Honorowi dawcy krwi

Polityka, wydarzenia, opinie, problemy, komunikacja
Olivier9393
szeregowy
Posty: 36
Rejestracja: 02 sty 2012, 21:51

Honorowi dawcy krwi

Post autor: Olivier9393 »

Czemu honorowi dawcy krwi , w Ostrołęce nie mają darmowych przejazdów MZK ?.
A w ogóle co im przysługuje ? z tego co wiem to tylko darmowy parking pod szpitalem.
Awatar użytkownika
AriS
starszy chorąży
Posty: 454
Rejestracja: 02 cze 2007, 15:40
Lokalizacja: Z nienacka ;F

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: AriS »

Nie tylko ;) Pierwszeństwo w kolejce w Aptece czy w Szpitalu . Ale z naszym społeczeństwem to ciężko o takie coś ;D
Jesteśmy Polakami .
W obliczu zła jednoczymy siły .
Nie wybaczamy .
Nie zapominamy .
Oczekujcie nas .
Olivier9393
szeregowy
Posty: 36
Rejestracja: 02 sty 2012, 21:51

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: Olivier9393 »

Macaron07 , wczoraj jak jechałem autobusem MZK , to sie pytałem kierowcy i powiedział mi że nie , ale i tak jeszcze nie oddałem 18 litrów , ale będę o tym pamiętać : )
a co do Aris , ja widzę jak starsze panię cie przepuszczają w kolejkach w szpitalach lub aptekach :) , wole postać 10 min niż słuchać jaka ta młodzież jest niewychowana lub coś innego :)
maniek290
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 08 paź 2005, 19:08
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: maniek290 »

ostatnio szpital zabrał HDK parking przy szpitalny. HDK mają darmowy parking tylko w dniu oddawania krwi. Szpital chce naszej krwi ale nic od siebie nie daje !!!!!!!!!!!!
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: kasia pelasia »

Darmowe parkowanie przy szpitalu już przywrócono :) ja mam ok 18 litrów krwi, w Punkcie krwiodawstwa uczyniono mi wpis z pieczątką w legitymacji i jeżdżę za darmo w ostrołece i co miłe w Warszawie.
hempgru
sierżant
Posty: 275
Rejestracja: 14 sty 2009, 22:45

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: hempgru »

no parking jest już darmowy ; ) mi jeszcze do 18 litrów troche brakuje..
magdalena
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2012, 19:47

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: magdalena »

Ogólnie HDK powinni mieć darmowe parkowanie na parkingach płatnych
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: kasia pelasia »

Jestem za :)
Olivier9393
szeregowy
Posty: 36
Rejestracja: 02 sty 2012, 21:51

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: Olivier9393 »

no no z tym parkingiem by sie przydało , :) bo jednak coś nam sie należy :) chociaż że dostajemy 8 pysznych czekolad :D , ale słyszałem że jak w starym szpitalu krew sie oddawało , to dawali obiad , kawę i uczniom zwolnienie ze szkoły :) , nie wiem czy to prawda , takie mnie słuchy doszły :)

Pozdrawiam honorowych dawców krwi i szpiku jak są :)
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: kasia pelasia »

Oddaję krew od 16 lat i nie pamiętam czasów, żeby dawano dawcom obiady. Od zawsze był dzień wolny nieważne czy od pracy czy szkoły. A może jakiś apel do Prezydenta i Rady Miasta jako krwiodawcy byśmy wystosowali. Np. bezpłatne parkingi i zniżki na basen :)
zyrtex
kapral
Posty: 117
Rejestracja: 03 paź 2007, 13:04

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: zyrtex »

i jeszcze bilet na księżyc,
parking masz bezpłatny przy szpitalu, ustawowo bez kolejki w aptekach i u lekarza, zniżki albo darmowe niektóre leki, bezpłatna komunikacja

obiad możesz dostać jak się odda krew na Sasakiek w stolicy.
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: kasia pelasia »

Skąd u Ciebie tyle jadu? To tylko przemyślenia. Jeśli chodzi o dostanie się bez kolejki do lekarza, to zgodnie z przepisami dotyczy to tylko zasłużonych dawców, czyli kobiety powyżej 15 litrów, a mężczyźni powyżej 18 litrów. Ja się łapię i kiedyś próbowałam, trzeba było słyszeć oburzenie czekających w kolejce, że gówniara pcha się bez kolejki, że co ja sobie wyobrażam itp. nawet pani pielęgniarka była zdezorientowana bo nie bardzo wiedziała, że jest taki przepis. Musiałam czekać w kolejce jak każdy, tyle z ustawowych przywilejów :( jeśli chodzi o apteki to przepis miał rację bytu w czasach kiedy tych aptek nie było tak dużo, w tej chwili w kolejce w aptece są dwie, trzy osoby. Podejrzewam, że ci sami ludzie, którzy tak psioczyli jak chciałam wejść do lekarza poza kolejnością w przypadku gdyby potrzebna była krew dla nich albo ich bliskich zachowywali by się zupełnie inaczej, prawda? I nawet dla tych najbardziej psioczących oddała bym krew bo robię to dla idei, a nie przywilejów. Mimo wszystko fajnie jest jak ktoś to doceni i jakoś ułatwi krwiodawcom życie. Wiele samorządów tak robi. W końcu krew to jedyny lek, którego nie da się wyprodukować. Pamiętaj o tym zanim następnym razem zechcesz wysłać nas na Księżyc.
Olivier9393
szeregowy
Posty: 36
Rejestracja: 02 sty 2012, 21:51

