gimnazjum klasyczne

Jaką szkołę wybrać?, korepetycje, języki obce, studia w Ostrołęce
lolo0151
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 14 sie 2007, 19:11

gimnazjum klasyczne

Post autor: lolo0151 »

Witam, czy dobrym pomysłem jest wysłanie dziecka do gimnazjum klasycznego w Ostrołęce?
Liczę na opinie absolwentów i rodziców dzieci.
Pozdrawiam
mcaron07
kapral
Posty: 123
Rejestracja: 21 lip 2011, 14:54

Re: gimnazjum klasyczne

Post autor: mcaron07 »

jeśli na przerwie/przerwach Twoje dziecko będzie chciało odmawiać koronkę to polecam.
jeśli Twoje dziecko lubi chodzić tylko i wyłącznie w spodniach, i to długich, bo nóg tam odsłaniać nie można, to polecam.
jeśli Twoje dziecko ma ochotę przestać lubić lub zniechęcić się do Harry'ego Pottera to polecam.
i jeśli Ty masz ochotę za to jeszcze płacić, i to niemało, to polecam.
Pan Kracy
kapral
Posty: 114
Rejestracja: 07 cze 2009, 21:20

Re: gimnazjum klasyczne

Post autor: Pan Kracy »

mcaron07 pisze:jeśli na przerwie/przerwach Twoje dziecko będzie chciało odmawiać koronkę to polecam.
jeśli Twoje dziecko lubi chodzić tylko i wyłącznie w spodniach, i to długich, bo nóg tam odsłaniać nie można, to polecam.
jeśli Twoje dziecko ma ochotę przestać lubić lub zniechęcić się do Harry'ego Pottera to polecam.
i jeśli Ty masz ochotę za to jeszcze płacić, i to niemało, to polecam.
Ja też jestem zainteresowany Gimnazjum Klasycznym. Wiem, z wypowiedzi mcaroo07, że jest tam dużo modlitwy (no, ale to jest gimnazjum katolickie), wiem,ze uczennice muszą ubierać się nader skromnie i niewyzywająco, (ale takie "szykany" można chyba przełknąć) wiem, że nietolerowana jest tam wiara i promocja czarów i guseł i że opłaty za naukę dziecka są niemałe.
Szkoła ma jednak przede wszystkim uczyć i wychowywać (w tej kolejności). Chciałbym więc dowiedzieć się, jaki jest tam poziom nauczania, jaką wagę przywiązuje się do wychowania patriotycznego, jakie wykształcenie mają pedagodzy, jak liczne są klasy, czy młodzeż w Gimnazjum Klasycznym jest rozwydrzona, czy trzymana "krótko"...
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: gimnazjum klasyczne

Post autor: głęboka otchłań »

Pan Kracy pisze:Ja też jestem zainteresowany Gimnazjum Klasycznym.

Pan Kracy z tego co wiem to ty już dawno szkołę skonczyłeś:P)
Wstyd tak podpuszczać. :P
gg 33063013
Pan Kracy
kapral
Posty: 114
Rejestracja: 07 cze 2009, 21:20

Re: gimnazjum klasyczne

Post autor: Pan Kracy »

głęboka otchłań pisze:
Pan Kracy pisze:Ja też jestem zainteresowany Gimnazjum Klasycznym.

Pan Kracy z tego co wiem to ty już dawno szkołę skonczyłeś:P)
Wstyd tak podpuszczać. :P

Eee... tam, co to za szkoła. Nie ma czym się chwalić - zwykła przyzakładówka.
Tak więc, ja, jako rzekłaś (napisałaś), skończyłem już dawno szkołę (przyzakładówkę), ale moje małe dziecko jeszcze się uczy, stąd moje zainteresowanie szkołą gimnazjalną. (Analogicznie: gdy córka ukończy gimnazjum, zainteresowany będę szkołą średnią).

Pozdrawiam cieplutko Szanowną Panią...
mcaron07
kapral
Posty: 123
Rejestracja: 21 lip 2011, 14:54

Re: gimnazjum klasyczne

Post autor: mcaron07 »

powiem tak: ja tam nigdy nie uczęszczałem ale pewna znajoma tak i tylko tyle się od tej osoby dowiedziałem.
a może rzeczywiście trochę za dużo niemiłych rzeczy napisałem?
kml700
kapral
Posty: 134
Rejestracja: 21 lip 2011, 16:38

Re: gimnazjum klasyczne

Post autor: kml700 »

Autorze /autorko według mnie porozmawiaj z dzieckiem czy chcę tam iść czy nie .
Jak wiadomo ta szkoła stawia na kościół , modlitwę , jak się nie jest za tym to nie ma poco tam iść .
Z tego co mi wiadomo poziom nauczania jest raczej dobry .
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: gimnazjum klasyczne

Post autor: behindblueeyes »

Jestem za szkołą, w której kształci się wg ducha wartości, patriotyzmu, itp. Jednak chronię też przed dewocją, nawiedzeniem, fanatyzmem. W Ostrołęce niestety niczego odpowiedniego nie widzę jeszcze w tym temacie.
ODPOWIEDZ