kanałów SD lub 2-3 HD. Na tę ofertę jaką aktualnie macie raczej więcej nie potrzeba.
sylwor
plutonowy
Posty: 210
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Esprit - aktualności

Post autor: sylwor »

Instruktor_Marcin pisze:@sylwor. Według specyfikacji na stronie producenta i w kilku serwisach porównywania cen w sklepach internetowych twój telewizor obsługuje DVB-C. Być może musisz coś ustawić w opcjach. Teraz jak masz podane parametry dla transmisji nie powinno być u ciebie problemu ze złapaniem nawet szczątkowego sygnału.

Jakiś czas temu włączyłem wyszukiwanie automatyczne które znalazło pojedyncze programy na DVB-C.
Po poście TV ESPRIT o uruchomieniu kolejnych, ponownie włączyłem wyszukiwanie i to był mój błąd.Odbiornik nie znalazł nic a przy okazji wykasował poprzednią listę.
Nie wykluczam błędów moich oraz oprogramowania odbiornika.


PS. Piszesz "A u was na stronie dla przykładowo..." - gdzie znajdę adres tej strony?
Albo słabo szukam albo Esprit świetnie się kamufluje :?
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Instruktor_Marcin »

@sylwor. Jeżeli chodzi o stronę Espritu to raczej twoje drugie przypuszczenie jest prawidłowe ;).
Tutaj poszukaj: http://www.netbis.pl.

Co do DVB-C to wreszcie dopatrzyłem się, gdzie należy odczytać parametry odbioru. Teraz wiem, że u mnie działają jedynie multipleksy 514 i 522. Co ciekawe w tym pierwszym jest 13 programów SD i jakoś z ledwością, ale działają. A w drugim 5 (w tym najważniejsze dla mnie Polsaty Sport) i niestety odbiór jest praktycznie niemożliwy w mojej lokalizacji.
Ta rozbieżność trochę mnie to dziwi, gdyż to jest tylko 8MHz różnicy. Tutaj raczej nie jest problemem samo tłumienie, ale zapewne coś z nadawaniem.

Do tego parametry nieco różnią się od wcześniej podanych, gdyż prędkość symboli (Symbol Rate) TV wykrywa mi jako 6875kS/s a nie pełne 6900kS/s. Jest to o tyle ciekawe, że wcześniej wskazywał mi 6900 na multipleksie 522 (w 514 było od początku 6875). Zmiana nastąpiła po ponownym wyszukaniu programów. Czyżby margines MER (Modulation Error Rate) był za niski? Ten parametr przy modulacji kwadraturowej jest nawet ważniejszy niż stosunek sygnału do szumu, gdyż uwzględnia również zniekształcenia fazowe sygnału. Ciekawi mnie czy teraz pracownicy sieci jeżdżą po swoich lokalizacjach i sprawdzają miernikiem jak się sygnał propaguje :).
incognitusek
starszy szeregowy
Posty: 69
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:25
Lokalizacja: z nienacka

Re: Esprit - aktualności

Post autor: incognitusek »

na pradzynskiego 23A znajduje tylko POLSAT I TVN - odbior idealny (28.11.2011 - godz 17-19)
tv: Sony Bravia KDL-32U4000 - dodam ze w recznym strojeniu nie znajduje niczego, w automacie tylko te dwa kanaly

edit
30.11.2011 bylo wiecej bo az 8! na stronce podaja jednak wiecej. najwazniejsze ze jest progres :)
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Instruktor_Marcin »

Ja na swoim sprzęcie marki Samsung odbieram na osiedlu Centrum aktualnie wszystkie nadawane kanały DVB-C, zgodnie z tym co napisane jest na stronie netbis.pl, niemal bezbłędnie.
Jedynie na programach w muksie 522 czasami pojawi się krótka seria uszkodzonych makrobloków. Może jeszcze coś da się poprawić w mojej instalacji kablowej (mam dość wyraźne odbicia), ale i tak jak Esprit uruchomi swoją całą ofertę programową analogową w standardzie cyfrowym to będę zadowolony :).

Z ciekawostek znalazłem informacje, iż aby umożliwić odbiór kanałów DVB-C na telewizorach Panasonic należy ustawić kraj jako: każdy inny niż Polska ;). Nie wiem czy to na 100% prawda, ale ta firma oficjalnie nie wspiera u nas tego rodzaju nadawania :(.