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: Olivier9393 »

mi osobiście bardzo podoba sie ten pomysł żeby apelować do prezydenta , moim zdaniem HDK powinni dostać jakieś zniżki na Basen , czy też inne atrakcje jakie są w Ostrołęce (chociaż nie ma ich za dużo)
a tak nawiasem mówiąc Basen jest drogi , hm chyba 12 zł za godzinę ? w tym dziewczyny , muszą suszyć z 30 min włosy , żeby potem nie zachorować więc jakaś ulga by mogła nam sie należeć np -30% dla HDK , co do przejazdów autobusem trochę lipa że aż 18L muszę oddać żeby za darmo jeździć :) , ale kiedyś sie uzbiera . Więc jak będą osoby chętne żeby napisać jakieś podanie do prezydenta i pod nim sie podpisać , ja jestem bardzo chętny :)
zyrtex
kapral
Posty: 117
Rejestracja: 03 paź 2007, 13:04

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: zyrtex »

Jadu u mnie zero , mam za to nadmiar surowicy :)
piszesz że oddajesz krew od 16 lat a zasłużonym się jest po oddaniu 15 u kobiet i 18 u mężczyzn - a guzik prawda - 5 i 6 litrów i jest się zasłużonym - trzeba tylko odebrać czerwoną książeczkę z napisem ZASŁUŻONY w PCK na Kościuszki.
Komunikacja miejsca - od 15 u K i 18 litrów u M.
Rzadko korzystam z wchodzenia bez kolejki, ale jak już się zdarzy to wyjaśniam spokojnie że jestem HKD z xx oddanymi litrami i nikt awantury nie robi.

Pisz Kasiu petycję a chętnie się pod nią podpiszę
Pozdrawiam
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: kasia pelasia »

Fakt masz rację , przepraszam za wprowadzenie w błąd, zasłużonym III stopnia jest się po oddaniu odpowiednio 5 i 6 litrów krwi. Zazdroszczę, że Ciebie bez problemu wpuszczają bez kolejki, mnie się to nie zdarzyło. Może z uwagi na " gówniarowaty" wiek pomimo dwukrotnie przekroczonej pełnoletności niektórzy nie mogli pojąć, że mogłam sporo krwi oddać.
Olivier9393
szeregowy
Posty: 36
Rejestracja: 02 sty 2012, 21:51

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: Olivier9393 »

To piszemy tą petycje :) ?
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: kasia pelasia »

Ja w pisaniu mocna nie jestem ,ale pokombinuję w wolnej chwili :)
Awatar użytkownika
AriS
starszy chorąży
Posty: 454
Rejestracja: 02 cze 2007, 15:40
Lokalizacja: Z nienacka ;F

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: AriS »

ja również jak najbardziej podpiszę :)
Jesteśmy Polakami .
W obliczu zła jednoczymy siły .
Nie wybaczamy .
Nie zapominamy .
Oczekujcie nas .
Olivier9393
szeregowy
Posty: 36
Rejestracja: 02 sty 2012, 21:51

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: Olivier9393 »

Mam wujka co ma głowę do pisania takich rzeczy :D , to jak działamy :)?
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: kasia pelasia »

Działamy :) Jeśli wujek napisze jakiś projekt w wolnej chwili to dlaczego nie, próbować warto.
Olivier9393
szeregowy
Posty: 36
Rejestracja: 02 sty 2012, 21:51

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: Olivier9393 »

No to jak wujek będzie u mnie to coś pomyślimy , i dam wam znać :)
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: kasia pelasia »

O co prosimy prezydenta i RM? Ja proponuję bezpłatne parkingi i zniżki na basen. Czekamy na dalsze propozycje. Wiadomo, że nie dadzą wszystkiego ale chociaż jedna rzecz to już by było coś. Tylko bez złośliwości i realne do spełnienia.
Olivier9393
szeregowy
Posty: 36
Rejestracja: 02 sty 2012, 21:51

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: Olivier9393 »

mi Kasia sie wydaje że parkingi i basen to już jest wystarczająco dużo jak na Ostrołękę :)
Olivier9393
szeregowy
Posty: 36
Rejestracja: 02 sty 2012, 21:51

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: Olivier9393 »

Właśnie był u mnie wujek i jest bardzo chętny do napisania petycji :) , to piszemy tylko o basen i parkingi ? moim zdaniem jak na sam początek jest to wystarczające :) a może macie jakieś inne propozycje :) ?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Honorowi dawcy krwi

Post autor: Qrzysio »

Podeślijcie nam kopię.
ODPOWIEDZ