Nowa odsłona serwisu

Zmiany, propozycje, problemy
satek15
kapral
Posty: 113
Rejestracja: 07 lis 2011, 4:18

Nowa odsłona serwisu

Post autor: satek15 »

Czy nie myśleliście o stworzeniu nowej odsłony MO?
Mamy 2012 rok, a strona wygląda ja serwis z 2006 roku.
Nagłówki, czcionki, kolorki... a jest teraz tyle dobrodziejstw, Cufon, jQuery i masa pluginów.
Pora chyba zrobić coś nowszego, czy jednak PRO-NET nie stać na nic lepszego? :idea:
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Nowa odsłona serwisu

Post autor: Qrzysio »

Strona w obecnym kształcie powstała w 2003 roku, więc dzięki za pochwałę ;)

Co do nowego wyglądu, to oczywiście widzimy potrzebę zmiany. Nie jest to proste, wymaga czasu, a co najważniejsze, mamy wiele innych priorytetów. Nowa odsłona serwisu jednak też czeka na liście "do zrobienia".
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Nowa odsłona serwisu

Post autor: mIcHaLos »

Ciekawy pomysł... ;) Jednak jest jedno ale... - w tej chwili serwis jest przejrzysty i wszystkie info są dostępne pod ręką. Nie sztuką jest też to zmienić.
Przykładem może być aktualizacja serwisu www jednej z naszych lokalnych gazet - kiedyś zaglądałem tam dosyć często, jednak po zmianach strona zrobiła się kompletnie "nieczytelna i niedostępna" ;) Po prostu bubel ;]

A ktoś kto tego dokonał (zmiany) myśli nadal że odwalił kawał dobrej roboty ;)
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Nowa odsłona serwisu

Post autor: netespl »

Ciężko mówić o przejrzystości, to bardziej kwestia przyzwyczajenia przez tyle lat do "wystroju" serwisu. Po prostu zna się go na pamięć i tyle, bo o intuicyjności nie ma tu mowy.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Nowa odsłona serwisu

Post autor: Qrzysio »

Jak będziemy zmieniać, to na pewno nie na gorsze. Nie martw się Michał :)
satek15
kapral
Posty: 113
Rejestracja: 07 lis 2011, 4:18

Re: Nowa odsłona serwisu

Post autor: satek15 »

Tak myślałem, ze 2003 rok ale nie chciałem być taki :)

No właśnie nie jest aż tak bardzo przejrzysty, bardziej to kwestia przyzwyczajenia :)
To już nie czasy że robi się takie strony left+content+right, teraz przejrzystość wygląda nieco inaczej :)
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Nowa odsłona serwisu

Post autor: skutekk »

zmiany nie zawsze wplywają korzystnie. Tak jak jest to moim zdaniem jest dobrze, po co sie bawic w jakies kolorki, obrazki, ozdóbki, świecidełka. To nie gazetka szkolna. Ja jedynie bym zadbał o to aby zamieszczane newsy ktos dobrze sprawdzal. Bo czesto jak sie cos czyta to w polowie artykulu sie odechciewa wszystkiego...
satek15
kapral
Posty: 113
Rejestracja: 07 lis 2011, 4:18

Re: Nowa odsłona serwisu

Post autor: satek15 »

W sumie skutekk masz rację, ale nie chodzi mi o takie zmiany, pstrokacenie.
Ja dodałbym, aby nie usuwano komentarzy. Przyjrzałem się jednemu newsowi i ciągle coś "ginęło" - pomimo, ze były to dość normalne komentarze.
hempgru
sierżant
Posty: 275
Rejestracja: 14 sty 2009, 22:45

Re: Nowa odsłona serwisu

Post autor: hempgru »

Dokładnie. dobrze by było zmienić, ale żeby nadal było przejrzyście ; ) faktycznie teraz to już się klika z przyzwyczajenia .
Awatar użytkownika
AriS
starszy chorąży
Posty: 454
Rejestracja: 02 cze 2007, 15:40
Lokalizacja: Z nienacka ;F

Re: Nowa odsłona serwisu

Post autor: AriS »

Zmieńcie chociaż trochę wygląd forum ;d wystarczy chyba zmiana skórki ;D tak dla inności ^^
Jesteśmy Polakami .
W obliczu zła jednoczymy siły .
Nie wybaczamy .
Nie zapominamy .
Oczekujcie nas .
Kurpic
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2012, 13:23

Re: Nowa odsłona serwisu

Post autor: Kurpic »

Mo jest ok
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Nowa odsłona serwisu

Post autor: przeklinak »

ja bym dodał jeszcze, pod tym głównym banerem obok daty i info o imieninach, informację o pogodzie >> dziś jutro itp ;)
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Nowa odsłona serwisu

Post autor: behindblueeyes »