Tutaj jest o tym napisane: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2013528.html

Co ciekawe dodatkowo dowiedziałem się, że w DVB-C możliwa jest emisja EPG (Electronic Program Guide - Elektroniczy Przewodnik po Programach, czyli coś ala gazeta telewizyjna). Ciekawe, czy doczekamy się takiego "luksusu" w Espricie. Przecież jak odbierają strumień danych z dźwiękiem i obrazem i przekazują go dalej to tak samo powinni robić z EPG.
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Instruktor_Marcin »

Oj chyba za wcześnie pochwaliłem :(.
Właśnie nie mogę odebrać multipleksu 498 gdzie nadawany jest Polsat i TVN, gdyż mam komunikat: "słaby sygnał lub jego brak".
Na kanale 41 (13th Street) mam informacje "brak kanału", ale to może wynikać z faktu, iż aktualnie go po prostu nie nadają.
Do tego na kanale ARD HD, czyli muks 522 obraz bardzo mocno się przycina. Tak samo błędy transmisji na Polsat Sport i Sport Ekstra są znacznie częstsze niż poprzednio. Czyżby Esprit zmniejszał moc nadawania sygnału DVB-C po 22-giej dla oszczędności?
sylwor
plutonowy
Posty: 210
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Esprit - aktualności

Post autor: sylwor »

Kolberga działa bez zarzutu od piątku 2 grudnia.
Żadnych makrobloków czy przycięć :D
Czekam na kolejne programy.
Awatar użytkownika
esprit
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 25 paź 2010, 20:52

Re: Esprit - aktualności

Post autor: esprit »

Witam.
Dzisiaj doszły kolejne cyfrowe kanały z paczki TVN: TVN 7, 24, Turbo, Meteo, Style, CNBC, oraz co proponuję zobaczyć cyfrowo Eurosport i Eurosport 2.
Sukcesywnie będziemy włączali kolejne kanały, jak tylko będą do nas docierać karty dekodujące.

W odpowiedzi na pojawiające się pytania informuję, że poziom sygnału w sieci nie jest zmieniany np. na noc.
Parametry przekazywania sygnału poprzez sieć Esprit są albo równe albo wyższe niże te, które ustalają nadawcy. Innymi słowy jakość programów nie jest pogorszona przez naszą sieć. Sygnału albo nie ma wogóle , albo występują kratki ale to jakiej jakości jest obraz (czy jest wyraźny, rozmyty, zakłócony itp) zależy tylko i wyłącznie od nadawcy.

Jeżeli występują problemy z odbiorem sygnałów cyfrowych prosimy o zgłaszanie usterek. Jest kilka miejsc, gdzie odbiór cyfrowych kanałów jest niemożliwy (np. ul. Insurekcyjna 6) ale jesteśmy w trakcie usuwania tej usterki i w ciągu kilku dni powinna być poprawa.

Co do EPG czyli przewodnika po programach sprawa nie wygląda prosto. Niektórzy nadawcy nie nadają przewodników, niektórzy mają sami kłopoty z właściwym wyświetlaniem. W ofercie Esprit na dzisiaj ta opcja jest nieczynna ze względu na pojawiające się błędy, ale rozmawiamy z zewnętrznymi firmami dostarczającymi niezależnie EPG i mamy zamiar tą usługę wprowadzić.

DVB-C w niektórych telewizorach rzeczywiście bywa "ukryte" dla Polski. Rozwiązaniem jest włączenie automatycznego strojenia cyfrowego z opcją innego kraju.

Kanał 13th Street został uruchomiony i "czeka" na aktywację ze strony nadawcy (podobno do wtorku ma być aktywny).

Zapraszam także do sprawdzenia jakości HD na kanale ARD HD.
Pozdrawiam, Jacek Brzostek.
Michal93
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 26 sie 2008, 21:23

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Michal93 »

Witam.
Mam zwykły telewizor typu crt. Co się dzieje z kanałem TVN Turbo?
W zamian za tvn turbo mam 4fun.tv. Czy jest jakaś szansa żeby ten kanał powrócił ?
Instruktor_Marcin
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 07 paź 2010, 18:55

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Instruktor_Marcin »

Firma się nie pochwaliła, ale już w piątek uruchomili TVP1/2 oraz Sport.
Oferta staje się coraz bardziej pełna :). Ale czekamy na resztę.

Chociaż już nawet teraz jak przełączę na kanały cyfrowe, mam oddzielną listę, to już reszta domowników nie narzeka. No chyba, że akurat wyłączą dany multipleks bądź pojawią się artefakty. Ale jak wiadomo to jeszcze ciągle okres testowy. Gdyby do świąt ze wszystkim się "uwinęli" byłbym bardzo rad. Bo coś "koparek" Ynetu u mnie w okolicy nie widać ;(.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Esprit - aktualności

Post autor: Qrzysio »

Będzie u nas na stronie szersze info. Mamy już wiadomości z Espritu.
incognitusek
starszy szeregowy
Posty: 69
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:25
Lokalizacja: z nienacka

Re: Esprit - aktualności

Post autor: incognitusek »

u mnie wczoraj TVP1/2 oraz Sport bylo bez wizji, tylko dzwiek :(
ODPOWIEDZ