Nie jestem konserwatywny, ale przyzwyczaiłem się do owej odsłony portalu. Może lepiej będzie wpierw poddać propozycje zmian w ocenę czytelnikom? By nie było narzucone z góry? 8)
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Nowa odsłona serwisu

Post autor: malykazio »

A ja bym wyeliminował te białe i szare plamy ze strony głównej MO. Miejsce się marnuje, w szczególności między zajawkami artykułów na stronie głównej :) Żarty żartami, ale nie myśleliście nad ograniczeniem liczby reklam na stronie głównej? Wiem, że z tego żyjecie. Tyle tylko, że zmusiliście mnie do wprowadzenia specyficznych ustawień tylko na potrzeby MO, żeby zablokować reklamy, które zamulały mojego laptopa. Dopiero teraz da się czytać MO. Ciekawe ile osób robi podobnie.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Nowa odsłona serwisu

Post autor: behindblueeyes »

Ja zawsze blokowałem, do czasu, gdy zacząłem korzystać z Google Chrome. Ta przeglądarka jest po prostu mistrzowska: nie trzeba blokować, bo nie muli; przynajmniej u mnie. Korzystałem latami z Firefox' a.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Nowa odsłona serwisu

Post autor: malykazio »

Też korzystam z chrome, ale z każdą nową wersją przeglądarka jest coraz bardziej ociężała. Już nie jest szybsza od firefoxa. A reklamy na stronie głównej nie tylko muliły ale przyprawiały o ból głowy - tu błyska, tam świeci, tu kolor taki tu inny daje po oczach...
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Nowa odsłona serwisu

Post autor: behindblueeyes »

Chrome blokuje reklamy? Nawet nie sprawdzałem. Pierwszy raz w życiu korzystam z pełnej odsłony serwisów w internecie, bez blokowania reklam, i nie narzekam. Może to bardziej kwestia łącza internetowego u Ciebie, bądź filtra www w programie antywirusowym, że chodzi tak ociężale?
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Nowa odsłona serwisu

Post autor: malykazio »

Z adblokiem blokuje. Kaspersky Internet Security też blokuje, do tego całkiem nieźle.
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Nowa odsłona serwisu

Post autor: przeklinak »

jest jeszcze jedna rzecz która by się przydała tylko że na forum :p a mianowicie jak wejdę w zakładkę "Nieprzeczytane posty" to nie ma tam opcji żeby odznaczyć tematy jako przeczytane :)
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Nowa odsłona serwisu

Post autor: behindblueeyes »

I tu się muszę zgodzić.. ta opcja jest na każdym forum.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Nowa odsłona serwisu

Post autor: malykazio »

Ale jest opcja "Oznacz wątki jako przeczytane" i "Oznacz działy jako przeczytane". Co prawda nie ma jej w widoku nieprzeczytanych postów, ale jest.
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Nowa odsłona serwisu

Post autor: przeklinak »

malykazio pisze:Co prawda nie ma jej w widoku nieprzeczytanych postów, ale jest.
a mi się wydaję że właśnie tam gdzie tego nie ma najbardziej jest potrzebne ;)
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Nowa odsłona serwisu

Post autor: głęboka otchłań »

przeklinak pisze:jest jeszcze jedna rzecz która by się przydała
opcja : ignoruj posty użytkownika:) :D
gg 33063013
opiekun
starszy szeregowy
Posty: 86
Rejestracja: 26 lip 2008, 15:46

Re: Nowa odsłona serwisu

Post autor: opiekun »

Qrzysiu, jeśli nie chcesz mocno zmieniać serwisu, to proponuję na początku dwie zmiany:
- niech zdjęcia (pojedyncze przy artykułach) nie otwierają się w nowych oknach tylko np. jako tzw. fancybox, zamykanie obrazów wyskakujących w nowych oknach mnie wkurza,
- może w końcu czas na zrobienie porządnego systemu komentarzy, z wątkami, pomyśl, bo teraz jest bałagan przy tylu komentarzach. Nie wiadomo kto komu odpowiada.
Wykorzystywanie całości lub fragmentów powyższej wypowiedzi bez zgody autora zabronione.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Nowa odsłona serwisu

Post autor: malykazio »

Temat komentarzy i uwagi do niego pojawiają się od dawna. Był nawet poddawany pod rozwagę pomysł wdrożenia komentarzy z FB, ale redakcja nie była tym zainteresowana. Widoczne lubi swoje bagienko pod tekstami i komentarze na poziomie onetu. Nie zależy im na tym by każdy komentujący podpisywał się własnym nazwiskiem, bo wtedy dwa razy by się zastanowił zanim by coś napisał a co za tym idzie byłoby mniej komentarzy, a więc mniej odwiedzin i portal zaliczałby mniej odsłon.
ODPOWIEDZ